Stoisko w ruchu zapewnia firmie igus GmbH rekord wszechczasówPobieranie 14.3 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar14.3 Kb.
INFORMACJE PRASOWE PM 1613-PL

Strona z 3

Stoisko w ruchu zapewnia firmie igus GmbH rekord wszechczasów
Odwiedzający targi Hannover 2013 przekonali się o różnorodności „motion plastics“Firma igus GmbH, wiodący światowy producent w dziedzinie prowadników przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych podsumowuje bardzo pozytywnie swoją tegoroczną obecność na targach Hannover. W dniach od 8 do 12 kwietnia na targach Hannover igus GmbH zaprezentował stoisko targowe o wielkości 450 m2 w hali 17. W porównaniu do roku poprzedniego odwiedziło nasze stoisko około 40 procent więcej zarejestrowanych gości, w celu uzyskania informacji o 134 nowościach w dziedzinie prowadników przewodów i łożysk ślizgowych.
„motion plastics“ stanowiły główne motto ekspozycji firmy igus GmbH na targach Hannover 2013. Począwszy od 39 zdjęć produktów z efektem mory, poprzez pomarańczową instalację prowadnikową zlokalizowaną w centralnym punkcie stoiska, aż po różnorodne przykłady aplikacji – temat „ruchu“ przez cały czas pozostawał w centrum uwagi. Koncepcja została bardzo dobrze przyjęta przez odwiedzających: w ciągu pięciu dni targów ekspozycja firmy igus w hali numer 17 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników z całego świata. Pod względem kontaktów sprzedażowych firmie igus udało się wyraźnie prześcignąć ubiegłoroczne wyniki aż o 40 procent. „Cieszymy się, że nasza ekspozycja została po raz kolejny tak dobrze przyjęta przez gości“ – podkreśla Frank Blase CEO/dyrektor zarządzający firmy igus. Liczne kontakty nawiązane podczas targów są równocześnie wskaźnikiem dla przyszłych projektów. „Kontakty nawiązywane na targach przebiegają w naszym przypadku zawsze w dwóch kierunkach. Omawiamy z klientem, co możemy dla niego zrobić, żeby jego projekt okazał się sukcesem. W związku z tym niezwykle uważnie przysłuchujemy się temu, co mówią nasi klienci, ponieważ taki bezpośredni kontakt daje nam ważne wskazówki do rozwoju naszych produktów.“

Nowości z zakresu łożysk ślizgowych i prowadników przewodów

W tym roku rezultatem tego rodzaju komunikatów zwrotnych były aż 134 nowe produkty, prezentowane na poszczególnych obszarach stoiska targowego. W dziedzinie prowadników przewodów jednym z hitów okazał się system E2 micro. Seria oferuje dodatkowe możliwości zastosowań nawet w najmniejszych przestrzeniach instalacyjnych; przy tym jest jeszcze bardziej stabilna i cicha w stosunku do poprzednich modeli. W przypadku serii E2.15 możliwy jest wzrost dodatkowego obciążenia o 100 procent. Natomiast w zakresie łożysk ślizgowych igus zaprezentował, między innymi, serię drylin SLT. Ta nowa generacja osi liniowych z napędem śrubowym pozwala zaoszczędzić wysokość konstrukcyjną i przekonuje do siebie lekkim i szybkim ruchem. Nowa generacja łożysk jest przy tym odporna na korozję i może być obsługiwana ręcznie lub za pomocą silnika.


6 edycja konkursu manus

Punkt kulminacyjny tegorocznej obecności firmy na targach Hannover stanowiła uroczystość rozdania nagród w szóstej edycji konkursu manus. Spośród 437 zgłoszeń nadesłanych z 33 krajów jury nagrodziło ostatecznie trzy szczególnie innowacyjne pomysły zastosowania bezsmarownych łożysk ślizgowych z tworzyw sztucznych. Ulrich Ghisler, konstruktor urządzenia treningowego do narciarstwa biegowego z duńskiej firmy Thorax Trainer ApS, odebrał z rąk Franka Blase złotego manusa oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 euro.


Podpisy pod zdjęciami:
Rys. PM1613-01: igus GmbH, Kolonia

Podczas targów widoczne było żywe zainteresowanie w hali nr 17. Odwiedziło nas około 40 procent więcej zarejestrowanych gości w porównaniu do roku ubiegłego, którzy poszukiwali informacji na temat licznych nowości firmy igus.


Rys. PM1613-02: igus GmbH, Kolonia

Ulrich Ghisler (drugi od prawej) oraz Torben Jensen (z prawej), Thorax Trainer ApS, cieszyli się ze złotego manusa podczas ceremonii wręczenia nagród.KONTAKT:
igus® Sp. z o.o.

ul. Nakielska 3

01-106 Warszawa

Tel. 22-863 57 70

Faks 22-863 61 69

info@igus.pl

www.igus.pl


“igus, chainflex, readycable, easychain, e-chain, e-chainsystems, energy chain, energy chain system, flizz, readychain, triflex, twisterchain, invis, drylin, iglidur, igubal, xiros, xirodur, plastics for longer life, manus, vector“ są znakami towarowymi chronionymi prawem w Republice Federalnej Niemiec i na całym świecie.KONTAKT PRASOWY:
Oliver Cyrus

Corporate Communication


igus GmbH

Spicher Str. 1a

D-51147 Köln

Tel. +49 (0) 22 03 / 96 49 - 459

Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 - 631

ocyrus@igus.dewww.igus.de

: contentData -> Corporate Files -> PressReleases -> doc -> PL pl
PL pl -> 14 nowych wariantów rolek do zaginania taśm transportowych od igus
PL pl -> Informacje prasowe pm 1713-pl strona z 3
PL pl -> Igus przedstawia bezobsługowe systemy do przemysłu pakującego
PL pl -> Producenci sprzętu rehabilitacyjnego w Polsce wyróżniają się produkcją o najwyższej jakości, która jest regulowana przez europejską normę iso 13485: 2003
PL pl -> Witamy w Klubie Gwarancyjnym chainflex
PL pl -> Precyzyjna praca non stop w przemyśle pakującym Obecnie maszyny pakujące coraz częściej umożliwiają kompleksową obsługę linii produkcyjnych szczególnie w branży spożywczej, przemyśle chemicznym i wydobywczym
PL pl -> Igus QuickRobot: błyskawiczna konfiguracja on-line wyposażenia do robotów
PL pl -> Płaskie i wytrzymałe: igus prezentuje osie liniowe najnowszej generacji
PL pl -> Informacje prasowe pm 1414-pl
PL pl -> Informacje prasowe pm0609-pl
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna