Targi Expopower i Greenpower 2014 – energetyczne wydarzenia Majowe Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenpowerPobieranie 13.01 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar13.01 Kb.
Targi Expopower i Greenpower 2014 – energetyczne wydarzenia
Majowe Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower to dobra okazja by w pierwszym półroczu przyjrzeć się międzynarodowym rozwiązaniom z zakresu przemysłu wytwarzania energii.
Między 13 a 15 maja 2014 w Poznaniu, na ekspozycji targów Expopower, wystawcy zaprezentują swoją ofertę z obszaru: energetyki, elektrotechniki, oświetlenia, maszyn i urządzeń elektrycznych, przewodów i łączników, sterowania i kontroli, akcesoriów układów automatyki, instalacji odgromowe czy budownictwa energetycznego i ochrony środowiska w energetyce. Nie brakuje także rozwiązań z zakresu telekomunikacji energetycznej, smart grids czy energii odnawialnej.

Doskonałym uzupełnieniem tej wystawy są odbywające się równolegle targi Greenpower, na których można zobaczyć ofertę z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw oraz technologii energooszczędnych.Dzięki współpracy z partnerami strategicznymi targów Expopower, Grupą Kapitałową ENEA oraz TIM SA, targi zyskały niezwykłą możliwość uatrakcyjnienia ekspozycji ale również sposobność dotarcia do jeszcze szerszej grupy profesjonalnych odbiorców. Na targach Expopower 2014 obecne będą wszystkie spółki Grupy Enea, odpowiedzialne zarówno za wytwarzanie energii, jaki i utrzymanie sieci energetycznej. Natomiast targi Greenpower dzięki wieloletniej współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Energii Odnawialnej zyskują nie tylko prestiż ale i bogaty program wydarzeń. Greenpower uzyskało Honorowy Patronat Ministra Gospodarki a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wśród wystawców targów Expopower i Greenpower są już między innymi: ABB, Mikronika, Elektromontaż Poznań S.A., Elektrobudowa S.A., ENEA S.A., ENEA Operator, Jean Muller Polska, Siba, ZPUE S.A., Asket, Dehn, SMA, H.Cegielski-Poznań S.A., Remor czy Selfa.

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla gości targowych. Jedną z nowości wystawców jest PV monitoring device, firmy Solar-Log ™. Produkowany przez Solare Datensysteme GmbH, który to jest liderem na rynku monitoringu PV. System ten, z zaletą "Made in Germany", jest kompatybilny z większością falowników dostępnych obecnie na rynku. ABB Sp. z o.o. promować będzie kompaktowa rozdzielnicę w izolacji gazowej ELK-3/420C. Firma ABB jest autorem wielu innowacji w zakresie technologii rozdzielnic izolowanych gazem. Nasza najnowsza seria rozdzielnica ELK-3 kompakt dla 420 kV została opracowana, by pokonać różne bariery związane z osiągami.

ELKO-BIS Systemy Odgromowe Sp. z o.o. zaprezentuje ELKO-BIS CAD - program do projektowania instalacji odgromowych. ELKO-BIS CAD – LPS design program. To pierwszy polski program do projektowania instalacji odgromowych w środowiskach programów graficznych typu CAD. Pełna licencja programu udzielana jest bezpłatnie i dożywotnio.Tragi Expopower obfitują również w ciekawe wydarzenia branżowe. 13 maja we wtorek, zapraszamy na V Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu Energooszczędność w oświetleniu nt. Technika Świetlna 2014, której organizatorami są: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

TIM SA zaprasza w tym dniu na konferencję: Jak mniej płacić za prąd? Sposoby oszczędzania energii elektrycznej w życiu codziennym.

Natomiast 14.05 w środę Stowarzyszenie Elektryków Polskich organizuje XII Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu "Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia" - temat: ROZDZIELNICE W IZOLACJI GAZOWEJ 110 i 400 kV.

Akademia LED wydawnictwa Publikatech w drugi dzień targów zaprasza na konferencję: LEDyfikacja miast i wsi. Oświetlenie drogowe. Partner strategiczny targów TIM SA proponuje w tym dniu konferencję pt.: LED, świetlówka, lampa żarowa. Co ma znaczenie, a co jest wyłącznie marketingiem?

Podczas targów Greenpower również zaplanowano szereg konferencji z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, m.in. już pierwszego dnia targów, we wtorek 13 maja, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, zachęcają do udziału w seminarium sektora OZE w ramach projektu europejskiego: Keep on Track! Monitoring realizacji założeń pakietu klimatyczno-energetycznego UE w Polsce.

Również na ten dzień planowane jest II Forum Fotowoltaika dla każdego, które już po raz drugi organizowane jest przez MTP oraz redakcja miesięcznika „Czysta Energia”. Partnerem tego wydarzenie jest Polskie  Towarzystwo Fotowoltaiki.

Także pierwszego dnia targów Greenpower odbędzie się seminarium pt. „Ochrona odgromowa i przepięciowa prosumenckich instalacji fotowoltaicznych (PV)”. Tu dowiemy się o zagrożeniach dla instalacji PV spowodowane bezpośrednimi i pobliskimi wyładowaniami piorunowymi, ochronie przed przepięciami w obwodach DC instalacji PV i ochronie przepięciowej w obwodach przesyłu informacji oraz zapewnieniu bezpiecznego odstępu izolacyjnego (system przewodów izolowanych HVI).

W środę 14 maja Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej proponują zwiedzającym oraz wystawcom, uczestnictwo w seminarium: „Biogazownie rolnicze - bezpieczne źródło energii w Twojej gminie!” oraz „Prosument – własna energia dla biznesu i domu. Uwarunkowania, technologie, finansowanie”. Redakcja miesięcznika „Czysta Energia” wraz z MTP oraz partnerem konferencji Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią zaprasza na Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne.

Ostatniego dnia targów Greenpower i Expopower, czyli15 maja, z uwagi na darmowy w tym dniu wstęp na teren targów dla uczniów i studentów, przygotowaliśmy wraz z Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej seminarium „Młodzi na rynku pracy OZE”.Warto zarezerwować termin 13-15 maja 2014, by zobaczyć na targach Expopower i Greenpower najnowsze produkty i technologie elektroenergetyczne, a także zapoznać się z najlepszymi praktykami w zakresie nowoczesnej oraz bezpiecznej energetyki i elektrotechniki.
Więcej informacji na www.expopower.pl i www.greenpower.mtp.pl
Pobieranie 13.01 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna