Świat Roślin Gdzie Rośliny są w domu ul. Newham Becksley Surrey Tel: 45451 041 Tom 1, Wydanie 4 4 marca 2004 Nazwy rośliny w języku łacińskim!Pobieranie 12.42 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar12.42 Kb.

Rozmiar pliku KB


Świat Roślin

Gdzie Rośliny są w domu©

ul. Newham

Becksley

Surrey

Tel: 45451 041
Tom 1, Wydanie 4 4 marca 2004

Nazwy rośliny w języku łacińskim!

Czy one są naprawdę trafne?

Geoff Marsham

Kierownik sklepu

Teraz, kiedy skończył się 2004 rok powinniśmy spytać czy zwyczaj nazywania roślin po łacinie nadal jest odpowiedni? Wiele osób twierdzi, że jest pomysłem chybionym, by nazwać rośliny w martwym języku, jakim jest łacina. Może w nowym millenium powinno nazywać się rośliny nowymi nazwami używając nowego specjalnego języku rośliny

Przeciwny argument jest, że jakieś wspólne imiona rośliny mogą mieszać.

Kontrargumentem jest fakt, że potoczne nazwy roślin mogą powodować zamieszanie. Weźmy na przykład dzwonek. W Anglii i Szkocji dzwonek oznaczy dwie różne rzeczy. Wiele różnych kwiatów zwanych jest stokrotkami. Nazewnictwo łacińskie mimo swojej trudności odwołuje się do właściwości kwiatów i określa dokładnie jeden gatunek rośliny. Być może, do momentu, w którym rozpowszechni się nowy język roślin powinniśmy utrzymać starą łacińska nomenklaturę! Nie pozbywajmy się tego, co jeszcze funkcjonuje, mimo iż jest skomplikowane, do chwili, kiedy eksperci i miłośnicy roślin nie znajdą drogi dokładnego nazywania wszelkich kwiatów, krzewów, wszystkich roślin.

Okazja urozmaicenia krajobrazu

Wspaniałe walory Hosty.

Ginny Abrahms

Ogrodnik1

Hosty są idealnymi roślinami dla początkującego jak i zaawansowanego ogrodnika. Te piękności, tolerujące nawet mroczne miejsca, zachwycają rozmaitością kolorów, kształtem liści, fakturą i wysokością. Piękne listowie Hosty oceniane jest przez koneserów na pokazach i wystawach. Nasza kolekcja Host rozrosła się w okresie ostatnich lat tak, aby mogła zadowolić najbardziej wybrednego ogrodnika.

Posiadamy wiele roślin stanowiących uzupełnienie Hosty. Jeśli pragniesz posiadać w swoim ogrodzie niezwykłe i piękne okazy roślin, możemy pomóc Ci w ich doborze.

Roślina miesiąca: Acacia Baileyana/Dealbata. Cóż mogłoby bardziej przyciągać niż akacja (mimoza) pełna kwiatów i rozsiewająca wszędzie swój zapach? Rośliny te są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne a mrozy przetrzymują w prostek szklarni, bez potrzeby dodatkowego ogrzewania.

Nasze zaopatrzenie odbieramy od naszych dostawców zawsze rano, aby mieć pewność, że dostarczamy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Pozwól naszej doświadczonej ekipie zapewnić twoim roślinom wszystkiego, czego potrzebują w tym roku.Tabela 1 - Stałe ceny rośliny w marcu

Okazyjne ceny roślin

Hosty

5

Hortensje

6

Rośliny doniczkowe

7

Orchidee

15

Całkowita kwota (zł)


1 Ginny pracuje jako wolny konsultant

- -


Małgorzata Pielok-Mazur, Michał Mazur

: files -> d5d

Pobieranie 12.42 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna