Sunprop rb600 Opis produktuPobieranie 17.27 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar17.27 Kb.

SUNPROP RB600


Opis produktu
Sunprop RB600 to gama farb nitrocelulozowych recepturowanych specjalnie na potrzeby druku wklęsłego i fleksograficznego oraz powierzchniowego na współbieżnie wytłaczanych foliach polipropylenowych z obróbką koronową stosowanych w opakowaniach przekąsek. Ten system farb został opracowany w celu osiągnięcia lepszych parametrów w zakresie drukowności, obsługi maszyny drukarskiej oraz poziomu zabrudzeń i własności zapachowych dla tego konkretnego zastosowania końcowego.
System farb Sunprop RB600 nadaje się również do zadruku powierzchniowego przeźroczystych i pigmentowanych folii polietylenowych na potrzeby szerokiej gamy zastosowań końcowych.

Główne właściwości

  • Szybkość druku do 600 m/min.  • Niski poziom woni i zabrudzeń
  • Wysoka termoodporność zapewniająca znakomite zwolnienie szczęki na zgrzewie opakowania
  • Szybkie uwalnianie rozpuszczalnika przy niskim poziomie pozostałości  • Farby nie zawierają chelatu acetyloacetonianu tytanuINFORMACJE TECHNICZNE
Podłoża

Nieprzeźroczyste wytłaczane współbieżnie folie polipropylenowe i polietylenowe z obróbką koronową.


Gama kolorystyczna
Dostępna jest szeroka gama standardowych kolorów Sunprop RB600. Ofertę uzupełnia wypełniacz umożliwiający realizację szerokiej gamy barw.
Zastosowane pigmenty charakteryzują się rozsądnym poziomem światłotrwałości, jednak mogą nie być odpowiednie w przypadku wydłużonego narażenia na bezpośrednie światło słoneczne. Jeśli ta właściwość jest wymagana, należy o tym poinformować na etapie składania zamówienia i aby spełnić to życzenie zostaną zastosowane odpowiednie pigmenty.
Maszyny drukarskie (fleksograficzne)
Farby Sunprop RB600 nadają się do fleksograficznych drukarek rzędowych lub z centralnym cylindrem niezależnie od rodzaju ich wałków aniloksowych i konfiguracji listwy zgarniającej.
Wałki i płyty drukarskie
Ponieważ farby Sunprop RB600 zawierają dużo alkoholu można je stosować z najbardziej standardowymi wałkami gumowymi i płytami fotopolimerowymi.
Prędkość maszyny
Farbami Sunprop RB600 można drukować przy niskich i wysokich prędkościach maszyny, zależnie od warunków zastosowania oraz wyboru rozcieńczalników.
Druk powierzchniowy biały
Sunprop White (NSRB-01-15360)

JAK OBCHODZIĆ SIĘ Z FARBAMI
Przygotowanie
Przed obniżeniem poziomu lepkości farby do żądanej lepkości drukowej należy doprowadzić farbę do temperatury nie niższej niż 15°C oraz dobrze ją wymieszać.
Lepkość drukowa
Lepkość należy dopasować uwzględniając odpowiednio warunki druku tj. listwy zgarniającej lub komorowej listwy podającej, wielkości komórek wałków aniloksowych (fleksografia), grawerowania chemicznego lub mechanicznego (druk wklęsły) oraz prędkości maszyny.
Typowa fleksografia: 20–25 sek. Zahn 2.

Typowy druk wklęsły: 18-22 sek. Zahn 2.Rozcieńczenie (fleksodruk)

Wolne: n-propanol (3/1)

Standard: denaturat/octan n-propylu (3/1)

Szybkie: denaturat/acetylooctan etylu (3/1)Rozcieńczenie (druk wklęsły)

Wolne: denaturat/octan n-propylu (2/1)

Standard: denaturat/acetylooctan etylu (2/1)

Szybkie: denaturat/acetylooctan etylu (1/1)


Zmywacz
Mieszanki alkoholi i estrów.
Przechowywanie
Farby należy przechowywać w warunkach normalnych, poza drukarnią, w temperaturze 10-30°C.
Celem zapewnienia optymalnej jakości produktu zaleca się staranną rotację zapasów.
Zazwyczaj dopuszczalny okres przechowywania pigmentowanych farb rozpuszczalnikowych wynosi 12 miesięcy zaś farb specjalnych (metalicznych) do 3 miesięcy.
Dostawa farby
Farby Sunprop RB600 mogą być dostarczone w kubłach, beczkach i workach. Produkt jest dostępny w formie gotowej farby lub jako baza kolorystyczna Jupiter NC wraz z lakierem technologicznym Sunprop RB600.
Lakier technologiczny: NSRB-50-14092

Proporcje mieszanki: 70/30 (baza/lakier)BHP

Pełne szczegółowe informacje znajdują się na naszym osobnym arkuszu zawierającym dane o bezpieczeństwie materiału wydanym na potrzeby tego konkretnego produktu.


Wytyczne BCF
Farby te zostały opracowane i wytworzone zgodnie z zaleceniami brytyjskiej federacji producentów farb i lakierów (BFC).
Usuwanie odpadów
Przy usuwaniu odpadów farb drukarskich należy zachować ostrożność. Powinno ono odbywać się zgodnie z dobrą praktyką branżową, z poszanowaniem wszelkich odnośnych przepisów prawa, w tym zgodnie z zawierającym wskazówki komentarzem do (brytyjskiej) ustawy o zanieczyszczaniu środowiska z 1990 r.


Page 1 of 2

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna