W naszej bibliotece znajdą Państwo wiele ciekawych pozycji. Gorąco zachęcamy do korzystania z naszych zbiorówPobieranie 17.07 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar17.07 Kb.
W naszej bibliotece znajdą Państwo wiele ciekawych pozycji. Gorąco zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów.

Adele Faber, Elaine Mazlish:

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Doskonała pozycja nie tylko dla rodziców, ale dla każdego, kto chce skuteczniej porozumiewać się nie tylko z dziećmi... Ciekawe, zabawne ilustracje w formie mini - komiksów.

Adele Faber, Elaine Mazlish: Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole

Poradnik dla rodziców i nauczycieli. Pokazuje skuteczne techniki dialogu z dziećmi w domu i w szkole. Radzi , jak zmotywować dzieci do nauki w szkole i samokształcenia.


Dzieci i młodzież wobec agresji i przemocy. Red. Anna Brzezińska i Elżbieta Nornowska

Książka podejmuje aktualny problem, jakim jest doświadczenie agresji. Problematyka ta – co bardzo ważne - przedstawiona została z perspektywy dziecka i nastolatka, a nie osoby dorosłej. Autorzy przedstawiają istotę i przejawy agresji i przemocy, uwarunkowania społeczno – kulturowe i sposoby radzenia sobie z nimi.


Robert MacKenzie:Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?

Książka ukazuje rodzicom, w jaki sposób: wyznaczać dzieciom jasne i stałe granice, ustalać zasady współżycia rodzinnego, uczyć dzieci umiejętności skutecznego rozwiązywania problemów, mądrze wyciągać konsekwencje wobec nieposłusznych dzieci, położyć kres konfliktom w rodzinie.Christine Kaniak-Urban:Każde dziecko ma swoje mocne strony

Dzieci różnie reagują w rozmaitych sytuacjach i wykształcają swój własny styl życia w zależności od swojego typu. Jest dziecko duszyczka, które po mistrzowsku potrafi wczuć się w innych, dziecko obowiązku, które chętnie się przydaje, dziecko przygód, które z odwagą i zdecydowaniem szuka osobistych doświadczeń oraz dziecko mądra głowa, które dąży do przyswojenia sobie wiedzy. Na wielu obrazowych przykładach autorka przedstawia cztery typy dzieci i pokazuje, jakich szczególnych pomocy potrzebują w nauce i przezwyciężaniu kryzysów. Książka stanowi bardzo cenną pomoc pedagogiczną dla rodziców, wychowawców i nauczycieli szkół podstawowych.Linde Keyserlingk, von: Opowieści o przyjaźni

Zniszczona lub utracona przyjaźń zasmuca, ponieważ jest niezmiernie ważna przez całe życie. Z powodu zdradzonej przyjaźni cierpią i dzieci, i dorośli. Zawieranie przyjaźni pozwala poznać to, co nieznane, i - przede wszystkim - uczy społecznych zachowań. Umożliwianie dzieciom przyjaźni oraz pomoc w tworzeniu bliskich więzi z innymi oznacza również wychowanie dzieci do pokoju. Historie Linde von Keyserlingk opowiadają wzruszająco o przyjaźniach ze zwierzętami i wśród zwierząt oraz o przyjaźniach między dorosłymi, jak również dorosłymi i dziećmi. Jest to wspaniała książka na ważny i ciekawy temat, do samodzielnego czytania przez dziecko albo na głos dziecku. Wrażliwość, z jaką autorka snuje swoje opowiadania, z pewnością pomoże dorosłym nawiązać z dziećmi rozmowy o przyjaźni.

Ronald D. Davis Eldon M. Braun: Dar dysleksji

Jak postępują rodzice wobec dziecka, które wróciło ze szkoły z kolejną dwóją z dyktanda, nie potrafi zapamiętać tabliczki mnożenia i bazgrze w zeszytach? Nakazami zmuszają do poprawy, często krzyczą i wymyślają coraz ostrzejsze kary. A może to dysleksja? Zamiast dalszego upokarzania powinni czym prędzej przeczytać książkę Ronalda Davisa "Dar dysleksji" - pomoże im zrozumieć, jak ustrzec dziecko przed niesprawiedliwym traktowaniem.
Irena Obuchowska: Drogi dorastania. Psychologia rozwojowa okresu dorastania dla rodziców i wychowawców.

Książka ta ma ułatwić rodzicom i wychowawcom zrozumienie problemów, jakie młodzież ma sama ze sobą w trudnym i ważnym okresie dorastania oraz jakie dorośli mają z młodzieżą. Autorka przedstawia poszczególne procesy rozwoju: rozwój fizyczny, budzenie się seksualności, rozwój krytycznego myślenia, uczuciowość, moralność. Książka zawiera także omówienie problemów młodzieży ze szkołą oraz wskazówki wychowawcze.Zajączkowski Krzysztof: Nikotyna, alkohol, narkotyki. Profilaktyka uzależnień. Krótki poradnik psychologiczny.

Książka zawiera informacje na temat prawidłowości rozwojowych okresu dojrzewania a także sygnałów ostrzegawczych pojawiających się w zachowaniu dziecka, które powinny zaniepokoić rodziców i wychowawców.
Dimoff Timothy, Carper Steve: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po narkotyki?

To rzeczowy poradnik dla rodziców, który przedstawia aktualne realia związane z alkoholem i innymi narkotykami oraz uczy identyfikować oznaki świadczące o obecności narkotyków w życiu dziecka.

Rylke Hanna: Pokolenie zmian. Czego boją się dorośli?

Narkotyki, nieodpowiedzialny seks i przemoc to zjawiska które w dzisiejszych czasach zagrażają prawidłowemu rozwojowi młodzieży. Autorka przedstawia na podstawie własnych doświadczeń terapeutycznych zagadnienia, które w związku z tymi zjawiskami powinni poznać dorośli. Omawia mechanizmy wchodzenia dzieci w sytuacje zagrożenia, wyjaśnia, dlaczego to robią, co sprzyja destrukcyjnym zachowaniom. Ponadto wskazuje, jak powinni działać dorośli, aby pomóc swemu dziecku.
Ranschburg Jeno: Lęk, gniew, agresja.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna