Toyota Motor Poland Informacja prasowa 11 stycznia 2011 r. Toyota Auris Hybrid uznana „Samochodem przyszłości”Pobieranie 8.28 Kb.
Data01.05.2016
Rozmiar8.28 Kb.

Toyota Motor Poland


Informacja prasowa 11 stycznia 2011 r.

Toyota Auris Hybrid uznana „Samochodem przyszłości” przez niemiecki automobilklub ADAC.

  • Niemiecki ADAC przyznał nagrody Yellow Angels 2011

  • W kategorii „Samochód przyszłości” zwycięzcą ogłoszono Toyotę Auris Hybrid

  • Auris Hybrid został doceniony za praktyczność i najnowocześniejszą technologię, dostarczoną przez Toyotę za dostępną cenę

Nagrody Yellow Angels są corocznie przyznawane przez niemiecki automobilklub ADAC za wyjątkowe osiągnięcia producentów samochodów. W 2011 roku po raz pierwszy przyznana została nagroda w kategorii „Samochód przyszłości”, którą uhonorowano hybrydową Toyotę Auris HSD.

Jury konkursu wyróżniło Aurisa jako najbardziej zaawansowany technologicznie samochód hybrydowy, pozwalający na redukcję kosztów posiadania i użytkowania przy najwyższym poziomie praktyczności, bezpieczeństwa i codziennej użyteczności. Nagroda została przyznana w oparciu o nową metodologię ADAC, która umożliwia obiektywną ocenę każdego z samochodów startujących w konkursie.

Do konkursu wybrane zostały wyłącznie samochody spełniające normy spalin Euro 5 lub Euro 6. Oceniane były następujące kategorie: przyjazność środowisku (poziom emisji spalin), koszty (cena zakupu, cena paliwa potrzebnego do eksploatacji), praktyczność (przestronność, maksymalny zasięg), oraz bezpieczeństwo czynne i bierne.

Toyota Auris, która jest pierwszym hybrydowym samochodem w segmencie kompaktów, najlepiej realizuje powyższe wymogi konkursu. Dzięki napędowi Hybrid Synergy Drive, Auris osiąga rekordowo niską emisję CO2 (89 g/km), oraz emisję cząstek stałych i NOx na poziomie wyraźnie niższym niż silniki Diesla. Średnie spalanie Aurisa Hybrid wynosi zaledwie 3,8 l/100 km, co również jest wynikiem rekordowym w klasie. Ponadto, w przeciwieństwie do samochodów zasilanych wyłącznie silnikiem elektrycznym, system hybrydowy Aurisa (tzw. Full Hybrid) nie nakłada żadnych barier w zasięgu samochodu.

Specjaliści z ADAC wyróżnili Aurisa także za dostępność cenową, która mimo zaawansowanej technologii napędu, nie jest gorsza niż w przypadku porównywalnych pod względem osiągów i wyposażenia samochodów innych marek. Tym co wyróżnia Aurisa od wszystkich innych samochodów, jest możliwość jazdy w trybie Electric Vehicle, ciesząc się absolutną ciszą w samochodzie i brakiem jakiejkolwiek emisji szkodliwych substancji.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Dział PR TMPL: Tel.: +48 22 549 06 75

Tel.: +48 22 549 06 76

Tel. :+48 22 549 06 39

E-mail: pr@toyota.pl


Strona prasowa Toyoty: http://pl.toyota-media.com/
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna