W środę 8 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję konkursuPobieranie 3.7 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar3.7 Kb.
Ciekawa Historia

W środę 8 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję konkursu Ciekawa Historia. Zjechali uczniowie z Knurowa, Jastrzębia Zdroju, Lubomii i oczywiście z Marklowic.

W tym roku zadaniem uczniów było przedstawienie dowolnych epizodów z historii w dwóch ujęciach: po pierwsze „tak było” i po drugie „tak mogłoby być”. Przedstawiono prace plastyczne (Gimnazjum nr 8 w Jastrzębiu Zdroju) i prezentacje multimedialne.

Nagrodę publiczności (szmaciana lalka będąca uosobieniem Ciekawej Historii) pojechała do Knurowa, bo prezentacja Mogło być tak pięknie … Krystiana Zycha i Michała Zacharuka z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Knurowie została uznana przez publiczność za najlepszą. Ich autorom wróżymy przyszłość w świecie filmu.

Wyróżnienia przyznawali uczestnicy konkursu z zastrzeżeniem, że nie mogli głosować na własną prezentację ani prezentację z własnej szkoły. W tej kategorii zwyciężyły autorki pracy pt. Wolność Sindi Stanek i Nadzieja Karpińska, które zrelacjonowały całą historię Polski w sposób wywołujący salwy śmiechu.

Publiczności i uczestnikom konkursu przyświecała myśl Alberta Einsteina, który powiedział:„Nie mam żadnych szczególnych uzdolnień. Cechuje mnie tylko niepohamowana ciekawość”. Tej ciekawości nie brakowało uczestnikom konkursu, którzy mogą okazać się godnymi następcami tego wielkiego myśliciela., czego z całego serca życzy im pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Renata Matsili.

Pobieranie 3.7 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna