Szanowni Państwo, Mili Goście !! Ludvig van Bethoven powiedział: „ Muzyka jest większym objawieniem niż cała mądrość i jakakolwiek filozofia”Pobieranie 4.51 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar4.51 Kb.
Muzyka na Politechnice 4.12.2012

Szanowni Państwo,

Mili Goście !!

Ludvig van Bethoven powiedział: „ Muzyka jest większym objawieniem niż cała mądrość i jakakolwiek filozofia” . To odważne stwierdzenie nie jest stwierdzeniem z którym się w pełni utożsamiam, ale jest zapewne stwierdzeniem prowokującym do szalenie interesującej dyskusji. Dyskusji oczywiście rozpoczynać nie zamierzam , kiedy przed nami tego wieczoru tyle pięknej zapewne muzyki. Ale o muzyce wiem na pewno tyle, że jest naturalną potrzebą ludzi; konstruktywnym elementem ich duszy, szalenie upiększającym i ubogacającym życie każdego z nas.

Muzyka na Politechnice” - wydarzenie, które dzisiaj zdarza się po raz pięćsetny; powołane 20 lat temu przez ówczesnego rektora PŁ prof. Jana Krysińskiego i współtworzone przez cały ten okres przez Panią Grażynę Sikorską realizuje właśnie taki cel : uatrakcyjnić i uprzyjemnić życie naszym pracownikom i ich gościom, ale co najważniejsze także inspirować ich do twórczego działania, do poszukiwania nowych rozwiązań, do pełniejszego wypełniania swojego powołania. Muzyka zdaje się przekazywać to co niewyrażalne i często nieuświadomione; i tu ośmielam się powiedzieć, iż w tym podobna jest do nauki. Ottar Iosseliani powiedział: ”Matematyka to wielka poezja, muzyka to wielka organizacja„ Dlatego w pełni dla mnie naturalnym jest, że społeczność akademicka Politechniki Łódzkiej uczestniczy i kultywuje tego typu wydarzenia.

Szanowni Państwo, Drodzy Goście!Twórcom i organizatorom wieczorów muzycznych na politechnice składam serdeczne podziękowania i wręczam po jednej róży tak jak to Oni czynią dziękując znamienitym wykonawcom, Słowa podziękowania przekazuję również rektorowi Mayerowi, który wspomagał to dzieło podczas swojej kadencji.
A Państwa zapraszam w krainę muzyki , która po raz kolejny pozwoli nam przeżyć, jestem pewien, niezapomniany, uroczy wieczór !
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna