Sycylia perła Morza Śródziemnego 8 dni (samolot) 1 dzieńPobieranie 17.83 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar17.83 Kb.


SYCYLIA

Perła Morza Śródziemnego

8 dni

(samolot)
1 dzień WARSZAWA TAORMINA

11:25 Zbiórka na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie - hala odlotów przy windzie (strefa E). (telefon do przedstawiciela biura: +48 605 150 150).

13:25 – 15:45 Przelot samolotem rejsowym do Rzymu.

16:50 – 18:05 Przelot do Katanii. Przyjazd do 4* hotelu w okolicach Taorminy [należy uiścić w hotelu podatek klimatyczny w kwocie 2 EUR/os/noc].


2 dzień TAORMINA KATANIA SYRAKUZY TAORMINA

(śniadanie/kolacja) Śniadanie (bufet). Wyjazd na zwiedzanie Katanii. Wizyta na lokalnym targu pełnym zgiełku, wrzawy i hałasu przekupniów (z całą Masów straganów zapełnionych „owocami morza”) – wygląda to naprawdę malowniczo! Zwiedzanie placu katedralnego otoczonego wspaniałymi barokowymi budynkami, spacer po Via Etna – zwanej salonem miasta. Przejazd do Syrakuz. Zwiedzanie parku archeologicznego, gdzie można zrozumieć antyczne miasto greckie. Kompleks obejmuje ołtarz Hierona II, amfiteatr grecki, latarnie del Paradiso, grotę zwaną Ustami Dionisosa. Przejście groblą na wyspę Orytgia („wyspa przepiórek”) i spacer po wyspie, na której wznoszą się ku niebu greckie świątynie oraz barokowe kościoły. Centralnym miejscem jest oczywiście Piazza Duomo (plac katedralny), który jest niewątpliwie prawdziwym arcydziełem architektury sycylijskiej i urzeka harmonią otaczających go budowli. Następnie dojście do źródła Aretuzy oraz powrót bajkowym bulwarem. Powrót do hotelu.

3 dzień TAORMINA ETNA TAORMINA

(śniadanie/kolacja) Śniadanie (bufet). Całodniowa wycieczka na Etnę i do Taorminy. Wjazd autokarem na Etnę – trasa prowadzi poprzez malownicze sycylijskie wioski wśród bujnej, niespotykanej nigdzie indziej roślinności porastającej zbocza wulkanu do wysokości ok. 1900 m. n.p.m. Przy dobrej pogodzie można podziwiać wspaniały widok na całą wyspę i otaczające ją morze. Możliwość dojścia do wygasłych kraterów np. Monte Silvestri. Fakultatywnie możliwość wjazdu kolejką lub jeepami na wysokości ok. 2600 m. n.p.m. (koszt ok. 65 EUR/os).Degustacja win, likierów i miodów. Przejazd do Taorminy – jednego z najpiękniej położonych miasteczek Sycylii, zwanej włoskim Monte Carlo. Spacer Corso Umberto I do gotyckiej Palazzo Corvaia. Możliwość wizyty w teatrze antycznym z którego rozpościera się wspaniały widok na Etnę oraz okolice (koszt ok. 8 EUR/os). Powrót do hotelu.
4 dzień TAORMINA WYSPY LIPARYJSKIE TAORMINA

(śniadanie/kolacja) Śniadanie (bufet). Całodniowy rejs połączony ze zwiedzaniem Wysp Liparyjskich – Lipari, Vulcano. W programie przepłynięcie na największą z wysp – Lipari. Spacer po mieście i degustacja specjałów tej ziemi m.in.: kaparów, suszonych pomidorów, likierów (Malvasia). Przepłynięcie na wyspę Vulcano, która charakteryzuje się czarnymi plażami wulkanicznymi. Możliwość kąpieli w gorących źródłach.


5 dzień TAORMINA AGRIGENTO TAORMINA

(śniadanie/kolacja) Śniadanie (bufet). Czas wolny na odpoczynek lub fakultatywnie całodniowa wycieczka do Agrigento. Po drodze przejazd poprzez malownicze miasteczko Enna – pępuszek Sycylii zwany „Belvedere della Sicilia”. Zwiedzanie Doliny Świątyń (świątynie Junony, Concordii i Herkulesa) (koszt ok. 40 EUR/os).
6 dzień TAORMINA CEFALU PALERMO

(śniadanie/kolacja) Śniadanie (bufet). Przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża do stolicy Sycylii - Palermo. Po drodze krótki spacer po pełnym zapachu morza miasteczku Cefalu mającym w sobie urok średniowiecza Normanów. Zwiedzanie Palermo - miasta z powiewem orientu i egzotyki, bogactwem zabytków i wrażeń! Spotkanie z odmienną kulturą i obyczajami podczas zwiedzania. Krótki objazd m.in.: Piazza Quoatro Canti, Piazza Pretoria, Via Roma, okolice Teatru Massimo. Wizyta w Monreale – najpiękniejszej katedrze jaką wybudowali Normanowie, udekorowanej mozaikami o powierzchni 6400 m2 na złotym tle. Zakwaterowanie w 4* hotelu w Palermo [należy uiścić w hotelu podatek klimatyczny w kwocie 2 EUR/os/noc].
7 dzień PALERMO ERICE PALERMO

(śniadanie/kolacja) Śniadanie (bufet). Zwiedzanie centrum Palermo. Kaplica Królewska zw. Palatyńską oraz Katedry – panteonu władców Sycylii. Wycieczka do Erice - przejazd drogą wśród bujnych winnic, gajów oliwnych i dobrze utrzymanych gospodarstw wiejskich na zachodnie wybrzeże Sycylii. Im bliżej wybrzeża tym krajobraz staje się coraz bardziej surowy. Po drodze mijamy Park Narodowy Zingaro by w końcu dotrzeć do najdalej na zachód wysuniętych miast greckich na Sycylii, których początki toną w mrokach historii. Legendarnym założycielem Segesty miał być Eneasz – bohater trojański, jak to pięknie opisał Wergiliusz w Eneidzie. Być może byli to potomkowie obrońców Troi po których do dziś pozostała świątynia w doskonałym stanie. W kolejnym – najdalej wysuniętym miastem Sycylii, Trapani panuje niepodzielnie góra Eryks. Tam Fenicjanie wybudowali świątynie dla swojej bogini Astarte. W oddali widać romantyczne wyspy Egady. W programie spacer po średniowiecznym Erice, panoramiczny taras widokowy na pozostałościach świątyni Astrate (Wenus) na Trapani, Wyspy Egady i Capo San Vito. Zwiedzanie starożytnej Segesty – miasta tajemniczych Elemów. W programie zwiedzanie świątyni doryckiej górującej nad całą okolicą i aż po Golfo di Castellamare. Zwiedzanie pozostałości teatru antycznego, którego usytuowanie dorównuje temu z Taorminy.
8 dzień PALERMO WARSZAWA

(śniadanie „na drogę”)

Śniadanie „na drogę”. Transfer na lotnisko.

08:00 – 09:10 Przelot samolotem rejsowym do Rzymu.

10:05 – 12:35 Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.


UWAGI !!!

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").


Zakwaterowanie w hotelach 4* (5 noclegów w jednym hotelu okolicach Taorminy oraz 2 noclegi w jednym hotelu w Palermo) w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje. Przeloty obsługują linie lotnicze ALITALIA – limity wagowe bagażu wg kryteriów przewoźnika (bagaż podręczny do 8kg, główny do 23kg). SIGMA TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za przekroczenie przez Uczestnika dopuszczalnych limitów wagowych bagażu. Na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta dewizową część ceny imprezy w kwocie 150 EUR.
O wyborze miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń - wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!
TERMIN IMPREZY: CENA:
01.05 – 08.05.2016 3 990 PLN

25.09 – 02.10.2016 3 990 PLN

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1400 PLN


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna