W numerze na 18 maja 2014 warto przeczytać: Czego chcą młodzi od Kościoła?Pobieranie 6.82 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar6.82 Kb.

W numerze na 18 maja 2014 warto przeczytać:
- Czego chcą młodzi od Kościoła? – Czy Kościół powinien zmienić nauczanie moralne o ludzkiej seksualności? Co zrobić, aby młodzież lgnęła do Kościoła? – odpowiadają Weronika Zaguła z Radia Plus, Magdalena Korzekwa z CitizenGO oraz Ignacy Dutkiewicz z „Kontaktu”.
- Szkoła proboszczów – Proboszcz musi się znać nie tylko na teologii i życiu duchowym, ale również na zarządzaniu, prawie pracy, ekonomii, historii sztuki i wielu innych dziedzinach. – o kształceniu proboszczów i wymaganiach, jakie stawia Kościół, pisze Radek Molenda.
- Sprawa sumienia – Czy katolicy powinni uczestniczyć w tegorocznych wyborach do Europarlamentu? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.
- Teraz węgiel – Jak wygląda bezpieczeństwo energetyczne Polski? – pisze Krzysztof Ziemiec.
- Wasze dzieci będą nasze – O praktycznym zastosowaniu edukacji seksualnej w Niemczech i o prześladowaniu tych, którzy się na nią nie godzą pisze – pisze Stefan Meetschen.
- To nie jest zwykła wizyta – O zbliżającej się wizycie papieża Franciszka w Ziemi Świętej mówi dyrektor programowy Radia Watykańskiego o,. Andrzej Koprowski SJ.
- Czy zostaniesz ADOMISEM? – Do wspierania kandydatów do kapłaństwa w krajach misyjnych, którzy często kształcą się w seminariach pozbawionych nie tylko studni, ale nawet dachu, zachęca w swoim reportażu Elżbieta Polkowska.
- Fałsze z cząstkami prawdy – Lewica zawsze chciała na miejscu Kościoła postawić partię®. - Prawdę i kłamstwa głoszone przez marksizm, genderyzm i ekologizm odsłania prof. Michał Wojciechowski.
- Miasto konklawe i św. Róży – Atrakcje podrzymskiego Viterbo, gdzie najdłużej wybierano papieża opisuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.
- Nie wie, czy kłamie? – Manipulacje i przekłamania jednego z polityków na temat papieży i Stolicy Apostolskiej dementuje Wojciech Świątkiewicz.
- Granice rozsądku – Czy sukces mężczyzny przebranego za kobietę podczas ostatniej Eurowizji jest szczytem perwersji i prowokacji, jaką może nam zafundować europejski nihilizm? – komentuje Jacek Karnowski.
- Polityka bez kompleksów – Polityka Viktora Orbana stanowi dowód, że nie jesteśmy skazani na warianty państwa liberalnego. – pisze Marek Jurek.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna