Viii festiwal Komedii szpak 2014Pobieranie 93.33 Kb.
Data27.04.2016
Rozmiar93.33 Kb.


VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014
varia + idea


SZPAK po raz ósmy zagnieździ się w Szczecinie już od 20 do 23 listopada 2014 roku. Ósma edycja to początek wielkiej rewolucji. Po pierwsze zmiana nazwy (wcześniej Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK). Po drugie – nowe logo festiwalu. Po trzecie – nowa strona internetowa.
Po czwarte – i najważniejsze – nowa formuła festiwalu. Rewolucję zaczynamy nieśmiało, ale… atrakcyjnie. Obok znanych i lubianych przez widzów form zaprezentujemy nowe, ciekawe wydarzenia nie tylko kabaretowe. SZPAK otwiera się również na nowych widzów. Po raz pierwszy rozbawiać będziemy najmłodszych z nadzieją, że za kilka lat będą to wspominać podczas wieczorów klubowych zarezerwowanych tylko dla dorosłych. Dotrzemy również do tych, którzy nie mogą dotrzeć do nas, do tych, którzy śmiechu i dobrego humoru potrzebują jak lekarstwa.

W części konkursowej VIII Festiwalu Komedii SZPAK 2014 zaprezentują się między innymi – kabaret Czołówka Piekła, kabaret Inaczej, Kazio Sponge, kabaret 44-200, kabaret Z nazwy, kabaret Nic nie szkodzi, kabaret 7 minut po, kabaret Sakreble. Widzów rozśmieszać także będą stand-uperzy - Iza Kała i Marcin Zbigniew Wojciech. W programie także projekcja filmu „Baśń o ludziach stąd”
w reżyserii Władysława Sikory, wieczór improwizacji oraz stand up, spektakle komediowe dla najmłodszych, w tym także akcja „Czerwone Noski”, która pozwoli na chwilę beztroski małym pacjentom szczecińskiego szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej. Jedną z gwiazd SZPAKA będzie Szymon Majewski ze spektaklem OCH-Teatru „One Mąż Show”, a w widowisku finałowym wystąpią m.in. Piotr Bałtroczyk, kabaret Jurki, Kacper Ruciński, kabaret Czesuaf. Spektakl wyreżyseruje Grzegorz Dolniak.
Przez osiem lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretową na Pomorzu Zachodnim i jednym z ważniejszych punktów na kabaretowej mapie Polski. SZPAK to jednak nie tylko konkurs, to również gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady, których różnorodność sprawia, że to festiwal prezentacji nie tylko sztuki stricte kabaretowej ale też działań z pogranicza teatru, pantomimy, muzyki. Interdyscyplinarnego wymiaru festiwalowi dodają również prezentacje pozakonkursowe, w których realizację zaangażowani są artyści różnych dziedzin sztuki. Idąc za nieustannym rozwojem form i środków wyrazu w 2014 roku zapadła decyzja o rozwinięciu formuły festiwalu do interdyscyplinarnego festiwalu sztuk związanych
z szeroko rozumianą komedią. Od tego momentu organizatorzy stawiają sobie za cel otwarcie festiwalu na nowe formy: spektakle teatralne, improwizacje, stand up, monodramy, film, rysunek, sztuki audiowizualne, literaturę, etc. SZPAK ma być swoistym kolażem różnych środków wyrazu, którym przyświeca wspólny cel – uśmiech odbiorcy.
VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014
program

20 listopada 2014 | czwartek

20.30 | Kino Pionier 1907

„Baśń o ludziach stąd”, komedia w reż. W. Sikory

21 listopada 2014 | piątek

18.00 | Dom Kultury Słowianin

Konkurs: kabaret Sakreble, kabaret 44-200, kabaret Z nazwy, kabaret Inaczej, Iza Kała, prowadzenie – Grzegorz Dolniak
21.30 | Cafe Hormon

Wieczór improwizacji | szczecińska grupa improwizacyjna Pod Pretekstem i goście22 listopada 2014 | sobota

12.00 | Szczeciński Inkubator Kultury

SZPACZEK dla dzieci: Kazio! To nie ta bajka! | spektakl lalkowy dla dzieci w wieku 3-6 lat
12.00 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM w Szczecinie

Czerwone Noski – clown w szpitalu | klaunada dla najmłodszych pacjentów szpitala


16.00 | Empik Galeria Kaskada

Spotkanie z Szymonem Majewskim


17.00 | Dom Kultury Słowianin

Konkurs: kabaret Czołówka Piekła, Kazio Sponge, kabaret Nic Nie Szkodzi, kabaret 7 Minut Po, Marcin Zbigniew Wojciech, prowadzenie – Piotr Gumulec


20.30 | Teatr Lalek Pleciuga

Szymon Majewski | „One Mąż Show”


22.00 | Cafe Hormon

Gadanie na ostro, czyli stand up na SZPAK-u | prowadzenie – Marcin Zbigniew Wojciech, Łukasz “Żaku” Zaczek23 listopada 2014 | niedziela

19.00 | Teatr Lalek Pleciuga

Koncert finałowy: Piotr Bałtroczyk, kabaret Jurki, Kacper Ruciński, kabaret Czesuaf, laureaci konkursu. Reżyseria – Grzegorz Dolniak, scenografia – Olga Kiedrowicz
Jury: Henryk Sawka, Tomasz Nowaczyk, Wojciech Kamiński

VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014
bilety
Baśń o ludziach stąd: 15 zł

Wieczory klubowe: 10 zł

SZPACZEK dla dzieci (dziecko / opiekun): 15 zł / 15 zł

Konkurs: 25 zł / 20 zł (w sprzedaży internetowej)

Szymon Majewski – One Mąż Show: 60 zł

Finał: 90 zł

 

Karnet: 195 zł W cenie karnetu 2 wydarzenia gratis!

Karnety nie obejmują filmu Baśni o ludziach stąd oraz przedstawienia SZPACZEK dla dzieci.

 

Spotkania z artystami w Empiku: wstęp wolny.  

Bilety do nabycia:

Sprzedaż internetowa: bilety.fm, kupbilecik.pl, biletynakabarety.pl

 

Sprzedaż stacjonarna:Teatr Lalek PLECIUGA, plac Teatralny 1
Punkt Obsługi Klienta bilety.fm, Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 (CIKIT)

 

Sprzedaż biletów na film Baśń o ludziach stąd:Kino Pionier, Al. Wojska Polskiego 2
Punkt Obsługi Klienta bilety.fm, Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 (CIKIT)

VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014
kontakt
Patryk Stanisz, dyrektor festiwalu

Tel. 503 638 334, e-mail: patryk@szpak.info.pl


Grzegorz Dolniak, dyrektor artystyczny

Tel. 518 331 304, e-mail: grzegorz@szpak.info.pl

 

Daniel Źródlewski,  rzecznik prasowy

Tel. 506 226 559, daniel@szpak.info.plVIII Festiwal Komedii SZPAK 2014
organizatorzy, donatorzy, partnerzy
Organizator
Winda Kreatywnych
Dofinansowanie
Miasto Szczecin

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny


Sponsorzy
Bank Zachodni WBK
Pizzeria Peperoni

Partnerzy
Uniwersytet Szczeciński
Hotel Campanile Szczecin
ekabaret.pl
home.pl
Szczeciński Inkubator Kultury
Drukarnia Kadruk
Czerwone Noski. Klown w szpitalu
Kino Pionier 1907
Teatr Lalek Pleciuga
Dom Kultury Słowianin
Acado event&marketing

Klub festiwalowy
Cafe HORMON
Baśń o ludziach stąd
20 listopada 2014

czwartek

20.30

Kino Pionier 1907

bilety: 15 plnFilm wyprodukowany przez niezależną zielonogórską Wytwórnię A’YoY. „Baśń


o ludziach stąd”, w reżyserii i według scenariusza doskonale znanego SZPAK-owej publiczności guru polskiego kabaretu –  Władysława Sikory, to komedia
o ludziach żyjących gdzieś na marginesie normalnego, „naszego świata”,
a właściwie poza nim. Akcja rozgrywa się w dwóch światach: TU i TAM. Pierwszy jest światem slumsów, drugi to świat szklanych wieżowców i przepychu. Światem TU rządzi prezes, który jest tak bogaty, że mógłby żyć w świecie TAM – ale nie chce, TU jest królem.

reżyseria: Władysław Sikora, występują m.in.: Maciej Stuhr, Stanisław Tym, Małgorzata Szapował, Joanna Kołaczkowska, Robert Górski, Wojciech Kamiński, Jarek Marek Sobański, Janusz Rewers, Agnieszka Litwin-Sobańska.
VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014: konkurs

21 listopada 2014

piątek

od 18.00

Dom Kultury SŁOWIANIN

bilety: 25/20 pln
22 listopada 2014

sobota

od 17.00

Dom Kultury SŁOWIANIN

bilety: 25/20 pln

Kabaret Czołówka PiekłaKabaret powstał w kwietniu 2006 roku w Poznaniu.


W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. „Czołówka” jest laureatem wielu konkursów kabaretowych. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w Klubie „U Bazyla” oraz ” PeStKi” – Poznańskich Spotkań Kabaretowych w Domu Kultury „Pod Lipami” w Poznaniu. Współtworzy zespół „ROJBRY” grupę poznańskich komików przedstawiających improwizacje kabaretowe.


Kabaret Z NazwyKabaret Z Nazwy powstał w 2006 roku w Olsztynie. Z czasem możliwość występów i zabawa na scenie przerodziła się w pasję i sposób na spędzenie każdej wolnej chwili. Obecny skład Kabaretu to: Tomasz Ślężak, Sławomir Kula i Łukasz Ślężak. Ich życie to kabaret. Jak sami piszą: „uśmiech na twarzach widowni jest najlepszą zapłatą za długie godziny spędzone na próbach”.

Kabaret InaczejKabaret Inaczej tworzy trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru. Wszyscy członkowie kabaretu pochodzą z Białegostoku, co dodatkowo nie ułatwia życia. Jednak jeżdżąc po kraju, starają się obalić stereotyp, iż stolica Podlasia to tylko kolebka biesiady i disco-polo. Pokazują, że można Inaczej. Bo można.


Iza Kała

Iza Kała - aktorka, absolwentka łódzkiej filmówki. Na SZPAK-u przedstawi swój one woman show „Kredyt zaufania”. To lekki i dowcipny show o sprawach nieważnych i podstawowych, takich jak związki, życie płciowe , czy niespełnione marzenia. Iza Kała, zdolna aktorka młodego pokolenia króluje na scenie, bawi do łez, choć się nie rozbiera. Wspiera ją wspaniały duet kobiet - Zuzia Falkowska, twórczyni  akompaniamentu
w stereo i 3D oraz Aneta Wróbel, reżyserka i autorka sztuk, seriali, musicali i filmów fabularnych.


Marcin Zbigniew Wojciech
Marcin Zbigniew Wojciech - wyjątkowa osobowość sceniczna, pełna charyzmy oraz entuzjazmu. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Jest członkiem grupy improwizacji kabaretowej AD HOC z Krakowa oraz Kabaretu 44-200 z Rybnika. Występuje z nową grupą stand up comedy z Mariuszem Kałamagą z Łowców.B oraz Robertem Korólczykiem z Kabaretu Młodych Panów. Występuje również ze Stan-up Kraków z Tomaszem Biskupem i Adamem Grzanką.
Kabaret Sakreble

Nazwa SAKREBLE kojarzy się wielu z bajką o Rumcajsie. Niektórym - z przekleństwem. Wszystkim, którym z niczym się nie kojarzy, pragniemy ją dedykować. Od dzisiaj niech kojarzy Wam się z kabaretem. Sakreble pochodzi ze Zduńskiej Woli. Też Wam się nie kojarzy? No bo z czym? Od dzisiaj z kabaretem? Kabaret Sakreble pamięta I SZPAK-a! SZPAK pamięta kabaret SAKREBLE zarówno ze SZPAK-a pierwszego, jak i z trzeciego, na którym w 2009 roku zdobyli II nagrodę.


Kabaret 44-200

„Kabaret 44-200” ? Nie kojarzę. Co to jest? zdaje się odpowiadać na pytanie przypadkowy przechodzień. Jest kompletnie nieświadomy, że już niedługo będzie wiedział. Będzie wiedział, bo ktoś mu powie, bo usłyszy i zobaczy, że młodzi, że nietypowi, że jacyś tacy, no nie wiem, giętcy. Kabaret 44-200 to kabaret tylko z nazwy. To tak naprawdę stand-uperzy, konferansjerzy, improwizatorzy i wszystko inne. Kabaret 44-200 jest wszystkim tym czym chcieliby być inni artyści kabaretowi, ale nie mogą (to oni pisali…). Kabaret 44-200 to wolność i swoboda twórcza. To energia, to żywioł, to seks bez zabezpieczeń (to też…).
Kazio Sponge
Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. A Kazio ma sześć lat, jest zrobiony z gąbki i sam o sobie mówi, że jest freakiem
i hipsterem. Kazio Sponge to dziecko Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu stworzone i ożywiane przez Annę Makowską –Kowalczyk. Ma 52 centymetry wzrostu i zaawansowaną wadę wymowy. Nie ma pytania, na które nie znalazłby odpowiedzi. Jego po prostu nie przegadasz. To złodziej serc z niewyparzoną gębą. Kazio kocha ludzi – to go z pewnością wyróżnia, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu – nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy – bez wyjątku – temat. Mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego, bo przecież gąbka wiele chłonie. KAZIO SPONGE to więcej niż lalka.


Kabaret Nic Nie Szkodzi


Pochodzą z Wrocławia. Skład kabaretu to dwie piękne dziewczyny i dwóch mężczyzn o niebanalnej urodzie. Charakteryzuje ich oryginalne poczucie humoru i łatwość w nawiązywaniu kontaktu z widownią. Poruszają się głównie po tematyce społeczno-obyczajowej, sięgają często po absurd i pop-kulturowe kalki. Na scenie lubią bawić się formą i bardzo o nią dbają. Ich programy to spojone lejtmotywami spektakle, w których widzowie mają okazję poznać ich profesjonalizm i umiejętności improwizatorskie.
Kabaret 7 minut po

Krakowski kabaret artystyczno-literacki, rezydujący
w Podgórzu. A kto tam nie występuje? I Adam- kucharz
co pracował w zawodzie. Marek – że niby taki głupek, ale mądrzejszy od wszystkich. Maciek – poeta, ale poeta nie byle jaki, bo z Suwałk. Oraz grają grajkowie. Michał, który gra na wszystkim. Jaki instrument byś mu nie dał, to na nim za gra. Daj mu instrument to na nim zagra. Magdalena, która przepięknie śpiewa i na skrzypcach. A Karolina robi takie szczury, że brzydszego szczura to w życiu nie widziałem, a nawet się nie starała. Przybyły do tego kabaretu nie może oprzeć się pokusie, no żeby nie wiem jak się opierał, nie da rady, by nie wstąpić choć na chwilę do Świata 7 minut Po.

Wieczór improwizacji. Grupa Pod pretekstem i goście
21 listopada 2014

piątek

21.30

Cafe HORMON

bilety: 10 pln

Grupa improwizacyjna Pod pretekstem powstała w 2012 roku w Szczecinie po warsztatach kabaretowych w ramach
VI Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK, prowadzonych przez Kabaret Czesuaf. Swoje pokazy improwizowane opiera na krótkich formach impro zaczerpniętych z programów takich jak „Whose line is it Anyway” czy polskie „I kto to mówi”. Każdy z występów to unikalne i jednorazowe wydarzenie, współtworzone przez widzów. Wszystko co dzieje się na scenie jest improwizacją. To widzowie decydują o czasie, miejscu akcji, oraz o tym kogo mamy zagrać! Od lutego 2013 organizują swój autorski wieczór, pod nazwą Wieczór Improwizacji Nad Odrą (W.I.N.O) – ponad dwie godziny dobrej zabawy z impro.Gadanie na ostro, czyli stand up na SZPAK-u
22 listopada 2014

sobota

22.00

Cafe Hormon

bilety: 10 pln

Wieczór klubowy tylko dla widzów dorosłych, wieczór na ostro! Bezkompromisowy stand up w wykonaniu artystów, którzy zagoszczą na festiwalu. Tylko mikrofon, oni i widownia. Przyjdź


i zobacz co wyjdzie z tego połączenia. Imprezę poprowadzą Zbigniew Marcin Wojciech i Łukasz „Żaku” Zaczek znani szczecińskiej publiczności z występów z kabaretem 44-200.

VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014: wydarzenie specjalne
Czerwone noski
22 listopada 2014

sobota

12.00 – 16.00

SPSK nr 1 PUM

impreza zamkniętaCzerwone Noski, czyli misja specjalna SZPAK-a! W tym roku humor dotrze do tych, którzy nie mogą dotrzeć do SZPAK-a. Wszystko za sprawą aktorów fundacji Czerwone Noski, którzy pojawią się przy łóżkach pacjentów dziecięcego oddziału szpitala SPSK nr1 PUM w Szczecinie. Aktorami tymi będą zwycięzcy VI SZPAK-a: Jim Williams i Anna Williams, znani szczecińskiej publiczności jako Liquidmime. Pełen radości dziecięcy śmiech jest na całym świecie symbolem nadziei. Gdy śmiech niknie to często znak, że dzieje się coś niedobrego. Trauma emocjonalna i stres mogą być rezultatem poważnej choroby, długotrwałego pobytu w szpitalu, a także bolesnej terapii medycznej – na taki stres musi znaleźć się lekarstwo. Wyposażeni w mnóstwo humoru, dowcipy i triki profesjonalni aktorzy-klowni


z Czerwonymi Noskami podejmują się trudnego zadania walki ze strachem i przygnębieniem. Nasi mistrzowie improwizacji i spontanicznej zabawy prowadzą nową, inną terapię – terapię śmiechem. Odwiedzając każdego małego pacjenta przy jego łóżku, niosą chorymi cierpiącym dzieciom radość
i śmiech – nieodzowny oręż w walce z chorobą.


VIII Festiwal Komedii SZPAK 2014: SZPACZEK dla dzieci
Kazio! To nie ta bajka!
22 listopada 2014

sobota

12.00

Szczeciński Inkubator Kultury

bilety: 15 plnDawno, dawno temu, za siedmioma górami … Tak zaczyna się niemal każda bajka. Kto z nas nie zna historii księżniczek, wróżek, czarownic, wilków, czy królewiczów. Bohaterowie bajek towarzyszą nam od najmłodszych lat bawiąc, wzruszając, a nawet przerażając.

Kazio to mały, niesforny chłopiec, który uwielbia bajki. Sam mówi, że z Czerwonym Kapturkiem pije herbatkę,
z Kopciuszkiem chodzi na lody, a z Czarownicą bawi się
w berka, bo pokój Kazia jest magiczny i mieszkają w nim wszystkie bajki – i te smutne, i wesołe, i nawet straszne.

Kazio ma głowę pełną szalonych pomysłów i nie usiedzi długo w jednym miejscu. Co się stanie, gdy pewnego dnia, postanowi wywrócić do góry nogami cały baśniowy świat? Czy znani bajkowi bohaterowie nabiorą barw, czy może zbledną, a ich historie staną się nieciekawe?

 „Kazio! To nie ta bajka!” to spektakl interaktywny, w którym dzieci wspólnie z Kaziem wybierają się na wędrówkę po krainie wyobraźni, poznając jej bohaterów. To dobra zabawa dla dzieci, jak również dla dorosłych. To spotkanie z niesamowitym 6-latkiem wykonanym z gąbki, dzięki któremu spojrzycie na znane bajki z dystansu i z przymrużeniem oka, a Kazio ze swoją pogodną i otwartą naturą na długo zagości w waszych sercach.

 

scenariusz, reżyseria, lalki, scenografia: Anna Makowska – Kowalczyk, Jakub Kowalczyk


występują: Kazio Sponge i Jakub Kowalczyk
czas trwania: 45 min
spektakl dla widzów od 3–6 lat (obowiązkowa obecność opiekuna)Szymon Majewski „One Mąż Show”
21 listopada 2014

sobota

20.30

Teatr Lalek PLECIUGA

bilety: 60 plnONE MĄŻ SHOW to monolog Szymona Majewskiego, który na przykładzie swojego małżeństwa opowiada o kłopotach i radościach współczesnego związku, relacji kobieta-mężczyzna, mąż-żona.


To złożona z  przykładów i prawdziwych, zabawnych sytuacji, opowieść
o uczuciu bezkompromisowym. Ciepła, ironiczna, autoironiczna, złośliwa i bardzo prawdziwa opowieść o kobiecie. Opowieść męża – zależnego od humorów żony i jej sposobu myślenia, zakochanego, mierzącego się ze współczesnymi stereotypami. Spektakl jest ilustrowany zdjęciami
z historii małżeństwa Majewskich. To bliski wszystkim, zabawny
i oczyszczający wieczór, podczas którego widzowie staną się partnerami
i świadkami zwierzeń niepoprawnie – choć i nie bez refleksji – zakochanego człowieka…

Produkcja: OCH Teatr w Warszawie
Opieka artystyczna: Krystyna Janda i Maria Seweryn
Światło: Waldemar Zatorski
Animacje: Paweł Nowicki
Producent wykonawczy: Jan Malawski
Obsada: Szymon Majewski


Koncert finałowy
23 listopada 2014

niedziela

19.00

Teatr Lalek PLECIUGA

bilety: 90 pln

W koncercie obok laureatów części konkursowej wystąpią: Piotr Bałtroczyk, kabaret Jurki, Kacper Ruciński oraz kabaret Czesuaf. Reżyseria – Grzegorz Dolniak, scenografia – Olga Kiedrowicz.
Piotr Bałtroczyk

Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem - zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci - stał się Bałtroczyk tzw. poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”. Są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole. Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie. Jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.Kabaret Jurki

„Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. W 1996r na PACE zachwycili jurorów i krakowską publiczność stworzeniem tzw. nurtu sierocego, przedstawiającego grupę ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie, zaskoczonych reakcją publiczności, czego efektem było kłanianie się w środku skeczu. Zdobyli wówczas I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę, ale tak samo świetne pomysły.” (Agnieszka Kozłowska)
Kacper Ruciński

Znany jest szpakowej publiczności jak mało kto. Wygrał


III SZPAK-a i od tej pory jest w Szczecinie stałym gościem. Zdolna to bestia, co rozwija się w mgnieniu oka. Doskonale potrafi skomentować naszą rzeczywistość  i robi to
w błyskotliwy, inteligentny, a czasem bezczelny sposób. Bardzo ceniony w środowisku  stand-upowym ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów w tym
m.in. główna rola w filmie komediowym w reżyserii Abelarda Gizy „Swing, rola gospodarza” w cyklicznym programie kabaretowym „Tylko dla dorosłych Bez Cenzury” emitowanym w TVP 2.
Kabaret Czesuaf

Atrakcyjni trzej mężczyzni z Poznania, którzy rozbawią każdą publiczność. Kabaret Czesuaf – profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor.  Oferują dobre żarty, zgrabne puenty oraz piosenki z dobrym tekstem i nienachalnym wokalem. W cenę wliczają 10-letnie doświadczenie sceniczne, zadowolenie klienta oraz niebanalną uroda zespołu. Czesuaf to kabaret widziany na ekranach


i festiwalach, stali goście największych kabaretowych realizacji telewizyjnych i laureaci niemal wszystkich przeglądów kabaretowych w Polsce.
: sites -> default -> files
files -> Smm załącznik a formularz zgłoszenia bezpieczeństwa
files -> Warszawskie inwestycje I remonty w 2016 r. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków II linii metra, remonty I inwestycje tramwajowe poprawią funkcjonowanie komunikacji miejskiej
files -> Sprawna ewakuacja to podstawa zasady i urządzenia bezpieczeństwa w warszawskim metrze
files -> Komunikacją do nekropolii Jak co roku linie autobusowe i tramwajowe „C
files -> Wyniki wojewódzkiego konkursu języka angielskiego – etap rejonowy z dnia 9 stycznia 2015r
files -> Wzór załącznika w formacie A5
files -> Ul. Patriotów 108
files -> Przewozy Regionalne” Spółka z o o. Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych w Gdyni do postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia oznaczonego nr referencyjnym prek3-251- 42 /13
files -> Małopolska Chmura Edukacyjna
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna