Wiosna w tvp abc wśród nowych animacji: zdobywca Emmy 2014 – serial „Peg + Kot”Pobieranie 29.67 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar29.67 Kb.


Wiosna w TVP ABC

Wśród nowych animacji: zdobywca Emmy 2014 – serial „Peg + Kot”, niebieska lokomotywa „Tomek i przyjaciele”, dzielny „Strażak Sam”; wśród nowych programów: realizowane we współpracy z EBU „Dzieci świata”, magazyn „Teleranek”, „Kulturanek”; wśród programów dla rodziców: „1000 pierwszych dni”, „Podróżnik” i „Klimaty i smaki” – to tylko niektóre niespodzianki programowe przygotowane przez TVP ABC na wiosnę.
NOWE ANIMACJE TVP ABC
SMERFY nowe odcinki nie emitowane w TVP ABC

poniedziałek-niedziela, godz. 9:10, 13:10, 19:00 od 27 marca

Doskonała zabawa dla całej rodziny. Zabawne perypetie niebieskich stworzonek, żyjących w domkach z grzybków. Papa Smerf i jego wesoła gromadka w rozlicznych przygodach, a czasem nawet pazurach Gargamela. Popisowe numery Zgrywusa, złote myśli Ważniaka, zachcianki Łasucha oraz Laluś, Osiłek, Harmoniusz i blond Smerfetka, w której podkochiwał się każdy Smerf. Takich bajek się nie zapomina.
TABALUGA

poniedziałek-niedziela, godz. 9:50, 13:55, 19:35 od 1 marca

Zły bałwan król Arktos, rządzi krainą lodu Lodolandią. Nienawidzi zieleni, a jego marzeniem jest ciągłe powiększanie swego lodowego królestwa. Przed miotanymi przez Arktosa śnieżnymi kulami uciekają wszystkie zwierzęta. Podczas ucieczki trafiają na tajemnicze jajo, z którego wykluwa się dziwne stworzenie. Nikt nie wie kim ono jest. Okazuje się, że Tabaluga (tak nazwano małego smoka) pochodzi z kosmosu, a ponieważ może ziać ogniem tylko on w całym królestwie skutecznie potrafi przeciwstawić się Arktosowi.
PEG + KOT

poniedziałek-niedziela, godz. 6:40, 10:40, 17:30 od 1 marca

Serial animowany nagrodzony w 2014 r. nagrodą Emmy m.in. w kategorii animacji dla dzieci przedszkolnych (w sumie otrzymał trzy różne nagrody). Serial powstał na podstawie, opublikowanej w 2012 r., książki pt. „The Chicken Problem”. Przygody małej Peg i jej kota, którzy bardzo różnią się w postrzeganiu rzeczywistości, ale wzajemnie się uzupełniają przekazując zdobywane doświadczenia. Rozwiązują trudne zadania i zagadki i wspólnie uczą się matematyki, a ten świat potrafi być fascynujący.
CHARLIE I LOLA

poniedziałek-niedziela, godz. 6:55, 11:00, 17:45 od 26 marca

Charlie i Lola to rodzeństwo (7 i 5 lat), które doskonale się uzupełnia. To, czego nie lubi Charlie, lubi Lola i odwrotnie. To, z czym nie radzi sobie Charli, doskonale poradzi sobie Lola. Logika, humor i siła wyobraźni to doskonali pomocnicy. Serial opowiada zabawne historie i przygody z ich „małego” życia.
TOMEK I PRZYJACIELE

poniedziałek-niedziela, godz. 9:35, 13:40, 19:20 od 26 marca

Seria animowana o małej, wygadanej, niebieskiej lokomotywie o imieniu Tomasz. Wraz z grupą przyjaciół – pociągów dba on, aby wszystko na stacji i lokomotywowni działo się sprawnie i punktualnie. Pozwala mu to z dumą nosić numer 1. Tomasz i pozostałe pociągi pracują pod czujnym okiem pana Tophama Hatta zwanego „Grubym Kontrolerem”. Realizatorzy serii wykorzystali najnowocześniejsze techniki animacji, dzięki czemu niezwykłe przygody pociągów zachwycają małych widzów na całym świecie. Seria o Tomku jest wyświetlana w ponad 130 krajach.
STRAŻAK SAM

poniedziałek-niedziela, godz. 9:35, 13:40, 19:20 od 10 kwietnia

Przygody dzielnego strażaka Sama, który z narażeniem własnego życia jest gotowy do pomocy nie tylko w przypadku nagłego pożaru, ale nawet w najtrudniejszych, wydawałoby się nierozwiązywalnych sytuacjach.
RESCUE BOTS

poniedziałek-niedziela, godz. 5:25, 15:20, 20:40 od 1 marca

Serial animowany wyprodukowany przez Hasbro Studios, Atomic Cartoons i Darby Pop Productions. Czterej transformersi zostają zesłani na Ziemię, by bronić ludzi przed zagrożeniem. Na miejscu muszą wtopić się w otoczenie. Zatrzymują się na wyspie, gdzie dołączają do nietypowej rodziny. Od tej pory mogą liczyć na pomoc szefa policji, strażaka, pilota helikoptera i inżyniera oraz małego chłopca Cody'ego.
BIBI BLOCKSBERG

poniedziałek-niedziela, godz. 5:25, 15:20, 20:40 od 22 kwietnia

Serial animowany dla dzieci, będący rozwinięciem aktorskiego hitu kinowego. Przygody sympatycznej dziewczynki, mającej nadprzyrodzone zdolności – potrafiącej czarować. Jednak magia to nie tylko doskonała zabawa, ale również kłopoty jeśli źle się z niej korzysta. Wtedy trzeba prosić o pomoc Mamę, która także posiadając umiejętność czarowania przywraca rzeczy do normalnego porządku.
ULUBIONA ANIMACJA
STACYJKOWO

poniedziałek-niedziela, godz. 9:40, 13:40, 19:20 od 1 marca

Akcja serialu rozgrywa się w tytułowym miasteczku Stacyjkowo. Głównymi bohaterami są trzy małe lokomotywy: Wilson, Koko i Brewster, które wyruszają w swoją pierwszą podróż. Wilson jest zawsze pełen entuzjazmu i energii, uważnie słucha instrukcji, ciekawy świata i chętny do nauki. Koko to lokomotywa przeznaczona do szybkiej jazdy. Uwielbia wycieczki i wyścigi. Brewster jest silną, elektryczno-spalinową lokomotywą, przeznaczoną do przewozu ciężkich ładunków. Zawsze zadaje wiele pytań. Przygody, które wspólnie przeżywają uczą ich tego, co jest w życiu najważniejsze, dowiadują się, czym jest odpowiedzialność oraz poznają znaczenie prawdziwej przyjaźni.
MASZA I NIEDŹWIEDŹ

poniedziałek-niedziela, godz. 6:25, 10:30, 14:40, 20:05 od 26 marca

Bohaterowie starej, rosyjskiej baśni: Masza i Niedźwiedź, w najnowszej, serii animowanej pod tym samym tytułem. Przygody niesfornej dziewczynki i cierpliwego niedźwiedzia. Znakomita rozrywka również dla dorosłych.
KRECIK

poniedziałek-niedziela, godz. 6:25, 10:30, 14:40, 20:05 od 1 marcaSerial o małym kreciku i jego niezwykłych, fascynujących przygodach. Krecik ma wielu przyjaciół, z którymi się bawi i wesoło spędza czas. W razie kłopotów jest zawsze pomocny, dlatego też jest bardzo lubiany. Nigdy się nie nudzi i ma głowę pełną szalonych pomysłów.
NOWE PROGRAMY TVP ABC
TELERANEK

poniedziałek, godz. 15:50; niedziela, godz. 10:10 od 6 marca

Cotygodniowy magazyn aktualnościowy dla widzów w wieku 7-12 lat. Poruszamy w nim sprawy ważne i ciekawe dla tej grupy wiekowej. Informujemy o aktualnych wydarzeniach z różnych dziedzin, dzielimy się wiadomościami muzycznymi, sportowymi, kulturalnymi, technologicznymi i dowcipnymi. Inspirujemy do poszukiwań ciekawych zajęć w wolnych chwilach (np. wolontariat, ciekawostki wiedzowe), rozwijania pasji i zainteresowań. Tu widzowie mogą znaleźć ciekawe recenzje najnowszych filmów, książek czy spektakli teatralnych. Będą oczywiście ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. A swoimi spostrzeżeniami czy komentarzami nasi widzowie mogą się podzielić na naszym profilu na FB.
KULTURANEK

środa i piątek, godz. 15:50 od 2 marca

Każdy odcinek dotyczy innej dziedziny sztuki i pokazuje dzieciom, nie tylko jak patrzeć i rozumieć dzieła znanych polskich i światowych twórców (jak np. Magdalena Abakanowicz czy Marcel Duchamp), ale zachęca je również do poszukiwania sztuki i jej elementów w otaczającym je świecie i tworzenia dzieł we własnym zakresie. Twórcy serialu odwołują się do przykładów z życia codziennego pokazując dzieciom, że sztuką może być lepienie pierogów, czy pielęgnacja roślin. Pokazują im również, że przestrzeń muzealną można „oswoić” i że wizyta w muzeum może być ciekawą przygodą. Program uzupełniają wypowiedzi ekspertów – malarzy, grafików, performerów – którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają o swoich inspiracjach i przekonują, że sztuka może być świetną zabawą.
DZIECI ŚWIATA

wtorek, godz. 15:10; sobota, godz. 11:10 od 1 marca

To seria 15-minutowych filmów dokumentalnych o dzieciach i dla dzieci realizowana w ramach współpracy z EBU. Każdy film ma jednego bohatera w wieku 9-12 lat, który jest jednocześnie narratorem opowiadającym osobiście swoją historię (nie ma lektora), historię o swoich zainteresowaniach, dążeniu do osiągnięcia sukcesu, uznania, akceptacji innych. Bohaterami poszczególnych odcinków są dzieci pochodzące z różnych krajów, odmiennych kulturowo i obyczajowo, zarówno z krajów zamożnych, jak i rozwijających się gospodarczo. Wszystkich łączy pasja i dążenie do realizacji postawionych przed sobą celów. W różnych latach serie miały różne hasła: raz były to zmiany, raz wyzwania, innym razem emocje. Dzięki serii poznajemy życie codzienne, zabawy, problemy, marzenia, emocje towarzyszące dzieciom na świecie, gdyż występują tu dzieci nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów.
DOMISIE

poniedziałek-niedziela, godz. 8:40, 12:15, 16:20 kontynuacja

Widowisko edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w zabawny i przyjazny sposób przybliża dzieciom świat, uczy właściwych relacji z otoczeniem, bawi i wychowuje. Jego bohaterowie – Amelka, Pysia, Bazyli, Eryk, Kajetan i Strachowyj poruszają problemy bliskie najmłodszym widzom i dzięki temu znajdują klucz do dziecięcego świata.
PROGRAMY DLA RODZICÓW W TVP ABC
OKRASA ŁAMIE PRZEPISY

poniedziałek, godz. 22:35; wtorek godz. 21:10 kontynuacja

Wbrew powszechnym wyobrażeniom polska kuchnia to nie tylko pierogi i schabowy. Mamy wielowiekową tradycję podawania ryb, szczególnie słodkowodnych, a w najdalszych zakątkach Polski wytwarza się smakowite produkty warte zaprezentowania szerokiej widowni. Cudze chwalicie, swego nie znacie! Każda audycja będzie dedykowana ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności, twórcy programu wybiorą się na wyprawy kulinarne do wybranych zakątków Polski. Karol Okrasa rozpocznie od przedstawienia „bohatera”, który posłuży do przygotowania dwóch dań, podkreśli sposób wytworzenia, smak oraz walory zdrowotne.
1000 PIERWSZYCH DNI

piątek, godz. 22:50 kontynuacja

Program dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lat. Celem jest przekazanie wiedzy o tym, jak zajmować się dzieckiem, aby było zdrowe, bezpieczne oraz miało właściwe warunki do rozwoju intelektualnego. Szczególną uwagę przykłada się do prawidłowego odżywiania malucha. Rodzice dowiedzą się, które z powszechnie obowiązujących opinii są prawdziwe, a które jedynie stereotypem, błędnie powielanym od pokoleń. Program poprowadzi Paulina Chylewska, która pokaże się w nieznanej dotąd widzom TVP1 roli mamy 1,5 rocznej Niny oraz 6-letniej Leny. Popularna dziennikarka podzieli się własnymi doświadczeniami i opowie o swoim zwykłym dniu spędzanym z córkami. O tym, co ważne w codziennej opiece nad maluchem opowiedzą też inni rodzice oraz specjaliści z dziedzin obejmujących temat rozwoju i wychowania dzieci. W pierwszym odcinku pod lupę trafia jadłospis przyszłych mam. Jest on bardzo ważny, bo odżywianie malucha zaczyna się już przed jego poczęciem. Planując ciążę warto o tym pamiętać i włączyć do swojego jadłospisu wszelkie niezbędne składniki. Ciąża to kolejny etap, w którym właściwa dieta ma olbrzymie znaczenie. Wszystkie mamy powinny w tym czasie nie tylko dobierać właściwe produkty, ale również sprawdzać źródło ich pochodzenia. Profesjonalnych porad żywieniowych udzielą specjaliści – dietetycy, którzy wybiorą się na zakupy z jedną z mam oczekujących narodzin dziecka.
PODRÓŻNIK

piątek, godz. 21:55 kontynuacja

Daleka i ciekawa podróż. Urokliwe miejsca, dużo wrażeń, dobre warunki do zwiedzania i wypoczynku. Jak zwykle w „Podróżniku” wiele ciekawych i cennych informacji. Jak dotrzeć do wybranego regionu, historia regionu, kuchnia, pogoda, ceny i wiele innych.
KLIMATY I SMAKI

czwartek, godz. 21:40 i 21:55 kontynuacja

Program edukacyjny i poradnikowy, skierowany do szerokiej grupy odbiorców. Opowiada o bogatej tradycji różnych regionów Polski. Każdy jest inny poprzez swoje położenie geograficzne, historię oraz kulinaria. W tym programie znajdą się informacje dla tych, którzy chcą zorganizować w swoich miejscowościach atrakcyjny wypoczynek dla turystów, serwując im m.in. potrawy oparte na tradycyjnej kuchni, wykorzystującej produkty, z których słynie dany region. W każdym z odcinków prześledzimy proces produkcji danego specjału, a także zapoznamy widzów z regionem, w którym on powstaje.
NIE MA JAK POLSKA

wtorek, godz. 21:40 kontynuacja

Maciej Orłoś i Anna Karna wspólnie ruszają w podróż po Polsce, by odnaleźć niezwykłe miejsca, zaskakujące dla widzów i dla nich samych. W sposób niekonwencjonalny zaprezentują nieznane atrakcje turystyczne, opowiedzą niesłychane historie, przedstawią nieprzeciętnych ludzi. W programie zobaczymy najpiękniejsze zakątki, uroczyska, niezwykłe akweny, podziemne szlaki, znane oraz czekające jeszcze na swoje odkrycie turystyczne perły naszego kraju.
OCALONY ŚWIAT

niedziela, godz. 22:15 kontynuacjaCykl przedstawiający najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt i najbardziej unikalne siedliska przyrodnicze oraz sposoby ich czynnej ochrony. Gospodarzem cyklu jest Grzegorz Miśtal, a w każdym z odcinków towarzyszy mu inna gwiazda, osoba znana z ekranu lub sceny, która rusza z dziennikarzem w nieznane, by odkrywać tajemnice przyrody.


: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna