Sycylia, Włochy Acicastello/ Catania/ 28 30 Sierpień 2014Pobieranie 33.63 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar33.63 Kb.
Integracja metod Psychofizjologii Stosowanej, Biofeedback oraz techniki Mindfulness w Psychoterapii

 

Instytucja organizująca:


ALETEIA International, Europejska Szkoła Terapii Poznawczej
www.aleteiainternational.it


Sycylia, Włochy - Acicastello/ Catania/
28 - 30 Sierpień 2014
Prowadzący: Prof. Tullio Scrimali
www.tullioscrimali.it/index_en.asp
Profesor psychiatrii, psycholog, psychoterapeuta, Tullio Scrimali uczy psychoterapii na Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Katanii. Jest dyrektorem Laboratorium Neuronauk oraz Kliniki Ambulatoryjnej Medycyny Psychosomatycznej i Biofeedback w Departamencie Psychiatrii na Uniwersytecie w Katanii. Założyciel oraz dyrektor ALETEIA International – Europejskiej Szkoły Terapii Poznawczej w Katanii. Jest pionierem terapii poznawczej opartej na neuronaukach. Posiada szerokie doświadczenie ugruntowane dzięki intensywnej współpracy międzynarodowej – jako badacz oraz nauczyciel w Ameryce, Europie, Afryce i Azji. Obecnie jeden z najbardziej uznawanych autorów współczesnej terapii poznawczej. Przyczynił się także do założenia Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej w Warszawie.

Prof. Tullio Scrimali jest autorem ponad 150 artykułów i monografii, m.in.:
Cognitive Therapy Toward a New Millennium (z Grimaldi L.).(Terapia Poznawcza w Kierunku Nowego Tysiąclecia) Kluver, New York, 2001

Entropy of Mind and Negative Entropy. A cognitive and complex approach to schizophrenia and its therapy. (Entropia umysłu i entropia negatywna. Poznawcze i złożone podejście do terapii schizofrenii). Karnac, London, 2008

Neuroscience-Based Cognitive Therapy. New methods for assessment, treatment and self-regulation. (Terapia Poznawcza Oparta na Neuronaukach. Nowe metody diagnozy, leczenia oraz samoregulacji. Wiley, Chichester, 2012
Polski asystent: Mgr Anna Bazarnik

Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie Szkoły Specjalizacji w Psychoterapii Poznawczej ALETEIA we Włoszech. W swojej pracy zajmuje się zastosowaniem terapii neurofeedback u dzieci i dorosłych, a także stosuje Biofeedback aktywności elektrodermalnej w psychoterapii poznawczej.


Uczestnicy: Psycholodzy i psychiatrzy (maksymalna liczba uczestników: 15)

 

Język: angielski z tłumaczeniem na język polski (znajomość języka angielskiego będzie przydatna m.in. podczas uczestnictwa w spotkaniach towarzyskich)
Program naukowy

 

Psychofizjologia stosowana oraz Biofeedback stanowią dwa istotne nurty współczesnej nauki. Warsztaty mają na celu pokazać, jak ostatnie osiągnięcia z zakresu neuronauk mogą zostać obecnie wykorzystane w celu wzbogacenia i ulepszenia interwencji terapeutycznych, szczególnie w nurcie psychoterapii poznawczej u pacjentów z różnymi zaburzeniami psychicznymi. 

Podczas warsztatów zostaną przedstawione dwie metody psychofizjologii stosowanej: QEEG (Analiza Ilościowa EEG) oraz QEDA (Analiza Ilościowa Aktywności Elektrodermalnej). Prof. Tullio Scrimali z pomocą powyższych urządzeń pracuje w swoim Laboratorium Neuronauk już od wielu lat. Metody te można zatem w prosty sposób przystosować do warunków klinicznych (clinical setting) w terapii poznawczej. Aby zatem monitorować parametry neurofizjologiczne pochodzące z QEEG oraz QEDA, wystarczy posiadać odpowiednie, stosunkowo niedrogie urządzenia, ich oprogramowanie oraz, będąc psychologiem lub lekarzem psychiatrą, ukończyć stosowne szkolenie. 

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo, jak stosować powyższe metody podczas terapii poznawczej pacjentów z różnymi zaburzeniami, w szczególności z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami oraz cierpiącymi na schizofrenię. Szczegółowo omówiona zostanie przede wszystkim metoda QEDA (Quantitative Monitoring of Electrodermal Activity), którą można w bardzo prosty sposób zintegrować z terapią poznawczą. Jest ona także zdecydowanie tańsza od QEEG.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym podczas warsztatów będzie powiązanie metody Biofeedback z techniką Mindfulness.

Mindfulness, czyli uważność, świadomość bieżącej chwili i nieosądzająca uwaga to praktyka, a także podejście, które może być wkomponowane w użytkowanie metody Biofeedback. Biofeedback-Based Mindfulness, BBM (Biofeedback oparty na Mindfulness) stanowi wartościowy element współczesnej terapii poznawczej.

Podczas części praktycznej warsztatów zaprezentowane zostanie użytkowanie urządzenia MindLAB Set, zarówno co celów diagnostycznych, jak i treningowych - w uczeniu samokontroli i samoregulacji. Uczestnicy będą mogli samodzielnie wypróbować zastosowanie urządzenia MindLAB Set i w celach treningowych wcielić się w rolę zarówno terapeuty, jak i pacjenta.

 

Urządzenia
Warsztaty opierać się będą o analizę danych pochodzących z następujących urządzeń:

QEEG and Neurofeedback: BrainMaster, Atlantis II (http://www.brainmaster.com/content-sub/atlantis-ii/)

QEDA and Biofeedback: Psychotech, MindLAB Set ( http://www.psychotech.it/pages/en/home.php ) – NAUKA PRAKTYCZNEGO ZASTOSOWANIA!
Program szkolenia oraz informacje logistyczne
Czwartek: Przyjazd do Katanii i spotkanie z Zespołem ALETEIA w międzynarodowym porcie lotniczym w Katanii.

Kolacja w Centrum Klinicznym ALETEIA w Katanii.

     
Piątek: Warsztaty na temat Terapii Poznawczej opartej na Neuronaukach oraz zastosowanie urządzenia MindLAB Set w Centrum Klinicznym ALETEIA. Ćwiczenia praktyczne obejmować będą pracę z urządzeniem MindLAB Set.

Po warsztatach kolacja w pobliskiej przytulnej pizzerii.       

 

Sobota: Dzień wolny. Można go przeznaczyć na zwiedzanie okolic, na przykład:

        


Katania

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katania

http://www.arrivalguides.com/en/Travelguides/Europe/Italy/CATANIA/essentialinformation

(z tej strony internetowej możliwy do pobrania darmowy przewodnik w języku angielskim)

               

       Etna (http://www.etnaexcursion.it/)

      

      Taormina (http://www.travelplan.it/taormina_guide.htm)


       Syrakuzy (http://en.wikipedia.org/wiki/Syracuse,_Sicily)

 

Nieco bardziej oddalone od Katanii, a warte zwiedzenia są:Piazza Armerina Villa Romana del Casale

http://en.wikipedia.org/wiki/Villa_Romana_del_Casale)

Agrigento La Valle dei Templi

http://en.wikipedia.org/wiki/Valle_dei_Templi 

Palermo wspaniała stolica Sycylii, tygiel kultury normańskiej, arabskiej i bizantyjskiej

http://www.arrivalguides.com/en/Travelguides/Europe/Italy/PALERMO/

Wiele przydatnych informacji na temat Sycylii znajdziecie Państwo także na polskim portalu: www.jedziemynasycylie.plJeśli chcieliby Państwo zostać na Sycylii dłużej, pomożemy zagospodarować Państwa czas oraz doradzimy w planowaniu atrakcyjnych wycieczek.

Saturday Night Fever: Impreza pożegnalna z muzyką na żywo w Centrum Klinicznym ALETEIA
 Niedziela: Wyjazd z Katanii i powrót do domu.

  

Koszt szkolenia: 700 Euro

Do zapłaty w następującej postaci: 200 Euro przy rezerwacji, za pomocą przelewu bankowego; 500 Euro na miejscu (gotówką lub kartą kredytową). Konto bankowe: IBAN IT48E0301926122000000557635 oraz Bic swift RSANIT3P. Odbiorca: Associazione Italiana per la Formazione in Terapia Cognitiva. Bank: Credito Siciliano, Via A. Da Messina 48, Acicastello (Catania) Italy.

W cenie zawarte są:


  • Odbiór z lotniska w Katanii przez członków Zespołu Centrum ALETEIA oraz transport do wybranego hotelu, a także transfer powrotny na lotnisko w niedzielę rano.

  • Trzy noclegi w oddalonym 50 metrów od morza Bed&Breakfast Ortensia (http://www.bbvillaortensia.it) lub podobnym Bed&Breakfast w tej samej okolicy.

  • Państwa pierwsza kolacja (w czwartek) w Centrum Klinicznym ALETEIA w Katanii.

  • Kolacja w przytulnej pizzerii w Acicastello (w piątek).

  • Impreza pożegnalna (Saturday Night Fever) z muzyką na żywo (ALETEIA Band z Prof. Scrimali na scenie) oraz najlepszym sycylijskim winem w Centrum Klinicznym ALETEIA.

  • Dwie przerwy kawowe oraz lunch podczas warsztatów.

  • Materiały dydaktyczne w formie elektronicznej.   

Cena nie zawiera: 
Kosztów sobotniej wycieczki. Jeśli zdecydują się Państwo jednak ten dzień spędzić w Katanii, w celu zwiedzenia miasta, plażowania, czy zrobienia zakupów, wyjaśnimy Państwu jak najlepiej przemieszczać się komunikacją publiczną, która jest bardzo tania.
Tym z Państwa, którzy preferują wyższy komfort zakwaterowania, polecamy Sheraton Hotel (www.sheratoncatania.com) lub nieco tańszy Ognina Hotel (www.ideahotel.it/web/en/idea-hotel-catania-ognina). Hotele te położone są bardzo blisko miejsca warsztatów. Jeśli są Państwo zainteresowani którymś z powyższych hoteli, prosimy o informację na adres: tscrima@tin.it lub annabazarnik@interia.pl. W takim przypadku obniżymy koszt Państwa uczestnictwa w warsztatach o 100 Euro. Za hotel zapłacą Państwo bezpośrednio w recepcji, po przyjeździe na miejsce. 

 

Dodatkowa możliwość zakupu urządzenia MindLAB Set (Biofeedback aktywności elektrodermalnej) w obniżonej cenie:

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem urządzenia MindLAB Set (www.psychotech.it) podczas pobytu na Sycylii, dla uczestników warsztatów oferujemy atrakcyjną zniżkę: zamiast 400.00 Euro plus VAT 22%, zapłacicie Państwo 300 Euro plus VAT. W ten sposób, natychmiast po powrocie do Polski, będą mogli Państwo rozpocząć wdrażanie nabytych umiejętności psychofizjologicznej diagnozy oraz stosować Biofeedback w terapii. 

Certyfikat uczestnictwa oraz Dyplom  

 

Każdy Uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w warsztatach oraz Dyplom “Specjalisty Biofeedback”, wydawany przez amerykańskie Stowarzyszenie Psychofizjologii Stosowanej i Biofeedback (The Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback AAPB – www.aapb.org). Dyplom ten wydawany jest na pergaminie, w formie idealnie nadającej się do powieszenia na ścianie w Państwa gabinecie.  

Informacje dodatkowe: 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:Prof. Tullio Scrimali - tscrima@tin.it

Mgr Anna Bazarnik - annabazarnik@interia.plALETEIA International - www.aleteiainternational.it
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna