W sobotę 22 czerwca br o 20: 00 kabaretowa noc śWIĘtojańska z okazji x-lecia Druch Studio Gallery w bieliPobieranie 33.16 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar33.16 Kb.
SUFLER

Informator Galerii „Druch Studio” 301 / 17 VI 2013 r.

920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638, tel. 609-532-3676,druchstudio@comcast.net www.druchstudio.com

Fot. Adam Nawrot: Druch Studio Gallery


W sobotę 22 czerwca br. o 20:00

KABARETOWA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA z okazji

X-lecia Druch Studio Gallery w... bieli (szczegóły na s.3-5).

KALENDARZ NASZYCH WYDARZEŃ KULTURALNYCH

27 kwietnia – 30 czerwca 2013 r. - wystawa malarstwa olejnego „Painting” Katarzyny Iwaniec w Druch Studio Gallery.

22 czerwca (sobota), 20:00 - 126. Salon Artystyczny „Z D(r)uchem czasu” czyli II Świętojańska Noc Kabaretowa z okazji X-lecia Druch Studio Gallery. Wystąpią: Kabaret „Prima AprilisMarzeny Wojciechowskiej z Nowego Jorku oraz Kabaret „Odlot” Ryszarda Drucha z Trenton (NJ), a także poeci: Zbigniew Rossa, Janusz Szlechta i Andrzej Wala.

Dodatkowe atrakcje: „Świętojańska Aukcja Malarstwa”, konkurs na najciekawszy strój sobótkowy. Wszystko w „Viva Dance Studio” przy 1891 Brunswick Ave. w Lawreceville (NJ). Obowiązują białe stroje lub białe elementy stroju - panie z wiankami kwiatów na głowach (szczegóły na s. 4-5).21 czerwca (piątek), 18:00 – wyjazd spod naszej galerii do Filadelfii na koncert grupy The Rolling Stones.

14 lipca (niedziela), 7:00 – 20:00 – wycieczka do Baltimore, MD, w czasie której uczestniczący w niej artyści malarze będą mogli odbyć plener marynistyczny. Inne atrakcje: półtoragodzinny rejs statkiem pirackim, zwiedzanie starówki Baltomore z udziałem przewodnika Jacka Sołtysa. Obowiązuje rezerwacja miejsc w naszej galerii.

Rezerwacja miejsc na w/w imprezy: 609-532-3676Zapraszamy na 126. Salon Artystyczny czyli KABARETOWĄ NOC ŚWIETOJAŃSKĄ „Z D(r)uchem czasu!” z okazji X-lecia Druch Studio Gallery, która odbędzie się w Viva Dance Studio przy 1891 Brunswick Ave, w Lawrenceville, NJ.

Prosimy wszystkich o białe stroje lub przynajmniej białe elementy stroju. Panie z kwietnymi wiankami na głowach. Słowem – w strojach powinna dominować biel!

Część oficjalną poprowadzi Andrzej Wala z Atlantic City (NJ), prezes Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnograficznego.

W części artystycznej wystąpią: Kabaret „PRIMA APRILIS” z Nowego Jorku w składzie: Alicja Kenig, Andrzej Kuszewski i Marzena Wojciechowska oraz Kabaret „ODLOT” z Trenton (NJ) w składzie: Ryszard Druch, Hubert Kojer, Janusz Smulski i Tadeusz Turkowski, a także poeci: Zbigniew Rossa, Janusz Szlechta i Andrzej Wala.

„PRIMA APRILIS” zaprezentuje się naszej publiczności po raz pierwszy, chociaż ma za sobą już sporo występów, w tym na wszystkich „Kabaretonach Polonijnych” organizowanych w Nowym Jorku w latach 2007-2011. Założycielką kabaretu, jego napędową siłą i szefową jest Marzena Wojciechowska – właścicielka polsko-amerykańskiego przedszkola w Nowym Jorku. „PRIMA APRILIS” bawi publikę oryginalnymi skeczami oraz autorskimi piosenkami w których Andrzej Kuszewski jest wykonawcą wybornym. Muzykę piosenek kabaretowych komponuje Alicja Kenig, akompaniatorka zespołu

Kabaret „ODLOT” stworzony przez Ryszarda Drucha prezentował się w Druch Studio Gallery już wiele razy. W „sobótkową noc” wystąpi jako kwartet w nowym składzie i z nowym programem. Zaprezentuje 9 nowych, autorskich piosenek z muzyką Janusza Smulskiego i słowami Ryszarda Drucha. Nowe wiersze recytował będzie Tadeusz Turkowski.

Ryszard Druch – pomysłodawca i reżyser KABARETOWEJ NOCY ŚWIETOJAŃSKIEJ zapowiada dodatkowe atrakcje. Zgodnie z doroczną tradycją - ogłoszone zostanie nazwisko laureata „Friend of Art” za rok 2013 – nagrody fundowanej od lat przez Druch Studio Gallery i Nagrody „Student – Friend of Art”. Na „Świętojańskiej Aukcji Malarstwa” licytacji poddana zostanie fotografia amerykańskiego artysty Davida Simchocka, którego wystawa indywidualna towarzyszyła otwarciu Druch Studio Gallery w dniu 23 maja 2003 roku. Pod młotek pójdą rówież obrazy z kolekcji naszej galerii. Ogłoszony zostanie również wynik plebiscytu na najciekawsze stroje sobótkowe, za które przewidziane są nagrody.

Rezerwacja miejsc i bilety wstępu – tel. 609-532-3676Z ostatniej chwili!!! Dzisiaj (16 czerwca br.) sprzedany został 51 bilet wstępu na Kabaretową Noc Świętojańską, co oznacza, że gdyby impreza odbywała się w Druch Studio Gallery nie mielibyśmy już wolnych miejs!!!

Z a p r a s z a m y !

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”W czwartki (18:15 – 21:00) - zajęcia z malarstwa dla nastolatków i osób dorosłych. W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory, materiały oraz poczęstunek.

W piątki (18:30 – 21:30) – coś dla fanów rysunku i to bez względu na wiek oraz stopień zaawansowania - „OPEN ART STUDIO – Live Figure, Portrait Drawing & Still-Life Painting”. To nowa forma edukacji artystycznej w zakresie rysunku i malarstwa artystycznego. Zajęcia polegają na uczestnictwie w 3-godzinnych sesjach rysunku i malarstwa z żywym modelem. Przy okazji informujemy o stałym poszukiwaniu modelek lub modeli do pozowania.

Tel. 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.netArtyści malarze Druch Studio Gallery zapraszają na wspólne wyjazdy !!!

UDANY PLENER MALARZY

W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę naszych wiosenno-letnich plenerów malarskich i udostępnić je również osobom bez zdolności artystyczno-malarskich. Zapraszamy więc na wspólne wyjazdy wszystkich miłośników malarstwa oraz przyrody. Proponujemy wspólnie spędzanie sobót lub niedziel na łonie natury.

W niedzielę 16 czerwca w pięknym ogrodzie Ewy Matczak i Janusza Smulskiego w Cherry Hill, NJ, odbył się nasz kolejny Otwarty Plener Malarski. Oprócz gospodarzy wzięli w nim udział artyści: Ryszard Druch, Katarzyna Iwaniec, Halina Nawrot i Ewa Zeller oraz relaksowo Barbara i Krzysztof Konieczyńscy. Plon imprezy na fotografii poniżej.Fot. Ryszard Druch: Obrazy namalowane przez: Ryszarda Drucha, Ewę Zeller (dwa), Halinę Nawrot i Katarzynę Iwaniec.

Dodatkową atrakcją pleneru był domowy koncert jazzowy Janusza Smulskiego.W niedzielę 14 lipca br. (7:00 – 20:00) organizujemy wycieczkę do Baltimore, MD, w czasie której artyści malarze odbędą plener marynistyczny, a pozostali uczestnicy wycieczki - rejs statkiem pirackim i zwiedzą stare miasto z przewodnikiem Jackiem Sołtysem.

Na w/w wyjazdy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Inf: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

Poznaj Stany Zjednoczone z firmą „Tatanka Tour”

WYCIECZKI

Tym wszystkich, którzy chcieliby swoim krewnym lub znajomym pokazać atrakcje turystyczne Stanów Zjednoczonych lub sami wybrać się do ciekawych miejsc, polecamy wycieczki organizowane przez współpracującego z naszą galerią Grzegorza Gustawa i jego firmę „Tatanka Tour”. Poniżej szczegóły wycieczek, ich terminy oraz główne atrakcje do zwiedzania.Waszyngton

Terminy : niedziela 30 czerwca 2013 r.

Atrakcyjna cena, doświadczony przewodnik, tel. 267 266 0096 .

Email: greggustaw@yahoo.com

Zobacz m.in: Kapitol, Biały Dom, Monument Lincolna, Monument Wietnamu,

Nowy Monument Marcina Lutra Kinga, grób JFK, zmianę warty na cmentarzu Arlington, Pentagon oraz wiele wiecej ! Odwiedzają cię rodzina lub znajomi - pokaz im USA!

Zapraszam na Facebook: TatankatoursFiladelfia oraz „Kraj Amiszów” (Lancaster, PA)

Terminy: sobota 22 oraz 29 czerwca 2013 r.

Atrakcyjna cena, doświadczony przewodnik, tel. 267 266 0096

Email: greggustaw@yahoo.com

Zobacz m.in.: Dzwon Wolności, Philadelphia Art Museum ze słynnymi schodami znanymi z filmu “Rocky”, najstarszą ulice w USA, wioskę Amiszów!

Zapraszam na facebook: Tatankatours

Wycieczka “Szlakiem 8 wodospadów”
Terminy: niedziela 23 czerwca 2013 r.

Tel: 267 266 0096

Przepiękne górskie widoki, 8 wodospadów, muzeum Indian,

kilka szlaków turystycznych, spędź dzień na łonie natury !

Zapraszam na Facebook: Tatankatours
Organizuje także prywatne wycieczki na specjalne zamówienia.

1 dniowe: Waszyngton, Filadelfia - Amisze, Baltimore, Annapolis, Gettysburg, 8 wodospadow Pensylwanii, Nowy Jork

2 dniowe: Niagara, Boston, Wielki kanion Pensylwanii,

POLSKA KSIĘGARNIA I ANTYKWARIAT

Nasz antykwariat wzbogacił się ostatnio o cenny zbiór polskich książek przekazanych nam przez dr. Wiesława Zdaniewskiego z Harrison, NJ. Serdecznie dziękujemy!!!KSIĄŻKI NOWE i UŻYWANE!!! Klasyka polska i światowa, wspomnienia, biografie, historia, sztuka, kultura, słowniki do nauki języka angielskiego, bajki dla dzieci, kryminały i romanse...

Sprowadzamy polskie książki na życzenie klienta.

Skupujemy używane książki w języku polskim!!!NOWOŚCI:

Zygmunt Bauman, Nowoczesność i zagłada,

Zygmunt Bauman, To nie jest dziennik,

Alina Cała, Żyd – wróg odwieczny? Antysemityzm w Polsce i jego źródła,

Krystyna Czerni, Jerzy Nowosielski, sztuka po końcu świata,

Bohumil Hrabal, Taka piękna żałoba,

Jacek Hugo-Bader, Dzienniki kołymskie,

Roman Ingarden, Książeczka o człowieku,

Tadeusz Konwicki, Wniebowstąpienie,

Sławomir Koper, Wielcy zdrajcy od Piastów do PRL,

Grzegorz Kucharczyk, Pierwszy Holocaust XX wieku,

Wojciech Kuczok, Poza światłem,

Dorota Masłowska, Kochanie zabiłam nasze koty,

Madeleine Masson, Wojna moja miłość. Krystyna Skarbek – ulubiona agentka

Churchila,Monika Milewska, Bogowie u władzy,

Daniel Passent, Passa,Ludwik Stomma, Historie przecenione,

Ludwik Stomma, Historie niedocenione,

Paweł Śpiewak, Żydokomuna. Interpretacje historyczne,

Wisława Szymborska, Tutaj, Here,

Bernard Wasserstein; W przededniu. Żydzi w Europie przed drugą wojną światową. Przekład Władysław Jeżewski;

Bronisław Wildstein, Dolina nicości,

Janusz Wiśniewski, Samotność w sieci,

DRUCH STUDIO & ART GALLERY

- SZKOŁA JĘZYKA ANGIELSKIEGO „Mark’s School of English” – kontakt: 609-933-6701

- REKLAMY – plansze, liternictwo, ulotki, wizytówki, broszury.

- OFICYNA WYDAWNICZA – wydajemy publikacje bibliofilskie, katalogi itp.

- OPRAWA OBRAZÓW

- RENOWACJA MEBLI i PRZEDMIOTÓW SZTUKI

- KARYKATURY, RYSUNKI SATYRYCZNE, PASTELE, OLEJE I OBRAZY AKRYLOWE I PLAKATY RYSZARDA DRUCHA

- OBRAZY: PORTRETY, PEJZAŻE, MARTWE NATURY ARTYSTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z DRUCH STUDIO GALLERY

Druch Studio Gallery609-532-3676,

druchstudio@comcast.net

Redakcja SUFLERA nie ponosi odpowiedzialności za treść tekstów nadesłanych. Publikujemy tylko te z nich, które zbieżne są z profilem merytorycznym naszego wydawnictwa.

Pobieranie 33.16 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna