Tytuł oryginalny: 5 Days of War Reżyseria: Renny Harlin WykonawcyPobieranie 77.47 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar77.47 Kb.

5 dni wojnyTytuł oryginalny: 5 Days of War

Reżyseria: Renny Harlin
Wykonawcy:
Emmanuelle Chriqui - Tatia

Rupert Friend - Thomas Anders

Johnathon Schaech - Kapitan Rezo Avaliani

Antje Traue - Zoe

Richard Coyle - Sebastian Ganz

Val Kilmer - Holender

Andy Garcia - Prezydent Michaił Saakaszwili

Dean Cain - Chris Bailot

Rade Šerbedžija - Pułkownik Demidov

Kenneth Cranham - StiltonO filmie

W tym portrecie ludzkiej odwagi wystawionej na próbę podczas wojny znany reżyser Renny Harlin (Szklana pułapka 2”, „Łowcy umysłów”, „Egzorcysta”, „Piekielna głębia”, „Długi pocałunek na dobranoc”, „Na krawędzi”) tworzy kombinację emocjonującej akcji i prawdziwego ludzkiego dramatu, opowiadając historię amerykańskiego reportera wojennego, który niespodziewanie znajduje się na linii frontu nieprzyjaciela w czasie rosyjskiej inwazji na Gruzję.Podczas gdy naród walczy o przetrwanie, odważna koalicja prezydentów, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, leci do Tbilisi, ryzykując życiem w obronie Gruzji.

Film opowiada o odwadze międzynarodowych reporterów i Gruzinów, ukazując prawdziwą cenę militarnego konfliktu. Film został nakręcony w Gruzji w ciągu 6 tygodni. 5 dni wojny” jest trzymającym w napięciu i poruszającym obrazem ludzi, którzy - ryzykując własnym życiem - każdego dnia przesyłają wiadomości z linii frontu.

Inspiracją do powstania filmu były prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się podczas błyskawicznej, ale niszczycielskiej, pięciodniowej wojny między Rosją a Gruzją w 2008 roku.

Bohaterem tego pełnego akcji thrillera jest amerykański reporter wojenny Thomas Anders (Rupert Friend). Załamany po zasadzce w Iraku, w której zginęła jego bliska przyjaciółka Miriam Eisner (Heather Graham), szuka ucieczki od przerażającej przeszłości. Pogłoski o nadchodzącej wojnie przywodzą go do Gruzji tuż przed rosyjską inwazją. Do Tbilisi na spotkanie grupy reporterów wojennych Anders zabiera ze sobą kamerzystę i kompana Sebastiana (Richard Coyle). Razem ruszają wojennym szlakiem na północ, na granicę ze zbuntowaną republiką Południową Osetią. Tam są świadkami rosyjskiego bombardowania gruzińskiej wioski znajdującej się poza obszarem konfliktu. Pomimo trwającej rosyjskiej nawałnicy bomb, Anders i Sebastian odważnie dokumentują zniszczenia i przewożą rannych oraz tych, którzy przeżyli, do szpitala w Gori. Pomaga im odważna i piękna gruzińska nauczycielka Tatia (Emmanuelle Chriqui), która podczas rosyjskiego ataku traci kontakt ze swoją rodziną. W odnalezieniu zagubionych bliskich zdesperowanej Tati postanawiają pomóc Anders i Sebastian. Nie mogąc nadać swojego reportażu z powodu dominacji Rosjan w mediach i ich wersji wojennych wydarzeń oraz skupienia mediów na olimpiadzie w Chinach, jadą z powrotem na linię frontu. Zaskoczeni w małej wsi, okrążeni przez rosyjskie oddziały, nagrywają na taśmie sceny bezlitosnych zabójstw cywilów. Zanim jednak udaje im się zrobić coś z nagraniem, Anders, Sebastian i Tatia zostają pochwyceni przez okrutnego i bezwzględnego pułkownika Demidova (Rade Serbedjiza) i jego najemnego zabójcę, Daniila (Mikko Nousiainen). Kiedy wszystko wydaje się już stracone, więźniowie zostają uwolnieni dzięki śmiałemu atakowi gruzińskiego żołnierza, kapitana Rezo (Johnathon Schaech). Anders i jego przyjaciele, w tym stary wyga Holender (Val Kilmer), muszą stanąć do walki o wolność i sprawę w ostatecznej bitwie w zajętym przez Rosjan mieście Gori. Podczas gdy prezydent Saakashwilli (Andy Garcia) szuka pomocy u sojuszników, Anders staje przed ostatnią próbą odwagi, chcąc uratować życie Tati, poświęcając wszystko, oprócz PRAWDY.
O aktorachAndy Garcia, właściwie Andrés Arturo García Menéndez (ur. 12 kwietnia 1956 w Hawanie) – kubański aktor i reżyser.

Syn prawnika Rene Garcii Nuneza i nauczycielki języka angielskiego Amelii Garcii, ma siostrę Tessi i brata Rene. Z rodzinnej Hawany wyjechał w wieku pięciu lat. Jego uciekająca przed reżimem Fidela Castro rodzina osiedliła się w Miami Beach. Tu dorastał, marząc o karierze koszykarza. Ostatecznie wybrał aktorstwo i po studiach na stanowym uniwersytecie Florida International University zadebiutował w miejscowym teatrze.

Na początku lat 80. przeniósł się do Los Angeles, gdzie został zauważony przez Briana De Palmę kompletującego obsadę do dramatu kryminalnego „Nietykalni” (The Untouchables, 1987). Po roli dobrego gliny w thrillerze „Wydział wewnętrzny” (Internal Affairs, 1990) reżyser Francis Ford Coppola złożył mu propozycję zagrania brutalnego zabijaki Dona Vincenta „Vinniego” Manciniego-Corleone w ostatniej odsłonie losów słynnej mafijnej rodziny Corleone „Ojciec chrzestny III” (The Godfather: Part III, 1990). Rola ta przyniosła mu nominację do nagrody Oscara i Złotego Globu. Idąc za ciosem, grywał potem podobnych twardzieli: detektywów („Jennifer”, 1992)), cwaniaczków („Przypadkowy bohater” 1992), byłych gangsterów („Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym”, 1995)), włoskich mafiosów („Hoodlum”, 1997)) i gliniarzy („W akcie desperacji”, 1998). Ale równie wielkiego sukcesu nie odniósł. Spodobał się natomiast w dramacie „Kiedy mężczyzna kocha kobietę” (When a Man Loves a Woman, 1994), w którym stworzył przejmującą kreację męża wspierającego walczącą z alkoholizmem żonę.

Znaczący akcent w swojej karierze zawdzięcza roli czarnego charakteru w trzech częściach: „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” (Ocean's Eleven, 2001), „Ocean's Twelve: Dogrywka” (Ocean's Twelve, 2004) i „Ocean's Thirteen” (2007). Jako kuty na cztery nogi właściciel kasyna Terry Benedict jest bezwzględny, zły do szpiku kości i ma fioła na punkcie władzy.

Oprócz aktorstwa, jego pasją jest muzyka - codziennie gra na pianinie i bongosach, komponuje i produkuje płyty. Jako reżyser ma na koncie dokumentalny film „Cachao... Como Su Ritmo No Hay Dos” (1993) o twórcy mambo, Israelu Lopezie. Kolejny jego film Hawana - miasto utracone (The Lost City, 2005) to nostalgiczna opowieść o stolicy Kuby z końca lat 50.

Życie prywatne

Wizerunek ciepłego, cierpliwego i kochającego rodzinę człowieka jest mu bardzo bliski. Jako praktykujący katolik, od 1982 roku żonaty z Kubanką Marivi Victorią Lorido, miłością swojego życia, to wzorowy mąż i ojciec czwórki dzieci (trzy córki i syn): Dominika Cristina (ur. 16 sierpnia 1984), Daniella (ur. 3 stycznia 1988), Alessandra Andrea (ur. 20 czerwca 1991) i Andres Antonio (ur. 28 stycznia 2002). Bezwzględnie chroni swoją prywatność.Filmografia

scenarzysta


2005: Hawana – miasto utracone (The Lost City)

reżyser
2005: Hawana – miasto utracone (The Lost City) 


1993: Cachao... Como Si Ritmo No Hay Dos< 

kompozytor


1997: Zniknięcie Garcia Lorca (Disappearance of Garcia Lorca) 

aktor
2011: 5 dni wojny (5 Days of August) − jako Micheil Saakaszwili 


2011 Cristiada jako Enrique Gorostieta Velarde 
2009: Różowa Pantera 2 − Vincenzo 
2009: City Island − Vince Rizzo 
2008: Cziłała z Beverly Hills − Delgado 
2008: Szlak śmierci − La Linea 
2007: Ocean's Thirteen jako Terry Benedict 
2006: As w rękawie jako Stanley Locke 
2005: Hawana – miasto utracone (The Lost City) jako Fico 
2004: Amnezja (Twisted) jako Mike Delmarco 
2004: Modigliani, pasja tworzenia (Modigliani) jako Amedeo Modigliani 
2004: Ocean's Twelve: Dogrywka (Ocean's Twelve) jako Terry Benedict 
2004: Uwięziona we śnie (The Lazarus Child) jako Jack Heywood 
2003: Zupełnie jak Mona (Just Like Mona) 
2003: Przekręt doskonały (Confidence) jako Gunther Butan 
2001: Gra w słowa (The Man from Elysian Fields) jako Byron Tiller 
2001: Milczenie (The Unsaid) jako Michael Hunter 
2001: Ocean's Eleven: Ryzykowna gra (Ocean's Eleven) jako Terry Benedict 
2000: Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala (For Love or Country: The Arturo Sandoval Story) jako Arturo Sandoval 
2000: Lakeboat jako Guigliani 
2000: Joao Mata Sete jako Eddie Carmelo 
1999: Z miłości do... (Just the Ticket) jako Gary Starke 
1998: W akcie desperacji (Desperate Measures) jako Frank Conner 
1997: Gangster (Hoodlum) jako Lucky Luciano 
1997: Noc na Manhattanie (Night Falls on Manhattan) jako Sean Casey 
1995: Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym (Things to Do in Denver when You're Dead) jako święty Jimmy 
1995: Braterskie porachunki (Steal Big, Steal Little) jako Ruben Partida Martinez/Robert Martin 
1992: Jennifer 8 (Jennifer Eight) jako John Berlin 
1992: Przypadkowy bohater (Hero) jako John Bubber 
1991: Umrzeć powtórnie (Dead Again) jako Gray Baker 
1990: Wydział wewnętrzny (Internal Affairs) jako Raymond Avila 
1990: Ojciec chrzestny III (The Godfather: Part III) jako Vincent Mancini 
1989: Czarny deszcz (Black Rain) jako Charlie Vincent 
1988: Amerykańska ruletka (American Roulette) 
1987: Nietykalni (The Untouchables) jako George Stone 
1986: Śmierć na wiele sposobów (8 Million Ways to Die) jako Angel Moldonado 
1985-1989: Alfred Hitchcock Presents 
1985: Niebezpieczna aura (The Mean Season) jako Ray Martinez 
1984: The Murder of Sherlock Holmes jako 1st Tough 
1983: Blue Skies Again jako Ken 
1983: A Night in Heaven jako T.J. – barman 

producent


2000: Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala (For Love or Country: The Arturo Sandoval Story) 
1999: Z miłości do... (Just the Ticket) 
1993: Cachao... Como Si Ritmo No Hay Dos 

występy gościnne


1998-2006: Will & Grace jako Milo (2003) 
1993-2004: Frasier jako Terrance (głos) 
1985-1989: Alfred Hitchcock Presents jako Alejandro (1985) 
1984: Brothers jako Jose 
1981-1987: Posterunek przy Hil Street (Hill Street Blues) jako Ernesto 
1979-1983: Archie Bunker's Place jako Manuel 
1977-1980: ¿Qué pasa, U.S.A.? jako Chłopak Carmen 

producent wykonawczy


2005: Hawana – miasto utracone (The Lost City) 
2004: Modigliani, pasja tworzenia (Modigliani) 
2001: Milczenie (The Unsaid) 
2000: Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala (For Love or Country: The Arturo Sandoval Story) 

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.Emmanuelle Chriqui (wł. Emmanuelle Sophie Anne Chriqui) to kanadyjska aktorka znana m.in. z serialu „Rodzina Borgiów” i filmów: „Saint John of Las Vegas”, „You Don’t Mess with the Zohan” („Nie zadzieraj z fryzjerem) czy „13”. 

Urodziła się 10 grudnia 1977 roku w Montrealu, w Kanadzie, jednak jej rodzina pochodzi z Maroko. Emmanuelle ma siostrę Laurence i brata. Przez wiele lat wszyscy razem wychowywali się Unionville, w USA. Emmanuelle jest dwujęzyczna. Perfekcyjnie mówi po angielsku i francusku.

W 2001 Chriqui była nominowana przez DVD Exclusive Awards jako najlepsza aktorka w filmie „100 dziewczyn i ja”. Rok później magazyn „Stuff” umieścił ją na 90. miejscu na liście 102 najseksowniejszych kobiet na świecie. Z kolei w maju 2006 roku czasopismo „Maxim” uplasowało Emmanuelle na 37. miejscu rankingu 100 najgorętszych kobiet świata. W 2009 roku aktorka wygrała ranking serwisu internetowego AskMen na najbardziej pożądaną kobietę świata, pokonując m.in. amerykańską modelkę Marisę Miller, Kate Becksinsale, Alessandrę Ambrosio, Jessicę Albę i Beyonce. Emmanuelle spytana, co sądzi o zdobytym tytule, powiedziała: - To najwspanialszy komplement, jaki kiedykolwiek usłyszałam.

Aktorka wystąpiła też m.in. w teledysku Another Dumb Blonde zespołu Hoku.

Filmografia Emmanuelle Chriqui


Harrison Bergeron” (1995) jako Jeannie
Dawca za wszelką cenę” (1995) jako Patty
Nieślubny ojciec’ (Unwed father) (1997)
Wampir Księżniczka Miyu” (Kyûketsuki Miyu) (1997) jako Hisae (ang. głos)
Niecny proceder” (The Donor) (1997) jako Patty
Principal Takes a Holiday” (1998) jako Roxanne
Sport przyszłości”’ (Futuresport) (1998) jako Gonzales
Cuori in campo” (1998) jako Megan
A Champion’s Fight: A Moment of Truth Movie” (1998) jako Cindy
Alien Abduction: Incident in Lake County” (1998) jako Renee Laurent
Detroit Rock City” (1999) jako Barbara
100 dziewczyn i ja” (100 Girls) (2000) jako Patty
Ricky 6” (2000) jako Lee
Dzień bałwana” (Snow Day) (2000) jako Claire Bonner
Przystanek miłość” (On The Line) (2001) jako Abbey & siebie
Rick” (2003) jako żona Lucke’a
Droga bez powrotu” (Wrong Turn) (2003) jako Carly
Waiting...” (2005) jako Tyla
Adam i Ewa” (Adam and Eve) (2005) jako Eve
In the Mix” (2005) jako Dolly Pacelli
Candy Paint” (2005) jako Angela Martinez
Kruk IV” (The Crow: Wicked Prayer) (2005) jako Lily
Waltzing Anna” (2006) jako pielęgniarka Jill
After Sex” (2006) jako Jordy
Deceit” (2006)
Nie zadzieraj z fryzjerem” (You Don’t Mess with the Zohan) (2008) jako Dalia
Cadillac Records” (2008) jako Revetta Chess
Sierpień” (2008) jako Morela
Za cenę bólu (2008) jako Becky
Lokalni patrioci” (Taking Chances) (2009) jako Lucy
Tom Cool” (2009) jako Chriqui
Kobiety w opałach” (Women in Trouble) (2009) jako Bambi
Saint John of Las Vegas” (2009) jako Tasty D. Lite
13” (2010) jako Aileen
Elektra Luxx (2010) jako Bambi Lindberg
Girl Walks Into a Bar” (2011) jako Teresa
5 Days of War” (5 dni wojny) (2011) jako Tatia

Seriale
Nocny łowca” (Forever Knight) (1992-1996) jako Jude Deshnell


Czy boisz się ciemności?” (Are You Afraid of the Dark?) (1992-1996) jako Amanda
Przygody Sinbada żeglarz”a (The Adventures of Sinbad) (1996-1998) jako Serendib
Czynnik Psi” (PSI Factor: Chronicles of the Paranormal) (1996-2000) jako Melissa
Był sobie złodziej” (Once a Thief) (1997-1998)
Agent przyszłości” (Jake 2.0) (2003-2004) jako Theresa Carano
Życie na fali” (The O. C.) (2005) jako Jodie
Call of Duty: Black Ops” (2010) jako Numbers (głos)
Rodzina Borgiów” (2011) jako Sancha Aragońska

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.

Rupert Friend to brytyjski aktor filmowy znany z roli George’a Wickhama, przystojnego i pełnego wdzięku lekkoducha z filmu „Duma i uprzedzenie”. Urodził się 1 października 1981 roku w Oxfordshire. Uczęszczał do Webber Douglas Academy of Dramatic Arts w Londynie. Po swoim debiucie kinowym w dramacie kostiumowym „Rozpustnik” (The Libertine, 2004 r.) otrzymał nominację do nagrody British Independent Film (BIFA) w kategorii najbardziej obiecujący aktor. W 2005 roku w Los Angeles odebrał nagrodę Satelity.

W sierpniu 2006 roku zaręczył się z aktorką Keirą Knightley, którą poznał się na planie filmu „Duma i uprzedzenie” w 2005 roku. Związek przetrwał pięć lat. Para została się w grudniu 2010 roku.

Filmografia


Renee” (2011) jako David McKenna 
5 dni wojny” (5 Days of War) (2011) jako Thomas Anders 
Lullaby for Pi” (2010) jako Sam 
Cheri” (2009) jako Cheri 
Młoda Wiktoria” (The Young Victoria) (2009) jako książę Albert 
Chłopiec w pasiastej piżamie” (The Boy in the Striped Pajamas) (2008) jako porucznik Kotler 
Virgin Territory” (2007) jako Alessandro Felice 
The Other Side” (2007) jako młody Sailor, ojciec Maxa 
Eliminator” (Outlaw) (2007) jako Sandy 
Dekameron” (Guilty Pleasures) (2007) jako Alessandro Felice 
Jolene” (2007) jako Coco Leger 
Ostatni legion” (The Last Legion) (2007) jako Demetrius 
Księżyc i gwiazdy” (The Moon and the Stars) (2006) jako Renzo Daverio / Spoletta 
Duma i uprzedzenie” (Pride & Prejudice) (2005) jako Pan Wickham 
Mrs. Palfrey at the Claremont” (2005) jako Ludo 
Rozpustnik” (The Libertine) (2004) jako Billy Downs 

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.


Dean Cain, właściwie Dean George Tanaka Cain (ur. 31 lipca 1966 r. w Mount Clemens w stanie Michigan, USA) – amerykański aktor, producent, scenarzysta i reżyser telewizyjny i filmowy.
Ma wielonarodowe pochodzenie walijskie, japońskie, francusko-kanadyjskie i irlandzkie. Jego biologiczny ojciec Roger Tanaka z pochodzenia Japończyk i matka – amerykańska aktorka Sharon Thomas (ur. 1946) rozwiedli się zanim przyszedł na świat. Ma starszego brata Rogera (ur. 16 sierpnia 1964) i młodszą siostrę Krisindę (ur. 21 czerwca 1973). Kiedy miał trzy lata jego matka wyszła za mąż za reżysera Christophera Caina (ur. 29 października 1943).

Dorastał w Malibu w stanie Kalifornia. Debiutował w kinowych filmach swojego przybranego ojca: Elmer (1976), Charlie and the Talking Buzzard (1979), Chłopiec z marmuru (The Stone Boy, 1984). W 1984 ukończył szkołę średnią w Santa Monica, gdzie skupił swoją uwagę na grze w piłkę nożną.

W 1988 ukończył wydział historii na prestiżowym Uniwersytecie Princeton w stanie New Jersey, gdzie pisał pracę magisterską z historii filmu. Podczas studiów przez dwa lata spotykał się z Brooke Shields. Grał z wielkim powodzeniem w rugby. Wkrótce podpisał kontrakt z drużyną Buffalo Bills, lecz kontuzja kolana zakończyła szybko profesjonalną karierę 22-latka.

Powrócił do aktorstwa i wystąpił w takich filmach, jak: „Drużba” (Best Men, 1997), „Podniebna fantazja” (Flight of Fancy, 2000), komedii romantycznej „Liga złamanych serc” (The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy, 2000), której premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym Sundance w 2000 roku, a także filmie akcji „W pułapce ognia” (Firetrap, 2001), komedii „Wyścig szczurów” (Rat Race, 2001) oraz thrillerze „Wyścig z czasem” (Out of Time, 2003) u boku Denzela Washingtona.

Lepiej wiodło mu się jednak na szklanym ekranie, gdzie zagrał m.in. studenta Ricka zakochanego w Brendzie w serialu ABC Beverly Hills, 90210 (1992). Zdobył międzynarodowy rozgłos rolą telewizyjną superbohatera Clarka Kenta/Supermana, mieszkańca planety Krypton, który przybywa na ziemię i pomaga ludziom w serialu ABC Nowe przygody Supermana (Lois & Clark: The New Adventures of Superman, 1993-1997). Zainteresowany produkcją programów, napisał i zrealizował scenariusz dla kanału HBO. Założył firmę Angry Dragon Entertainment, która wyprodukowała serial Ripley's Believe It or Not (1999).

Rodzina
W latach 1997-1998 był w nieformalnym związku z piosenkarką Mindy McCready (ur. 1976). Po romansie z aktorką Pamelą Anderson (przez 7 miesięcy) i siatkarką Gabrielle Reece, związał się z hiszpańska modelką i aktorką Samanthą Torres, z którą ma syna Christophera Deana Caina (ur. 11 czerwca 2000). Jednak od 1999 roku są w separacji.

2012
Dirty Little Trick jako Michael 
Mind's Eye jako Mark Willis 

2011
5 Days of War jako Chris Bailot
At the Top of the Pyramid jako Jefferson Parker 
Dog Who Saved Halloween jako Ted Stein 
Home Run Showdown jako Rico Deluca 

2010
Subject: I Love You jako James Trapp 
The Way Home jako Randy Simpkins 
Bez śladu jako Kevin 
Kill Katie Malone jako Robert 
Circle of Pain jako Wyatt 
Hole in One jako Repo Man
Nanny for Christmas jako Danny Donner 
Śniadanie do łóżka (Bed & Breakfast) jako Jake 
The Dog Who Saved Christmas Vacation jako Ted Stein 
Pure Country 2: The Gift jako Kierownik 
Drapieżnik wykuty z lodu (Arctic Predator) jako JC 

2009
The Dog Who Saved Christmas jako Ted Stein
Aussie and Ted;s Great Adventure jako Michael Brooks 
The Three Gifts jako Jack Green 
Maneater jako Harry

2008
Ace of Hearts ako Glenn Mackenzie 
Wymarzony kawaler (Making Mr. Right) jako Eddie

2007
Wrześniowy świt (September Dawn) jako Joseph Smith 
Urban Decay jako Stan
Dramatyczny lot (Final Approach) jako Jack Bender 
Ukryta kamera (Hidden Camera) jako Dan Kovacs 
Protect and Serve jako Mike Borelli 
Rozdroża: opowieść o przebaczeniu (Crossroads: A Story of Forgiveness) jako Bruce Murakami

2006
10.5: Apokalipsa (10.5: Apocalypse)
Max Havoc: W kręgu ognia (Max Havoc: Ring of Fire) jako Roger Tarso
Wyjdź za mnie w święta (Christmas Wedding) jako Tucker 
Zombie (Dead & Deader) jako Porucznik Bobby Quinn 

2005
Miliony Bailey'a (Bailey's Billion$) jako Theodore Maxwell
Mayday jako Kmdr. James Slan
Prawda (Truth) jako Peter 

2004
Grandpa's Place (gościnnie)
Strefa śmierci (P.I.: Post Impact) jako Tom Parker 
Mąż doskonały (The Perfect Husband: The Laci Peterson Story) jako Scott Peterson 
Zagubiony (Lost) jako Jeremy Stanton 
I tak, i nie (I Do (But I Don't)) jako Nick Corona 

2003
Czarne złoto (Gentle Ben 2: Danger on the Mountain) jako Jack Wedloe 
Wyścig z czasem (Out of Time) jako Chris Harrison
Dragon Fighter jako Carver 

2002
Świąteczna gorączka (Christmas Rush) jako porucznik Cornelius Morgan 
Mroczna otchłań (Dark Descent) jako Will Murdock
Groza w górach (Gentle Ben) jako Jack Wedloe 
Żar (The Glow) jako Matt Lawrence

2001
Wyścig szczurów (Rat Race) jako Shawn Kent
Etap IV (Phase IV) jako Simon Tate
W pułapce ognia (Firetrap) jako Max Hooper
Boa (New Alcatraz) jako Dr Robert Trenton

2000
Liga złamanych serc (Broken Hearts Club: A Romantic Comedy) jako Cole 
Bez alibi (No Alibi) jako Bob Valenz
Podniebna fantazja (Flight of Fancy) jako Clay 
W imię zasad (For the Cause) jako generał Murren 
Milicja (Militia) jako Ethan Carter
Przemilczane krzywdy (The Runaway) jako szeryf Frank Richards 

1998
Sport przyszłości (Futuresport) jako Tremaine "Tre" Ramzey 
Tropiciele (Dogboys) jako Julian Taylor 

1997
Drużbowie (Best Men) jako Buzz Thomas 
Rag and Bone jako Tony Moran 
Eating Las Vegas jako Frank 

1992
Plaża cudów (Miracle Beach) jako Gracz 

1990
Peryskop w górę (Going Under) jako Chłopak w barze 

1984
Chłopiec z marmuru (The Stone Boy) jako Eugene Hillerman

1979
Charlie and the Talking Buzzard jako Joe 

1976
Elmer jako Dean Russell

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.


Rade Šerbedžija - chorwacki aktor filmowy serbskiego pochodzenia. W 1969 roku ukończył Akademię Sztuk Dramatycznych przy uniwersytecie w Zagrzebiu i rozpoczął pracę w teatrze Gavella oraz w Teatrze Narodowym w Zagrzebiu. W 1993 roku sytuacja w kraju zmusiła go do zamieszkania na stałe w Londynie. Wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą (nominacje do nagród na festiwalach: w Wenecji, Cannes, Berlinie, Montrealu), m.in. za rolę w filmie „Before the Rain” był nominowany do Oskara, a film otrzymał Złotego Lawa na festiwalu w Wenecji. 

Filmografia2011
Blossom” jako Ray 
5 Days of War” jako pułkownik Demidov 
In the Land of Blood and Honey 
Tatanka jako Vinko 
Wild East jako Chechi 
X-Men: Pierwsza klasa (X-Men: First Class) jako rosyjski generał 
Im Jahr des Hundes jako Onjegin 
Io sono Li jako Bepi 

2010
Kao rani mraz jako Vasa Ladacki w dojrzałym wieku 
Lonesdale 
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1) jako Gregorowicz 

2009
Złodziejski kodeks (Thick as Thieves) jako Nicky / Victor 
W nurcie życia (Middle Men) jako Nikita Sokoloff 

2008
Kwarantanna (Quarantine) jako Yuri Ivanov 
Oko (Eye) jako Simon McCullough 
Ulotne fragmenty 

2007
Hermano jako Carlos Avileda 
Strzelec (Shooter) jako Michael Sandor 
Say It in Russian jako Raf Larin 
M...jak miłość (L ... kot ljubezen)
Ulotne fragmenty (Fugitive Pieces) jako Athos - za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Satelita 
Liebesleben jako Arie 
Balkanski sindrom jako Alen 
Pravo čudo 
Bitwa w Seattle (Battle in Seattle) jako dr Maric 

2006
Starszy syn (The Elder Son) jako Max 
Moscow Zero jako Siergiej 

2005
Batman - Początek (Batman Begins) jako bezdomny 
Mgła (The Fog) jako kapitan Blake 
Short Order jako Paulo 
The Keeper: The Legend of Omar Khayyam jako Imam Muaffak 
Go West jako Ljubo 

2004
Eurotrip jako Tibor 
The Fever jako dyplomata 
Wielka woda

2002
Spokojny Amerykanin (Quiet American) jako Inspektor Vigot 
Ilaria Alpi - Il più crudele dei giorni jako Miran Hrovatin 

2001
Południowy Pacyfik (South Pacific) jako Emile de Becque 
Ruchome piaski (Quicksand) jako Oleg Butraskaya 
2000
Przekręt (Snatch) jako Boris Klinga 
Mission: Impossible 2 (Mission: Impossible II) jako Dr Nekhorvich 
Kosmiczni kowboje (Space Cowboys) jako Generał Vostow 

1999
Oczy szeroko zamknięte (Eyes Wide Shut) jako Pan Milich 
Stygmaty (Stigmata) jako Marion Petrocelli 
Dolce rumore della vita jako Bruno Meier 

v 1998
Wielki Joe (Mighty Joe Young) jako Strasser 
Ślub po polsku lub Polski ślub (Polish Wedding) jako Roman 
Ziemia, morze, wojna (Mare largo) jako François Riffaud 

1997
Święty (Saint) jako Ivan Tretiak 
Rozejm (Tregua) jako Greek 
Praski duet (Prague Duet) jako Jiri Kolmar 
Balkan Island: The Last Story of the Century jako Rusty 
1996
Memento jako Oficer 
Broken English jako Ivan 
Nečista krv jako Mitke 
1995
Two Deaths jako pułkownik George Lapadus 
Belma jako Josip Papac 

1994
Zanim spadnie deszcz lub Przed deszczem (Before the Rain) jako Aleksander - za tę rolę otrzymał Nagrodę im. Francesco Pasinettiego oraz 1 nominację 
Urnebesna tragedija jako Kosta 

1993
Kontesa Dora jako Karlo Armano 

1992
Dezerter 

1990
Karnawał, anioł i pył (Karneval, andjeo i prah)
  
1989
Covjek koji je volio sprovode 
  
1988
Manifesto jako Emile 
Wojna Hanny (Hanna's War) jako Kapitan Ivan 

1987
Hudodelci jako Raka 

1986
Vecernja zvona jako Tomislav K. Burbonski 

1985
Horvatov izbor jako Kresimir Horvat 

1985 
Piękne jest życie (Život je lep) jako grający na harmonijce 

1984
Una jako profesor Misel Babic 
U raljama zivota jako intelektualista 

1983
Noc poslije smrti 
Banovic Strahinja jako Abdullah 

1982
13 lipiec (13. Jul) jako kapitan Mitrovic 

1982 
Kiklop jako Ugo 

1981
Variola vera jako doktor Grujic 
Tuga 
  
1979
Povratak 
  
1979 
Novinar jako Vlado Kovač 
Usijanje jako Tomo 

1978
Bravo maestro jako Vitomir Bezjak 

1977
Nagonka (Hajka) jako Lado 

1974
Predstava Hamleta u Mrdusi Donjoj jako Joco 
Republika Użycka (Užička Republika) jako Czetnicki oficer Kosta Parac 
1973
Życie dla miłości (Živjeti od ljubavi) jako Davor 

1972
Poslijepodne jednog fazana jako Młody człowiek 

1972 
Gwiazdy są oczami wojownika (Zvezde su oci ratnika) jako Rade

1971
Tam, gdzie rośnie zielony bór (U gori raste zelen bor) jako Domobran Kicos 

1970
Mijają dni (Idu dani)
Czerwone kłosy (Rdeče klasje)
 
1969
Dio è con noi 
127293
Sedmina - Pozdravi Mariju jako Niko 

1967
Iluzija 
  
1967 
Crne ptice 


Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.


Antje Traue to niemiecka aktorka, która urodziła się 18 stycznia 1981 roku w Mittweida, w Saksonii. Mówi płynnie po angielsku i niemiecku. 

Znana m.in. z filmu „Pandorum” gwiazda wystąpi w najnowszym filmie o Supermanie, który wyreżyseruje Zack Snyder. Traue została obsadzona w roli pochodzącej z Kryptona Faory, która wraz z Zodem dąży do objęcia władzy. Na swojej rodzinnej planecie była uczoną, jednak niezdolną do posiadania potomstwa, dlatego też sama stworzyła jedynego dziedzica, Doomsday’a, używając w tym celu kombinacji DNA z niepohamowanie agresywnych form życia z Kryptonu, łącznie z własnym i swojego męża. Na postaci Faory z komiksu wzorowano Ursę, graną przez Sarah Douglas w „Supermanie” i „Supermanie II”.

Traue dołączy do Henry’ego Cavilla , który zagra Supermana, oraz Amy Adams, Diane Lane, Kevina Costner i Michaela Shannona. Premiera filmu jest zaplanowana na grudzień 2012 roku. Za kamerą obrazu „Superman: Man of Steel” stanie Zack Snyder.

Filmografia
2012: “Superman: Man of Steel” jako Faora
2011: “5 dni wojny” (5 Days of War) jako Zoe
2011: “Wave” jako Kate
2009: „Pandorum” jako Nadia
2008: “Berlin am Meer jako Estelle
2006: “Goldjunge” jako Manuela
2004: “Kleinruppin Forever” jako Ramona

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.


Val Edward Kilmer (ur. 31 grudnia 1959 w Los Angeles w Kalifornii) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Jest drugim z trzech synów dystrybutora aerokosmicznego sprzętu i posiadacza nieruchomości Eugene’a Kilmera i Gladys Ekstadt. Ma pochodzenie szkockie, irlandzkie, żydowsko-sefardyjskie, czerokeskie, indiańskie, szwedzkie, niemieckie i odlegle mongolskie. Dorastał ze starszym bratem Markiem i młodszym bratem Wesleyem w San Fernando Valley w południowej Kalifornii. W 1977 roku ukończył szkołę średnią Chatsworth High School w Chatsworth, w stanie Kalifornia, gdzie po raz pierwszy zainteresował się aktorstwem. Mając 17 lat, wstąpił do Julliard School w Nowym Jorku. Na dużym ekranie debiutował rolą gwiazdora rocka wplątanego w szpiegowską aferę z siejącym postrach wywiadem NRD sensacyjnej komedii romantycznej „Ściśle tajne” (Top Secret!, 1984) z udziałem Omara Sharifa. Niedługo potem zagrał postać młodego zdolnego naukowca usiłującego nie dopuścić do wykorzystania swojej pracy przez CIA w komedii romantycznej science-fiction „Prawdziwy geniusz” (Real Genius, 1985).

Po kasowym sukcesie filmie akcji „Top Gun” (1986), gdzie zabłysnął jako cwaniakowaty i pewny siebie pilot porucznik Tom „Iceman” Kazansky, trafił na mały ekran w biograficznym dramacie HBO „Człowiek, który zerwał 1000 łańcuchów” (The Man Who Broke 1,000 Chains, 1987) w nominowanej do nagrody CableACE roli weterana II wojny światowej, uciekiniera z więzienia w Georgii, który rozpoczyna nowe życie z nową tożsamością w Chicago. Następnie zagrał odważnego rycerza i awanturnika zdolnego jednak do pomocy i romantycznych uniesień w przygodowym filmie fantasy Rona Howarda „Willow” (1988). W 1988 roku podczas Festiwalu Szekspirowskiego w Kolorado wcielił się w postać Hamleta. Został zaangażowany do roli legendarnego rewolwerowca w telewizyjnym westernie „Billy the Kid” (1989). Po występie w roli prywatnego detektywa wplątanego w sfingowanie śmierci swojej klientki w thrillere kryminalnym „Zabij mnie jeszcze raz” (Kill Me Again, 1989), wielkim sukcesem była kreacja Jima Morrisona, jednej z ikon rocka, lidera i wokalisty tytułowej grupy w biograficznym dramacie Olivera Stone’a „The Doors” (1991), za którą otrzymał nominację do nagrody MTV.

W filmie sensacyjnym Tony’ego Scotta na podstawie scenariusza Quentina Tarantino „Prawdziwy romans” (True Romance, 1993) pojawia się jako duch Elvisa - swego rodzaju mentor głównego bohatera. W nakręconym z rozmachem westernie „Tombstone” (1993) z Kurtem Russellem i Michaelem Biehnem wystąpił w roli umierającego na gruźlicę rewolwerowca Doca Hollidaya. Popularność przyniosły mu: komiksowa postać człowieka - nietoperza/Bruce’a Wayne’a w filmie „Batman Forever” (1995) oraz drugoplanowa rola zawodowego złodzieja w dramacie kryminalnym Michaela Manna „Gorączka” (Heat, 1995) z Robertem De Niro i Alem Pacino. Za kolejne role - zrelaksowanego pomocnika tytułowego doktora w remake’u horroru „Wyspa doktora Moreau” (The Island of Dr. Moreau, 1996) z Marlonem Brando; irlandzkiego inżyniera w przygodowym filmie sensacyjnym „Duch i Mrok” (The Ghost and the Darkness, 1996) z Michaelem Douglasem; Simona Templara w sensacyjnym romansie science-fiction Phillipa Noyce „Święty” (The Saint, 1997) i Filipa II, ojca Aleksandra w sensacyjno-przygodowym dramacie historycznym Olivera Stone’a „Aleksander” (Alexander, 2004) - nie uzyskał pozytywnych opinii w oczach krytyków i trzykrotnie był nominowany do nagrody Złotej Maliny dla najgorszego aktora. Kreacja uzależnionego od narkotyków wdowca w „Jeziorze Salton” (The Salton Sea, 2002) została uhonorowana nagrodą Prism, a za postać pozbawionego skrupułów i bezwzględnie okrutnego geja w komedii „Kiss Kiss Bang Bang” (2005) odebrał w Los Angeles nagrodę Satelity.

Zajmuje się także dubbingiem. Użyczył swojego głosu Mojżeszowi w biblijnym filmie animowanym „Książę Egiptu” (The Prince of Egypt, 1998). W 2008 roku wystąpił w nowej wersji serialu „Nieustraszony”, przemawiając głosem K.I.T.T.’a

Prywatnie spotykał się z: Mare Winningham, Cher, Ellen Barkin (1984), Michelle Pfeiffer, Cindy Crawford (1996), Jaycee Gossett (1998-2000), Daryl Hannah (2001-2002), Elisabeth Shue i Angeliną Jolie. Był żonaty z aktorką Joanne Whalley (od 28 lutego 1988 roku do lutego 1996 roku), z którą ma córkę Mercedes (ur. 1992) i syna Jacka (ur. 1995).

Filmografia


2011: „Blood Out” jako Arturo
2011: „Silver Gord” jako Rafael Griggs
2011: „Kill the Irishman” jako Joe Manditski
2011: „5 Days of War” jako Holender
2011: „Deep In the Heart” jako Brodacz
2010: „Spluwa” jako Angel
2010: „MacGruber” jako Dieter Von Cunth
2009: „Zły porucznik” (Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans) jako Stevie Pruit
2008: „Felon” jako John Smith
2008: „XIII - Spisek” (XIII: The Conspiracy) jako Mangusta (Mongoose)
2007: „Agent One-Half” jako Lance Stone
2006: „Wrobiony” jako Dillon
2006: „Dark Matter”
2006: „Coin Locker Babies”
2006: „10th & Wolf” jako Murtha
2006: „Wakacyjna Miłość” (Summer love)
2006: „Moscow Zero” jako Andriej
2006: „Deja Vu”
2006: „Alpha Numeric”
2006: „Mission: Impossible III” jako Szef Impossible Missions Force
2006: „Delgo” jako Bogardus (głos)
2005: „Kiss Kiss Bang Bang” jako Gay Perry
2005: „Trudell”
2004: „Aleksander” (Alexander) jako Filip II
2004: „Spartan” jako Robert Scott
2004: „Łowcy umysłów” (Mindhunters) jako Harris
2004: „Niełatwa Miłość” (Stateside) jako SDI Skeer
2003: „Zaginione” (The Missing) jako Lt. Jim Ducharme
2003: „Ukryta tożsamość” (Blind Horizon) jako Frank Kavanaugh
2003: „Wonderland” jako John Holmes
2002: „Jezioro Salton” (The Salton Sea) jako Danny Flynne/Tom Van Allen
2002: „Czas Komanczów” (Comanche Moon) jako Inish Scull
2002: „Brudna forsa” (Run for the Money) jako Cornell
2000: „Czerwona Planeta” (Red Planet) jako Robby Gallagher
2000: „Pollock” jako Willem de Kooning
1999: „Król Joe” (Joe the King) jako Bob Henry
1999: „Dotyk miłości” (At First Sight) jako Virgil Adamson
1998: „Książę Egiptu” (The Prince of Egypt) jako Mojżesz/Bóg (głos)
1997: „Święty” (The Saint) jako Simon Templar
1996: „Duch i Mrok” (The Ghost and the Darkness) jako John Patterson
1996: „Dead Girl” jako Dr Dark
1996: „Wyspa doktora Moreau” (The Island of Dr. Moreau) jako Montgomery
1995: „Gorączka” (Heat) jako Chris Shiherlis
1995: „Batman Forever” jako Batman/Bruce Wayne
1995: „Skrzydła odwagi” (IMAX) (Wings of Courage) jako Jean Mermoz
1993: „Prawdziwy romans” (True Romance) jako Mentor (Elvis)
1993: „Niesamowita McCoy” (The Real McCoy) jako J.T. Barker
1993: „Tombstone” jako Doc Holliday
1992: „Na Rozkaz Serca” (Thunderheart) jako Ray Levoi
1991: „The Doors” (The Doors) jako Jim Morrison
1989: „Billy the Kid” jako William Bonney
1989: „Zabij mnie jeszcze raz” (Kill Me Again) jako Jack Andrews
1988: „Willow” jako Madmartigan
1987: „Człowiek, który zerwał 1000 łańcuchów” (The Man Who Broke 1,000 Chains) jako Robert Eliot Burns
1986: „Zabójstwa przy Rue Morgue” (Zabójstwo przy Rue Morgue (The Murders in the Rue Morgue) jako Philippe Huron
1986: „Top Gun” jako Iceman
1985: „Prawdziwy geniusz” (Real Genius) jako Chris Knight
1984: „Ściśle tajne” (Top Secret!) jako Nick Rivers
1983: „O jeden za dużo” (One Too Many) jako Eric

producent


2006: „What Love Is” 

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.

Johnathon Schaech (ur. 10 września 1969 w Edgewood) to amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy oraz model i tancerz.

Ma włoskie pochodzenie. Urodził się w rodzinie rzymskokatolickiej emerytowanego prawnika oficera Joego Schaecha (ur. 1939) i Joanne Schaech (ur. 1943). Ma starszą siostrę Renee (ur. 1967). W latach 1987-89 studiował ekonomię na University of Maryland przy College Park, w stanie Maryland. Osiedlił się potem w Los Angeles, gdzie dorabiał jako model. W 1989 roku przyłączył się do grupy tanecznej Chippendale’s. Jego kariera aktorska na małym i dużym ekranie rozpoczęła się w roku 1993, kiedy pojawił się w telewizyjnej komedii przygodowej „Zwariowana rodzinka Webberów” (The Webbers) oraz włoskim dramacie kinowym Franco Zeffirellego „Rozterki serca” (Storia di una capinera) jako ambitny, inteligentny i pełen młodzieńczej werwy wrażliwy student prawa, w którym zakochana jest główna bohaterka.

Zwrócił na siebie uwagę rolą uwodzicielskiego Leona, poznanego na basenie przez przez Finn (Winona Ryder), lokalnego Romea, w melodramacie „Skrawki życia” (How to Make an American Quilt, 1995). Zagrał potem sugestywną postać seksualnego psychopatycznego próżnego włóczęgi w kontrowersyjnym dramacie „Doom Generation - Stracone pokolenie” (The Doom Generation, 1995). Był liderem poprockowego zespołu The Wonders w komediodramacie muzycznym „Szaleństwa młodości” (That Thing You Do!, 1996), będącym debiutem reżyserskim Toma Hanksa. W komedii „Witajcie w krainie Woop Woop” (Welcome to Woop Woop, 1997) wystąpił w roli oszusta-artysty, który wiążąc swe plany osobiste z autostopowiczką, zostaje uwięziony w odległym australijskim miasteczku. Był synem zaborczej i zazdrosnej Jessiki Lange i mężem Gwyneth Paltrow w thrillerze „Zaborcza miłość” (Hush, 1998). Wcielił się w postać legendarnego iluzjonisty Harry’ego Houdiniego w biograficznym melodramacie telewizyjnym TNT „Houdini” (1998). Zebrał pozytywne recenzje za rolę wdowca, który włóczy się wraz z bezdomnym, który podaje się za Elvisa Presleya w dramacie „Mój idol”/”Komnata tajemnic” (Finding Graceland, 1998). W komedii o dorastaniu pokolenia X pt. „Splendor” (1999) wystąpił w roli subtelnego Abla, poety i krytyka muzycznego.

W 2001 roku odebrał dwie nagrody na Nowojorskim Międzynarodowym Niezależnym Festiwalu Filmowym i Wideo; za drugoplanową rolę Douglassa Briggsa w dramacie „Piętno nowego świata” (Woundings, 1998) oraz oryginalny scenariusz dramatu Comforters, Miserable (2001), którym debiutował także po drugiej stronie kamery jako reżyser. Pojawił się w roli agenta FBI w teledysku Jay-Z i Beyoncé Knowles pt. „Bonnie & Clyde” (2002). Po odrzuceniu kreacji Jezusa Chrystusa w filmie „Pasja” (2004) Mela Gibsona, przyjął rolę Judasza Iskarioty w biblijnym dramacie telewizyjnym ABC pt. „Judasz” (Judas, 2004). Następnie zagrał główne role w dwóch sequelach: „8 milimetrów II” (8mm 2, 2005) jako początkujący polityk, wkraczający do podziemnego świata klubów ze stiptizem, peep show i nielegalnej pornografii na żywo w Internecie, i „Wykidajło 2” (Road House 2: Last Call, 2006) w roli agenta wydziału antynarkotykowego.

Razem z Richardem Chizmarem założył firmę produkcyjną Chesapeake Films, która zrealizowała już adaptacje książek Stephena Kinga „Buick 8” (From a Buick 8, 2006) i „Czarny dom” (Black House, 2008), a także takie filmy jak: „The Hour Before Dark” (2006), „Klub pokerowy” (The Poker Club, 2006) i „Wykidajło 2” (Road House 2: Last Call, 2006).

Był związany z Tiną Roesler. Od stycznia 1998 roku spotykał się z aktorką Christiną Applegate, którą poślubił 20 października 2001 roku w stanie Kalifornia. Jednak od 5 grudnia 2005 roku para była w separacji i 10 sierpnia 2007 roku rozwiodła się. Po raz drugi aktor ożenił się 4 lipca 2010 roku z Janą Kramer, którą poznał dwa lata wcześniej na planie filmu „Prom Night”. Już 8 czerwca 2011 roku aktorskie małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Obsada aktorska

filmy kinowe 
2011: „5 Days of War” jako kapitan Rezo Avaliani 
2011: „ChromeSkull: Laid to Rest 2” jako agent Sells 
2009: „Chętni na kasę” (Takers) jako Scott 
2009: „Laid to Rest” jako Johnny 
2008: „Living Hell” jako Frank Sears 
2008: Kwarantanna (Quarantine) jakoFletcher 
2008: „Klub pokerowy” (The Poker Club) jako Aaron 
2008: „Prom Night” jako Richard Fenton 
2006: “Little Chenier” jako Beauxregard “Beaux” Dupuis 
2006: “Wykidajło 2” (Road House 2: Last Call) jako Shane Tanner 
2005: „8 milimetrów 2” (8mm 2) jako David 
2005: „Morze marzeń” (Sea of Dreams) jako Marcelo 
2003: “Mummy an’ the Armadillo” jako Jesse 
2002: „Ostrożnie z dziewczynami” (The Sweetest Thing) jako facet w skórzanej kurtce 
2001: „Sol Goode” jako Happy 
2001: „Straceni” (The Forsaken) jako Kit 
2000: „Po seksie” (After Sex) jako Matt 
2000: „Mroczne zakamarki” (The Giving Tree) jako James 
2000: „Jak zabić psa sąsiada?” (How to Kill Your Neighbor's Dog) jako Adam 
2000: “Bądź sobą” (If You Only Knew) jako Parker 
1999: “Czas na twoje życie” (Time of Your Life) jako John Maguire 
1999: „Splendor” jako Abel 
1998: „Woundings” jako Douglass Briggs 
1998: „Mój idol” (Finding Graceland) jako Byron Gruman 
1998: „Zaborcza miłość” (Hush) jako Jackson Baring 
1997: „Witajcie w krainie Woop Woop” (Welcome to Woop Woop) jako Teddy 
1996: „Szaleństwa młodości” (That Thing You Do!) jako James 'Jimmy' Mattingly II 
1996: „Zniewolenie” (Invasion of Privacy) jako Josh Taylor 
1995: „Skrawki życia” (How to Make an American Quilt) jako Leon 
1995: „Trujący bluszcz II” (Poison Ivy II) jako Gredin 
1995: „Doom Generation - Stracone pokolenie” (Doom Generation) jako Xavier Red 
1993: „Rozterki serca” (Storia di una capinera) jako Nino filmy TV 
2007: „Angels Fall” jako Brody 
2005: „The Commuters” jako Ray 
2005: „Pamiętnik pisany miłością” (Suzanne’s Diary for Nicholas) jako Matt Harrison 
2004: „Judasz” (Judas) jako Judasz Iskariota 
2002: “Chore pragnienia” (They Shoot Divas, Don't They?) jako Trevor 
2002: „Krwawa zbrodnia” (Blood Crime) jako Daniel Pruitt 
1999: „Ostatni świadek” (Caracara/The Last Witness) jako David J. McMillan 
1998: „Houdini” jako Harry Houdini 
1993: „Zwariowana rodzinka” (The Webbers) jako Giampaolo 

seriale TV 


2006: „Mistrzowie horroru” (Masters of Horror) jako Mike Franks 
2001: „Po tamtej stronie” (The Outer Limits) jako Andy Pace 
1999-2000: „Czas twojego życia” (Time of Your Life) jako John Maguire 
1999: „Partnerzy” (Partners) jako Michael Spivak 
1995: „Upadłe anioły” (Fallen Angels) jako Garth Cary 
1994: „Modelki” (Models Inc.) jako Frank Thompson 
1994: „Przygoda na Dzikim Zachodzie” (The Adventures of Brisco County Jr.) jako Bednarz z Nevady 

Scenariusz 


2007: „From a Buick 8” 
2006: „Mistrzowie horroru” (Masters of Horror) 
2006: „Wykidajło 2” (Road House 2: Last Call) 
2006: „Klub pokerowy” (The Poker Club) 
2006: „The Hour Before Dark” 
2002: „Bohaterowie” (Heroes) 
2001: „Comforters”, „Miserable” 

Reżyseria 


2002: „Bohaterowie” (Heroes, także producent) 
2001: „Comforters”, „Miserable” 

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.

Richard Coyle I (ur. 27 lutego 1972 w Sheffield w Anglii) to angielski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Karierę zaczął na studiach w York University (1991-1994), zainteresował się amatorskim pisaniem dramatów i dwa razy pojawił się na festiwalu w Edynburgu. Aby uzyskać fundusze na studia, przyjął w prestiżowym Bristol Old School Theatre Vic zlecenie adaptacji scenariusza klasycznej powieści „Jane Eyre”. Przez pewien okres przyjmował różne małe role w kinie i telewizji do momentu, gdy w 1998 roku otrzymał pierwszą poważną rolę w dramacie „The Life and Crimes of William Palmer”. W 2000 roku dostał dwie role, które pozwoliły zaistnieć mu w szerokim świecie: Jeffa w komediowej serii „Coupling” BBC Two oraz głównego bohatera w „John Ridd” w bożonarodzeniowej produkcji BBC Lorna Doone. W 2002 roku pojawił się na deskach Royal Theatre Court w sztuce „TYR” Gila Petera oraz obok Gwyneth Paltrow w „Proof”. Od 2002 roku jest w związku małżeńskim z aktorką Georgią Mackensie, którą poznałn w 1999 roku na planie „Up Rising’.

Filmy
2011: „Outpost: Black Sun: jako Wallace 


2011: „5 dni wojny (5 Days of War) jako Sebastian Ganz 
2011: „W.E.” jako William 
2010: „Książę Persji: Piaski Czasu” jako Książę Tus 
2010: „Piekło Pocztowe” (Going Postal) jako Moist Von Lipwig 
2008: „Octavia jako Gareth Llewellyn” 
2008: „Franklyn” jako Dan 
2008: „The Pro” jako Tony Kirby 
2007: „The History of Mr Polly” jako Jim 
2006: „Ultra jako” tajemniczy mężczyzna 
2006: „Dobry rok” jako Amis 
2006: „Przyjaciele” jako Michael Sheldrake 
2004: „Proch, zdrada i spisek” jako Catesby 
2004: „Rozpustnik” jako Alcock 
2003: „Friday Night In” 
2002: „Strange” jako John Strange 
2001: „Młode szpady” jako Hrabia Morlas 
2001: „Odzyskać spokój” jako Joe Jones 
2001: „Othello” jako Michael Cass 
1999: „Human Traffic” jako Andy 

Seriale 
2007: „Whistleblowers” jako The Ben Graham 


2003: „Strange” jako John Strange 
2000-2004: „Każdy z każdym” jako Jeff Murdock 
2000-2004: „Hearts and Bones” jako Will Stenner 
1999: „Żony i córki” jako Pan Coxe 
1999: „Zielony klejnot” jako Sir Geoffrey Halford 
1996-1998: „Śledztwa Hetty Wainthropp” jako Dr Miles Miller 

Gry Video 


2007: „Folklore” jako Keats (głos) 

Materiał opracowano na podstawie: Wikipedia.pl, Filmweb.pl, Stopklatka.pl i innych portali filmowo-rozrywkowych.
: work
work -> Career guidance and human resource management
work -> Dyrektywa 94/9/we stały Komitet atex dok. 04/2/2 pl regulamin wewnętrzny Stałego Komitetu ustanowionego zgodnie z art. 6 ust. 3 dyrektywy 94/9/WE
work -> [Wpisz tekst] Kraków, 5 maja 2010 r
work -> Kraków, dnia 28 lutego 2011 r
work -> Sieć sklepów meblowych abra z letnią kampanią reklamową Wraz z początkiem wakacyjnych wyprzedaży, sieć sklepów meblowych Abra wystartowała z intensywną kampanią reklamową w prasie, radiu I telewizji
work -> Kraków, dnia 8 września 2010 r. Abra sklepy meblowe 20 lat na rynku
work -> Abra s. A. rozwija swoje zaplecze logistyczne Sieć sklepów meblowych abra, należąca do koncernu jd group, podpisała z firmą Panattoni Europe umowy najmu dwóch magazynów w Gdańsku I okolicach Wrocławia
work -> Rozwiązanie: Klimat i rolnictwo – Podstawy – Susze w obszarze śródziemnomorskim – Ćwiczenie 2
work -> SŁownik terminów geograficznych – matura
work -> Pogoda – Podstawy – Fronty atmosferyczne – Rozwiązanie ćwiczenia 2 Obraz satelitarny Front chłodny nad Europą Środkową

Pobieranie 77.47 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna