Wielki piątek (3 kwietnia) notacje – O. Hieronim warachim. Wojtyła papieżEMPobieranie 40.82 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar40.82 Kb.


Wielkanoc w TVP Polonia

TVP Polonia, w związku z przypadającą 2 kwietnia br. 10. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, podczas świąt wielkanocnych zaprasza na film dokumentalny Krzysztofa Tadeja „Połączył nas Papież”. Ponadto święta w TVP Polonia wypełni kino fabularne, m.in. premierowy hit „Och, Karol 2” w reż. Piotra Wereśniaka, pełen wdzięku i poetyckiej magii „Pan Tadeusz” w reż. Andrzeja Wajdy oraz przezabawna komedia „Ja wam pokażę!” Denisa Delić’a. Z kolei dla młodszych widzów TVP Polonia przygotowała animowane i fabularne filmy, przekazujące tradycyjne wartości – w Wielkanoc m.in. spotkanie z bohaterami filmu Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” i przygody sprytnego Adasia, tytułowego „Szatana z siódmej klasy” (reż. Kazimierz Tarnas). W Wielki Piątek TVP Polonia zaprasza na transmisję Drogi Krzyżowej z rzymskiego Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka, a w Wielką Sobotę nadane zostanie Orędzie Wielkanocne. Natomiast w Niedzielę Wielkanocną transmitowana będzie msza św. Zmartwychwstania Pańskiego wraz z błogosławieństwem Urbi et Orbi.
WIELKI PIĄTEK (3 kwietnia)
NOTACJE – O. HIERONIM WARACHIM. WOJTYŁA PAPIEŻEM

godz. 20:45

Cykl dokumentalny. „Całe jego nauczanie powiązanie jest z wielkością, godnością, wartością człowieka…” – o. Hieronim Warachim wspomina św. Jana Pawła II.

Reżyseria: Krzysztof Tadej (2008)
DROGA KRZYŻOWA – TRANSMISJA Z WATYKANU

godz. 21:00To już trzecia Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Nabożeństwo tradycyjnie odbędzie się w ruinach rzymskiego Koloseum niedaleko Watykanu. W czasie nabożeństwa papież niesie ze sobą drewniany krzyż, upamiętniający mekę Chrystusa. Uczestnicy Drogi Krzyżowej zatrzymują się przy 14 stacjach.
BRACISZEK

godz. 23:10; 4:25

Fabularna opowieść o bracie Alojzym, franciszkaninie z Wieliczki, opiekunie najuboższych, słynącym z dobroci i pogody ducha. Braciszka poznajemy w ostatnich dniach jego życia, kiedy z właściwą sobie dobrocią podejmuje decyzję o odejściu z tego świata, aby swą śmiercią uratować życie ciężko chorego młodego chłopaka. Film ukazuje życie codziennie Braciszka, począwszy od kwestowania, pomocy biednym, a skończywszy na modlitwie.

Reżyseria: Andrzej Barański (2007)

Obsada: Artur Barciś, Grzegorz Gołaszewski, Henryk Błażejczyk, Bartłomiej Bobrowski, Czesław Bogdański, Zbigniew Borek, Krzysztof Chudzicki, Paweł Ciołkosz, Andrzej Gawroński
ŚWIATEM RZĄDZI BÓG premiera w TVP Polonia

godz. 2:45; 4 kwietnia o godz.15:00

Film dokumentalny o ojcu Jerzym Tomzińskim, jednym z najbardziej fascynujących ludzi kościoła katolickiego w Polsce. Urodzony w 1918 r. o. Jerzy Tomziński OSPPE – doktor prawa kanonicznego, najstarszy zakonnik na Jasnej Górze, dwukrotny generał Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Trzykrotnie był przeorem Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze. Jest obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru. W filmie opowiada m.in. o dramatycznych losach Jasnej Góry w czasie II wojny światowej, gdy istniało realne zagrożenie zbombardowania klasztoru przez Niemców.

Autor: Krzysztof Tadej (2011)
WIELKA SOBOTA (4 kwietnia)
OPOLSKI ETNODIZAJN – KROSZONKI

godz. 8:50

Reportaż. Jak wiadomo wielkanocne jaja muszą być kolorowe. Niejednokrotnie bywają misternie zdobione we wzory. Pisane woskiem to pisanki, motywy drapane ostrzem to kroszonki. I w Wielką Sobotę skupimy się na tym, jak powstają te małe arcydzieła sztuki ludowej.

Autor: Katarzyna Plewnia (2014)
WIECZÓR GÓRALSKI W TEATRZE STU. GÓRALSKIE PISANKI CZYLI KRAKOWIACY I GÓRALE

godz. 14:00

W święta wielkanocne do Teatru STU krakowiacy zaprosili górali. Wspólnie odtańczyli, zaśpiewali, opowiedzieli o dawnych zwyczajach i obrzędach wielkanocnych rodem z południowej Polski. Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta, zespół Skalni i Grupa Obrzędowa Teatru Regionalnego zaprezentują się w regionalnych strojach, grając na tradycyjnych instrumentach.
JESTEŚ, KTÓRY JESTEŚ – KONCERT

godz. 18:50

Świąteczny koncert, w trakcie którego usłyszymy pieśni wielkanocne w nowych aranżacjach, w wykonaniu: Stanisława Sojki, grupy wokalnej Spirituals and Gospel Singers, Grzegorza Markowskiego, Dariusza Kozakiewicza, Anny Marii Jopek, Natalii Kukulskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Mieczysława Szcześniaka i Ireny Santor. Utwory przeplatane będą wierszami znakomitego polskiego pisarza, poety i dramaturga Romana Brandstaettera.
ORĘDZIE NA WIELKANOC

godz. 20:35; 2:30
PAN TADEUSZ

godz. 22:40; 4:30

Dramat historyczny. Pan Tadeusz to „młody Panek” z rodu Sopliców, szaleńczo zakochany w młodziutkiej Zosi, wnuczce Stolnika z rodu Horeszków. O nim natomiast marzy starsza od niego Telimena. Kluczową postacią jest jednak nie tytułowy bohater, lecz Jacek Soplica – zabójca Stolnika, a następnie pokutnik i tajny emisariusz, który ukrywając się nawet przed własnym synem i bratem, jako ks. Robak przygotowuje w Soplicowie na Litwie zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy...

Reżyseria: Andrzej Wajda (1999)

Obsada: Bogusław Linda, Daniel Olbrychski, Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Marek Kondrat, Krzysztof Kolberger, Siergiej Szakurow, Jerzy Bińczycki, Alicja Bachleda Curuś, Michał Żebrowski i in.
WIELKANOC (5 kwietnia)
MIASTO Z MORZA odc. 1 i 2

godz. 7:004-odcinkowy serial oparty na motywach I tomu powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać”. To historia o ludziach – przyjaźni i miłości, o wielkich nadziejach i porażkach oraz ich wielkim zaangażowaniu w budowę portu gdyńskiego – w tamtym czasie inwestycji olbrzymiej i kosztownej, podjętej wysiłkiem polskiego rządu, polskich i francuskich inżynierów oraz robotników. To jednocześnie historia rodzącego się miasta, obejmująca okres około trzech lat, od lata 1923 r. do 10 lutego 1926 r., kiedy to Gdynia uzyskała prawa miejskie.

Reżyseria: Andrzej Kotkowski (2009)

Obsada: Małgorzata Foremniak, Julia Pietrucha, Jakub Strzelecki, Paweł Domagała, Marian Dziędziel, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Polk
Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi

godz.10:00


MAGICZNE DRZEWO

godz. 12:10

Film przygodowy/fantasy. Gwałtowna burza powala olbrzymi stary dąb – Magiczne Drzewo. Ludzie tną go na kawałki i robią z nich przedmioty codziennego użytku. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione. Pewnego dnia trójka dzieci – Tosia, Filip i Kuki – odnajduje krzesło, które spełnia życzenia. Traf chciał, że ich rodzice wyjechali za granicę do pracy i pozostawili je pod opieką znienawidzonej ciotki. Dzieci wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu rodziców, a dzięki magicznemu zaklęciu zabierają ciotkę ze sobą. Podróż nie jest jednak łatwa, gdyż ich śladem podąża ktoś, kto za wszelką cenę pragnie zdobyć niezwykłe krzesło.

Reżyseria: Andrzej Maleszka (2009)

Obsada: Maja Tomawska, Filip Fabiś, Adam Szczegóła, Joanna Ziętarska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska
MARZENIA MARCINA DAŃCA XVI (1)

godz. 13:45

Program kabaretowy. Marzenia ma każdy, ale nie każdy opowiada o tym tak głośno jak Marcin Daniec. Obok znakomitego artysty kabaretowego na scenie pojawią się także Andrzej Piaseczny, Anna Guzik, Marta Bizoń, Cezary Pazura, Jerzy Kryszak i Maurycy Polaski z Kabaretu pod Wyrwigroszem.
POŁĄCZYŁ NAS PAPIEŻ

godz. 14:40

Wyjątkowy dokument opowiadający o tym, w jaki sposób Jan Paweł II wpłynął na ludzi Telewizji Polskiej: dziennikarzy, operatorów, realizatorów. Gwiazdy małego ekranu, m.in.: Grażyna Torbicka, Iwona Schymalla, Anna Hałas Michalska, Jacek Moskwa, ks. Krzysztof Ołdakowski SJ wspominają Ojca Świętego. Ten dokument to również opowieść o papieskich pielgrzymkach i o tym, co działo się poza telewizyjnymi kamerami.

Reżyseria: Krzysztof Tadej (2014)
WIELKI KONCERT WIELKANOCNY – MSZA GOSPEL

godz. 15:55

Gospel to znaczy ewangelia, dobra nowina. To muzyka czarnych niewolników, która w ich kościołach pozwalała odzyskiwać radość i nadzieję. Co roku na Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku młodzi ludzie szaleją przy niej, jak przy piosenkach najpopularniejszych gwiazd. Gospel jest jednak muzyką nie tylko dającą przyjemność, dzięki gospel młodzi ludzie różnych wyznań modlą się jednym głosem. Organizatorzy osieckich festiwali przygotowali specjalną wielkanocną mszę w stylu gospel. Msza wykonana została we wrocławskim kościele Królowej Pokoju. Na estradzie znalazło się około stu osób: orkiestra symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego z Wrocławia, dwa chóry – Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i Chór Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”, Spirituals Singers Band oraz soliści: m.in. Ewa Uryga i Marek Bałata. Kompozytorem mszy jest Włodzimierz Szomański.
DUMKA NA DWA SERCA – KONCERT

godz. 18:50

Uroczysty koncert, który odbył się we wnętrzach Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Koncert składał się z dwóch części, w trakcie których mogliśmy usłyszeć m.in. popularne arie operowe, „Dumkę” w wykonaniu Ludmiły Ostasz, „Etiudę rewolucyjną” na orkiestrę Wiktora Kosenki oraz utwory Krzesimira Dębskiego, w wykonaniu Anny Jurksztowicz. Gospodarzami koncertu byli Magdalena Emilianowicz i Petro Radejko.
JA WAM POKAŻĘ!

godz. 22:00; 3:55

Komedia romantyczna. Ekranizacja kolejnej powieści Katarzyny Grocholi o Judycie, efektownej rozwódce i matce niespełna 18-letniej Tosi. Judyta próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Jednak na jej drodze staje „Eksio”, który wspierany przez córkę Tosię, zakłóca życie byłej żony.

Reżyseria: Denis Delić (2006)

Obsada: Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg, Cezary Pazura, Maria Niklińska, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Hanka Bielicka, Maksymilian Pawłowski, Mieczysław Grąbka, Tadeusz Szymków, Agnieszka Pilaszewska.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (6 kwietnia)
MIASTO Z MORZA odc. 3 i 4

godz.7:15Opis j.w.
SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

godz. 10:10

Adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego pod tym samym tytułem. Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość z chylącym się ku upadkowi domem. Gdy właściciel nie chce jej sprzedać, z domu nieoczekiwanie giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie... Profesor gimnazjum Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego ucznia, znanego z detektywistycznych zdolności Adama Cisowskiego, o pomoc w rozwiązaniu zagadki niezrozumiałych kradzieży w domu jego brata.

Reżyseria: Kazimierz Tarnas (2006)

Obsada: Wojciech Malajkat, Bartosz Fajge, Katarzyna Bator, Krzysztof Globisz, Halina Rowicka, Maria Kaniewska, Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński
REGINA COELI

godz. 12:00

Wielkanocna antyfona „Regina Coeli” do Najświętszej Marii Panny. 
OKRASA ŁAMIE PRZEPISY – RÓŻNE SMAKI BARSZCZU

godz. 13:50

Dlaczego w Polsce na zupę z buraków mówi się barszcz czerwony, a na zupę na zakwasie z mąki barszcz biały? Na to pytanie odpowie nam mistrz kulinarny, Karol Okrasa. Dowiemy się także, jak domowym sposobem zrobić białą kiełbasę. Zainspirowany dawnymi barszczami, Karol przygotuje trzy potrawy. Pierwszym daniem będą duszone żeberka wieprzowe w barszczu na zakwasie z mąki gryczanej. Kolejna potrawa to pieczony łosoś z sosem z barszczu białego i sałatką z buraków, a trzecia propozycja to własnoręcznie przyrządzona biała kiełbasa z gęsi w barszczu na zakwasie z mąki żytniej.
MARZENIA MARCINA DAŃCA XVI (2)

godz. 15:35

Opis j.w.
ROZMOWA KONTROLOWANA Z SYLWESTREM CHĘCIŃSKIM

godz. 16:30; 0:45

Film dokumentalny. Sentymentalna podróż Sylwestra Chęcińskiego z Lubomierza, śladami bohaterów „Kochaj, albo rzuć” – ostatniej kultowej części trylogii. Wyprawa ta będzie pretekstem do wewnętrznej, sentymentalnej podróży Sylwestra Chęcińskiego po własnej drodze życiowej. O Chęcińskim opowiadają także jego koledzy, przyjaciele, aktorzy: Anna Dymna, Ilona Kuśmierska, Marek Kondrat, Stanisław Tym, Waldemar Krzystek, Andrzej Wajda, Jan Nowicki.

Reżyseria: Jarosław Marszewski (2011)


OCH, KAROL 2 premiera

godz. 22:00; 4:20Komedia. Karol to prawdziwy człowiek sukcesu, wiedzie żywot dostatni i wygodny. Dobrze płatna praca w dużej firmie pozwala mu na brylowanie w towarzystwie i opływanie w luksusy. Mimo, że Karol jest zaręczony i to w dodatku z bardzo atrakcyjną Marysią, nie stroni od innych kobiet, spragnionych, jak on, miłosnych igraszek. Dzieli swój wolny czas między narzeczoną i trzy kochanki (Irena, Wanda i Paulina), nigdy nie pogardzi też przelotnym flirtem. Dla każdej z kobiet jest równie czuły i hojny, każdą obsypuje komplementami i prezentami, spełnia marzenia, dogadza ich kosztownym zachciankom. A one go uwielbiają. Do czasu, kiedy Marysia odkryje, kim naprawdę jest jej uroczy narzeczony.

Reżyseria: Piotr Wereśniak (2011)Obsada: Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Małgorzata Foremniak, Katarzyna Zielińska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Glinka, Anna Mucha, Jan Frycz, Krzysztof Stelmaszyk, Emilia Komarnicka


: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy

Pobieranie 40.82 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna