Wiosna 2011 w tvp2 „Bitwa na Głosy”Pobieranie 106.35 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar106.35 Kb.

Informacja prasowa


WIOSNA 2011 W TVP2

Bitwa na Głosy”, seriale „Rodzinka.pl” oraz „Instynkt”, a także teleturniej „Postaw na milion” to tylko niektóre z wiosennych nowości, które dla swoich widzów przygotowała TVP2.


Tej wiosny Dwójka to przede wszystkim największe muzyczne widowisko w Polsce. Takiego programu jeszcze nie było. „Bitwa na Głosy” – osiem gwiazd na czele szesnastoosobowych zespołów, ponad 120 osób na jednej scenie. Olbrzymia energia, niezwykłe emocje, spektakularne wykonania polskich i światowych przebojów i zacięta rywalizacja. To wszystko już od 5 marca w sobotnie wieczory o godz. 20.05. Do pojedynku staną największe gwiazdy polskiej estrady: Urszula Dudziak, Halina Młynkova, Natasza Urbańska, Piotr Kupicha, Krzysztof Cugowski, Maciej Miecznikowski, Michał Wiśniewski oraz bracia Golcowie wraz ze swoimi zespołami wyłonionymi w trakcie castingów.

TVP2 to także znakomite seriale. 2 marca o godz. 20.45 zobaczymy premierowe odcinki nowego serialu komediowego „Rodzinka.pl”. Ta produkcja Telewizji Polskiej, oparta na kanadyjskim formacie, opowiada historię nietuzinkowej pięcioosobowej rodziny. Na jej czele stoją Natalia i Ludwik Boscy (Małgorzata Kożuchowska oraz Tomasz Karolak), którzy są rodzicami trzech synów: Tomka (Maciej Musiał), Jakuba (Adam Zdrójkowski) i Kacpra (Mateusz Pawłowski). Ich wzajemne relacje i rodzinne perypetie dostarczą widzom fantastyczną rozrywkę w środowy wieczór.

Kolejnym powodem, dla którego wiosną warto wybrać TVP2 jest serial kryminalny „Instynkt” z Danutą Stenką w roli głównej. Od 3 marca, w każdy czwartek o godz. 21.50 tajemnicza komisarz Anna Oster wraz z ekipą ze stołecznej dochodzeniówki rozwikła skomplikowaną zagadkę kryminalną, zbliżając nas tym samym do poznania tajemnicy skrywanej przez główną bohaterkę.

Teleturniej z milionem w tytule zawsze dostarcza widzom wiele emocji. TVP2 przygotowała dla widzów światowy format „Postaw na Milion”, który odniósł wielki międzynarodowy sukces. Gospodarz programu, Łukasz Nowicki, sprawdzi stalowe nerwy uczestników programu, którzy zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Przekonamy się o tym już wkrótce, od 5 marca w każdą sobotę o godz. 19.10.

Wiosną w TVP2 będzie można również zobaczyć nowy program popołudniowy „A normalnie o tej porze”, który zadebiutuje już 28 lutego o godz. 16.35. To pierwszy niestereotypowy, niepoprawny, pozytywnie ironiczny, awangardowy talk-show społeczno- kulturalny. Ten program to nawiązanie do m.in. najlepszych tradycji legendarnego Studia 2. Twórczynią nowego pasma jest Alicja Resich - Modlińska.
Ponadto zapraszamy do oglądania znanych i lubianych pozycji programowych TVP2. Serial „M jak miłość” i dalsze perypetie rodziny Mostowiaków będzie emitowany w poniedziałek i wtorek o godz. 20.40. Zobaczymy również nowy sezon „Licencji na wychowanie”. Od 28 lutego, od poniedziałku do czwartku, o godz. 19.00 zapraszamy do śledzenia zabawnych przygód rodzin Barańskich i Leszczyńskich. Niezwykle interesująco zapowiadają się kolejne odcinki serialu „Na dobre i na złe” (piątek godz. 20.05) oraz „Barw szczęścia” z emisją od poniedziałku do czwartku o godz. 20.10.

W wiosennej ofercie TVP2 nie zabraknie też nowych odsłon stałych pozycji programowych. Od 4 marca wraca na ekrany Dwójki program „Kocham Cię Polsko”. Nowe rundy, nowi goście i jak zawsze ogromna dawka dobrej zabawy dla całej rodziny. W „Kabaretowym Klubie Dwójki” zobaczymy jeszcze ciekawszych gości już od 6 marca o godz. 20.05 w TVP2, jeszcze więcej gwiazd zaśpiewa u Macieja Miecznikowskiego w programie „Tak to Leciało”. Na nowe odcinki zapraszamy od 6 marca (niedziela) o godz. 18.50.
OFERTA PROGRAMOWA TVP2

WIOSNA 2011

NOWOŚĆ

ROZRYWKA
BITWA NA GŁOSY

Emisja: od 5 marca o godz. 20.05
Program „Bitwa Na Głosy” jest największą produkcją telewizyjnej Dwójki w wiosennej ramówce.

Osiem Gwiazd: Maciej Miecznikowski, Piotr Kupicha, Natasza Urbańska, Michał Wiśniewski, bracia

Golcowie, Urszula Dudziak, Halina Mlynkowa, Krszystof Cugowski. Szesnastoosobowe zespoły wokalne. Artyści wracają do swoich rodzinnych miejscowości, by znaleźć ciekawych i utalentowanych członków zespołów wokalnych. Czy podczas przesłuchań pojawią się dawno niewidziane przez gwiazdy twarze z rodzinnych stron? Może Gwiazdy odnajdą ukochaną z przedszkola, kumpli ze szkoły, a może zwerbują miejscowego listonosza albo piekarza? Czy pojawią się fenomenalne głosy lub wierni fani gwiazd? Kto będzie chciał walczyć razem z artystami w ich drużynach?
Po skompletowaniu gwiazdorskich grup, czas na ciężką pracę i kompleksowe przygotowania do profesjonalnych występów. Artyści wezmą sprawy w swoje ręce i zaopiekują się swoimi zespołami. Członkowie przejdą intensywny kurs śpiewania oraz będą mieli niepowtarzalną okazję pracować ze sztabem specjalistów nad swoimi wokalnymi umiejętnościami, scenicznym wizerunkiem, poruszającą interpretacją oraz choreografią.
W studiu, w programach na żywo gwiazdy wraz ze swoimi podopiecznymi, staną do zaciętej walki. Podczas tego niezwykłego show wykonają największe  światowe i polskie przeboje. Ich występy bez wątpienia wzbudzą wielkie emocje. Wykonania znanych przebojów zaskoczą niejednego widza, gdyż przybiorą formę zapierających dech w piersiach widowisk.

„Bitwę na Głosy” będzie śledzić troje komentatorów, czyli cenionych osobowości świata telewizji i rozrywki oraz publiczność przed telewizorami. W każdym odcinku jeden z zespołów zostanie wyeliminowany z gry w drodze sms-owego głosowania widzów. W ekscytującym odcinku finałowym, dwie ekipy pod wodzą gwiazd zawalczą o nagrodę główną, jaką jest niezwykły prezent przeznaczony dla mieszkańców miejscowości, z której pochodzi zwycięzca!

Niepowtarzalne materiały video z castingów na: www.bitwanaglosy.tvp.pl
POSTAW NA MILION

Emisja: od 5 marca o godz. 19.05
Postaw na milion” to zupełnie nowy teleturniej dla widzów o stalowych nerwach.

Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry – zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już w marcu w Programie 2 Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący show „Postaw na milion”.

Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion w „Dwójce”.
Już niebawem zapraszamy na stronę internetową programu: www.postawnamilion.tvp.pl

A NORMALNIE O TEJ PORZE

Emisja: od 28 lutego, godz. 16.35

Od poniedziałku do piątku na żywo od 16.35 do 17.20.


Pierwszy taki, niestereotypowy, niepoprawny, pozytywnie ironiczny, bazujący na humorze abstrakcyjnym, awangardowy talk-show społeczno- kulturalny.

A normalnie o tej porze- to nawiązanie do najlepszych tradycji legendarnego Studia 2, które było forpocztą nowych zjawisk.

Gośćmi będą znani- pokazani z nieznanej strony i nie-znani, których warto poznać.

Największe osobowości świata kultury, polityki, sportu skomentują aktualne wydarzenia i zjawiska. Powiedzą, co oglądają w internecie? Jakie żarty ich śmieszą? Jakich gazet nie czytają? I od jakiej piosenki nie mogą się uwolnić?

Nasze tematy to: kultura, life-style, nowe zjawiska, technologie, niezwykłe umiejętności i talenty. Cięty język i dociekliwość prowadzących, atmosfera popołudniowego relaksu, wyróżniająca się designem scenografia to tylko niektóre atuty.

Program będzie miał charakter interaktywny, wykorzystujący najnowocześniejsze sposoby łączenia się z bohaterami i widzami.


Już niebawem zapraszamy na stronę programu: www.anormalnieotejporze.pl
KOCHAM CIĘ POLSKO

Emisja: od 4 marca o godz. 21.10
Piąta edycja programu to osiem rund dzielących drużyny od zwycięstwa Program Kocham Cię, Polsko! to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych jakie możemy oglądać na polskich ekranach. Wyniki oglądalności ostatniej edycji pokazały, że pojedynek gwiazd cieszy się coraz większą popularnością wśród widzów.

Już od 4 marca program wraca na ekrany Dwójki! Nowe rundy, nowi goście i jak zawsze ogromna dawka dobrej zabawy dla całej rodziny.

Niespodzianką dla wiernych widzów będzie odświeżona scenografia. Znane z programu naturalnej wielkości figury Żubrów zostały ozdobione polskimi motywami, zarówno tymi historycznymi jak i współczesnymi…

Kasia Zielińska i Marzena Rogalska ponownie staną naprzeciwko siebie by sprawdzić swoją wiedzę o Polsce i Polakach. Do swoich drużyn kapitankom udało się zaprosić m.in. takie gwiazdy jak Kayah, Alicja Majewska, Maryla Rodowicz, Maciej Orłoś, Joanna Liszowska, Olek Klepacz, Joanna Trzepiecińska, Emilia Krakowska, Halinka Mlynkowa, Krystyna Czubówna czy Natalia Kukulska.

W roli prowadzącego niezmiennie pojawi się Maciej Kurzajewski.

Swoje największe przeboje zaśpiewają w programie m.in. Kombii, Varius Manx, De Mono, a nawet… Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze.

Pierwsze starcie to sprawdzian ze znajomości polskich filmów i seriali. Runda Cytaty TV i film przypomni widzom najciekawsze fragmenty z całej historii polskiej telewizji.

Zdecydowanym hitem ostatnich dwóch edycji okazała się runda Głuchy telefon. Czas poznać kolejną dawkę plotek.

Wyzwaniem dla kapitanek będą jak zwykle uwielbiane przez widzów Kalambury. Kasia i Marzena będą musiały opisać polskie zabytki, potrawy, a nawet zwierzęta i rośliny .

Najtrudniejsza z rund - Wiedza o Polsce – zostanie w piątej edycji zastąpiona nową. Urodziny to sprawdzian z podstawowej wiedzy na temat naszego kraju. Utrudnieniem w odpowiadaniu na pytania jest krążący wśród uczestników „cykający” prezent. Tylko poprawna odpowiedź umożliwia przekazanie bomby dalej…

Runda Sport przypomni najpiękniejsze momenty z historii polskiego sportu. Zarówno te legendarne jak i te najnowsze.

W najbliższej edycji do programu wróci runda Tajemniczy przedmiot. Każda z kapitanek zaprezentuje przedmiot związany z polską historią. Drużyna przeciwna musi odgadnąć właściwe przeznaczenie przedmiotu wybierając jedną z wersji prezentowanych przez uczestników.

O wyniku decyduje Finał. Tu liczy się nie tylko wiedza o statystycznym Polaku, ale także szczęście...
Program Kocham Cię, Polsko! to także podróż przez historię polskiej muzyki!
Sprawdzianem ze znajomości słów polskich piosenek będą Muzyczne licytacje. Drużyny będą musiały zadeklarować ile wersów danego przeboju są w stanie sobie przypomnieć, a następnie... zaśpiewać je. Być może pomocna okaże się tutaj publiczność.

Innym muzycznym zadaniem będzie sonda. Tym razem to Polacy zanucą swoje ulubione piosenki. Wyzwaniem dla drużyn będzie podanie oryginalnego tytułu i wykonawcy słyszanego utworu. Po raz pierwszy sięgniemy po polskie hity śpiewane po angielsku.


Zapraszamy także na stronę internetową programu: www.kochamciepolsko.pl
MAKŁOWICZ W PODRÓZY

Emisja: od 27 marca, godz. 11.30

Cieszący się dużym autorytetem prowadzący – Robert Makłowicz – poza przygotowaniem lokalnych potraw przedstawi najciekawsze informacje dotyczące zwiedzanego regionu. Ciekawe konotacje historyczne, kulturowe oraz kulinarne są podstawą opowieści o zwyczajach i obyczajach prezentowanego kraju. Tym razem będą to podróże po Indiach, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluksu, Irlandii Północnej.SMAKI CZASU Z KAROLEM OKRASĄ

Emisja: od 26 marca, godz. 12.50
Cykliczny program kulinarny. Gospodarz programu - Karol Okrasa spotyka się z osobowościami - znanymi aktorami, sportowcami, pisarzami. W każdym odcinku magazynu prowadzący przygotowuje dla swojego gościa kilka dań, które mają nawiązywać do smaków znanych i zapamiętanych z dzieciństwa, czy tez z rodzinnego regionu. Czasem jest to fascynacja kuchnią poznaną w podróży lub wspomnienie związane z najważniejszą osobą w życiu..

AKCJA STYLIZACJA

Emisja od 4 marca, o godz. 11.30
Nowy program wnętrzarski, którego gospodarzem będzie Patrycjusz Tomaszewski – znany głównie z radiowej Czwórki.

Bohaterami poszczególnych odcinków programu będą panowie, którzy chcą zrobić niespodziankę swoim partnerkom poprzez zmianę wystroju mieszkania. Ekipa programu odmienia zupełnie jedno z pomieszczeń. Jednak na czas trwania remontu panowie muszą pozbyć się swojej partnerki, organizując jej np. wyjazd do SPA.

Nasi styliści przedstawiają swoje rekomendacje dotyczące zmian jakie proponują, od koloru ścian, po drzwi, lampę, dywan i wprowadzają je w życie. Eksperci doradzą jak zmniejszyć lub powiększyć optycznie pomieszczenie, jakie dobrać kolory ścian, meble, dodatki, wykładziny.


FAMILIADA

 

Program emitowany w każdą sobotę, niedzielę i dni świąteczne o godz.14.00Mimo upływu lat oglądalność tego rodzinnego programu utrzymuje się nadal w czołówce.

W zabawie biorą udział dwie pięcioosobowe rodziny z których jedna przechodzi do finału i ma szansę wygrać nagrodę pieniężną. Liczy się dobra zabawa, zarówno w studiu jak i przez telewizorem. Gospodarzem jest znany aktor – Karol Strasburger


JEDEN Z DZIESIĘCIU

Program emitowany w każdy poniedziałek, wtorek i środę o 17.25

Jest to od lat jest to jeden z najbardziej lubianych teleturniejów o charakterze edukacyjnym.. Wymaga dużej wiedzy z różnych dziedzin życia. Uczestnicy muszą wykazać się refleksem, wszechstronną wiedzą i  mieć sporo szczęścia – na poprawną odpowiedź są zaledwie trzy sekundy.

Laureat wygrywa nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe.

10 najlepszych zawodników z tzw. Odcinków eliminacyjnych spotyka się ponownie w Wielkim Finale gdzie nagrodą jest 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH..

Gospodarzem programu jest znany dziennikarz radiowo-telewizyjny – Tadeusz Sznuk


GILOTYNA”

Program emitowany we czwartek i piątek o godz.17.25


GILOTYNA to teleturniej w którym gra opiera się na słowach, skojarzeniach, wymagająca niekonwencjonalnego myślenia. To sprawdzian wiedzy z różnych dziedzin życia. Emocje i możliwość wygrania nawet 100 tysięcy złotych.

Gospodarzem programu jest znany dziennikarz i prezenter radiowo- telewizyjny – Roman CzejarekNOWOŚĆ
POLSKIE SERIALE
RODZINKA.PL

Emisja: od 2 marca o godz. 20.45

Nowy hit Dwójki to stuprocentowy serial komediowy. Opowiada historię nietuzinkowej pięcioosobowej rodziny. Na jej czele stoją Natalia i Ludwik Boscy (Małgorzata Kożuchowska oraz Tomasz Karolak), para po trzydziestce, która poznała się jeszcze na studiach. Wzajemna fascynacja, miłość od pierwszego wejrzenia… i tak to zaczęło się ich wspólne życie. Dziś są rodzicami trzech chłopców: Tomka (Maciej Musiał), Jakuba (Adam Zdrójkowski) i Kacpra (Mateusz Pawłowski). Każdy z nich to indywidualista, z inną pasją, temperamentem i charakterem.

Mimo trójki synów, państwo Boscy myślą o kolejnym potomku. Tym razem jednak o… Boskiej - dziewczynce! Pracują nad tym, kiedy cały dom pogrążony jest we śnie. W dzień także podejmują próby. W końcu każda pora jest dobra na prokreację! Niestety, to nie najłatwiejsza sztuka na świecie - szczególnie gdy przez dziurkę od klucza podglądają wścibskie dzieciaki…

Po szczerym i niewymuszonym zachowaniu serialowej rodzinki widać, że nie zdaje sobie ona sprawy z tego, że jest podglądana przez widzów. - Patrzymy na Boskich lekkim bigbrotherowskim okiem - porównuje producentka Dorota Kośmicka-Gacke. - I może dlatego Boscy nie boją się rozmów na tematy niewygodne – o poligamii czy orgazmie. Przedstawiają synom świat w taki sposób, jaki oni sami go postrzegają, czyli szczerze i bez tabu. Może i popełniają mnóstwo błędów wychowawczych, ale kto ich nie popełnia? Sposób, w jaki to robią, budzi śmiech i wywołuje refleksję u „podglądacza” - „czy ja też taki/-a jestem?”, „czy moje dzieciaki też mnie tak wkręcają?!”.

Mimo upływu lat Natalia i Ludwik kochają się do szaleństwa. Patrzą na siebie tak samo jak wtedy, gdy się w sobie zakochali. No cóż, wystarczy tylko spojrzeć na Natalię - choć urodziła trójkę dzieci, wygląda kwitnąco! Figurę ma do pozazdroszczenia, ubiera się modnie i z klasą. Mimo wielu obowiązków znajduje także czas dla siebie. Doskonale godzi życie zawodowe z prywatnym. Nie narzeka za zmęczenie. Czerpie radość z chwil spędzonych z rodziną. Trzyma fason nawet wtedy, gdy chłopcy zasypiają w butach narciarskich, a Tomek chce zostać opiekunem dwunastomiesięcznego bobasa… Prawda jest taka, że Natalię ożywia… każda propozycja spędzenia kilku chwil za drzwiami sypialni - co widzowie zobaczą na własne oczy!

Nic więc dziwnego, że gdy tylko nadarzy się chwila samotności, także Ludwik wykorzystuje ją na wymienianie czułości ze swoją piękną żoną. Figlarny uśmiech i spojrzenie zdradzają jego niecne zamiary. Boski nieustannie marzy o porwaniu Natalii w ustronne miejsce, aby pobyć z nią sam na sam. On żyje dla takich momentów! - Chcemy przyciągnąć szerszą widownię śmiałym podejściem do tematów damsko-męskich, bezpruderyjnie i bez cenzurki - podkreśla Dorota Kośmicka-Gacke.

Reż: Patrick Yoka

Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski.


Zapraszamy także na stronę serialu: www.rodzinka.tvp.pl

INSTYNKT

Emisja: od 4 marca o godz. 21.50
"Instynkt" jest serialem, który na polskim rynku serialowym wyróżnia wyjątkowa tajemnica głównej bohaterki i narracyjna dwutorowość opowiadania. Każdy odcinek to opowieść o jednej zbrodni i śledztwie, które rozwiązuje jej zagadkę, ale dodatkowo - przez wszystkie odcinki - towarzyszy widzom oryginalny i wciągający wątek historii głównej bohaterki. Akcja prowadzona jest tak, by wciąż zaskakiwać widza losami Oster i jednocześnie wciągać nową widownię kolejnymi zagadkami kryminalnymi. Na tych dwóch poziomach jest prowadzona swoista gra z widzem: czy Oster (a my wraz z nią) odkryje swoją tajemnicę; czy naszym policjantom uda się rozwikłać kolejną zagadkę kryminalną?

INSTYNKT to serial z podwójną tajemnicą: w każdym odcinku zostaje rozwikłana zagadka zbrodni, a kolejne epizody zbliżają nas do ponania tajemnicy głównej bohaterki.

Chcąc wskazać unikalne cechy serialu, należy przede wszystkim podkreślić wyjątkowość głównej bohaterki. Anna Oster jest kobietą tajemniczą – nic nie wiemy o jej historii, za to z jej zachowania czytamy, że przeszłość wycisnęła na niej bardzo silne piętno. Oster jest niezwykle skuteczna w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, bo, poza wielką wiedzą i doświadczeniem, zawsze kieruje się swoim niezwykłym instynktem. To ją wyróżnia w środowisku policyjnym. Poza tym jest piękną kobietą, która wiele zmieni w życiu stołecznej komendy…

Reżyser: Patryk Vega

Obsada: Danuta Stenka, Paweł Królikowski , Piotr Głowacki, Szymon Bobrowski, Marieta Żukowska
Zapraszamy na stronę internetową serialu: www.instynkt.tvp.pl
M JAK MIŁOŚĆ

Emisja: Poniedziałek-wtorek godz. 20.40
Najpopularniejszy polski serial tradycyjnie będzie pełen niespodzianek.

Mostowiakowie zaczną odczuwać coraz poważniejsze kłopoty finansowe, do tego padną ofiara wyłudzenia. Marek (Kacper Kuszewski) zakończy długie badania w niemieckiej klinice i nie od razu będzie mógł im pomóc. Za to Hanka (Małgorzata Kożuchowska), oprócz pracy w szkole, podejmie się pracy fizycznej. Mimo starań, z jej życia nie zniknie tajemnicza sąsiadka, Anna (Tamara Arciuch). A razem z Markiem na nowo stanie przed koniecznością podjęcia decyzji w sprawie powrotu do siebie…

Marta (Dominika Ostałowska) i Andrzej (Krystian Wieczorek) po raz kolejny ustalą datę ślubu. Oboje z ulga myślą, że to już ostateczne. Szczęście narzeczonych zaćmi nowa znajomość adwokata w berlińskim biurze… Nie ujdzie to uwadze Szymona. Tymczasem Sandra (Anna Dereszowska) oświadczy się lekarzowi…

Łukasz na dobre zerwie z Gabi i troskliwie zajmie się Ewą. W wyniku różnych sytuacji odkryje, że interesuje go medycyna. I przeżyje swój pierwszy raz…

Agnieszka (Magdalena Walach) będzie walczyła ze swoim uczuciem do Tomka (Andrzej Młynarczyk). Małgosia (Joanna Koroniewska) na nowo wpadnie w panikę, szczególnie po jednym smsie Agnieszki…

W życiu uczuciowym Pawła (Rafał Mroczek) same zawirowania – Ola (Anna Karczmarczyk) wyzna mu miłość, Paweł zauroczy się w Ewelinie (Maja Bohosiewicz), Madzia (Anna Mucha) przyjedzie na ślub ojca (Emilian Kamiński) i znów spotka się z Pawłem, a do Zduński pozna atrakcyjna panią weterynarz…

Kinga (Katarzyna Cichopek) będzie musiała radzić sobie bez Piotrka (Marcin Mroczek), którego pochłonie praca w nowej kancelarii w Berlinie. Kolejny kryzys małżeński zawiśnie na włosku. A Mirka (Andżelika Piechowiak) coraz poważniej będzie myślała o sprzedaży portalu matrymonialnego – wtedy Zduńska straciłaby pracę…

NA DOBRE I NA ZŁE

Emisja: Piątek godz. 20.05

Wiosna w Leśnej Górze przyniesie wiele emocjonujących wydarzeń. Rumieńców nabierze życie doktora Piotra Gawryły (Marek Bukowski). Stałym pacjentem szpitala zostanie jego mentor – profesor Soszyński (Krzysztof Wakuliński). Żona profesora (Anna Dereszowska) i Gawryła mają wspólną przeszłość, którą trudno będzie ukryć… Przystojny doktor wda się także w romans z jedną z rezydentek, budząc jednocześnie skrajne uczucia Zosi (Małgorzata Foremniak)…

W szpitalu będzie gorąco także z powodów walki rezydentów z wolontariuszami. Aśka (Matylda Damięcka) sprzymierzy się z Przemkiem (Marcin Rogacewicz). Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) i Agata (Emilia Komarnicka) spróbują walczyć o własnych siłach, każda z zupełnie innych powodów. A Nina (Agnieszka Judycka) zbliży się do Sambora (Radosław Krzyżowski), który z kolei będzie musiał podjąć decyzję, kto zostanie na chirurgii…

Lena (Anita Sokołowska) wróci do szpitala. Wszyscy zauważą, że to już nie jest ta sama przebojowa lekarka, co przed chorobą. Jej zbyt emocjonalne podejmie do pacjentów przysporzy jej nowe kłopoty. Nie przestanie też marzyć o dziecku…

Kuba (Artur Żmijewski), który wróci do Polski, zastanie już zupełnie nowy szpital i nowe oblicze swoje żony… A wszystkich czeka dramatyczne wydarzenie, które wstrząśnie całym personelem…
Wraz z wiosną do Leśnej Góry zawita plejada gwiazd m. in. Anna Dereszowska, Anna Seniuk, Alina Janowska, Krzysztof Wakuliński, Paulina Chruściel, Sebastian Cybulski, Maciej Marczewski, Magda Lamparska, Wiktoria Horodecka i Mikołaj Krawczyk
LICENCJA NA WYCHOWANIE

Emisja: od 28 lutego, godz. 19.00 (poniedziałek-czwartek)
W nowym sezonie „Licencji na wychowanienie zabraknie emocji. U Barańskich rewolucja - Ryszard najpierw awansuje, a potem straci pracę. Nie będzie wiedział, jak przyznać się do tego żonie. Kiedy Roma w końcu to odkryje, sama zacznie szukać pracy. Zrobi to w tajemnicy przed mężem, żeby nie robić mu dodatkowej przykrości. W końcu Roma spróbuje spożytkować swoje kulinarne zdolności w nowy sposób. Razem z siostrą założy firmę cateringową. Tymczasem Ryszard zostanie w domu z dziećmi… Marysia przejmie pałeczkę po Łukaszu i zupełnie przestanie się uczyć. Łukasz z kolei będzie dojrzewał do myśli o przeprowadzce do akademika. Madzia zrobi postępy w boksie, a Mateusz pójdzie do przedszkola… U Barańskich nie zabraknie także ciekawych gości – rodziców Ryszarda, amantów siostry Romy – Julii, dzikiego lokatora w postaci szefa Ryszarda oraz …matki Romy.

U Leszczyńskich jak zwykle nie będzie spokoju. Najpierw domownicy stoczą ze sobą batalię o dotrzymanie postanowień noworocznych – każdy każdemu obiecał ambitne wyzwania. Dojdzie do przekupstw i tajnych zmów… Potem po pożarze Leszczyńscy będą musieli wyprowadzić się z domu. Pod swój dach przyjmie ich pani Czesia. Dzięki temu poznamy pana Janka – w tej roli Mirosław Zbrojewicz. Niespodziewanie między Leszczyńskimi i gospodarzami wytworzy się swoista symbioza, co nie ujdzie uwadze dziadkom, którzy nie będą na to patrzeć spokojnie…


Oprócz Mirosława Zbrojewicza w nowym sezonie pojawią się także gwiazdy: Anna Seniuk, Sonia Bohosiewicz, Anna Mucha, Katarzyna Figura.


PASMO KINO NA MAXA - środa 21.50

TAXI 2 

Emisja: 2 marca, godz. 21.50

         

Minister obrony Japonii przybywa z wizytą do Marsylii, aby przyjrzeć się pracy grupy, która walczy ze zorganizowaną przestępczością - niestety zostaje porwany przez Yakuzę, japońską mafię! W roli głównego pościgowego występuje dobrze znany z części pierwszej taksówkarz Daniel (Samy Naceri), dawniej kierowca rajdowy.

Reż. Gerard Krawczyk

Wyk. Sami Naceri, Frederic Diefenthal, Emma Sjoberg

TAXI 3

Emisja: 9 marca, godz. 21.50

                      

Trzecia część szalonych przygód Daniela, sympatycznego taksówkarza z Marsylii, który swoim specjalnie przerobionym samochodem dokonuje niezwykłych wyczynów, oraz jego przyjaciela policjanta imieniem Emilien. Tym razem, wraz ze swoim przełożonym, komisarzem Gibertem i kolegami stara się on schwytać członków złodziejskiego gangu, którzy chodzą w strojach Świętych Mikołajów. Niestety, pomimo starań policji pozostają nieuchwytni. Emilien tak się tym przejmuje, że wciąż myśli tylko o pracy, a jego dziewczyna, Petra od ośmiu miesięcy nie ma okazji mu powiedzieć, że jest w ciąży... Poczynania komisarza Giberta obserwuje piękna Chinka podająca się za dziennikarkę, która w rzeczywistości jest... szefem gangu Świętych Mikołajów! Po wielu przygodach i szalonych pościgach - podczas których taksówka Daniela między innymi... śmiga po ośnieżonych alpejskich stokach - członkowie gangu zostają schwytani, a zaraz potem Emilien zostaje ojcem! Ponieważ dziewczyna Daniela również zaszła w ciążę, on też niedługo będzie miał nowe obowiązki!

Reż. Gerard Krawczyk

Wyk. Sami Naceri, Frederic Diefenthal, Bernard Farcy


PARK JURAJSKI  

Emisja: 6 kwietnia, godz. 21.50

                                                                                                

Ekscentryczny multimilioner John Hammond (Richard Attenborough) zaprasza parę naukowców, paleontologa doktora Alana Granta (Sam Neill) i doktor Ellie Sattler (Laura Dern) na swoją egzotyczną wyspę, gdzie udało mu się stworzyć prehistoryczny park jurajski. Hammond decyduje się udostępnić park szerokiej publiczności. Jego główną atrakcją mają być żywe dinozaury, odtworzone na drodze eksperymentów z DNA. Jednak niebezpieczne stworzenia uwalniają się spod opieki człowieka.

Reż. Steven Spielberg,

Wyk. Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum

ZAGINIONY ŚWIAT: PARK JURAJSKI   

Emisja: 13 kwietnia, godz. 21.50

                                                          

Sukces pierwszego filmu "Jurassic Park" spowodował realizację dalszej części. Akcja drugiego filmu rozgrywa się w 4 lata po dramatycznych wydarzeniach w Parku Jurajskim. Okazuje się, że na wyspie Isla Sorna istniała doświadczalna "fabryka dinozaurów". John Hammond (Richard Attenborough) prosi dr Malcolma (Jeff Goldblum) o jej zbadanie i zrobienie kilku zdjęć prehistorycznym gadom. Doktor nie chce się na to zgodzić, gdyż pamięta jak kończą się przygody z dinozaurami. Kiedy dowiaduje się jednak, że na wyspie jest już jego narzeczona - wyrusza natychmiast. Bohaterowie nie chcą ingerować w życie dinozaurów, niestety ich zdania nie podziela bratanek Hammond'a (Arliss Howard). Chce on wykorzystać ogromne gady do celów handlowych i stworzyć ogród zoologiczny. Natura jednak ma to do siebie, że często wymyka się spod kontroli, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z dinozaurami.

Reż. Steven Spielberg,

Wyk. Jeff Goldblum, Julianne Moore, Richard Attenborough  

           


PARK JURAJSKI 3  

Emisja: 20 kwietnia, godz. 21.50

                                                                                             

Pragnąc zdobyć fundusze na kontynuowanie badań potwierdzających teorię o inteligencji Velociraptorów, sławny paleontolog dr Alan Grant (Sam Neill) godzi się wziąć udział w wyprawie na Isla Sorna, zorganizowanej przez małżeństwo Kirbych (William H. Macy i Tea Leoni). To, co miało być beztroską wycieczką, zwykłym kaprysem bogaczy, szybko przeradza się w prawdziwy koszmar. Isla Sorna jest bowiem pozostałością po ośrodku korporacji InGen należącej do ekscentrycznego milionera Hammonda, gdzie dokonywano eksperymentów genetycznych przywracających do życia wymarłe miliony lat temu dinozaury. Gdy okazuje się, że prawdziwym celem wyprawy jest odnalezienie zaginionego na wyspie, 14 - letniego syna Kirbych - Erica (Trevor Morgan) - Grant musi przywołać całą swoją wiedzę, spryt i odwagę, by ujść cało i uratować niewinnych ludzi przed krwiożerczymi bestiami.

Reż. Joe Johnston

Wyk. Sam Neill, Tea Leoni, William H. Macy


CYKL „ALIBI NA PONIEDZIAŁEK” - Poniedziałek godz. 23.50

TAJNIAK

Emisja: 7 marca, godz. 23.50

Tajny agent Franck Chajewski, zostaje schwytany przez policję. Jest podejrzany o współudział w poważnej kradzieży. Łupem padły diamenty o wartości 80 milionów franków. Policjanci prowadzący śledztwo naciskają, by Franck wyjawił miejsce ukrycia cennej walizki. Wraz z Chajewskim do aresztu trafia piękna Nina, która też skrywa pewną tajemnicę.

Reż. Olivier Marchal

Wyk. Richard Anconina, Anne Parillaud, Gerald LarocheDETEKTYW

Emisja: 14 marca, godz. 23.50
Sierżant Malcolm Ainslie, były ksiądz, ściga seryjnego mordercę, który z niezwykłym okrucieństwem torturuje i morduje starsze małżeństwa. Jedyną wskazówką są odniesienia do tekstów biblijnych. Jednocześnie Malcolm przeżywa kryzys małżeński – jego żona Karen nie może zaakceptować faktu, że dla Malcolma najważniejsza jest jego praca. Wyprowadziwszy się z domu, nawiązuje on romans z koleżanką-policjantką Cynthią. Jednak jej ojciec, który jako członek rady miejskiej jest surowym krytykiem policji, żąda by Cynthia zerwała z Malcolmem. Cynthia ulega presji ojca, lecz kolejnymi ofiarami stają się jej rodzice.

Reż. David Cass. Sr.,

Wyk. Tom Berenger, Annabeth Gish, Rick Gomez, Sean O’Bryan, Cybill Shepherd

DETEKTYW

Emisja: 21 marca, godz. 23.50
Policja śledzi kilku podejrzanych, jednak bez rezultatu. Jeden z nich zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach i na podstawie poszlak uznany za winnego serii okrutnych morderstw. Malcolm dochodzi do wniosku, że seryjnym mordercą jest jednak inny z podejrzanych, którego udaje się wreszcie złapać na gorącym uczynku. Jest nim fanatyk religijny, który uważa siebie za wykonawcę woli bożej. Morderca przyznaje się do wszystkich zbrodni z wyjątkiem jednej – rodziców Cynthii. Malcolm postanawia wznowić śledztwo i doprowadzić sprawę do końca…

Reż. David Cass. Sr

Wyk. Tom Berenger, Annabeth Gish, Rick Gomez, Sean O’Bryan, Cybill Shepherd

W POTRZASKU

Emisja: 28 marca, godz. 23.50
Thriller zrealizowany przez Thomasa Vincenta na podstawie powieści Donalda Westlake’a "Kontrakt". Brice Kantor, znany autor powieści sensacyjnych spotyka na dworcu dawnego kolegę, również pisarza, dla którego los nie był tak łaskawy. Brice proponuje przyjacielowi szczególny kontrakt: zabicie jego byłej żony (Lucie Kantor) i pisanie dla niego powieści. Ben, który jest w trudnej sytuacji finansowej, przyjmuje propozycję.

Reż. Thomas Vincent,

Wyk. Francois Cluzet, Karin Viard, Bernard Giraudeau, Anne Brochet, Jacques Spiessen

ZABÓJSTWO NASZEJ MATKI

Emisja: 4 kwietnia, godz. 23.50

Film oparty na faktach. Historia nieudanego, powtórnego małżeństwa Anne Scripps, dziedziczki fortuny wydawniczej. O 10 lat młodszy mąż jest agresywnym alkoholikiem. Jej dorosłe córki mimo wysiłków nie potrafią nie dopuścić do zbliżającej się tragedii.

Reż. Bill L. Norton

Wyk. Roxane Hart, James Wilder, Holly Marie Combs


LIST DO MORDERCY

Emija: 11 kwietnia, godz. 23.50

Rok 1965. Sekretarka w firmie produkującej nawozy sztuczne wpadła na trop przestępstwa. Świadomi tego szefowie firmy wrzucają kobietę do szybu windy.

30 lat później robotnik budowlany, podczas rozbiórki budynku, znalazł list napisany przez sekretarkę tuż przed śmiercią. Robotnik i jego żona mają problemy finansowe, grozi im utrata domu. Postanawiają szantażować biznesmenów i w ten sposób zdobyć pieniądze. Biznesmani nie zamierzają się poddać i polują na parę desperatów.

Reż. Janet Meyers,

Wyk. Mare Winningham. Nick Chinlund. Rip Torn, Josef Sommer, Eddie Jones, James Murtaugh. Dey Young i inni


NAPISAŁA: MORDERSTWO. POŁUDNIE, POŁUDNIOWY ZACHÓD

Emisja: 18 kwietnia, godz. 23.50

Kryminał/sensacyjny, kolejna przygoda Jessiki Fletcher (Angela Lansbury), pisarki, autorki kryminałów. Młoda kobieta, Sarah McLeish, (Mel Harris), staje się świadkiem zabójstwa pracownika tajnej agendy rządowej. Śledztwo przejmuje FBI i zaczyna ochraniać Sarę, którą sprawca widział. Jadąc pociągiem Sarah zaprzyjaźnia się z Jessiką. Kiedy nagle znika, pisarka podejmuje prywatne śledztwo...

Reż. Anthony Shaw
Wyk. Angela Lansbury, Mel Harris, Ray Baker, Cliff Bemis, Keith David, Harriet Sansom Harris

CYKL”KOCHAM KINO”

WIECZNA CALLAS

Emisja: 1 marca, godz. 0.00

Film ukazuje ostatnie dni gwiazdy opery Marii Callas. Najlepsze lata dla Marii dawno minęły. Callas przeprowadziła się do apartamentu w Paryżu, aby tam w zaciszu przeżyć ostatnie dni. Mimo kłopotów z gardłem i żałoby po śmierci prawdziwej miłości, menadżer Marii Callas, Larry Kelly, postanawia namówić swoją klientkę do spektakularnego powrotu na scenę...

Reż. Franco Zeffirelli,

Wyk.: Fanny Ardant, Jeremy Irons, Joan Plowright, Jay Rodan, Gabriel Garko, Justino Diaz, Manuel de BlasNOCNE PRZEJŚCIE

Emicja: 8 marca, godz. 0.00

Western. Banda osławionego Whitey’a Harbina okrada kolejne pociągi z wypłatą dla budownicznych kolei. Robotnicy grożą strajkiem. Do przewozu pieniędzy dyrekcja kolei angażuje byłego pracownika, Granta McLaine’a, zwolnionego dyscyplinarnie kilka lat wcześniej za pomoc w ucieczce złodziejowi, a prywatnie młodszemu bratu McLaine’a. Grant podejrzewa, że ów brat, Utica Kid, jest członkiem bandy…

Reż: Jaimes Nelson,

Wyk: James Stewart, Audie Murphy, Dianne Foster, Dan DuryeaBOB ROBERTS

Emisja: 15 marca, godz. 0.00

Tytułowy bohater to piosenkarz folkowy, który sam doszedł do wielkich milionów. Marzy o karierze politycznej i jako człowiek czynu zamierza kandydować do Senatu. Jego kampania wyborcza wzbudza sensację wśród elektoratu stanu Pensylwania. Bob Roberts po prostu śpiewa o powrocie prawdziwych wartości w sposób poruszający serca słuchaczy. Przeciwnikiem Boba jest szanowany senator Brickley Paiste. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Mało kto uchroni się przed unurzaniem w błocie. Mnożą się oszczerstwa, oskarżenia o alkoholizm i zdrady małżeńskie...

W 1992 Tim Robbins otrzymał Bronze Award na Festiwalu Filmowym w Tokio, w 1993 - nagrodę Political Film Society w USA, a w 1993 roku nominację do Złotego Globu.

Reż: Tim Robbins,

Wyk: Tim Robbins, Giancarlo Esposito, Rebecca Jenkins,Alan Rockman, Ray Wise

CZARNY BLUES

Emisja: 22 marca, godz. 0.00

Historia muzyka jazzowego Bleeka Gilliama, który gra w swoim zespole na trąbce. Jest bardzo wymagający. Nie idzie na żadne kompromisy. Całe dotychczasowe życie podporządkował jednemu celowi. Za wszelką cenę chce osiągnąć sukces. Poza wszystkim muzykę kocha tak mocno, że nawet piękne kobiety pojawiające się w jego życiu stawia na drugim planie. Film Spike'a Lee to nie tylko film jazzowy. "Mo' Better Blues" jest też hołdem złożonym kulturze afroamerykańskiej, o której nieczęsto mówi się w kinematografii.

Reż. Spike Lee

Wyk. Denzel Washington, Dick Anthony, Cynda Williams, Nicolas Turturro
RAJ ODNALEZIONY

Emisja: 29 marca, godz. 0.00
Koniec XIX wieku. Paryż. Paul Gauguin jest maklerem giełdowym. Ma on kochającą żonę i czwórkę dzieci. Jednak największą jego pasją jest jednak malarstwo. I oto pewnego dnia postanawia poświęcić się mu całkowicie. Kiedy rodzina popada w ubóstwo, żona wyjeżdża z dziećmi do rodzinnej Kopenhagi. Paulowi także otwieraja sie oczy i też jedzie do Danii . Próbuje powrócić do interesów. Niestety, fascynacja malarstwem okazuje się jednak silniejsza. Gauguin wraca do Paryża, a potem w poszukiwaniu malarskich inspiracji i tańszego życia trafia na wyspę Tahiti, gdzie tworzy swoje najlepsze obrazy.

Reż. Mario Andreacchio,

Wyk. Kiefer Sutherland, Nastassja Kinsky, Zuzanna Hodkova, Peter Varga

PIERWSZA STRONA

Emisja: 5 kwietnia, godz. 0.00

Stephen Glass, dwudziestokilkuletni, wygadany młodzieniec, trafia do zespołu redakcyjnego "The New Republic", magazynu podległego partii demokratycznej. Glass, choć najmłodszy w zespole, szybko staje się pupilkiem redaktora naczelnego, Michaela Kelly'ego. Atutem Glassa jest sprawne pióro i zdolność wyszukiwania kontrowersyjnych tematów. To Glass opisuje skandale, jakie wydarzają się na zjeździe młodych członków Partii Republikańskiej. Kolejne teksty Glassa przynoszą mu coraz większą sławę i nikt nawet nie podejrzewa, że nie wszystko w jego tekstach jest prawdą.

Reż. Billy Ray

Wyk. Hayden Christensen, Chloe Sevigny, Peter SarsgaardZAPACH KOBIETY

Emisja: 12 kwietnia, godz. 0.00

Emerytowany oficer armii USA Frank, nie może się pogodzić ze swoją ślepotą. Charlie jest maturzystą i aby zdobyć pieniądze decyduje się opiekować i towarzyszyć Frankowi podczas świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że nie będą to łatwo zarobione pieniądze.

Wyk. Al. Pacino, Chris O’Donnell, Gabrielle Anwar

TARGOWISKO PRÓŻNOŚCI

Emisja: 19 kwietnia, godz. 0.00
Filmowa wersja klasycznej XIX - wiecznej powieści Williama Makepeace Thackeraya wydanej w Polsce jako "Targowisko próżności". Adaptację wyreżyserowała znana i podziwiana na całym świecie Mira Nair. Film pokazuje obraz angielskiego społeczeństwa pierwszej połowy XIX wieku, w czasach wojen napoleońskich. Osią filmu są losy pięknej, pełnej życia, ambitnej, ale też i wyrachowanej Becky Sharp (Reese Witherspoon), córki podrzędnego angielskiego malarza i francuskiej chórzystki. Osierocona w młodym wieku dziewczyna pragnie za wszelką cenę wyrwać się ze swego otoczenia i zaznać życia pełnego bogactwa i sławy.

brytyjskiego premiera. Wyważony scenariusz, wspaniała kreacja Helen Mirren w roli tytułowej i umiejętnie dozowana dramaturgia sprawiają, że obraz Stephena Frearsa jest prawdziwą ucztą...

Reż.: Mira Nair,

Wyk.: Reese Whiterspoon, Bob Hoskins, Gabriel Byrne, Romola Garai
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje o ramówce dla dziennikarzy: http://www.tvp.pl/prasa/
Serwis fotograficzny: http://www.tvp.pl/fotopat/serwis/home.asp , tel. (22)5476723: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna