Transkrypcja Ewa Kopacz wręczyła medale młodym sportowcomPobieranie 4.52 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar4.52 Kb.

Transkrypcja - Ewa Kopacz wręczyła medale młodym sportowcom


(dźwięk migawek aparatów, oklaski)

EWA KOPACZ:

Przybyliśmy dzisiaj z ministrem sportu, ponieważ zakończyła się olimpiada młodzieży w pięcioboju nowoczesnym. Patrzyłam na tych młodych ludzi z wielkim uznaniem.

Rozmawiałam z nimi również nieoficjalnie. Kiedy mieliśmy okazję zjeść wspólnie obiad.

Wiecie, jakim wysiłkiem jest dzisiaj dla nich wyrzeczenie tych wszystkich rzeczy, którymi młodzi ludzie się zajmują w tej chwili. Oni dzisiaj nie korzystają w takiej ilości z internetu. Nie biegają ze swoimi koleżankami i kolegami do dyskoteki. Oni ćwiczą przez kilkanaście godzin dziennie. Ale dzięki temu są mistrzami, a więc opłaca się.

Ta pasja, którą w sobie mają ci młodzi ludzie, to jest ewidentny nakaz dla tych, którzy rządzą. Dzisiaj powinniśmy stworzyć takie warunki, żeby ci młodzi ludzie mogli swoje talenty rozwijać. W związku z tym, te wszystkie programy, które w ciągu ostatnich 8 lat zafunkcjonowały. To 2,5 tys. orlików, programy "Umiem Pływać", "Młody Mistrz". Na które przeznaczamy naprawdę dziesiątki mln zł. Po to, żeby ci ludzie mogli tę swoją pasję rozwijać. W dobrych, nowoczesnych europejskich warunkach.

ADAM KOROL:

W takich ośrodkach spędziłem całe moje sportowe życie. Mają państwo okazję zobaczyć, jaki ten ośrodek w Cetniewie jest piękny. I jak różnorodni sportowcy tutaj przyjeżdżają. Tutaj trenuje mistrz olimpijski Zbigniew Bródka. Ale trenują też młodzi sportowcy, którzy będą tymi mistrzami w przyszłości.Chciałem zaapelować do młodzieży, która rozpoczęła teraz wakacje, ma bardzo dużo czasu. Pamiętajcie, aby ten czas spędzać nie w domu, ale na świeżym powietrzu. Mamy 2 600 czynnych orlików. Kilka tys. animatorów, którzy codziennie prowadzą tam zajęcia.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna