Sportowe emocje I moc atrakcji w samym sercu Szczecina Około 650 uczestników stanie w niedzielę na starcie Unity Line Triathlon SzczecinPobieranie 22.5 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar22.5 Kb.

Szczecin, 5.07.2014
Komunikat prasowy


Sportowe emocje i moc atrakcji w samym sercu Szczecina

Około 650 uczestników stanie w niedzielę na starcie Unity Line Triathlon Szczecin. Impreza, która odbędzie się w centrum Szczecina połączy sportową rywalizację i dodatkowe atrakcje (zakończone koncertem MEZO i pokazem fajerwerków). Jedno z najważniejszych wydarzeń w województwie zachodniopomorskim zostanie rozegrane w ramach cyklu ENEA Tri Tour.
Start krótkiego dystansu Unity Line Triathlon Szczecin odbędzie się 6 lipca o godz. 9:00 i 9:15 (lokalizacja przy Bulwarze Piastowskim pomiędzy Mostem Długim a Trasą Zamkową). Pół godziny po pierwszej grupie do rywalizacji na długim dystansie przystąpią kolejni zawodnicy. Po części pływackiej triathloniści zmierzą się na ulicach Szczecina (w etapie kolarskim i biegowym). Trasa obejmie m.in. Nabrzeże Wieleckie, Centrum, Aleję Wojska Polskiego i okolice Jeziora Głębokiego, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu (szczegóły na stronie imprezy – www.triathlonszczecin.pl i Miasta Szczecin). Rozegranie zawodów w samym sercu miasta stwarza szansę na doping kibiców i pozwala nadać imprezie niepowtarzalny, miejski klimat.
Unity Line Triathlon Szczecin to obok Memoriału Kusocińskiego jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Szczecinie w tym roku – mówi Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Miasta Szczecina. – Trasa zawodów powiedzie m.in. po zabytkowych ulicach Szczecina, co pozwoli zaprezentować nasze miasto nie tylko pod kątem sportowym, ale również turystycznym. Będziemy kibicować wszystkim uczestnikom, mając nadzieję, że wrócą do nas za rok w jeszcze większym gronie.
Uczestnicy Unity Line Triathlon Szczecin przebiegną m.in. obok Bazyliki archikatedralnej św. Jakuba, Zamku Książąt Pomorskich, czyli dwóch najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Szczecina. Wśród startujących będą pasjonaci triathlonu i profesjonaliści, tacy jak Paulina Kotfica oraz zawodnicy z czołówki cyklu ENEA Tri Tour: Filip Przymusiński, Kacper Adam, Jakub Woźniak, Jakub Dec, Jakub Kaczmarek, Agata Pecyna. Wystartują też: Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny, Marek Kolbowicz, Maciej Dowbor oraz triathloniści z Japonii, Szwecji, Anglii, Ukrainy, Niemiec i Czech. Po skończonej rywalizacji uczestnicy będą mogli uzupełnić stracone kalorie dzięki współpracy z Unity Line. Sponsor tytularny imprezy zapewni też wyżywienie podczas sobotniego pasta party.
Jako szczecińska spółka czujemy się częścią województwa zachodniopomorskiego i chcemy wspierać inicjatywy, które promują cały region – mówi Jarosław Kotarski, Dyrektor Oddziału Unity Line Limited. – Triathlon to bardzo dynamiczna dyscyplina, a dzięki naszym połączeniom promowym można wybrać się w podróż do Szwecji, gdzie jest ona bardzo popularna, czego przykładem są chociażby prestiżowe zawody IRONMAN w szwedzkim Kalmar – dodaje
Kibice, którzy wybiorą się na Bulwar Piastowski, mogą spodziewać się sportowych wrażeń, jak i dodatkowych atrakcji. W weekend w strefie EXPO odbywać się będą targi sprzętu sportowego. Najwięcej wydarzeń towarzyszących rywalizacji zaplanowano na niedzielę.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i pasjonatów triathlonu na Unity Line Triathlon Szczecin. Przed startem zaprezentowany zostanie widowiskowy pokaz flyboard. Z kolei od godz. 10 do godz. 14 odbędzie się duathlon spinningowo-biegowy, a wieczorem koncert MEZO i pokaz fajerwerków. Odpowiednio o godz. 21 i o godz. 22:30 – mówi Marcin Łogin, dyrektor sportowy Unity Line Triathlon Szczecin.
Unity Line Triathlon Szczecin to jedna z 7 imprez odbywających się w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. ENEA Triathlon Poznań czy Prime Food Triathlon Przechlewo. Współorganizatorami imprezy są Miasto Szczecin i Endu Sport; sponsorem tytularnym – Unity Line, a sponsorem oficjalnym – Swanson. Ambasadorami zawodów są Mateusz Sawrymowicz i Marek Kolbowicz. Sponsorem tytularnym cyklu jest ENEA, a sponsorem głównym –  Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.triathlonszczecin.pl.
armonogram Unity Line Triathlon Szczecin

NIEDZIELA 06.07.20148:00 Oficjalne rozpoczęcie zawodów na scenie

9:00 Start Unity Line Triathlon Szczecin na dystansie krótkim (pierwsza grupa)

9:15 Start Unity Line Triathlon Szczecin na dystansie krótkim (druga grupa)

9:30 Start Unity Line Triathlon Szczecin na dystansie długim

10:00 – 14:00 Duathlon spinningowo-biegowy

11:00 Przewidywany pierwszy zawodnik na mecie - dystans krótki

13:30 Przewidywany pierwszy zawodnik na mecie - dystans długi

17:30 Ceremonia wręczenia nagród i uroczyste zakończenie Unity Line Triathlon Szczecin

21:00 Koncert MEZO

22:30 Pokaz fajerwerków
Szczegóły: http://www.triathlonszczecin.pl/pl/info/harmonogram
Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:


  • 31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków

  • 20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg

  • 06.07.2014 Unity Line Triathlon Szczecin

  • 26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon

  • 15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )

  • 31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)

  • 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo


O ENEA TRI TOUR

Każda z imprez należących do ENEA Tri Tour będzie miała unikalny charakter, a cały cykl podsumowany zostanie na uroczystej gali kończącej sezon. ENEA Tri Tour będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w ENEA Tri Tour będzie start w co najmniej trzech z siedmiu imprez. Oficjalne zakończenie sezonu odbędzie się na przełomie września i października. Nagrodzonych zostanie wtedy ponad 250 zawodników. Sklasyfikowani uczestnicy ENEA Tri Tour otrzymają imienne dyplomy zaświadczające o uzyskanej lokacie wraz z rezultatami wszystkich startów. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano okolicznościowe puchary i nagrody. Wśród uczestników rozlosowany zostanie też samochód Volvo V40 Cross Country ufundowany przez Firmę Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo. Cykl ENEA Tri Tour odbywa się dzięki zaangażowaniu ENEA, Firmy Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo w Poznaniu i Wielkopolsce oraz dedykowanych partnerów dla każdej z imprez. Dodatkowe informacje na stronie http://tritour.com.pl.O UNITY LINE

Unity Line, czyli „być najlepszym operatorem promowym na Bałtyku” -  obsługuje całość przewozów kolejowych między Polską a Szwecją oraz ponad 63% wolumenu na rynku transportu samochodów ciężarowych. Obecnie promy Unity Line goszczą rocznie ponad 340.000 pasażerów i ponad 250.000 kierowców ciężarówek. Liczba ta wzrasta z każdym rokiem. Celami Unity Line jest m.in. maksymalizacja bezpieczeństwa i komfortu podróży, dbałość o środowisko naturalne i zapewnienie pasażerom bogatej oferty wypoczynkowej i rozrywkowej. Działalność Unity Line jest objęta systememi: ISO 9001 HACCP oraz posiada certyfikat wydany przez Lloyd's Register Quality Assurance, który obejmuje „Zarządzanie Systemem Analizy Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP)" dla świadczenia usług gastronomicznych na promach: POLONIA i SKANIA.O ENDU SPORT, współorganizatorze Unity Line Triathlon Szczecin 2014

ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe, imprezy dla dzieci, a przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, dodatkową działalnością ENDU SPORT jest prowadzenie sklepu ENDU SHOP, który zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego. Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.Dodatkowych informacji udzielają:

Marcin Łogin

Dyrektor sportowy Unity Line Triathlon Szczecin

SBR SPORTS Europe

e-mail: marcin@sbrsports.eu

m.: +48 698 763 018 

Aleksander Rosa

Rzecznik prasowy ENDU SPORT

Prelite Public Relations

e-mail: biuro.prasowe@endusport.pl

m.: +48 695 393 751
Beata Grześkowiak

Prelite Public Relations

e-mail: b.grzeskowiak@prelite.pl

m.: +48 601 065 576t.: 61 855 14 55


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna