Viii uliczne biegi powiatowePobieranie 34.01 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar34.01 Kb.

VIII ULICZNE BIEGI POWIATOWE


Dnia 6.06.2008r gościliśmy w naszej szkole uczniów z 24 szkół całego powiatu oraz przedstawicieli lokalnych i powiatowych władz. Odbyły się VIII ULICZNE BIEGI POWIATOWE w kilku kategoriach wiekowych: kl. 0, I, II na 300m, kl. III i IV na 600m kl. V i VI na 600m, gimnazjum I, II, III na 800m oraz licealiści także na 800m. W sumie bieg ukończyło 407 zawodników. Naszymi osiągnięciami było III miejsce w kategorii dziewcząt klas młodszych: Moniki Wodzyńskiej oraz I miejsce w kategorii dziewcząt kl. V-VI Asi Gliniak. W kategorii szkół zajęliśmy VII miejsce, trochę słabiej niż w latach ubiegłych, a wygrała SP z Bystrzejowic, drugie miejsce SP nr7 w Świdniku. Było wiele nagród ufundowanych przez sponsorów. Nad organizacją imprezy sportowej czuwał pan Cezary Sekuła, główny sędzia zawodów.
HOROSKOP
Byk 22.04 - 21.05


Jesteś spokojny, ambitny i cierpliwy,  lubisz się uczyć.

Pomagasz ludziom w potrzebie i za to jesteś lubiany.

Rada gwiazd: Intuicja Cię nie zawiedzie.

Bliźnięta 22.05 - 21.06


Jesteś radosny, pomysłowy, wszechstronny. Działasz pod

wpływem ciekawości. Jesteś duszą towarzystwa. I nigdy nie przestajesz się wygłupiać. Rada gwiazd: Nie bój się mówić tego, co myślisz. (J.C)


N
W maju zorganizowaliśmy dyskotekę, na którą zaprosiliśmy podstawówkę z Krzesiwowa. Niestety nikt od nich się nie zjawił i imprezowaliśmy sami. Ale chłopcy się zdenerwowali i poszli do domu, a my dziewczyny zostałyśmy same. Zabawa jednak szybko się skończyła. Szkoda. (E.K)R 4/2007/08........................................................

Gazetka Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Podzamczu
W ostatnim, w tym roku szkolnym, numerze gazetki poczytacie

o tym, co wydarzyło się w naszej szkole jeszcze przed wakacjami, a działo się dużo...
Mile spędzonych, słonecznych wakacji

i dobrego wypoczynku !!


Nauczycielom i Kolegom

życzy Samorząd Uczniowski
Anglicy w naszej szkole

14 kwietnia 2008r, do naszej szkoły przyjechali: Rosey, Don i Colin. Byli to goście z Wielkiej Brytanii. Rosey była z Irlandii Północnej, Don ze Szkocji, a Colin z Anglii. Mówili w języku staroangielskim i śpiewali celtyckie pieśni. Uczniowie z klasy V i VI przywitali gości po angielsku i opisali naszą szkołę, również w tym języku. Nasi goście po kolei opowiadali częściach Wielkiej Brytanii, z których pochodzili. Opowieści swoje ilustrowali mapą. Była więc to dla nas lekcja geografii. Po mimo obecności p. Jacka Dudy jako tłumacza, wiele słów sami rozumieliśmy. P. Ania Wierzchowiska była z nas bardzo zadowolona. W tak miłej atmosferze czas nam szybko minął. Na pożegnanie podarowaliśmy naszym gościom prezenty. Były to nasze prace plastyczne. (J.C)

ŚWIĘTO RODZINY

30 maja w naszej szkole jak i w ubiegłych latach odbyło się Święto Rodziny.

Zaproszeni zostali rodzice. Występowali zarówno młodsi jak i starsi uczniowie. Na ich występy składały się wiersze i piosenki. Uczniowie klasy IV, V i VI przygotowali pod okiem p.M.Walczak przedstawienie pod tytułem „Zabawa w śpiącą królewnę”. Na koniec rodzice zostali obdarowani prezentami oraz życzeniami. Był też słodki poczęstunek. (K.S)
PALI SIĘ, PALI SIĘ!!!

Na szczęście tylko na niby… Przyjechali do nas strażacy z OSP z Minkowic, Trzeszkowic, Piask i Świdnika, ale nie po to, by gasić pożar lecz przeprowadzić próbny alarm. Wszystko sprawnie poszło i w kilka minut cała szkoła została ewakuowana. Potem strażacy zaprezentowali nam wozy strażackie i całe wyposażenie. Przypomnieli podstawowe zasady postępowania przeciwpożarowego.


ŻYJ ZDROWO!

Pod takim hasłem odbył się szkolny konkurs przygotowany przez panią A.Wierzchowską propagujący zdrowy styl życia. Zadania konkursowe najlepiej rozwiązała drużyna z kl,VI, drugie miejsce zajęła kl.V.

Gminny i powiatowy przegląd piosenki dziecięcej i młodzieżowej

9 maja 2008r. w Mełgwi odbył się GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ. W jury zasiedli np. Monika Kalińska – Świstak, p. Franciszek Mróz i p. Marek Augustyniak. Walka była zacięta. Z naszej szkoły, nominację do przeglądu powiatowego uzyskały: w kategorii kl. 0-I -Beatka Szczęśniak Kamila Taracha, 13-16 lat – Justyna Ciechan, Kasia Skibińska i zespół z klas V i VI. W kategorii 11-12 lat, I miejsce zdobyła Kinga Torój, ale nie przeszła dalej.POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ odbył się 16.05 2008r. w Świdniku. Konkurencja była duża, ponieważ szkoły podstawowe były połączone z gimnazjum. Trzeba było zaśpiewać dwie piosenki. Niestety, nikt z naszej szkoły nie przeszedł dalej. Ale i tak spisaliśmy się doskonale! (J.C)

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

Jak co roku, w Krzesimowie, odbyło się wielkie śpiewanie na cześć ekologii i podobnie jak w latach ubiegłych, nasi wrócili z nagrodami. Występowało dużo wykonawców i wszyscy ładnie śpiewali. Nasze dziewczyny: Kinga T, Paulina S, Kasia S . zajęły II miejsce. Brawo! Justyna, Monika, obie Magdy z kl.VI dostały wyróżnienie, im też gratulujemy. (P.S)

ZNAMY MITOLOGIĘ

W naszej szkole odbył się kolejny już raz Szkolny Konkurs Mitologiczny. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, uczestnicy 6 drużyn wykazali się świetną znajomością mitów greckich. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Afrodyty: Justyna C. i Magda O. z kl.VI, drugie były: Paulina S. i Kasia S. (kl.VI), trzecie: Magda M. i Asia G.(kl.VI i V). Zwycięzcom gratulujemy.MATEMATYCZNE DUETY

W tym roku znowu odbył się w Mełgwi gminny konkurs matematyczny. Duet matematyczny z naszej szkoły to Justyna Ciechan i Kasia Skibińska. Zajęły IV miejsce.

Zdolni matematycy z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w poważnym sympozjum matematycznym zorganizowanym przez UMCS w Lublinie dla uczniów. Oto ich sprawozdanie:

„16 maja z panią Izabellą Dudą pojechaliśmy pociągiem do Lublina na Sympozjum Młodych Matematyków. Dalszą drogę jechaliśmy trolejbusem oraz pieszo. Na UMCS dotarliśmy o 9.50. Gdy weszliśmy do Sali, w której był wykład, byliśmy zaskoczeni wielkością sali i ilością dzieci, które przyjechały na to sympozjum. Wszystko zaczęło się od oficjalnego podziękowania przez panią profesor za przybycie, następnie zaczął się wykład prowadzony przez profesor habilitowaną na temat liczb. Wykład zaczął się od poznania najsłynniejszych matematyków, którzy żyli p.n.e. Po tym wykładzie zarządzono przerwę i zaproszono nas na słodki poczęstunek. Gdy wszyscy powrócili na salę, zaczął się wykład studentki 4 roku matematyki pod tytułem ,,Tajemnice starożytnych Greków". Jej wykład podobał się nam bardzo, ponieważ było dla nas prawie wszystko zrozumiałe i proste. Potem była przerwa a, po niej wszystkie dzieci zagrały w grę ,,Bingo". Ale niestety nikt z naszej grupy nie zdobył nagrody. Po tej zabawie wyszliśmy z uczelni, poszliśmy zobaczyć KUL. Szliśmy przez miasteczko studenckie, gdzie mieszkają studenci, aż doszliśmy do KFC, gdzie zjedliśmy coś nie coś. Następnie wsiedliśmy do trolejbusu i pojechaliśmy na dworzec PKP i wyruszyliśmy do domu” (K.T)


KANGUR

27.III. w tym międzynarodowym konkursie matematycznym wzięło udział 18 uczniów. Najwięcej punktów w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli: Justyna Ciechan, Michał Dyzma, Rafał Szabłowki.MISTRZ MNOŻENIA

W II edycji szkolnego konkursu dla klas II i III „Mistrz Mnożenia” wzięło udział 11 uczniów. Tytuł „Mistrz Mnożenia 2008” zdobyli razem Julia Królik i Łukasz Zieliński z kl.III, a vice- Mistrza: Monika Wodzyńska z kl.II. Gratulujemy!Justyna Ciechan wygrała w całorocznych zmaganiach z błędami ortograficznymi.

Zdobyła laur szkolnego konkursu „ZŁOTE PIÓRO” 2007/2008.

Drugie miejsce przypadło Magdzie Olchowej, a trzecie Kindze Torój.
BRAWO!! SZKOLNI MIŁOŚNICY PRZYRODY!!!

...którzy stają do konkursów międzyszkolnych i odnoszą sukcesy!!!

Najpierw reprezentacja klas III –IV wygrała konkurs w Świdniku, pokonując świdnickie drużyny jako jedyni reprezentanci gminy Mełgiew.

5 maja uczennice klasy VI także godnie reprezentowały nas w powiatowym konkursie przyrodniczym zajmując VII miejsce. Było w sumie 10 drużyn po 3 osoby, i tylko my z gminy. Nasze dziewczyny: Paulina S, Justyna C, Kasia S. walczyły zacięcie, jednak trafiały im się najtrudniejsze pytania. (P.S)


„29 maja w Świdniku odbył się konkurs przyrodniczy dla klas V. Na konkurs pojechali: Kinga Torój, Paweł Skibiński i Mateusz Dybała wraz z panią od przyrody. Gdy weszliśmy do szkoły okazało się, że test konkursowy będzie pisemny. Wszystko odbywało się w jednej sali, każdy z 18 uczestników musiał siedzieć osobno. Następnie rozdano po dwie karty z zadaniami. Zadania dotyczyły wiedzy na temat parków narodowych oraz położeniu krain geograficznych i skali. Test nie był taki prosty, ponieważ było wiele podchwytliwych zadań. Gdy wszyscy skończyli pisać panie zaczęły sprawdzać. Po mniej więcej godzinie podano nam wyniki. Okazało się, że zajęliśmy 3,4,5 miejsce. Najlepiej napisała Kinga Torój, potem Mateusz Dybała ,a następnie Paweł Skibiński. Po ogłoszeniu wyników pani pogratulowała nam i wróciliśmy do szkoły. Na końcu dodam jeszcze, że byliśmy jedyną szkołą z gminy Mełgiew”. (K.T)W czwartek 15 maja odbył się konkurs ze znajomości lektur klas IV-VI, oraz prezentacja multimedialna kl.V o Wielkopolsce. Prezentacja była bardzo ciekawa i miała dużo pięknych zdjęć miast, zabytków i ludzi Wielkopolski. Jury bez większych kłopotów dało maksymalną liczbę punktów, czyli 15.

Po prezentacji pani dyrektor ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pod tytułem: ,,Nie taki diabeł straszny. Czytajmy lektury szkolne". Zaraz po ogłoszeniu wyników zaczął się konkurs czytelniczy, w którym czwórka wybranych zawodników odpowiadała na 7 pytań. Pytania dotyczyłylektur przeczytanych w tym roku szkolnym przez daną klasę, więc klasy miały różne pytania. W konkursie była zacięta rywalizacja, szczególnie pomiędzy kl.V, a kl.VI. Ostatecznie

I miejsce zajęła klasa VI, 2 miejsce klasa V, ale przegrała tylko o 0.5p, a zaszczytne 3 miejsce zajęła klasa IV. (K.T)

Rywalizacji czytelniczej towarzyszył konkurs plastyczny na plakat zachęcający do czytania lektur. Było sporo ciekawych prac, a najciekawsze zrobili uczniowie klas młodszych, m.in. Kamilka Taracha, Angelika Jakubczak, Patrycja Zielińska, Agatka Kulenta, Beatka Szczęśniak, Julka Królik oraz z kl.V Emilka Klechowicz.


Trwająca przez cały rok akcja:

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

w naszej szkole się odbywa za sprawą pani Uli Gładysz. Uroczyste otwarcie ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom z udziałem znanych osób z telewizji, miało miejsce 1 czerwca w Świdniku. I my tam byliśmy. Grupa dzieci i rodziców wyróżniała się pięknymi strojami i balonikami. W szkole w ciągu tego tygodnia słuchaliśmy czytania gości oraz naszych nauczycieli.Do Łańcuta i Leżajska wybraliśmy się z panią Dyrektor i panią od polskiego na wycieczkę śladami historii wielkich magnatów i polskiej arystokracji. Zwiedzaliśmy imponujący Zamek w Łańcucie słynący ze wspaniałych wnętrz oraz powozownię z niezwykle interesującą kolekcją pojazdów konnych. W Leżajsku obejrzeliśmy Bazylikę Zwiastowania NMP przy Klasztorze O.O. Bernardynów, podziwialiśmy słynne, jedne z największych w Europie, organy.

W trakcie wycieczki był też konkurs na uważnego i spostrzegawczego turystę, który wymieni nazwy miejscowości znajdujących się na trasie. Wygrały Justyna z Magdą O., a drugie były Kinga z Weroniką. Inni w trakcie podróży liczyli gniazda bocianie, a jeszcze inni zapamiętywali nazwiska postaci historycznych związanych z odwiedzanymi miejscami. Wycieczkę zakończyliśmy kolacją w „Mac Donaldzie”. Tak oto naukowo i rozrywkowo spędziliśmy dzień 5 czerwca.

Natomiast klasy młodsze były 11 czerwca na wycieczce w Kozłówce, oglądali piękny XVIII-wieczny pałac rodziny Zamoyskich, i byli na biwaku nad Jeziorem Firlej.

W maju pod opieką pani A.Wilczyńskiej uczniowie z Klubu 4H wyjechali do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Były tam piękne, egzotyczne kwiaty, krzewy i drzewa. Ładnie było również w szklarni, gdzie rosły kaktusy oraz drzewo z mandarynkami. Piękny to był widok.

(Dla kl.IV był to już drugi taki wyjazd, bo przedtem na lekcji przyrody też się tam wybrali razem z panią M.Michalczuk).(P.S)
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna