Teksty/wm/bks/txt Ataki, bloki, asyPobieranie 7.93 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar7.93 Kb.
Teksty/wm/bks/txt

Ataki, bloki, asy...

BKS w liczbach

Sezon zasadniczy dobiegł końca. Jak prezentowały się zawodniczki Aluprofu indywidualnie? Przedstawiamy zestawienia w poszczególnych kategoriach po osiemnastu ligowych kolejkach. W nawiasie wyjaśniamy, jak powstało wyliczenie. Trzeba przy tym pamiętać, że nie wszystkie zawodniczki rozegrały taką samą ilość setów.

Punkty na set (wszystkie zdobyte przez zawodniczkę punkty podzielono przez ilość setów, które rozegrała):

1. Helena Horka 3,55

2. Elisa Cella 3,16

3. Milada Bergrova 3

Powrót sympatycznej Czeszki był niewątpliwie trafionym transferem. Początek sezonu miała znakomity. Ostatnio złapała lekką zadyszkę. Może dlatego, że wywinęła orła na śniegu i nieco się potłukła? W play-off znowu powinna błyszczeć. Najlepszą atakującą ligi została Australijka Rachel Rourke – zdobywająca średnio ponad pięć punktów na set!

Przyjęcie na set (przyjęcia zawodniczki uznane za bardzo dobre podzielono przez ilość setów, które rozegrała):

1. Agata Sawicka 1,61

2. Elisa Cella 1,51

3. Ewelina Sieczka 0,91

Popularna „Kulka” to ulubienica bielskich kibiców i nie ma się co dziwić. W każdym meczu daje z siebie wszystko, wyciera sobą cały parkiet. Co nie zmienia faktu, że z przyjęciem w Aluprofie (zresztą w całej lidze) jest słabo. Złe, a czasami katastrofalne przyjęcia zagrywki to zmora kobiecej siatkówki. Najwięcej dobrych przyjęć ma libero PTPS Piła Katarzyna Wysocka.

Blok na set (punkty zdobyte blokiem przez zawodniczkę podzielono przez ilość setów, które rozegrała):

1. Milada Bergrova 0,76

2. Gabriela Wojtowicz 0,72

3. Joanna Wołosz 0,55

Druga, obok Horki, Czeszka w zespole szybko kupiła kibiców i koleżanki z zespołu. Profesjonalistka. Zawsze dobrze przygotowana, zawsze uśmiechnięta, zawsze dostępna dla dziennikarzy. Prawdziwa kapitan drużyny. Najlepsza w blokach w całej lidze jest Makare Wilson z Impelu.

Asy na set (wszystkie asy zaserwowane przez zawodniczkę podzielono przez ilość setów, które rozegrała):

1. Milada Bergrova 0,44

2. Ewelina Sieczka 0,31

3. Sylwia Pelc 0,29

I znowu kapitan zespołu okazuje się niezastąpiona. Solidną zagrywką – poza wymienionymi – dysponują także Joanna Wołosz i Elisa Cella. Antybohaterką tej klasyfikacji jest Gabriela Wojtowicz. A najwięcej asów w sezonie zaliczyła Justyna Łukasik z Atomu Trefla.Zebrał (na podstawie oficjalnych statystyk Orlen Ligi) i skomentował:

Wojciech Małysz

Pobieranie 7.93 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna