Uratujmy Natalkę!!!Pobieranie 5.05 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar5.05 Kb.
Uratujmy Natalkę!!!

Natalka Sawczuk ma 2 lata i choruje na bardzo groźną chorobę – guz gałek ocznych. Jedno lewe oczko straciła. W ciągu swojego bardzo krótkiego życia przyjęła już 16 chemioterapii, była leczona laserami, miała wstawianą płytkę radioaktywną.

To wszystko co można było zrobić w Polsce, w Centrum Zdrowia Dziecka. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że guz nie zaatakuje prawego oczka, szczególnie, że są nacieki. Jest szansa na leczenie chemią Melpfalan, którą podaje się przez tętnicę udową bezpośrednio do gałki ocznej. Taką kurację wykonuje jedynie jedna z klinik w Londynie. Koszt kuracji to około 160 tyś. zł.

Rozpoczęliśmy działania na rzecz zbiorki pieniędzy dla Natalki. Stowarzyszenie „Nasz Wielbark” otrzymało zgodę Burmistrza Miasta Malborka na publiczną zbiórkę, która jest przeprowadzana od 5 stycznia do 30 czerwca br. Patronat nad zbiórką objął osobiście Pan Andrzej Rychłowski a nad imprezami Pani Agnieszka Cegielska.


W każdym miesiącu, poczynając od stycznia, organizowane będą imprezy sportowo-kulturalne pod hasłem „Uratujmy Natalkę”.
Jako pierwsza odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3
w Malborku, przy której powstało Stowarzyszenie „Nasz Wielbark”. Przy okazji zabawy odbyła się loteria fantowa, sprzedaż ciasta, napojów, zebrano 2 125 zł.
Na kolejną imprezę zapraszamy 17 stycznia, w niedzielę, na godz. 13.00 na lodowisko miejskie. Odbędzie się mecz hokeja na lodzie. Amatorzy z Malborka podejmą hokeistów z Gdańska „Media Team”( byli zawodowi gracze). Przy okazji meczu odbędą się konkursy dla widzów oraz inne niespodzianki- zdjęcie z Gwiazdą Strong - Men.
Wstęp na mecz 5 zł- od dziecka, 10 zł- od dorosłego. Całkowity dochód przeznaczony jest na Natalkę Sawczuk.

Dodatkowo w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w malborskich parafiach będą zbierane pieniądze do oznakowanych puszek na ten cel.Jednocześnie informujemy, że będziemy informować o kolejnych imprezach
i wydarzeniach mających na celu pomoc Natalce: na plakatach, w lokalnych mediach oraz na stronie miasta i szkoły nr 3.
Przez cały czas można także wpłacać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Nasz Wielbark”,
Bank Spółdzielczy w Malborku, nr konta 47 8303 0006 0000 0017 3560 0003 - dla Natalki Sawczuk w Malborku.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna