Tvp1 – świąteczne kino dla całej rodzinyPobieranie 363.3 Kb.
Strona1/6
Data30.04.2016
Rozmiar363.3 Kb.
  1   2   3   4   5   6

TVP1 – świąteczne kino dla całej rodziny

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok TVP1 przygotowała bogatą ofertę filmową – doskonałe animacje dla dzieci, filmy dla całej rodziny oraz miłośników mocnych wrażeń. W Jedynce m.in. romantyczna komedia „Powiedz tak” z Janifer Lopez, film Stevena Spielberga „1941”, „Czterdzieści dni czterdzieści nocy” i „Taxi 3”, animowane kino familijne „Happy wkręt” i „Auta”, a także „Piraci z Karaibów. Skrzynia Umarlaka”. Wieczór sylwestrowy to premierowy pilotowy odcinek nowej serii „Rancza” i Sylwestrowy Maraton Filmowy: „Mumia”, „Pociąg śmierci”, „Wyspa Węży”.
Świąteczna Jedynka to także specjalne wydania seriali: „Klan” i „Plebania” oraz programów: „Jaka to melodia?” i „300 procent normy”. Nie zabraknie także spotkania z bohaterami „Londyńczyków” i „Ojca Mateusza”. W sylwestrowy wieczór TVP1 zaprasza tradycyjnie na „Szopkę sylwestrową”, a po północy na „Toast noworoczny z Jedynką” i „Szopkę noworoczną”, której autorem jest Marcin Wolski.
W Jedynce także bożonarodzeniowa homilia Prymasa Polski, transmisja Pasterki z Bazyliki Świętego Piotra z udziałem Ojca Świętego oraz błogosławieństwo z Watykanu – „Urbi Et Orbi”, a także noworoczne Orędzie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
WIGILIA
W Wigilię, TVP1 zaprasza do obejrzenia parafrazy „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa - „12 wieczorów wigilijnych”. Natomiast codzienne zajęcia, radości i troski rodziców Jezusa - Józefa i Marii poznamy we wzruszającej opowieści „Święta Rodzina”. Tego dnia widzowie Jedynki obejrzą również komedię romantyczną „Powiedz tak” z Jenifer Lopez i Matthew McConaughey. Jedynka poleca także film Stevena Spielberga „1941”.
BOŻE NARODZENIE
W Boże Narodzenie Jedynka zachęca do obejrzenia filmu animowanego dla całej rodziny „Happy wkręt”. Autor filmu zainspirowany klasycznymi baśniami Braci Grimm, opowiada o tym, co może się zdarzyć, kiedy równowaga dobra i zła w Świecie Baśni zostanie zaburzona. Perypetie ambitnego i szybkiego samochodu – „Zygzaka”, który przygotowuje się do wielkiego i ważnego wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii zobaczymy w filmie „Auta” – przebojowej animacji studia Pijar, twórców „Iniemamocnych” i „Gdzie jest Nemo?”.
Zapraszamy także na kultową polską komedię „Kogel Mogel” oraz „Galimatias, czyli Kogel Mogel II” (II Dzień Świąt) z Katarzyną Łaniewską, Ewą Kasprzyk, Zdzisławem Wardejnem i Jerzym Turkiem w rolach głównych. Wieczorem druga część przygód, nieco rozkojarzonego kapitana Jacka Sparrowa z Johnym Deppem, Orlando Boomem i Keirą Knightley. „Piraci z Karaibów” wyruszą w rejs, aby odnaleźć tajemniczą skrzynię umarlaka.

Natomiast wielbiciele mocnych wrażeń i Stevena Seagala, w filmie „Bestia”, będą towarzyszyli byłemu agentowi CIA Jakowi Hopperowi w pełnej niebezpieczeństw wyprawie do Tajlandii.


II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
W wieczornym kinie TVP1 w drugi Dzień Świąt szalone przygody sympatycznego taksówkarza z Marsylii w „Taxi 3”, komedia romantyczna „Czterdzieści dni i czterdzieści nocy” oraz pełen brawury film „Mściciel”, w którym rolę główną zagrał Jean–Claude Van Damme.
SYLWESTER
W Sylwestrowy wieczór Jedynka zaprasza wielbicieli mocniejszych wrażeń. W Sylwestrowym Maratonie Filmowym zobaczymy: komedię grozy „Mumia” (z Rachel Weisz i Brendanem Fraserem), a w „Pociągu śmierci” (z Piercem Brosnanem w roli głównej) walkę agentów z terrorystami oraz „Wyspę węży” – przerażające przeżycia turystów podczas spływu afrykańska rzeką.
Nowy Rok
Noworoczna oferta to m.in. „Klan urwisów” dla młodszej widowni oraz doskonała rozrywka dla dorosłych – film „Nowa policyjna opowieść” z Jackie Chanem. Wielbicieli sportów zimowych TVP1 zaprasza na transmisję zawodów w skokach narciarskich – Turniej Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

24 GRUDNIA 2008, WIGILIA

12 WIECZORÓW WIGILIJNYCH, godz. 9.05

Parafraza „Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa, przypominająca konstrukcją głośny „Dzień świstaka". To pełna humoru opowieść utrzymana w konwencji baśni fantasy o niezwykłej przygodzie, jaką w wigilijną noc przeżywa główny bohater. Dotychczas lekceważył wszystkich wokół siebie, zaniedbywał nawet bliskich. W Wigilię dostaje szansę naprawienia błędów. W tym dniu ulega groźnemu wypadkowi. Odzyskawszy przytomność, odnajduje się na swego rodzaju „sądzie ostatecznym". Przez kolejnych 12 dni przeżywa tę samą Wigilię, by zrozumieć, jak bardzo źle postępował w życiu i ile wyrządził krzywd innym. Mężczyzna ze zdumieniem przeżywa te same sytuacje i zdarzenia. Wprawdzie próbuje naprawić pewne błędy, ale niewiele to zmienia. Pod koniec dnia usiłuje też uniknąć wypadku, ale tym razem zagrożenie przychodzi z innej strony. Na „sądzie ostatecznym" dowiaduje się, że nadal jest zarozumialcem i egoistą. Jeszcze raz budzi się 24 grudnia. Od tej pory sytuacja powtarza się przez kolejne dni. Calvin budzi się, wykonuje te same czynności, spotyka tych samych ludzi, prowadzi te same rozmowy. Za każdym razem doznaje pewnej przemiany moralnej. Ciągle jednak zmusza się do tego, by być lepszym. Czy dwunastego dnia Calvin naprawdę stanie się innym człowiekiem, czułym dla bliskich, wrażliwym na ludzkie cierpienia i krzywdę?

Reżyseria: Martha Coolidge

Obsada: Steven Weber, Patricia Velasquez, Chad Willett, Teryl Rothery, Vincent Gale, Anthony Holland, Molly Shannon, Stefanie von Pfetten, Pamela Parker


NASZE DRZEWO, godz. 10.30

Od czasu zamknięcia fabryki w miasteczku Wagstaff panuje bezrobocie. Nadzieją na lepszą przyszłość jest budowa nowej fabryki. Autorem pomysłu jest ojciec 10-letniego Mitcha. Fabryka ma powstać na obrzeżach miasta, gdzie rośnie kilkusetletni dąb. To ulubione drzewo Mitcha, jego jedyny przyjaciel. Wśród rówieśników chłopiec uchodzi za nieudacznika. W staraniach o uratowanie drzewa wspiera go lokalny bohater, weteran wojenny Larry. Dzięki niemu Mitch zaczyna wierzyć w siebie, przekonuje się też, że trzeba walczyć, by osiągnąć upragniony cel.

Reżyseria: Duane Clark

Obsada: Robert Forster, Naomi Judd, Matt Lawrence, Cliff Robertson, Andy Lawrence


ŚWIĘTA RODZINA, cz. I – godz. 13.10; cz. II – godz. 15.12

To wzruszająca opowieść dla całej rodziny. W filmie poznajemy codzienne życie rodziców Jezusa Chrystusa – Marii i Józefa.

Reżyseria: Raffaele Martes

Obsada: Alessandro Hassman, Ana Catering, Franco Nero, Angela Molina,


POWIEDZ TAK, godz. 20.05

Romantyczna komedia o miłości i przeznaczeniu stała się przebojem kinowym w dużej mierze za sprawą gwiazdorskiej obsady. Jennifer Lopez - aktorka, modelka i piosenkarka - podbiła serca widzów i zyskała jeszcze większe rzesze wielbicieli swego talentu. Zagrała główną bohaterkę, młodą i ładną dziewczynę. Mary Fiore z pochodzenia jest Włoszką, marzy o prawdziwej, romantycznej miłości. Pracuje w firmie organizującej eleganckie uroczystości weselne i na tym polu odnosi duże sukcesy. Choć Mary daje radość i szczęście innym, sama wciąż pozostaje samotna. A kiedy wreszcie zjawia się czarujący książę z bajki, okazuje się, że jest narzeczonym jej najlepszej klientki. W desperacji panna Fiore obiecuje rękę Massimo, przyjacielowi z dzieciństwa. Trwają przygotowania do dwóch ślubów. Chociaż Mary i Steve są w sobie zakochani, postanawiają zachować się wobec swoich partnerów lojalnie. Milczą i cierpią, z pokorą przyjmując to, co niesie los. Okazuje się jednak, że wobec potęgi prawdziwej miłości wszystkie inne moce są bezsilne. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w San Francisco.

Reżyseria: Adam Shankman

Obsada: Jennifer Lopez, Matthew McConaughey, Bridgette Wilson, Justin Chambers, Judy Greer


1941, godz. 21.50

Akcja komedii pełnej sytuacyjnych i wizualnych gagów i dobrego dowcipu słownego, rozpoczyna się sześć dni po ataku lotnictwa japońskiego na bazę floty amerykańskiej w Pearl Harbor. 13 grudnia 1941 roku u wybrzeży Kalifornii pojawia się okręt podwodny dowodzony przez fanatycznego komandora Mitamurę, który postanawia zadać Amerykanom kolejny cios, atakując tym razem Hollywood. Wybucha panika. Armia amerykańska przygotowuje się do pełnej mobilizacji. Akcją obrony zachodniego wybrzeża Stanów kieruje generał Joseph Stilwell, który przybywa do bazy lotniczej ze swoją nową sekretarką, Donną Stratton, miłośniczką samolotów i podniebnych emocji erotycznych. Komandor Mitamura ma jednak problemy ze zlokalizowaniem Hollywoodu. Biorąc wreszcie lunapark w pełnej iluminacji za amerykańską „fabrykę snów", przygotowuje się do ataku. Znakomite efekty specjalne Akademia Filmowa uhonorowała nominacją do nagrody Oscara. Prestiżowe wyróżnienia przyznano również za zdjęcia i dźwięk.

Reżyseria: Steven Spielberg

Obsada: Dan Aykroyd, Ned Beatty, John Belushi, Lorraine Gary, Murray Hamilton, Christopher Lee, Tim Matheson, Toshiro Mifune, Warren Oates25 GRUDNIA 2008, BOŻE NARODZENIE

HAPPY WKRĘT, godz. 8.35

To propozycja dla całej rodziny. Animowana opowieść o „wadze", a raczej... równowadze pomiędzy dobrem i złem, bez której Kraina Baśni trochę się zmienia... Film czerpie inspiracje z klasycznych baśni Braci Grimm. Opowiada o tym co może się zdarzyć, kiedy równowaga dobra i zła w Świecie Baśni zostanie zaburzona. W krainie baśni wszystko było w doskonałym porządku: Kopciuszek na balu, Śpiąca Królewna czeka na pocałunek miłości, itd... Wszystko zmierzało ku szczęśliwemu zakończeniu, które niezmiennie brzmi: „Żyli długo i szczęśliwie". Jednak w pewnym momencie sprawy się skomplikowały. Mądry Czarodziej, który odpowiada za równowagę pomiędzy dobrem i złem wyjeżdża na wakacje. Na straży bajkowych historii pozostają jego dwaj asystenci: Mambo i Munk. Niestety, znudzony monotonią zdarzeń Mambo popełnia fatalny błąd, który w konsekwencji powoduje, że zła macocha Frida przejmuje czarodziejską różdżkę czarodzieja. Jej celem jest przejęcie władzy nad krainą Baśni, oraz umożliwienie zwycięstwa siłom zła. Frida pragnie aby ostatnie zdanie każdej historii brzmiało: „Żyli długo i nieszczęśliwie” Czy jej się to uda?


KOGEL – MOGEL, godz.13.05

Po emocjach związanych z egzaminami wstępnymi na wydział pedagogiki Katarzyna Solska wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niespodzianka - rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn dziewczyny z bogatym sąsiadem Kolasą. Kasia wpada w rozpacz, próbuje się sprzeciwić decyzji rodziców, ale zostaje zamknięta w swoim pokoju. W dniu wizyty narzeczonego ucieka przez okno i z poczty dzwoni na uczelnię. Otrzymuje mylną informację i jest przekonana, że nie została przyjęta na studia. Zrezygnowana wraca więc do domu i zgadza się na ślub. Tymczasem w przeddzień wesela listonosz przynosi zawiadomienie o przyjęciu na uniwersytet. O świcie następnego dnia Kasia wsiada w pociąg i odjeżdża do stolicy. Akademik jest jeszcze zamknięty. Przypadkowo spotyka babcię poszukującą opiekunki do swojego co nieco rozwydrzonego wnuczka. I tak Kasia trafia do domu docenta Wolańskiego. Z czasem okazuje się, że bardzo dobrze radzi sobie z upiornym Piotrusiem. Zbieg okoliczności sprawia, że żona docenta posądza go o romans z Kasią. Dziewczyna czym prędzej chce opuścić dom Wolańskich, ale nie dopuszcza do tego Piotruś. W końcu rozpoczynają się zajęcia na uczelni i Kasia wyprowadza się. Okazuje się, że Wolańska zupełnie nie radzi sobie z prowadzeniem domu, a Piotruś zamęcza domowników, tęskniąc za swą opiekunką. Rad nie rad, docent Wolański udaje się na poszukiwania dziewczyny. A odnajduje ją w tłumie studentów na swoim wykładzie.

Reżyseria: Roman Załuski

Obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Małgorzata Lorentowicz, Jerzy Turek, Dariusz Siatkowski, Jerzy Rogalski, Maciek Koterski


AUTA, godz.14.55

Bohaterem animacji jest bardzo ambitne i szybkie auto - Zygzak. Przygotowując się do występu w wielkim i ważnym wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii, przez przypadek trafia do pustynnego miasteczka leżącego obok znanej drogi 66. Oczywiście nie jest z tego powodu zadowolony, lecz kiedy poznaje mieszkańców Chłodnicy Górskiej zmienia zdanie. Szybko zaprzyjaźnia się z innymi samochodami. W bajce oczywiście pojawia się morał - nie liczą się tylko sukcesy i zdobywanie kolejnych pucharów, są o wiele, ważniejsze i cenniejsze rzeczy.

To doskonała rozrywka dla dorosłych i dzieci.
JAKA TO MELODIA? (wydanie świąteczne), godz.18.10

W odcinku świątecznym zawodnikami będą: kabaret Ani Mru Mru i znana parodystka Katarzyna Kwiatkowska,. W części artystycznej wystąpią m.in.: para v-ce Mistrzów Świata w Tańcach Latino oraz Edyta Herbuś i Marcin Mroczek.


PIRACI Z KARAIBÓW. SKRZYNIA UMARLAKA, godz. 20.10

Druga część kasowego hitu w wydaniu Gore'a Verbinskiego. Niegdyś kapitan Czarnej Perły zawarł pakt o własną duszę z Davym Jonesem (legendarnym kapitanem Latającego Holendra, obecnie będącym na usługach ciemności). Od tego czasu minęło umówione trzynaście lat i Davy Jones nie zapomina upomnieć się o duszę kapitana Jacka Sparrowa. W wyniku pertraktacji Sparrow zoobowiązuje się zdobyć dla Jonesa 100 dusz, chociaż tak naprawdę ma zupełnie inny plan...

Reżyseria: Gore Verbinski

Obsada: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport, Bill Nighy


BESTIA, godz. 22.45

Pełen mocnych wrażeń i szybkich akcji film. Były agent CIA Jake Hopper udaje się do Tajlandii. Jego córkę uprowadzili wojownicy Guerilla. Jake liczy na pomoc swoich starych przyjaciół, w odzyskaniu porwanej córki.

Reżyseria: Ching Siu Tung

Obsada: Steven Seagal, Sarah Malakul Lane

 
26 GRUDNIA 2008, II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA

BRACIA KOALA – ŚWIĘTA U BRACI KOALA, godz.8.00

Angielski film animowany adresowany do dzieci w wieku 3 - 8 lat. Głównymi bohaterami są misie koala: Franio i Benio. Opuszczają oni rodzinny dom, gdyż dochodzą do wniosku, iż ich powołaniem jest pomaganie innym. Podróżując po świecie często powtarzają: „Jesteśmy tu, by wam pomóc". W ten sposób zdobywają nowych przyjaciół i przeżywają fantastyczne przygody. W tym odcinku Franio i Benio obchodzą święta Bożego Narodzenia.


ALAN QUATERMAIN I ZAGINIONE MIASTO ZŁOTA, godz. 10.50

Film jest kontynuacją losów bohaterów znanych z wcześniejszego bestsellerowego dzieła angielskiego pisarza Henry'ego Ridera Haggarda „Kopalnia króla Salomona". Podróżnik, łowca przygód i przewodnik safari Anglik Allan Quatermain wyrusza w kolejną daleką podróż. Tym razem celem niebezpiecznej i pełnej niezwykłych przygód wyprawy jest odnalezienie zaginionego brata oraz legendarnego Miasta Złota. W podróży towarzyszy mu narzeczona. Pokonując wiele przeszkód, podróżnicy docierają wreszcie do zaginionego miasta, którym rządzi dobrotliwa królowa Nyleptha oraz złowieszcza Sorais.

Reżyseria: Gary Nelson

Obsada: Richard Chamberlain, Sharon Stone, James Earl Jones, Henry Silva, Robert Donner, Doghmi LarbiGRINCH: ŚWIĄT NIE BĘDZIE, godz.12.30
Grinch to kudłaty, zielony stwór, nieznośnie zrzędliwy i wrogo nastawiony do innych. Żyje samotnie na górze Zsyp, mając za jedyne towarzystwo psa imieniem Max. Mały Grinch pojawił się kiedyś w ich okolicy nie wiadomo jak i skąd. Bardzo chciał, żeby go wszyscy polubili, ale jego koledzy szkolni tak bardzo mu dokuczali, że musiał szukać schronienia w górach. Od tamtej pory nie znosi ludzi. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Grinch postanawia zepsuć świąteczna atmosferę. W przebraniu Mikołaja udaje się do Ktosiowa. Spotyka tam małą Cindy, która nie wierzy w to, że ktoś mógłby być tak niedobry, jak to opowiadają ludzie w miasteczku. Odwiedza więc kudłatego stwora w jego samotni. I Grinch, i ona dochodzą do wniosku, że druga strona wcale nie jest taka zła, jak się wydawało. Mimo to w noc poprzedzającą Boże Narodzenie Grinch schodzi do miasteczka i kradnie pogrążonym we śnie mieszkańcom wszystkie prezenty, świąteczne ozdoby, a nawet smakołyki. Nieświadomie zabiera też ze sobą małą Cindy.

Reżyseria: Ron Howard

Obsada: Jim Carrey, Taylor Momsen, Jeffrey Tambor, Christine Baranski, Molly Shannon, Bill Irwin, Clint Howard, Mindy Sterling
GALIMATIAS, CZYLI KOGEL - MOGEL II, godz.14.20

Kontynuacja losów bohaterów znanych z wcześniejszej komedii Romana Załuskiego „Kogel-Mogel". Kasia, niedoszła studentka, zrażona miejskim życiem, wraca na wieś już jako żona Pawła, absolwenta SGGW, który po rocznym pobycie w Holandii zamierza krzewić nowoczesność w swojej rodzinnej wiosce. Przed młodymi małżonkami rysuje się świetlana przyszłość. Kłopot w tym, że dziewczyna nie chce zrezygnować z marzeń o studiowaniu. Nie zamierza utknąć na dobre w charakterze żony przy mężu, nie planuje powiększania rodziny. Tymczasem Paweł wciąż myśli o potomku. Jeszcze bardziej o wnuku marzy dziadek, dla którego wnuk byłby uświęceniem całego życia i naturalnym potwierdzeniem właściwego porządku świata. Taki jest punkt wyjścia serii perypetii - małżeńskich, rodzinnych, sąsiedzkich, towarzyskich. Znów pojawia się doc. Wolański z małżonką i ich nieznośny syn Piotruś. Ludzie „z miasta" i „ze wsi" patrzą na siebie z dystansem, uczestniczą w serii zabawnych wydarzeń.

Reżyseria: Roman Załuski

Obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Dariusz Siatkowski, Jerzy Turek, Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Małgorzata Lorentowicz, Anna Milewska, Stanisława Celińska


300% NORMY (wydanie świąteczne), godz.16.00

W specjalnym, świątecznym odcinku rywalizować będą ze sobą m.in.: Andrzej Kopiczyński, Bożena Dykiel, Edyta Wojtczak. Pytania związane będą z tematyką Świąt i Nowego Roku.

"300 % normy" to teleturniej o charakterze game - show, którego tematyką są realia PRL - u. Pytania sformułowano na podstawie materiałów archiwalnych (kroniki filmowe, filmy dokumentalne, materiały z programów informacyjnych). Program prowadzi Maciej Orłoś przy aktorskim współudziale Joanny Jeżewskiej, która wciela się w różne postaci charakterystyczne dla tamtego okresu.
TAXI 3, godz. 20.10

Trzecia część szalonych przygód Daniela, sympatycznego taksówkarza z Marsylii, który swoim specjalnie przerobionym samochodem dokonuje niezwykłych „wyczynów”, oraz jego przyjaciela policjanta Emiliena. Tym razem, wraz ze swoim przełożonym, komisarzem Gilbertemi kolegami stara się on schwytać członków złodziejskiego gangu, którzy chodzą w strojach Świętych Mikołajów. Niestety, pomimo starań policji pozostają nieuchwytni. Emilien tak się tym przejmuje, że wciąż myśli tylko o pracy, a jego dziewczyna, Petra od ośmiu miesięcy nie ma okazji mu powiedzieć, że jest w ciąży. Poczynania komisarza Gilberta obserwuje piękna Chinka podająca się za dziennikarkę.

Reżyseria: Gerard Krawczyk

Obsada: Sami Naceri, Bernard Farcy, Frederic DifenthalCZTERDZIEŚCI DNI i CZTERDZIEŚCI NOCY, godz. 21.45

Utrzymana w satyrycznym tonie filmowa opowieść została osadzona w realiach współczesnej Ameryki, w San Francisco. Bohater filmu jest młody, przystojny. Zawodowo zajmuje się projektowaniem stron internetowych i czuje się spełniony w pracy. Dotychczas cieszył się również udanym życiem prywatnym. Ale nagle wszystko się zmienia. Matt Sullivan jest zakochany w Nicole, która przesłania mu cały świat. Wolny czas spędza tylko z nią. Pewnego dnia jednak dziewczyna niespodziewanie odchodzi, łamiąc mu serce. Miłosny zawód fatalnie wpływa na psychikę Matta. Choć od rozstania z ukochaną minęło sześć miesięcy, on nadal cierpi, nie może sobie znaleźć miejsca. Wdaje się w liczne romanse, aby zagłuszyć pustkę, ale jego myśli są wciąż przy Nicole. Jego ból jest jeszcze większy, gdy dowiaduje się, że Nicole zaręczyła się i wkrótce wychodzi za mąż. Zupełnie przypadkowo Matt znajduje sposób na swoje problemy. Pod wpływem pewnej rozmowy postanawia przez 40 dni i nocy zachować pełną wstrzemięźliwość. Od tej pory radykalnie zmienia swoje życie, unika kontaktów z dziewczynami, pozbywa się z domu rzeczy kojarzących się z seksem. Ale już na początku swego rodzaju pokuty poznaje w pralni sympatyczną dziewczynę, Erikę Sutton. Udaje mu się jednak trwać w postanowieniu, choć zakochuje się w niej po uszy. Bardzo pragnie dziewczyny, ale nie zbliża się do niej, jedynie obdarza platoniczną miłością. Tymczasem koledzy robią wszystko, by złamać Matta.

Reżyseria: Michael Lehmann

Obsada: Josh Hartnett, Shannyn Sossamon, Vinessa Sahaw, Paulo Costanzo, Maggie Gyllenhaal


MŚCICIEL, godz.23.30

To film dla wielbicieli mocnych wrażeń. Ben Archer, spec od mokrej roboty wycofuje się z interesu by żyć spokojnie ze swoją rodziną. Żona Archera jest pracownikiem socjalnym w wydziale imigracyjnym. Podczas jednej z akcji bierze pod opiekę małą Kim znalezioną wśród uchodźców z Chin. Kim jest poszukiwana przez swojego ojca, który na jej oczach zabił matkę. Szef pani Archer i Ojciec Kim prowadzą wspólne interesy, przemycają heroinę w ciałach chińskich uchodźców. Wplątana w sprawy chińskiej Triady pani Archer ginie z rąk ojca Kim. Ben postanawia zemścić się za śmierć żony i odbić porwanego syna.

Reżyseria: Philippe Martinez

Obsada: Jean-Claude Van Damme, Lisa King, Valerie Tian31 GRUDNIA 2008, SYLWESTER

BERNARD i DŻIN, godz. 9.25

Kino familijne utrzymane w konwencji baśniowej opowieści. Dla Bernarda (Alan Cumming) tegoroczne święta zapowiadają się fatalnie. Jego dziewczyna odeszła z jego najlepszym przyjacielem, w pracy wredny szef (Rowan Atkinson) odmawia mu awansu, a on sam ląduje na pogotowiu po wybuchu lampy, która miała być choinkowym prezentem dla narzeczonej. Kiedy wraca, zastaje w domu sporych rozmiarów dżinna (Lenny Henry), którego niechcący uwolnił pocierając lampę. Po bliższym poznaniu ducha Bernard dochodzi do wniosku, że być może nie wszystko jeszcze stracone.

Scenariusz: Richard Curtis

Obsada: Lenny Henry, John Gabriel, Alan Cumming, Rowan Atkinson, Denis Lill, Beaux Bryant, Kevin Allen, Andree Brernard


JAKA TO MELODIA? (finał roku), godz.18.15

W finałowym odcinku teleturnieju „Jaka to melodia?” spotkają się zwycięzcy poprzednich odcinków. Będą walczyć o samochód osobowy marki Renault Megane, 10 tysięcy złotych oraz kwotę jaką udało im się wywalczyć w drodze do finału.


RANCZO, godz. 20.30 odcinek pilotowy nowej serii

Lucy rodzi córeczkę. Na wieść o tym Kusy mdleje. Boi się, że nie podoła roli ojca. Wybiera dla córeczki imię Dorotka. W nocy śpi w fotelu przy jej łóżeczku. Do wójta przyjeżdża córka Klaudia z chłopakiem. Zygmunt jest studentem czwartego roku, pisze prace z psychoanalizy. W czasie śniadania interpretuje sen wójta jako obawę przed utratą władzy i męskich sił witalnych. Ostrzega wójta przed depresją, radzi zgłosić się do lekarza. W podobnym stanie znajduje się również brat - bliźniak wójta, proboszcz. Od kiedy na plebanii pojawił się młody wikary Robert, proboszcz czuje się niepotrzebny. Ze wszystkimi problemami wierni zgłaszają się tylko do wikarego. Ksiądz Robert prowadzi szeroką działalność społeczną, doskonale zna się na komputerze, pomaga ludziom pisać podania. Wierni ciągle go wychwalają, dotychczasowego proboszcza usuwając na margines. W poczekalni u lekarza spotykają się obaj bliźniacy : proboszcz i wójt. Doktor zapisuje im pigułki zapobiegające depresji. Chwilowe załamanie psychiczne szybko jednak braciom mija. Urodziwa żona lekarza uwodzi wójta, lecząc go tym samym z depresji. Proboszcz wyrzuca pigułki, kiedy wikary okazuje mu swój podziw i szacunek.

Pietrek odbiera od Więcławskiego swoją dolę. Pieniądze postanawia zainwestować w działalność artystyczną. Kupuje kolorowy bus do przewozu muzyków. Załatwia swojej dziewczynie występy w okolicznej dyskotece. Farbuje włosy na zielono. Koledzy się z niego śmieją. Milkną jednak, kiedy dowiadują się o jego przyszłych zarobkach.

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Obsada: Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Cezary Żak, Marta Lipińska, Franciszek Pieczka i inni.

SYLWESTROWY MARATON FILMOWY

MUMIA, godz. 21.30

Najwyższy kapłan Imhotep zakochuje się w pięknej nałożnicy faraona Setiego, Anck-su-Namun, której poza monarchą żaden inny śmiertelnik nie ma prawa nawet tknąć. Kiedy jednak Seti przyłapuje kochanków na gorącym uczynku, Anck-su-Namun popełnia samobójstwo, wierząc, że ukochany czarami przywróci ją do życia. Niestety, faraon nie zamierza darować mu tak straszliwej zniewagi. Nakazuje pojmać Imhotepa, który nie zdąża już ożywić wybranki. Sam ginie w straszliwy sposób: zostaje zamknięty w grobowcu z chmarą krwiożerczych skarabeuszy, które pożerają go żywcem. W roku 1923 Amerykanin Rick O’ Connell, Anglik Jonathan oraz jego siostra Evelyn, piękna pani archeolog władająca językiem staroegipskim, postanawiają odnaleźć Hamunaptrę - Miasto Zmarłych, gdzie został pochowany Imhotep. Na poszukiwania wyrusza także konkurencyjna, amerykańska ekspedycja. Kiedy po wielu przygodach obie grupy docierają wreszcie na miejsce, zostają zaatakowane przez pustynne plemię wojowników strzegących grobowca Imhotepa. Wojownikom nie udaje się powstrzymać przybyszów. Żądna zemsty na ludziach mumia Imhotepa wydostaje się na zewnątrz i zaczyna siać spustoszenie. Stopniowo odzyskuje - kosztem życia innych ludzi swoją dawną postać. Chce też dokończyć dzieła sprzed wieków i ożywić ukochaną Anck-su-Namun. A to wymaga kolejnych ofiar.

Reżyseria: Stephen Sommers

Obsada: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah, Arnold Vosloo, Kevin J. O’Connor, Jonathan Hyde, Oded Fehr, Erick Avari, Patricia Velasquez


POCIĄG ŚMIERCI, godz. 0.55

Adaptacja powieści Alistaira Macleana. Akcja filmu odbywa się w pociągu przewożącym śmiercionośny ładunek. Nuklearny koszmar zaczyna się na dworcu towarowym w Bremie. To właśnie w tym przemysłowym niemieckim mieście dr Leitzig konstruuje bombę, wykorzystując pluton skradziony z elektrowni atomowej. Potężny ładunek wybuchowy, który powstał na zlecenie rosyjskiego generała Benina (Christopher Lee), ma opuścić terytorium Niemiec umieszczony w pociągu towarowym. Ludzie generała opanowują cały skład. Grożąc zabiciem zakładników, żądają wolnego przejazdu aż do Iraku. Międzynarodowa intryga polityczna może doprowadzić do nieobliczalnej w skutkach tragedii. Do akcji zostaje zmobilizowana para najlepszych agentów operacyjnych z supertajnej organizacji antyterrorystycznej, której centrala mieści się w Nowym Jorku. On, poza służbą, pasjonuje się wyścigami motocyklowymi, ona jest wyborowym strzelcem, dorównującym swemu koledze. Mike Graham (Pierce Brosnan) i Sabrina Carver (Alexandra Paul) otrzymują zadanie rozbicia terrorystycznej siatki. Muszą nie tylko zatrzymać pędzący przez Europę pociąg, ale przede wszystkim rozbroić bombę. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwa ich szef, Malcolm Philpott (Patrick Stewart). Przystojnego Irlandczyka Pierce'a Brosnana widzowie pamiętają jako agenta 007 Jamesa Bonda, a Patrick Stewart został popularnym bohaterem telewizyjnego serialu "Star Treck - następne pokolenie.

Reżyseria: David S. Jackson

Obsada: Pierce Brosnan, Patrick Stewart, Alexandra Paul, Ted Levine, Christopher Lee, John Abineri, Lorrie Marlow, Clarke Peters, Andreas Sportelli


WYSPA WĘŻY, godz. 2.35

Miała to być podróż ich życia, pełna przygód wyprawa poprzez malownicze tereny Afryki, ojczyznę słoni, lwów i wielu innych fascynujących zwierząt. Ale spotkanie z dziką afrykańską przyrodą niespodziewanie zamienia się w dramatyczną walkę o przetrwanie. Niewielkim promem, którym dowodzi kapitan Jake Malloy, płynie jedną z afrykańskich rzek kilkoro turystów z Ameryki. Pierwszy postój zaplanowano u brzegu legendarnej Wyspy Węży, gdzie na ląd schodzi właściciel domku myśliwskiego, Eddie Trent, oraz pisarz Malcolm Page, poszukujący materiałów do swojej najnowszej powieści. Ku ogromnemu zaskoczeniu Eddiego na nabrzeżu nie czekają na niego dwaj wspólnicy, a wyspa wygląda tak, jakby była wymarła. Eddie na próżno szuka swych towarzyszy, którzy przepadli bez śladu. Nie ma pojęcia, że obydwaj nie żyją. Tymczasem wycieczkowicze beztrosko spędzają czas na promie, popijając drinki i upajając się dziką przyrodą. Nagle, na widok pełzających po pokładzie węży, wybucha panika, wszyscy rozbiegają się w popłochu. Próbując unieszkodliwić jadowite potwory, demolują sprzęt, łódkę. Okazuje się, że nie działa radio, nie ma też paliwa, muszą więc spędzić noc na wyspie. Rozbawione towarzystwo szybko zapomina o niedawnym zagrożeniu. Przyjęcie pod gołym niebem rozkręca się na dobre. Niebawem jednak turyści wpadają w śmiertelną pułapkę. Będą musieli stawić czoło najbardziej niebezpiecznym wężom na świecie, które zaatakują ich obóz.

Reżyseria: Wayne Crawford

Obsada: William Katt, Wayne Crawford, Kate Connor, Russel Savadier, Dawn Matthews, Milan Murray, Jason Kennett, Japan Mthembu


SZOPKA NOWOROCZNA, godz. 0.20

Autorem scenariusza „Szopki w Raju czyli Królestwa Miłości” jest Marcin Wolski. Bohaterami satyry są jak zawsze postaci współczesnej sceny politycznej, zaś miejscem centralnym jest Drzewo wiadomości dobrego i złego, wokół którego krąży Waż Ponton, będący uosobieniem Prezesa TVP – Andrzeja Urbańskiego.  1 STYCZNIA 2009, NOWY ROK

KLAN URWISÓW, godz. 7.55

Grupa chłopców z jednego podwórka przyjmuje za główną zasadę zakaz przyjaźnienia się z dziewczynami. Na czele klubu stoją Spanky (Travis Tedford) i Alfalfa (Bug Hall). Gdy koledzy przygotowują się do bardzo ważnego wyścigu gokartów, Alfalfa zakochuje się w uroczej Darli (Brittany Ashton Holmes). Może to zmniejszyć szanse chłopców na wygraną, więc przyjaciele za złamanie zasady wymierzają mu karę. Wkrótce potem zostaje spalony lokal, w którym koledzy się spotykają. Członkowie klubu wymyślają sposób na zdobycie pieniędzy, które pozwolą im odbudować siedzibę. Rozpoczynają przygotowania do realizacji swojego planu.

Reżyseria: Penelope Spheeris

Obsada: Travis Tedford, Kevin Jamal Woods, Bug Hall, Brittany Ashton Holmes, Zachary Mabry, Jordan Warkol, Ross Elliot Bagley, Sam Saletta, Courtland Mead, Blacke McEwing, Mel Brooks, Whoopi Goldberg, Daryl Hannah, Donald Trump


GWIAZDA KRÓLÓW, godz. 10.15

Historia Trzech Króli opowiedziana z oryginalnego punktu widzenia. Baltazar jest krwawym watażką, który sieje postrach we wschodniej Persji i zawiera zdradzieckie układy z rzymskimi najeźdźcami. Kacper jest księciem - wojownikiem, pragnącym pomścić śmierć ojca, który zginął z ręki Baltazara. Godzi ich ślepy mędrzec i uczony, Melchior, przekonując obu przeciwników, aby zjednoczyli swe siły i wyruszyli wraz z nim na spotkanie Gwiazdy Betlejemskiej.

Reżyseria: Fabio Jephott

Obsada: Leo Gullotta, Luca Ward, Jan Cornet, Ariadna CabrolTURNIEJ CZTERECH SKOCZNI – GARMISCH – PARTENKIRCHEN, godz. 13.20

Drugi konkurs w skokach narciarskich z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Wśród uczestników Adam Małysz i pozostali polscy reprezentanci. Transmisja z Garmisch - Partenkirchen (Niemcy).


NOWA POLICYJNA OPOWIEŚĆ, godz. 21.15

Główny bohater jest inspektorem w brygadzie specjalnej policji w Hong Kongu. Pewnego dnia dowodzi akcją mającą na celu ujęcie sprawców zuchwałego napadu na bank dokonanego przez Gang Pięciu. W czasie akcji ginie cały jego oddział. Wing zaczyna pić, czuje się winnym śmierci kolegów. Z depresji wyciąga go młody policjant, który ma zostać jego partnerem. Wing wraca do gry aby złapać członków gangu.

Reżyseria: Benny Chan

Obsada: Jackie Chan, Hayama Go, Daniel Wu
Święta, Sylwester i Nowy Rok w TVP2

Świąteczno-noworoczne propozycje TVP2 to przede wszystkim humor i rozrywka w najlepszym wydaniu, zapewniające relaks w dobrym towarzystwie. W Święta Dwójka zaprasza do oglądania znakomitych filmów, m.in. „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego, „Taxi 2” Gerarda Krawczyka i „Gwiezdne wojny – Powrót Jedi” Richarda Marquada. Dla dzieci i młodzieży TVP2 proponuje magiczne „Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa” Andrewa Adamsoma i animację „Dżungla” Witolda Giersza. Rodzinne Święta z Telewizją Polską z pewnością urozmaici wielki jubileuszowy koncert kabaretu Ani Mru Mru „Urodzinowy Strzał w dychę” i XV wydanie „Marzeń Marcina Dańca”. Ponadto Dwójka przygotowała specjalne wydania popularnej „Familiady” i różnorodne koncerty świąteczne. A na najlepszą zabawę w Sylwestra Dwójka zaprasza do Wrocławia na niezwykły, efektowny show z polskimi i zagranicznymi gwiazdami estrady.24 GRUDNIA 2008, WIGILIA

ŚWIĄTECZNA GORĄCZKA, godz. 8.50

Film dokumentalny, USA. Kiedyś na święta Bożego Narodzenia wystarczyła choinka, teraz - jedno drzewko to za mało. Na długo przed 24 grudnia w Stanach Zjednoczonych wybucha epidemia świątecznej gorączki. Na ulicach pojawiają się dekoracje, mieszkańcy ozdabiają domy i posesje. Są jednak tacy, dla których Boże Narodzenie stało się sposobem na życie. To pasjonaci, którzy nie kierują się rachunkiem ekonomicznym, ale prawdziwą miłością do tych wyjątkowych Świąt. Tworzą niezwykłe konstrukcje z piernika, rozdają za darmo tysiące świerków, organizują świąteczne parady, zakładają muzea Bożego Narodzenia. Dzięki nim Gwiazdka dla wielu tysięcy Amerykanów staje się czymś więcej niż zakupowym szaleństwem i pogonią za prezentami.


WIGILIA NIE DO OPISANIA – PROGRAM KULINARNY (wydanie specjalne), godz. 10.30

Specjalne wydanie programu kulinarnego, którego gospodarzami będą Robert Makłowicz, Wojciech Cejrowski i Maciej Nowak.


JAK BYŁO NA POCZĄTKU (cz. II), godz. 11.00 (cz. I – 23 grudnia, godz. 11.00)

To ponadczasowa biblijna opowieść, ekranizacja dwóch ksiąg Starego Testamentu. Część pierwsza obejmuje Księgę Rodzaju, część druga Księgę Wyjścia, więc filmowa podróż rozpoczyna się w czasach Abrahama, gdy doznaje on objawienia i rusza wraz ze swym ludem na poszukiwanie Ziemi Obiecanej, Boga i wiary. W filmie widzowie przeniosą się do samych początków dziejów, gdy Abraham dla pokrzepienia ogarniętych zwątpieniem ludzi, opowie historię stworzenia świata. Potem zostaną pokazane losy Izaaka, pierworodnego syna Abrahama, którego Bóg, w dowód bezgranicznego oddania, każe Abrahamowi złożyć sobie w ofierze. Następnie zostanie opowiedziana historia o dwóch synach Izaaka – starszym Ezawie i młodszym Jakubie – których poróżni żądza władzy Jakuba. Aż w końcu widz pozna Józefa, jednego z 11 synów Jakuba, którego bracia z zazdrości o względy ojca sprzedadzą handlarzom niewolników. Reżyseria: Kelvin Connor.


FERIE Z DWÓJKĄ – MERLIN (cz. II), godz. 12.30 (cz. I – 23 grudnia, godz. 11.00)

Baśń fantasy osnuta na motywach legendy o królu Arturze. Legendarny czarodziej Merlin przyszedł na świat obdarzony czarodziejskimi zdolnościami. Ponieważ matka umarła przy jego narodzinach, wychowaniem Merlina zajęła się „cioteczka”’ oraz zła czarownica Mab, która wyszkoliła Merlina na najpotężniejszego żyjącego czarnoksiężnika. Pewnego dnia Merlin poznaje przepiękną księżniczkę Niemu. By zdobyć jej serce i rękę wplątuje się w walkę między dwoma potężnymi władcami. A to dopiero początek jego przygód… Reżyseria: Steve Barron.


DO BETLEJEM – WIECZÓR KOLĘD Z PRZYJACIÓŁMI ZACZAROWANEJ PIOSENKI, godz. 15.45

Uroczysty koncert kolęd, który odbędzie się w kościele św. Jana w Gdańsku. Wystąpią finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z lat 2006-2007 oraz artyści, m.in. Olga Bończyk, Anna Dymna, Ewelina Flinta, Irena Santor, Justyna Steczkowska, Artur Gadowski, Cezary Kosiński i Paweł Kukiz.


KOCHANY URWIS, godz. 16.35

Siedmioletni, adoptowany chłopiec burzy spokój przybranych rodziców, którzy od lat marzyli o dziecku. Junior przyjmuje wyłącznie negatywne wzorce, więc jego idolem staje się seryjny morderca, którego zobaczył w telewizji. Zaczyna pisać do niego, do więzienia, skąd przestępca ucieka i zgłasza się do Juniora. Jest przekonany, że autorem listów jest ktoś dorosły. W desperacji porywa chłopca, aby zyskać łup. Przybrany ojciec jest gotów wszystko poświęcić, aby odzyskać piekielne dziecko. Reżyseria: Dennis Duga.


KOLĘDA U PREZYDENTA, godz. 19.05

Jak co roku, w wigilijny wieczór Dwójka odwiedzi Belweder, skąd Prezydent RP wraz z małżonką złożą widzom Telewizji Polskiej świąteczne życzenia.


RADUJ SIĘ ŚWIECIE – KONCERT, godz. 19.15

Koncert kolęd w wykonaniu laureatów programu „Szansy na Sukces”. Koncert zrealizowany w pięknym, stylowym wnętrzu w Warszawie. Soliści wybrani spośród najlepszych laureatów „Szansy na Sukces”, zespół muzyczny oraz 60-osobowy chór zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w tradycyjnych oraz nowych opracowaniach muzycznych.


U PANA BOGA ZA PIECEM, godz. 20.30

Komedia w reżyserii Jacka Bromskiego, której akcja toczy się w prowincjonalnym miasteczku na Białostocczyźnie. Rekietierzy napadają na rosyjski autobus, w którym jadą drobni handlarze udający się na przygraniczny bazar. Młoda Rosjanka, Marusia zawiadamia o wypadku Policję. Zostaje zatrzymana jako świadek w przygranicznym miasteczku. Proboszcz umieszcza dziewczynę w domu młodego organisty, Witka. Ponieważ Marusia pięknie śpiewa, proboszcz chce, aby wykonała „Ave Maria" na ślubie córki burmistrza. Dziewczyna zaczyna ulegać urokowi Witka z wzajemnością. A jemu brak wprawdzie odwagi, by przyznać się do swoich uczuć, ale z czasem pokona nieśmiałość. Tymczasem Marusia widząc nieudolność miejscowego komisarza, postanawia sama odzyskać zrabowane przez bandytów pieniądze. Oczami Marusi widzowie odkrywają świat dawno zapomnianych wartości: spokój płynący z przestrzegania praw boskich i naturalnych.

Film był wielokrotnie nagradzany m.in. za najlepszą komedię na FPFF w Gdyni w 1998 roku. Zdobył również szereg nagród na festiwalach i przeglądach filmów w Chicago, Łagowie, Lubomierzu, Słupcy i Tarnowie.
NOTTING HILL, godz. 22.10

William jest właścicielem małej księgarni. Mieszka w londyńskiej dzielnicy Notting Hill, prowadząc żywot spokojny, czasami nieco monotonny. Jego życie ulega diametralnej zmianie kiedy w progu jego sklepu staje światowej sławy aktorka Anna Scott. Zamiast poszukiwanej książki podróżniczej, Anna znajdzie miłość. Reżyseria: Roger Michell.


BARDZO CICHA NOC – RYSZARD RYNKOWSKI, godz. 00.13

To świąteczny, magiczny obraz Bożego Narodzenia: biel wigilijnego obrusa, bezkresna dal ośnieżonych gór, sanie w konnym zaprzęgu i dopełniający całości, miły gość w domu każdego widza - Ryszard Rynkowski. W jego wykonaniu tradycyjne, polskie kolędy, artyście towarzyszą muzycy i górale z okolic Zakopanego.


MAŁE KOBIETKI, godz. 00.45

Ameryka, lata sześćdziesiąte dziewiętnastego wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca, walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema dorastającymi córkami sprawuje ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę wpajając córkom ideały wolności i niezależności, zachęcając je przy tym, aby samodzielnie poszukiwały swego miejsca w życiu. Jest to tym trudniejsze, ponieważ każda z nich jest inna: Najstarsza, Meg ma najbardziej konserwatywne poglądy na świat i tradycyjnie pojmuje rolę kobiety chcąc być przede wszystkim żoną i matką. Jo jest indywidualistką o zainteresowaniach artystycznych, ma za sobą pierwsze próby literackie i okres fascynacji teatrem. Delikatna idealistka Beth marzy o poświęceniu się pracy społecznej, czego wyrazem jest jej pełna oddania opieka nad jedną z najbiedniejszych rodzin w okolicy. Swoje oddanie Beth przypłaci ciężką chorobą, z której cudem uchodzi z życiem. Nikt nie może przewidzieć, że choroba da o sobie znać kilka lat później... Najmłodsza z sióstr, Amy, jest nieco zbyt zapatrzoną w siebie romantyczką. Pomimo różnych, nie zawsze szczęśliwych, kolei losu rodzina Marchów pozostanie razem: więzy łączące pięć kobiet okażą się trwałe i silniejsze od chwilowych załamań i niepokojów.

Reżyseria: Gillian Armstrong.
KOLĘDA WIGILIJNA, godz. 2.40

Widowisko artystyczne zrealizowane na podstawie opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Samotnik i skąpiec Ebenezer Scrooge pod wpływem wizyty ducha Jakuba Marleya w noc wigilijną i odwiedzin kolejnych: Ducha Pierwszej Wigilii, Ducha Teraźniejszej Wigilii i Ducha Przyszłej Wigilii zmienia się w serdecznego, życzliwego ludziom, szczodrego człowieka.25 GRUDNIA 2008, BOŻE NARODZENIE

CIĄGLE NADZIEJA, godz. 6.40

W świątecznej scenerii drewnianego kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej odbędzie się koncert kolęd „Ciągle nadzieja” wyreżyserowany przez Elżbietę Skrętkowską. Znane polskie kolędy, w towarzystwie chóru Mazowsze, zaśpiewają serialowi aktorzy: Dominika Łakomska, Anna Dereszowska, Joanna Liszowska, Monika Dryl, Kasia Cichopek, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Nejman, Michał Sitarski, Kacper Kuszewski i Paweł Królikowski. W ławkach zasiądą laureaci „Szansy na sukces”, którzy włączą się w kolędowanie.


RODZINNE OGLĄDANIE – GWIAZDKA NA PLAŻY, godz. 9.10

Film dokumentalny. Boże Narodzenie wywołuje natychmiastowe skojarzenie z białym krajobrazem, zaprzężonymi w renifery saniami, które suną przez uśpiony las. Zapomina się jednak, że są na świecie miejsca, gdzie nigdy nie padał śnieg. Jak spędzają Święta mieszkańcy Australii, Hawajów, Florydy? Czy biały piasek może zastąpić śnieg i sprawić, że zamiast o białym będziemy marzyć o tropikalnym Bożym Narodzeniu?


HIBERNATUS, godz. 10.50

Francusko-duńska ekspedycja odkrywa w lodach Spitzbergenu bryłę lodu, w której tkwi zamarznięte ciało mężczyzny z początków XX wieku. Udaje się go odhibernować. Okazuje się, że jest to 23-letni dziadek żony bogatego przemysłowca.

Reżyseria: Eduard Molinaro.
GWIAZDY W POŁUDNIE – MISTRZ KIEROWNICY UCIEKA, godz. 12.10

Przemytnik alkoholu noszący przezwisko Bandzior za pokaźną sumę przyjmuje propozycję pewnego ekscentrycznego teksańskiego milionera. Zgadza się w rekordowym czasie 28 godzin przeszmuglować wielką ciężarówką 400 kartonów piwa „Coors" z Teksasu do Atlanty. W drodze powrotnej, po załadowaniu cennego ładunku, Bandzior zabiera ze sobą pannę młodą Carrie, która właśnie uciekła sprzed ołtarza. Jej niedoszły teść – szeryf Buford T. Justice, nie zamierza pozwolić jej spokojnie odjechać. Rozpoczyna zakrojony na szeroką skalę pościg za Bandziorem. Reżyseria: Hal Needham.


FAMILIADA – WYDANIE SPECJALNE, godz. 14.00

Co roku w rodzinne święta Bożego Narodzenia Karol Strasburger, gospodarz „Familiady” prowadzi specjalne wydanie programu z udziałem drużyn, składających się z osób publicznych, aktorów, artystów, dziennikarzy. Wygrana specjalnego odcinka przeznaczana jest na cele charytatywne. W tym roku nagrodę finansową „Familiada” chce przeznaczyć na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Do udziału w świątecznym wydaniu zaproszono znane osoby, które mają w domu zwierzęta i nie jest im obcy los bezdomnych psów czy kotów. W drużynie miłośników i właścicieli kotów wystąpią: Ewa Gawryluk, Katarzyna Dowbor, Olga Bończyk i Paweł Dłużewski. Z kolei w drużynie właścicieli psów widzowie zobaczą m.in. Weronikę Rosatti i Piotra Polka.


CHWAŁA NA WYSOKOŚCI, godz. 15.05

Koncert najpiękniejszych polskich kolęd, który zostanie zarejestrowany stanie w jednym z zakopiańskich kościołów. Artystyczna wigilia upłynie widzom w towarzystwie gwiazd polskiej estrady, takich jak m.in. zespół Bajm, Justyna Steczkowska, Feel, Golec uOrkiestra, Maciej Miecznikowski. Wystąpią też zespoły góralskie i Dzieci z Brodą (pod kierunkiem Joszko Brody). Artyści wraz z wiernymi przybyłymi na tę uroczystość do kościoła, zaśpiewają najpiękniejsze kolędy, opowiedzą o swoich rodzinnych wigiliach, złożą życzenia widzom i połamią się opłatkiem.


WYJŚCIE AWARYJNE, godz. 16.00

Komedia Romana Załuskiego, w krzywym zwierciadle ukazująca polską prowincję lat osiemdziesiątych.

Kolędowa, energiczna pani naczelnik gminy, ściśle współpracuje z miejscowymi prominentami: komendantem MO, szefem służby rolnej i lekarzem. Od tego ostatniego dowiaduje się, że jej córka Dorota jest w ciąży. Dziewczyna nie chce zdradzić, kim jest ojciec dziecka. Przerażona utratą autorytetu władzy Kolędowa znajduje „wyjście awaryjne", polegające na „kupieniu" narzeczonego z jednoczesnym opłaceniem rozwodu. Mąż sprowadza do domu redaktora Bronka, w rzeczywistości byłego więźnia zwanego „Szklarzem". Dorota i „Szklarz” przypadają sobie do gustu. Kiedy Kolędowa dowiaduje się, że młodzi nie zamierzają się rozwieść, usiłuje przerwać weselną uroczystość. Musi jednak opuścić przyjęcie wezwana nagle na spotkanie z wysokim urzędnikiem. Zabawa trwa dalej.
BARDZO CICHA NOC – RYSZARD RYNKOWSKI, godz. 17.35

To świąteczny, magiczny obraz Bożego Narodzenia: biel wigilijnego obrusa, bezkresna dal ośnieżonych gór, sanie w konnym zaprzęgu i dopełniający całości, miły gość w domu każdego widza - Ryszard Rynkowski. W jego wykonaniu tradycyjne, polskie kolędy, artyście towarzyszą muzycy i górale z okolic Zakopanego.


ANI MRU MRU – URODZINOWY STRZAŁ W DYCHĘ (cz. I), godz. 19.00

(cz. II – 26 grudnia, godz. 19.00; cz. III – 27 grudnia, godz. 19.00)

Kabaret Ani Mru Mru to jeden z najbardziej znanych polskich kabaretów ostatniej dekady. Ich popularność dawno przekroczyła granice środowiska kabaretowego. W nadchodzącym roku Ani Mru Mru będzie obchodził 10-lecie istnienia. TVP2 zainauguruje ten okrągły jubileusz wielkim kabaretonem, który widzowie będą mogli obejrzeć w trzech częściach: 25, 26 i 27 grudnia o godzinie 19.00.

Jubileuszowy koncert w Teatrze Dramatycznym w Warszawie poprowadzi Maciej Stuhr Gościnnie wystąpią kabarety: Moralnego Niepokoju, Smile, Dno, Łowcy B. oraz Katarzyna Zielińska i Katarzyna Jamróz a także Stachursky, czyli prawdziwy wieloletni fan twórczości Ani Mru Mru i Cezary Pazura, kolega ze wspólnych koncertów.
XV MARZENIA MARCINA DAŃCA (cz. I), godz. 20.40

(cz. II – godz. 21.45)

XV jubileuszowa odsłona programu będzie się składała z dwóch części. Pierwsza wyjątkowo odświętna z premierowymi, specjalnie na tę okazję napisanymi skeczami, tekstami i z udziałem szczególnych gości, m.in.: Maryli Rodowicz i Piotra Kupichy z zespołu Feel.

Druga – wspominkowa z archiwaliami, w której Marcin Daniec przypomni widzom najzabawniejsze i najbardziej lubiane przez nich skecze z 15-letniej historii tego programu. Wybrane materiały archiwalne satyryczne będzie komentował wraz z zaproszonymi do studia gośćmi.
TAXI 2, godz. 22.50

Komedia w reżyserii Gerarda Krawczyka. Minister obrony Japonii przybywa z wizytą do Marsylii, aby przyjrzeć się pracy grupy, która walczy ze zorganizowaną przestępczością. Niestety zostaje porwany przez Yakuzę, japońską mafię. W roli głównego pościgowego występuje dobrze znany z części pierwszej taksówkarz Daniel (Samy Naceri), dawniej kierowca rajdowy.


SKRYWANE UCZUCIA, godz. 00.50

Alexandra Kent, młoda atrakcyjna kobieta, odchodzi od męża i postanawia zamieszkać w swoim rodzinnym domu. Dom skrywa niezwykle mroczną tajemnicę. Matka dziewczyny zamordowała własną siostrę i próbowała utopić córkę. Ostatecznie trafiła do zakładu psychiatrycznego. Alexandrę zaczynają dręczyć koszmary. Jak przez mgłę widzi wydarzenia minionych lat. Zaczyna nabierać przekonania, że to nie jej matka dokonała zbrodni. Fatalnego wieczoru w domu był ktoś jeszcze. Nieopatrznie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z niewłaściwym człowiekiem. Od tej chwili grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W roli głównej: Kristy Swanson. Reżyseria: Richard Roy.


SZUKAJMY STAJENKI, godz. 2.20

Widowisko artystyczne przedstawiające kolędy napisane i skomponowane przez Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Łapińskiego, Zbigniewa Jerzynę w wykonaniu samego Jacka Kaczmarskiego i Elżbiety Adamiak, z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Zbigniewa Łapińskiego. Utwory zaśpiewane są na scenie zaaranżowanej w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie. Wykonanie kolęd jest przeplatane scenami z życia dworca: pojawiają się tu bezdomni, żebracy, podróżni, policjanci, odjeżdżające pociągi, wzbogacone o ujęcia z gór Tatr i wiejskie krajobrazy. Koncert i sceny z życia dworca zrealizowano w czarno-białym kolorze, zaś krajobraz górski i wiejski jest barwny. Scenariusz i reżyseria: Piotr Łazarkiewicz.26 GRUDNIA 2008, II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA

LEŚNA WIGILIA, godz. 6.25

Film dokumentalny w reżyserii Marcina Krzymańskiego jest próbą przeniesienia ludzkich świątecznych zwyczajów do świata zwierząt. Będą prawdziwe prezenty (dla żubrów) i choinka ubrana ptasimi smakołykami. Będzie nawet wigilijna uczta z karpiem jako daniem głównym, do której zasiądą orły bieliki.


DWÓJKA DZIECIOM – ODNALEŹĆ SWÓJ SKARB, godz. 7.25

Familijny film przygodowy. Czternastoletnia Julie przeprowadza się z rodziną z Kalifornii do Oregonu. Przeprowadzka jest wymuszona utratą pracy przez ojca dziewczyny. Na tym tle dochodzi do coraz częstszych sprzeczek między rodzicami. Pewnego dnia Julie znajduje na plaży starą hiszpańską monetę, która być może pochodzi z legendarnego skarbu zakopanego przed wiekami w tych stronach. Według legendy skarb może odnaleźć tylko Indianin z plemienia Tillamooków. Reżyseria: Jane Hall.RODZINNE OGLĄDANIE – HISTORIA GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ, godz. 9.15

Naukowcy, biblioznawczy, astronomowie i historycy pochylają się nad legendą gwiazdy betlejemskiej. Od Betlejem do Babilonu, przez rzymskie katakumby i British Museum, film szuka prawdy o najsłynniejszej z gwiazd.


THE FRISCO KID, godz. 10.25

Bohaterem filmu jest rabin Aram Belinski, który wybiera się z Polski do Ameryki, gdzie czeka na niego praca i piękna żona. Nie jest jednak zupełnie przygotowany na spotkanie z Dzikim Zachodem. W wyniku zbiegu okoliczności staje się towarzyszem pechowego złodzieja Tommy’ego Lillard, z którym – zanim dotrze do wymarzonego San Francisco – przeżyje mnóstwo zabawnych przygód. Reżyseria: Robert Aldrich.


GWIAZDY W POŁUDNIE – GOŚCIE W AMERYCE, godz. 12.25

Rycerz i jego giermek zostają obłożeni klątwą przez czarownicę. Chcąc się spod niej uwolnić bohaterowie zasięgają porady u czarnoksiężnika. Niestety, w trakcie odprawiania czarów mag pomylił zaklęcia i rycerz wraz z giermkiem zostali przeniesieni z wieku XIII w rok 2000. Tam rycerz poznaje swoich potomków i uczy się żyć w nowym dla niego świecie. Jednak bohaterowie nie mogą tutaj zostać na zawsze. Muszą powrócić do XIII wieku i rozprawić się z czarownicą. W tym celu wyruszają na poszukiwania maga, który pomoże im wrócić do domu. Reżyseria: Jean Marie-Poire.


KABARET POD WYRWIGROSZEM – W KRAINIE BAŁWANÓW, godz. 15.00

Kabaret pod Wyrwigroszem założyło w 1994 roku kilkoro przyjaciół, absolwentów krakowskiej PWST. Kabaret, słynący z celnych parodii, świetnych pod względem aktorskim, na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż miasta. Zdobywał coraz więcej nowych zwolenników. Po niezwykłym sukcesie parodii piosenki „Jożin z bażin" pt. „Donald marzy" grupa stała się jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich kabaretów. Obecnie występuje w składzie: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski i Tomasz Olbratowski.

W programie wiele zabawnych parodii i scenek. Tym razem Kabaret pod Wyrwigroszem z przymrużeniem oka pokaże najważniejsze wydarzenia i paradoksy upływającego roku.
OPOWIEŚCI Z NARNII: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA, godz. 15.40

Film powstał na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa C. S. Lewisa, mówiących o walce dobra ze złem. Podczas wakacji rodzeństwo: Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr (Lucy, Susan, Edmund, Peter) Pevensie odkrywają magiczną krainę Narnię, do której dostać się można przez drzwi zaczarowanej szafy. W Narnii, pod wpływem uroku rzuconego przez Białą Czarownicę, od 100 lat panuje nieustanna zima. Wszyscy Narnijczycy czekają na powrót lwa Aslana, który jako jedyny pokonać może siły zła. Pomoże mu w tym rodzeństwo Pevensie. Reżyseria: Andrew Adamsom.


GWIEZDNE WOJNY – POWRÓT JEDI, godz. 20.05

Kolejna część wielkiej Gwiezdnej Sagi. Imperium ponownie rośnie w siły. Budowa Drugiej Gwiazdy Śmierci zbliża się ku końcowi. Rebelianci również nie próżnują. Luke Skywalker, Leia, Lando Calrissian i Chewie udają się na pustynną Tatooine, aby uwolnić Hana Solo z rąk Jabby Hutta. Ich misja kończy się sukcesem. Rebelianci chcąc jak najszybciej zakończyć rządy Imperatora, zamierzają nie dopuścić do ukończenia budowy Gwiazdy Śmierci. Dzielą się na dwa oddziały. Jeden będzie przeprowadzał akcję dywersyjną na księżycu Endor, a drugi zaatakuje bezpośrednio bazę Imperium. Luke udaje się z Rebeliantami lecącymi na Endor. Przeczuwa, że jego przeznaczeniem jest ponowne zmierzenie się Vaderem. W międzyczasie dowiaduje się, że ma siostrę. Reżyseria: Richard Marquad.


PRZYJACIEL GANGSTERA, godz. 22.25

Ruby, roztargniony bandyta, po ukryciu łupu, trafia do więzienia. Tam spotyka Quentina, gadatliwego kolesia, który nie odstępuje go na krok, bez przerwy rozmawia, aż w końcu przypadkowo udaremnia Ruby'emu ucieczkę. Niestety, tym samym ich losy zostają splątane ze sobą już na zawsze. Reżyseria: Francis Veber.


HEJ W DZIEŃ NARODZENIA – WIECZÓR KOLĘD KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, godz. 23.55

Świąteczny koncert Krzysztofa Krawczyka w Świętej Lipce to wieczór pięknych kolęd, śpiewanych przez artystę z towarzyszeniem dziecięcego zespołu wokalnego. To również pretekst do wspomnień świątecznych związanych z obrazami, dźwiękami, zapachami, jakie pozostają w pamięci człowieka.


PRZEŁĘCZ CZŁOWIEKA ŚNIEGU, godz. 00.50

Przewodniczka górska Diana stara się pogodzić ze śmiercią narzeczonego, który zginął w górach podczas wspinaczki. Curt proponuje jej odnalezienie zaginionego ciała dzięki nowej technologii satelitarnej, jaką opracowuje jego firma. Cała akcja poszukiwawcza okazuje się jednak tylko przykrywką, bo w rzeczywistości chodzi mu o wykrycie szpiegowskiego satelity. Dla Diany rozpoczyna się walka o życie w trudnych górskich warunkach. Reżyseria: Rex Piano.31 GRUDNIA 2008, SYLWESTER

MÓZG KOM, godz. 15.55

Wyborna komedia sensacyjno-kryminalna w doborowej obsadzie: Jean Paul Belmondo, David Niven, Bourvil.

Słynny włamywacz zwany Mózgiem (Niven) planuje napad na pociąg przewożący pieniądze NATO z Paryża do Brukseli. Dwóch złodziejaszków (Belmondo i Bourvil) chce wykorzystać organizację Mózga i zgarnąć forsę dla siebie. Reżyseria: Gerard Oury.
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU – SZAMPAŃSKIE PRZEBOJE, godz. 19.00

W programie przypomnimy najlepsze skecze Kabaretu Moralnego Niepokoju i piosenki roku 2008.


SYLWESTER Z DWÓJKĄ – WROCŁAW 2008/2009

(cz. I – godz. 20.40; cz. II – godz. 22.35; cz. III – godz. 00.30)

Tegoroczny „Sylwester z Dwójką” zapowiada się naprawdę niezwykle interesująco. Przewidziano występy wspaniałych gwiazd, nowoczesną multimedialną oprawę, dużo humoru i tańca. Podczas ponad czterogodzinnego koncertu „na żywo" widzowie usłyszą największe przeboje minionego roku, wśród których znajdą się hity zwycięzców tegorocznego „Sopot Hit Festiwal" – Dody i Shauna Bakera.

Niewątpliwą atrakcją koncertu będzie występ jednej z największych gwiazd muzyki pop-dance lat osiemdziesiątych, czyli zespołu Modern Talking – twórców takich przebojów, jak: ‘’You're My Hart”, ‘’You're My Soul”, czy ‘’Cheri Cheri Lady”.

W wielkim sylwestrowym balu na wrocławskiej scenie wystąpią zarówno „tuzy" polskiej estrady jak Lady Pank, Stachursky czy Bajm oraz międzynarodowe gwiazdy muzyki dance, których przeboje podczas tegorocznych wakacji były na czołówkach list przebojów, w tym Pachanga oraz wspomniany wcześniej Shaun Baker.

Kolejną atrakcją muzyczną tego wieczoru TVP2 chce nawiązać do wszechobecnego powrotu mody na zespół Abba. Na sylwestrowej scenie Dwójki zagości szwedzka grupa Arrival, która w stu procentach odtwarza legendarną Abbę, a ich koncerty wzbudzają sensację na całym świecie.

Z kolei gospodarzami koncertu sylwestrowego będą Monika Richardson i Tomasz Kammel. Koncert wyreżyseruje Konrad Smuga.

Spośród innych przedsięwzięć tego rodzaju „Sylwester z Dwójką" od lat wyróżnia się wyjątkową nowoczesnością, spektakularnym rozmachem scenograficznym i realizacyjnym, a przede wszystkim starannie dobranym na okoliczność koncertu zestawem artystów, idealnie trafiającym w oczekiwania telewidzów. Wszystkie te czynniki przekładają się na wysoką oglądalność koncertu, co czyni Dwójkową imprezę Sylwestrem numer jeden w Polsce!
WYKONAWCY: Lady Pank, Doda, Stachursky, Bajm, Kaszmir, Formacja Nieżywych Schabuff, Shaun Baker, Arriva, Gosia Andrzejewicz, Modern Talking, Pachanga, Justyna Steczkowska, Paranienormalni
1 STYCZNIA 2008, NOWY ROK

DWÓJKA DZIECIOM – AFRYKAŃSCY ODMIEŃCY, godz. 8.05

Film dokumentalny. Afrykańska legenda głosi, że czasami Stwórca zsyła na świat zwierzęta o dziwnym umaszczeniu. Mają przypominać innym, że powinny być wdzięczne za piękne wzory na ich skórze. Życie posłańców Stwórcy nie jest łatwe. Są wśród nich biały pawian, żółty krokodyl i biały lew. Ale to nie jedyni odmieńcy w tej opowieści. Widzowie będą mogli poznać też różowego hipopotama, czarną impalę i lamparta, jeżozwierza albinosa i geparda królewskiego. Zobaczą, jak sobie radzą mimo swojej odmienności i jak niezwykły wygląd wpływa na ich życie i zwyczaje.


KSIĘŻNICZKA ZŁODZIEI, godz. 9.00

Dalszy ciąg przygód Robin Hooda, 18 lat później. Ze związku Robina i Lady Marion urodziła się córeczka Gwyn, którą wychowywał ojczulek Tuck, gdyż Marion zmarła w połogu, a Robin tułał się po świecie. Gdy po latach okazuje się, że tron angielski jest znów w niebezpieczeństwie, na arenę wraca Robin, a wraz z nim piękna córka, równie jak on sprawna w strzelaniu z łuku i rycerskim rzemiośle. Reżyseria: Peter Hewitt.


KOKO, godz. 10.30

Leonard Monestier szykuje operację giełdową, która ma mu przynieść spore zyski. Podczas, gdy on z przejęciem śledzi notowania spółek, jego żona Cynthia, kobieta rozrzutna i niezbyt bystra, zajmuje się głównie swoim ulubieńcem, kogutem zwanym Koko, którego sama karmi i wyprowadza na smyczy na spacer.

Do dorosłej córki Monestierów, ślicznej Patricii, zaleca się milioner Antoine Brevin. Obsypuje ją drogimi prezentami, przysyła kosze kwiatów. Dziewczyna konsekwentnie odsyła podarunki w nadziei, że podstarzały zalotnik wreszcie zrozumie, że nie ma szans i da jej spokój. Antoine jest jednak bardzo wytrwały. Wreszcie zdesperowana dziewczyna wynajmuje młodego człowieka, Simona Guilbaud, by udawał jej świeżo poślubionego małżonka. Simon przystaje na to bez chwili wahania, choć Patricia obwarowuje „związek" licznymi warunkami. Reżyseria komedii: Jean Girault.
KONCERT NOWOROCZNY Z WIEDNIA, godz. 12.00

Bogusław Kaczyński zaprasza na transmisję rokrocznego koncertu Noworocznego z Wiednia, który odbędzie się tradycyjnie w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego.FAMILIADA – WYDANIE SPECJALNE, godz. 14.00

Teleturniejowy hit Dwójki od kilkunastu lat gromadzi przed telewizorami całe rodziny, gwarantując dobrą rozrywkę. Świetną atmosferę tworzą: prowadzący Karol Strasburger oraz zapraszane do studia pięcioosobowe drużyny. W Noworocznym wydaniu programu zmierzą się ze sobą znani dziennikarze radiowi i telewizyjni, którzy wystąpili z inicjatywą pomocy finansowej dla Filipa Zagończyka, niewidomego studenta dziennikarstwa współpracującego z radiem Euro, który po wypadku w metrze musiał poddać się amputacji nogi. Skład drużyny dziennikarzy radiowych to: Beata Pawlikowska, Beata Michniewicz, Piotr Baron, Marcin Bisiorek i Patryk Kuniszewicz a drużynę dziennikarzy telewizyjnych stworzą: Danuta Holecka, Dorota Wysocka-Schnepf, Maciej Orłoś, Maciej Kurzajewski i Jarosław Kulczycki.


DŻUNGLA, godz. 16.00

Film animowany dla dzieci. Bohaterem animacji jest mała czarna pantera, która beztrosko żyje w dżungli u boku swojej mamy, która zostaje zabita. Mała pantera – Czarny Błysk dostaje się do niewoli. Jak sobie poradzi? Reżyseria Witold Giersz.


FAJNIE SIĘ JECHAŁO CZYLI NOWOROCZNIK KABARETU POD WYRWIGROSZEM, godz. 17.25

Program satyryczny opierający się na najistotniejszych epizodach 2008 roku. W zabawny sposób przypomniane zostaną fakty, którymi w mijającym roku żyli Polacy. W rolę obserwatorów wcieli się sympatyczna rodzina Kresowiaków.
: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy


  1   2   3   4   5   6


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna