Warsztaty dla dorosłych: Warsztaty designuPobieranie 27.97 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar27.97 Kb.
Od października sopocka Zatoka Sztuki rusza z programem unikalnych warsztatów ogólnorozwojowych i specjalistycznych, skierowanych do miłośników kultury, sztuki i dobrej zabawy, niezależnie od grupy wiekowej. Zachęcamy do twórczego spędzania jesiennego czasu.

Szczegółowe informacje odnośnie warsztatów na stronie: www.mcka.pl/warsztaty i pod numerem telefonu 785 880 402 i 785 880 955.Warsztaty dla dorosłych:


 1. Warsztaty designu

Nowy cykl warsztatów przeznaczony dla osób od 14 roku życia, o szeroko pojętej tematyce projektowania wnętrz. Oferujemy możliwość zgłębienia tajników dekorowania poprzez otwarte dyskusje grupowe, pracę na najwyższej jakości materiałach i ciekawe zadania projektowe. Podczas dwóch bloków zajęć realizowany jest jeden temat przewodni. Na zajęciach 23.10 i 3.10 będzie to styl marynistyczny.

Prowadząca: Aleksandra Sitek - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku  (Wydział Architektury i Wzornictwa) i ilustratorka.


Rozpoczęcie zajęć: 23.10.2012, godz. 19:00 – 20:30

Cena: 120 zł (2 spotkania, realizujące jeden motyw przewodni)

Zapisy: aleolasitek@o2.pl


 
 1. Warsztaty ilustracji mody

Możliwość zapoznania się z różnymi stylami i technikami ilustratorskimi, a także wypracowania własnego autorskiego stylu. Warsztaty krążyć będą wokół różnorodnych tematów przewodnich, pierwszy z nich zakłada inspirację latami 20-tymi, a także kolekcjami słynnych domów mody. Prowadząca: Ania Tomaszewska - kuratorka sztuki, ilustratorka, projektantka mody, absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru).
Rozpoczęcie warsztatów: 25.10.2012, godz. 18:30 – 20:30

Cena: 99 zł (zaliczka na konto 50 zł)


Minimum 7 osób
Zapisy: ania.warsztaty@gmail.com
tel. 606 428 920


 1. Warsztaty tkackie

Kreatywne i relaksujące zajęcia przy pracy na tkaninie artystycznej. Niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się, jak przekształcić kilka starych t-shirtów i hula-hop w dywan marzeń, a także kilku innych rzeczy, których z pewnością się nie spodziewasz. Prowadząca: Karolina Schiffers - absolwentka Pracowni Sztuki Włókna gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Rozpoczęcie warsztatów: 26.10.2012, godz. 18:00 – 20:00

Cena: 120 zł (2 spotkania, realizujące jeden motyw przewodni)

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com 1. Warsztaty Decoupage

Przeznaczone dla wszystkich chcących nauczyć się wykonywać unikalne ozdoby domowe i wyroby biżuteryjne. W programie nauka zdobienia zarówno przedmiotów drewnianych, jak i bombek i przedmiotów szklanych, a także wykonywania oryginalnych kartek świątecznych. Prowadząca: Mirella Baniecka, założycielka bloga www.retrodrobiazgi-inspiracje.blogspot.com.
Rozpoczęcie warsztatów: 5.11.2012, godz. 18:00

Cena: 95 - 120 zł (w zależności od wykorzystywanych materiałów)

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com


 1. Warsztaty filcowania

Zajęcia zapoznające uczestników z dwiema metodami pracy z filcem (tzw. metodą suchą i mokrą), umożliwiające stworzenie autorskich kapeluszy, torebek, biżuterii i wielu innych finezyjnych rzeczy. Prowadząca: Magdalena Rydzewska, założycielka pracowni projektowo-artystycznej „Zaczarowane wnętrze”.
Rozpoczęcie warsztatów: 12.11.2012, godz. 18:00 – 21:00

Cena: 130 zł

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com


 1. Yoga

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, skupiająca się na płynnych przejściach między asanami oraz energetyzującym, głębokim oddechu(Ujjayi). Ashtanga oczyszcza umysł oraz uzdrawia ciało, kształtuje sylwetkę, poprawia samopoczucie, dodaje energii. Jest praktykowana przez wiele gwiazd, ashtangę praktykują m.in. Madonna, Sting, Chris Martin czy Gwyneth Paltrow. Zajęcia skierowane są do każdego bez względu na wiek oraz stopień zaawansowania. Mile widziane własne maty.

Prowadząca: Kasia Makowiecka - Od 7 roku życia trenuje taniec współczesny, od kilku lat tańczy „afro dance” oraz „dancehall”. Od 16 roku życia prowadzi zajęcia taneczne oraz warsztaty w całej Polsce jako instruktor i choreograf. Oprócz tańca jest dyplomowanym nauczycielem Ashtanga Vinyasa Yoga. Spędziła kilka miesięcy w Indiach pogłębiając swoją wiedzę oraz praktykę jogi, czerpiąc inspirację od najlepszych.


Rozpoczęcie zajęć: 20.10.2012, godz: 10:00-11:30

Cena: 30 zł(istnieje również możliwość wykupienia karnetu na 4 zajęcia , koszt karnetu 100 zł)

Zapisy: kasia.makowiecka@wp.pl


 1. Afro Dance

Afro to taniec pełen ekspresji i radości. Dzięki afrykańskim rytmom bębnów wyzwala ogromny przypływ pozytywnej energii, przenikającej umysł i ciało. Rytm, taniec i ekstaza łączą się w jedno, pozwalając przeżyć duchowe i fizyczne wyzwolenie. „Nie czyńmy tylko samych kroków i figur lecz studiujmy NAMIĘTNOŚĆ przyzwyczajając naszą duszę do ich odczuwania..”

Prowadząca: Kasia Makowiecka - Od 7 roku życia trenuje taniec współczesny, od kilku lat tańczy „afro dance” oraz „dancehall”. Od 16 roku życia prowadzi zajęcia taneczne oraz warsztaty w całej Polsce jako instruktor i choreograf. Oprócz tańca jest dyplomowanym nauczycielem Ashtanga Vinyasa Yoga.


Rozpoczęcie zajęć: 20.10.2012, godz: 11:45-12:45

Cena: 20zł

Zapisy: kasia.makowiecka@wp.pl

Warsztaty dla dzieci i młodzieży


 1. Twórczy zakątek malucha – zajęcia plastyczne

Cykl warsztatów plastycznych, umożliwiających dzieciom pracę z materiałem innym niż papier, a tym samym ćwiczących wyobraźnię i mogących stać się inspiracją do autorskich dziecięcych pomysłów. Prowadząca: Katarzyna Pachowska.
Rozpoczęcie warsztatów: 24.10.2012, godz. 17:00

Cena: 40 zł – pojedyncze zajęcia; 130 zł – karnet na 4 zajęcia

Zapisy: kpo@onet.eu


 1. Koncert na leżąco: misy i gongi tybetańskie

Zajęcia umożliwiające odzyskanie wewnętrznej harmonii dzięki przyjemnej i prostej metodzie: relaksujących dźwiękach mis i gongów tybetańskich, nazywanych „masażem dźwiękiem”. Dźwięki te wpływają niezwykle relaksująco nie tylko na dzieci (które, poddając się wibracjom instrumentów, często zasypiają podczas koncertów), ale też na rodziców, pomagając w zapobieganiu stresom dnia codziennego.

Prowadząca: Barbara Pączkowska - masażystka dźwiękiem, propagatorka metody Petera Hessa, regularnie współpracująca z wieloma prozdrowotnymi instytucjami, pracowniami, przedszkolami, szkołami oraz terapeutami zajęciowymi.

Rozpoczęcie zajęć: 28.10.2012, godz. 12:00

Cena (od rodziny): 35 zł

Minimum 10 rodzin

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com
 1. Audiowanie na dywanie – zajęcia umuzykalniające metodą Edwina Gordona

Zajęcia skierowane do rodziców z dzieckiem w wieku 0-2 lat, oparte na unikalnej teorii przyswajania muzyki, autorstwa profesora E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki. Zajęcia uczą koncentracji uwagi, wpływającej korzystnie na rozwój intelektualny dziecka, a także koordynacji ruchowej przy pracy z muzyką. Prowadząca: Aleksandra Buńko – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego.

Rozpoczęcie zajęć: 3.11.2012, godz. 10:00 – 11.30

Cena (od pary/rodziny): 30 zł

Minimum uczestników: 6 par, maksimum: 8 par

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmai.com 1. Zajęcia rozwijające dla dzieci w wieku 2-4 lat

Zajęcia o charakterze interdyscyplinarnym, uczące koncentracji uwagi, aktywnego uczestnictwa i współpracy grupowej. Dzięki obecności rodzica dzieci w bezpieczny sposób doświadczają siebie wśród rówieśników i rozwijają gotowość do separacji na rzecz samodzielności przedszkolnej.

Prowadząca: Aleksandra Chomicz - psycholog, magister ekologii człowieka, autorka wielu programów edukacji przez sztukę, współpracująca z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


Rozpoczęcie zajęć: 8.11.2012, godz. 10:00 – 12:00

Cena (od pary: rodzic-dziecko): 30 zł

Minimum uczestników: 5 par, maksimum: 10 par

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com
 1. Konstruowanie mikro-instrumentów

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-15 lat, umożliwiające tworzenie własnych instrumentów muzycznych przy pomocy prostych i powszechnie dostępnych materiałów: odpadów, popsutych sprzętów, niepotrzebnych opakowań. Młodzi majsterkowicze dowiedzą się, jak w twórczy sposób wykorzystać nabytą wiedzę techniczną.

Prowadzący: Maciej Wojnicki - muzyk, programista audio/video, skrzypek, wokalista, kompozytor, założyciel „O” - pierwszego w Polsce studia specjalizującego się w tworzeniu instalacji interaktywnych, prowadzi warsztaty programowania interaktywnych multimediów.
Rozpoczęcie zajęć: 7.11.2012, godz. 16:00-18:00

Cena: 30 zł (w cenę wliczone materiały do zajęć)

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com


 1. Laboratorium Sztuki

Zajęcia oparte o autorski program interdyscyplinarny, umożliwiające dzieciom obcowanie z różnymi technikami plastycznymi, a także – poprzez kontakt z dziełami sztuki różnych artystów – poznanie języka sztuk wizualnych i elementów historii sztuki.

Prowadzący: Antonio Xavier - psycholog, absolwent malarstwa i historii sztuki XX wieku w lizbońskim Narodowym Towarzystwie Sztuk Pięknych, absolwent kursu dokształcającego dla animatorów pedagogicznych i nauczycieli ekspresji artystycznych.
Rozpoczęcie zajęć: 8.11.2012, godz. 15:00 – 17:00

Cena: 30 zł (w cenę wliczone materiały do zajęć)

Minimum 4 uczestników

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com 1. Studio Video – warsztaty dla młodzieży

Zajęcia dla młodzieży w wieku 12-18 lat, wprowadzające w terminologię świata filmowego. Polegać będą na przygotowaniu i realizacji krótkich form wideo w oparciu o własne pomysły i pomoc techniczną prowadzącej – Kamili Chomicz, absolwentki Gdańskiego Studium Fotografii i kierunku reżyserii Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, założycielki profesjonalnego studia produkcji audio-wizualnej Limba Studio.
Rozpoczęcie zajęć: 9.11.2012, godz. 18:00 – 19:30

Cena: 30 zł

Minimum 6 uczestników

Zapisy: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna