Większa swoboda konstruowaniaPobieranie 14.55 Kb.
Data28.04.2016
Rozmiar14.55 Kb.

Informacje prasowe PM0212-PL

Strona z 3
Większa swoboda konstruowaniaNowe półprodukty „iglidur“ dostępne natychmiast, a elementy specjalne formowane metodą wtryskową w ciągu 1 do 10 dni
Specjaliści w dziedzinie tworzyw sztucznych z firmy igus oferują - dzięki 80.000 elementów dostępnych prosto z magazynu - rozwiązania dla prawie każdego zastosowania. Firma igus dysponuje doskonałą ofertą skierowaną do wszystkich konstruktorów, pracowników utrzymania ruchu i budowniczych maszyn, którzy sami wytwarzają elementy specjalne bądź szybko potrzebują małych serii elementów formowanych metodą wtryskową od najmniejszych ilości zamówienia. Ponadto, rodzina bezsmarownych i odpornych na ścieranie półproduktów „iglidur“- została poszerzona o dwa nowe materiały („iglidur“ A350 i J350) i obejmuje obecnie łącznie osiem tworzyw. Jeżeli klient potrzebuje z góry określonych elementów formowanych metodą wtryskową, w ramach programu „Speedigus“ może otrzymać pierwsze elementy już w ciągu jednego dnia.
Wytrzymałe i zgodne z wymogami FDA

Nowość w asortymencie półproduktów stanowią trybopolimery „iglidur“ A350 oraz „iglidur“ J350. Niebieski „iglidur“ A350 jest przeznaczony do średnich i dużych obciążeń oraz temperatur do +180 °C. Ponadto, to niewymagające smarowania tworzywo jest zgodne z wymogami FDA, nadaje się do stosowania w kwaśnym otoczeniu, co kwalifikuje je do wykorzystania w przemyśle spożywczym. Bardzo odporny na ścieranie materiał „iglidur“ J350 to specjalista do aplikacji obrotowych, który przede wszystkim w połączeniu z wałami stalowymi zapewnia bardzo niskie współczynniki tarcia. „iglidur“ J350 bez problemu radzi sobie z dużymi obciążeniami i uderzeniami, a jego odporność na wysokie temperatury do +180 °C czyni ten polimer prawdziwie uniwersalnym materiałem. Dzięki nowym materiałom firma igus oferuje klientom 23 różne warianty półproduktów z ośmiu różnych tworzyw. W zależności od materiału dostępne są średnice pomiędzy 10 a 100 mm i długości od 100 do 1000 mm (co 100 mm). Oprócz okrągłych wałków obrabialnych klienci mogą również zamówić żądane kształty i rozmiary na potrzeby produkcji prototypów i małych serii. Łatwy wybór produktów i obliczenie okresu użytkowania umożliwiają narzędzia online dostępne na stronie www.igus.pl/polprodukty.


Elementy specjalne formowane metodą wtryskową dostępne już nie w ciągu kilku tygodni, lecz zaledwie w kilka dni

Dzięki nowej metodzie produkcji narzędzi klienci mogą otrzymać zamówione elementy specjalne, formowane drogą wtryskową już w czasie krótszym niż 24 godziny. Metoda „Speedigus“ dostępna bez wymogu minimalnej ilości zamówienia nadaje się do prototypów i początku produkcji seryjnej przy niskiej wielkości produkcji. „W ten sposób zapełniamy lukę, która istnieje pomiędzy metodą Rapid a klasyczną produkcją seryjną“ – wyjaśnia René Achnitz, kierownik działu łożysk ślizgowych „iglidur“. „Wytworzenie standardowych narzędzi seryjnych zajmuje z reguły od czterech do ośmiu tygodni, a związane z tym koszty opłacają się często dopiero od zamówień rzędu około 5.000 sztuk“. Natomiast dzięki „Speedigus“ poszczególne komponenty mogą zostać ukończone i wysłane w zaledwie jeden dzień. Klient musi tylko dostarczyć plik 3D CAD (preferowany jest STEP) i podać żądaną ilość sztuk. Zaletą tej metody w porównaniu z metodą Rapid jest możliwość wyboru spośród trybologicznie zoptymalizowanych materiałów „iglidur“ oraz lepsza stateczność i trwałość wykonanych elementów z tworzywa sztucznego. Aktualnie elementy „Speedigus“ mogą być wykonywane z materiałów „iglidur“ G, J, W300, X, M250, P, A180 i H2 oraz „igumid“ G – materiału wykonania prowadników przewodów firmy igus. Wyboru materiału, który najlepiej nadaje się do danej aplikacji, można dokonać w prosty sposób przy użyciu narzędzia online: www.igus.pl/speedigus. Wykonanie narzędzia i produkcja następują w terminie maksymalnie piętnastu dni od daty złożenia zamówienia. Każda oferta „Speedigus“ obejmuje wyczerpujące informacje techniczne na temat komponentów, włącznie z informacjami o czasie realizacji wykonania narzędzia. Koszty systemów „Speedigus“ rozpoczynają się od około 1.000 Euro, koszty części od 10 centów. Usługa ta obejmuje również długi okres magazynowania i utrzymywania w gotowości specyficznych narzędzi klienta na potrzeby ewentualnych późniejszych zamówień dodatkowych.


Rys. PM0212-01: igus GmbH, Kolonia

Większa swoboda konstruowania z półproduktami „iglidur“ dzięki szerokiej ofercie materiałów, średnic i długości.


Rys. PM0212-02: igus GmbH, Kolonia

„Speedigus“: indywidualne elementy klienta wykonywane metodą wtryskową z materiałów „iglidur“ G, J, W300, X, M250, P, A180 i H2 oraz „igumid“ G – materiału wykonania prowadników przewodów firmy igus – dostępne już nie w ciągu kilku tygodni, lecz zaledwie kilku dni.

KONTAKT:
igus® Sp. z o.o.

ul. Nakielska 3

01-106 Warszawa

Tel. 22-863 57 70

Faks 22-863 61 69

info@igus.pl

www.igus.pl

“igus, chainflex, readycable, easychain, e-chain, e-chainsystems, energy chain, energy chain system, flizz, readychain, triflex, twisterchain, invis, drylin, iglidur, igubal, xiros, xirodur, plastics for longer life, manus, vector“ są znakami towarowymi chronionymi prawem w Republice Federalnej Niemiec i na całym świecie.

KONTAKT PRASOWY:
Jörg Landgraf

Corporate Communication


igus GmbH

Spicher Str. 1a

D-51147 Köln

Tel. +49 (0) 22 03 / 96 49 - 459

Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 - 631

jlandgraf@igus.dewww.igus.de
DIN ISO 9001:2008
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna