Uczniowie wystąpili dwukrotnie, przed zebraniami z rodzicami, o 16. 30 i 18. Nad organizacją i przebiegiem koncertu czuwała nauczycielka muzyki, pani Alina KoperaPobieranie 4.67 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar4.67 Kb.
Uczniowie wystąpili dwukrotnie, przed zebraniami z rodzicami, o 16.30 i 18. Nad organizacją i przebiegiem koncertu czuwała nauczycielka muzyki, pani Alina Kopera. Dekoracją auli i korytarza na tę okoliczność zajęły się natomiast panie Beata Szumińska i Marta Pospiech.

Koncert prowadzili Sara Buko i Jakub Bartosiewicz, którzy od razu poinformowali rodziców o akcji „Pomagamy Haiti” i prosili o wrzucenie symbolicznej złotówki. Jako pierwsze wystąpiły dziewczyny z zespołu „Acoustica” z utworem „Jest taki dzień”, następnie widzowie mogli wysłuchać gry młodego, bardzo utalentowanego pianisty– Daniela Ziomki. Po nim Katarzyna Lipińska zaśpiewała „Niebo z moich stron”, a Paulina Waszkiewicz zagrała na flecie poprzecznym.

Publiczność ożywiła się w czasie występu dziewcząt, śpiewających mix piosenek „Czerwonych Gitar”: Anny Korszun, Róży Biernackiej, Patrycji Potrzebowskiej, Natalii Tomanik i Anny Biniek, która brawurowo wykonała hit „Nie zadzieraj nosa”. Odrobinę powagi wniosła „Aria na strunie G” Jana Sebastiana Bacha na skrzypcach w wykonaniu Magdaleny Nowak, „Preludium” zagrane na pianinie przez Patrycję Potrzebowską oraz „Desiderata” na gitarze klasycznej w wykonaniu Natalii Prabuckiej.

Na zakończenie uderzeniowa dawka energii – Emilia Sadowska, Justyna Wolak i Kornelia Stolarczyk oraz szkolny zespół taneczny „Dynamik” w przykuwających uwagę pokazach, łączących między innymi takie style taneczne jak: New style, Dancehall, Krumping i House.W czasie obydwu koncertów członkowie Samorządu Uczniowskiego stali z puszkami i prosili o drobne datki w szczytnym celu, w związku z tragedią, którą obserwuje cały świat.

- Udało nam się zebrać ponad 400 złotych – mówi pani Renata Krawczyk, opiekunka Samorządu Uczniowskiego. To pocieszające, że młodzi ludzie chcą pomagać i sami wyszli z inicjatywą wsparcia dla Haiti choć w tak drobnym stopniu. Myślę jednak, że nie liczy się suma, a dobre chęci i sam pomysł, z którego nasi, jak się okazuje pełni empatii gimnazjaliści, mogą być dumni. Zarówno ci, którzy wystąpili, jak i ci, którzy pomagali w organizacji koncertu.

Pobieranie 4.67 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna