Szkoła Podstawowa nr 2 Wiosna 2009 w numerze: Strefa strachu s. 2-3 Wywiad z… s. 4 Film „Hallowen”Pobieranie 44.49 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar44.49 Kb.


Szkoła Podstawowa nr 2 Wiosna 2009


W numerze:

Strefa strachu...................................s.2-3

Wywiad z… ………………………………….s.4

Film „Hallowen”………………………….…s.5

Kącik czytelnika………………………….…s.6

Bracia Jonas………………..……………….s.7

Twój przyjaciel Golden…………………….s.8

Jasełka………………………………………..s.9

Pozdrowienia……………………………….s.10
STREFA STR@CHU :)
TAJEMNICA KELNERA
Niedawno wybrałam się z koleżanką do Krakowa. Poszłyśmy do restauracji, usiadłyśmy przy stoliku i zaczęłyśmy rozmawiać. W pewnej chwili podszedł kelner i wręczył nam list. W środku było napisane: "Wyjedź natychmiast z Krakowa". Przestraszyłam się i wróciliśmy do domu. Później dowiedziałam się, że w tej restauracji pracował kiedyś mężczyzna, który chciał zabić swoją dziewczynę. Listami wywabił ją za miasto, zaczaił się przy drodze i zabił.

CMENTARNA TAKSÓWKA


Kilka miesięcy temu mój tata dostał pracę jako taksówkarz. Do pierwszej klientki pojechałam razem z ojcem. Do taksówki wsiadła smutna kobieta z wieńcem pogrzebowym. Powiedziała, że musi pojechać na cmentarz i że jest już spóźniona. Jedną przecznicę przed cmentarzem klientka poprosiła tatę, żeby zatrzymał się pod jednym z domów. Kiedy weszła do tego domu, zorientowałam się, że zapomniała zabrać ze sobą wieniec. Tata poprosił mnie, żebym zaniosła jej kwiaty. Drzwi otworzyła mi starsza przygarbiona kobieta i zaprosiła mnie do środka. W przedpokoju wisiało na ścianie zdjęcie pani, którą wieźliśmy taksówką. Powiedziałam staruszce, że kobieta ze zdjęcia zapomniała kwiatów. Okazało się, że na zdjęciu jest jej córka, która rok temu wpadła pod taksówkę.

DZIWNY OBRAZ
Rok temu pojechałam na ferie do mojej cioci. Gdy tylko weszłam do jej domu, rzucił mi się w oczy wiszący w salonie obraz ponurego mężczyzny o złych, czarnych oczach. Dowiedziałyśmy się, że był to mój nieżyjący od lat kuzyn, po którym ciocia odziedziczyła dom. Pewnej nocy obudziły mnie odgłosy gry na pianinie. Cichutko zeszłam na dół. W salonie siedział tajemniczy mężczyzna. Zauważyłam, że obraz z kuzynem jest pusty. Kiedy zrozumiałam, kim jest siedzący mężczyzna o mlecznobiałej cerze - zemdlałam. Rano znalazła mnie ciocia. Na szyi miałam ugryzienia.Zebrała: Ola Kuczyńska
Wywiad z…

księdzem Andrzejem Midurą
- Szczęść Boże. Jestem z gazetki szkolnej i chciałabym przeprowadzić z księdzem wywiad. Czy zechce ksiądz odpowiedzieć na kilka pytań?

-Tak.

- Jak długo trwa księdza powołanie?- Całe życie.

- W jaki sposób ksiądz został kapłanem?- Arcybiskup Pisz udzielił mi święceń po sześcioletnich studiach w Olsztynie.

- Czy każdy może zostać kapłanem?

- Każdy mężczyzna, który jest ochrzczony.

- Wróćmy do czasów dzieciństwa. Czy ksiądz był dobrym uczniem?

- Tak. Byłem bardzo dobrym uczniem.

- Czy ksiądz ma rodzeństwo?

- Tak mam.

- Jakim dzieckiem był ksiądz?

- Bardzo spokojnym, ale troszkę szalonym.

- Ile ksiądz miał lat jak został ksiądz kapłanem?

- Miałem 27 lat.

- Jakie życzenie noworoczne chciałby ksiądz przekazać swoim uczniom?

- Aby kochali być uczniami, a swoje życie uczynili pasją.

- Kto jest dla księdza największym autorytetem?

- Pan Bóg, a z ludzi Jan Paweł II.

- Dziękuję za udany wywiad. Szczęść Boże.

Z księdzem Andrzejem Midurą rozmawiała: Ola Urbanowska
FILM HALLOWEN

Haddonfield, stan Illinois, noc halloween. Dziesięcioletni Michael Myers (Daeg Faerch), przejawiający skłonności sadystyczne, w okrutny sposób morduje partnera swojej matki Ronnie'go (William Forsythe), swoją siedemnastoletnią siostrę Judith (Hanna R. Hall) i jej chłopaka Steve'a (Adam Weisman). Wkrótce potem szkolny równieśnik Michaela Wesley (Daryl Sabara) ginie, zatłuczony przez niego kijem na śmierć. Po długim procesie Myers zostaje okrzyknięty winnym czterech morderstw pierwszego stopnia i zostaje przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Smith's Glove. Michael współpracuje z psychiatrą doktorem Samuelem Loomisem (Malcolm McDowell), który stara się zatrzeć w nim wspomnienie dokonanych czynów. W klinice syna regularnie odwiedza matka Michaela, prostytutka Deborah Myers (Sheri Moon). Po roku Michael znajduje pasję w tworzeniu masek z papier-mâché, a zajęcie izoluje go od wszystkich, nawet od własnej matki. Kiedy podczas jednej z jej wizyt, Michael morduje pielęgniarkę (Sybil Danning), kobieta nie może dłużej znieść sytuacji i popełnia samobójstwo. W ciągu następnych piętnastu lat Michael zatraca się całkowicie w sporządzaniu swoich masek i nie utrzymuje kontaktu z nikim. Gdy Dr. Loomis rezygnuje z terapii Michaela, psychopacie udaje się uciec z kliniki. Myers zabija ochronę instytutu, a następnie kierowcę (Ken Foree), któremu zabiera ubrania i samochód. Zbliża się święto halloween, więc Michael przyjeżdza do Haddonfield, by odnaleźć swoją młodszą siostrę, Laurie Strode (Scout Taylor-Compton). Osiedla się w swoim dawnym, obecnie opuszczonym domu.

Następnego dnia, w halloweenowy wieczór, nastoletnia Laurie wybiera się do rezydencji Doyle'ów, by pilnować ich syna Tommy'ego (Skyler Gisondo). Gdy opuszcza dom, zjawia się w nim Myers, który morduje jej rodziców. Przyjaciółka Laurie z liceum, Lynda Van Der Klok (Kristina Klebe), umawia się ze swoim chłopakiem Bobem (Nick Mennell) w rodzinnym domu Michaela; tutaj też Bob zostaje zadźgany, a Lynda uduszona. Loomis, powiadomiony o ucieczce Michaela, pojawia się w Haddonfield, by go odnaleźć. Inna opiekunka, druga przyjaciółka Laurie ze szkoły, Annie Brackett (Danielle Harris), prosi Laurie, by zajęła się małą Lindsey Wallace (Jenny Gregg Stewart) i spotyka się w domu Wallace'ów ze swoim chłopakiem Paulem (Max Van Ville). Nagle pojawia się Michael, który morduje Paula i atakuje Annie. W domu Wallace'ów pojawiają się Lindsey i Laurie. Znajdują Annie, krwawiącą na podłodze. Laurie nakazuje Lindsey wrócić do Tommy'ego i dzwoni na policję. Zostaje zaatakowana przez Myersa, który goni ją aż do rezydencji Doyle'ów. Gdy policjanci zjawiają się na miejscu, zostają zabici przez Michaela, który następnie porywa Laurie i zabiera ją z powrotem do swojego domu. Gdy Laurie budzi się wkrótce później w jednym z pokoi, Michael usiłuje wytłumaczyć jej, że jest jego siostrą. Ta jednak dźga go jego własnym nożem i zaczyna uciekać. Myers goni ją, lecz niespodziewanie zostaje postrzelony przez Loomisa, który nagle się pojawia w posiadłości Myersów. Laurie i Loomis już mają opuścić dom, gdy nagle Michael rzuca się na Laurie. Loomis interweniuje, lecz ulega sile Michaela. Laurie biegnie na piętro, a Michael podąża za nią. Podczas walki para wypada przez okno i ląduje w ogrodowym basenie. Znajdywszy pistolet Loomisa, Laurie strzela do Michaela.Kiedy sytuacja z powodu zachowania ojca staje się nie do wytrzymania, Jayni wraz z mamą i młodszym bratem zmuszona jest w środku nocy uciekać z domu. Z początku wszystko wygląda jak niesamowita przygoda - mieszkanie w londyńskim hotelu, zwiedzanie różnych ciekawych miejsc, zakupy... Nawet zmiana imienia jest fantastyczna, Jayni - teraz Lola Rose - może poczuć się całkiem inaczej, o wiele doroślej.

Tyle że nowe życie Loli Rose nie jest tak fantastyczne, jak jej nowe imię. Nie podoba jej się ani praca mamy, ani jej nowy chłopak, no i musi naprawdę dorosnąć, kiedy mama idzie do szpitala.

Nowa książka Jacqueline Wilson, przeznaczona dla nastolatek, jest poruszającą opowieścią o trudnym dorastaniu i o uczeniu się odpowiedzialności za własne życie.


Tracy spędziła większość życia w domach dziecka i rodzinach zastępczych, wyobrażając sobie przez cały czas, że jej idealizowana matka po nią wróci - "Nie ma zbytnio sensu zaprzyjaźniać się z kimkolwiek, bo spodziewam się wynieść się stąd dość szybko". Kiedy w domu dziecka zjawia się pisarka, Cam, która prowadzi badania na potrzeby artykułu, pomiędzy nią a Tracy zawiązuje się nić porozumienia. Cam, której ani nie zrażają, ani nie onieśmielają ataki furii i kłamstwa nieznośnej 10-latki, wywiera pewien pozytywny wpływ na Tracy...Kinga KaczmarczykJonasowie uwielbiają flirtować, ale szukają prawdziwej miłości !
Choć są braćmi, mają różne gusty. Kevinowi podobają się dziewczyny zdecydowane, inteligentne i pewne siebie. Nick rozgląda się za nieśmiałymi, zaś Joe uwielbia panny równie mocno zakręcone, co on sam. Nic dziwnego, że Jonasowie nieraz nie mogą się dogadać.

Największy problem pojawia się, gdy wszystkim trzem spodoba się ta sama dziewczyna.

„Ponieważ to ona wybiera tego, z którym chce się spotykać, rozpoczynamy ostrą rywalizację

- mówi Kevin- Staramy się zrobić na niej wrażenie. Dobrze jest też ośmieszyć rywali”

On sam kiedyś podrzucił Nickowi do garderoby różowego, pluszowego misia. „Panna, z którą się umówił miała niezły ubaw”- dodaje Kev. Na poważny związek bracia nie mają jednak czasu. Zdarza się, że w ciągu trzech dni odwiedzają pięć miast! Udzielają wywiadów, podpisują płyty, a potem śpią w samolocie. „Pięciominutowe randki zdecydowanie nam nie odpowiadają”- oświadcza Kevin. Problemem są też ochraniarze, którzy towarzyszą artystom na każdym kroku. „Jaka panna chciałaby iść na randkę z taką >przyzwoitką

„Mnie nie jest trudno poderwać. Wystarczy przyjść na koncert z wielkim napisem i głośno krzyczeć. Takie osoby od razu wpadają w oko”- mówi. Zanim którykolwiek z Jonasów zaangażuje się w związek, musi przedstawić kandydatkę swojej mamie. „ Nie może być

to dziewczyna zbyt zapatrzona w siebie”- wyjaśnia Denise Jonas. Bracia całkowicie ufają matce. „To dlatego, że doskonale zna się na ludziach. Jeszcze nigdy nie zawiedliśmy się

na jej opinii”- wyjaśnia Kevin. Denise obiecała mu, że jeśli wreszcie znajdzie dziewczynę,

ona załatwi mu… dwumiesięczne wakacje w fajnym miejscu. „Wtedy będę miał czas na miłość”- śmieje się Kev.

Kinga Kaczmarczy


Poznaj największe sekrety wielkiego złotego psa !

Dokładnie 150 lat temu angielski lord Dudley Mjoribanks wybrał się do cyrku.

Zobaczył w nim dwa duże, żółte psy i od razu się w nich zakochał. Jeszcze tego samego dnia kupił zwierzaki. Tak właśnie rozpoczęła się moda na goldeny. Te psy są naprawdę niezwykłe!

GOLDENY NIE LUBIĄ SZCZEKAĆ !!

Trudno znaleźć równie spokojnego psiaka co dorosły retriever. Zwierzaki

te są posłuszne i łatwo się uczą. Rzadko kiedy ujadają i mają anielską cierpliwość. W dodatku chętnie zaprzyjaźniają się z innymi domowymi futrzakami. Niejedna suczka tej rasy wychowała już stadko kociąt. Traktowała je nie gorzej od własnego potomstwa !!
SPACER TO DLA NICH FRAJDA !!

Jeśli zdecydujesz się na goldena, pamiętaj, że ten pies kocha swobodę.

Około dwóch godzin dziennie powinien spędzić na świeżym powietrzu.

Nie zapomnij, że golden ma dość długie włosy i dwa razy do roku linieje.

Jego kłaki znajdziesz wówczas w najbardziej dziwnych miejscach - na szafie, najlepszej bluzce, a nawet w toalecie. Psy trzeba więc codziennie szczotkować, a gdy są małe, często pieścić i głaskać. One potrzebują miłości !!
 • Pozdrowienia dla Klaudii Sobki od tajemniczego wielbiciela.

 • Pozdro dla Kingi Kaczmarczyk, Ani Szpetnej, Klaudii Sobki i Moniki Mokosińskiej od Oli.

 • Pozdro dla wszystkich osóbek z tańca towarzyskiego od Kingi i Edyty.

 • Pozdro dla wspaniałej Angeliki Maciąg od kolegi z 1a gim.

 • Pozdrowienia dla Rostka.

 • Pozdro dla Dominiki od Kasi.

 • Pozdrowienia dla p. W. Nowosielskiego od Kasi, Mai, Edyty i Madzi.

 • Pozdro dla Kingi i Oli od Kasi.

 • Pozdrowienia dla Kasi Wolan z 6c od Kingi i Oli.

 • Pozdro dla Krzysia od tajemniczych wielbicielek.

 • Pozdro dla pana A. Siedlikowskiego od prymuski roku Kasi .

 • Pozdrowienia dla Angeliki Smolińskiej od wielbiciela.

 • Pozdro dla Oli Kuczyńskiej od Majkiego.

 • Pozdro dla Fistacha i Robcia od Majkiego.

 • Pozdrowienia dla pani Małgorzaty Rydzewskiej od klasy 6c.

 • Pozdro dla Oli i Ani z 6a od Edyty Płoskiej.

 • Buziaczki dla Madzi od Kasi xD.

 • Pozdro dla Angeliki Maciąg od kolegi z 1a.

 • Pozdro dla Elizy, Magdy i Patrycji z 6a.

 • Pozdrowienia dla pani Katarzyny Piotrkowskiej od 6c.

 • Pozdrowienia dla Ewy Płoskiej.

 • Pozdro dla Oli Borowskiej z 4c od tajemniczego wielbiciela.

 • Pozdro dla pana Pawła Nowosielskiego.

 • Buziaki dla Dziuba, Diesela, Miśki i Cate od Moń xD

 • Pozdro dla świrusów z 2d od Moni.
STPOKA REDAKCYJNA

Opiekun gazetki: p. Ewa Hinburg

Redaktorzy:

K. Kaczmarczyk, S. Leśniowska, A. Jakubowska, K. Zyśk, I. Jankowska,

A. Kuczyńska, A. Borowska, I. Marcinkowska, M. Długokęcki, M. Ecka,

A. Urbanowska, M. Idzikowska, E. Nowakowska, M. OstrowskiPobieranie 44.49 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna