Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina RabatkówPobieranie 66.2 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar66.2 Kb.Święta, Sylwester i Nowy Rok w TVP ABC

W świąteczne dni krainę wyobraźni TVP ABC odwiedzi m.in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon i Rodzina Rabatków. Ponadto kanał Telewizji Polskiej dla najmłodszych przygotował stałe pasmo animowanych filmów długometrażowych. O godz. 12:45 w TVP ABC dzieci spotkają się ze swoimi ulubionymi bohaterami: Tabalugą i Leo, braćmi Koala i ciekawskim George’em.
OFERTA PRZEDŚWIĄTECZNA
JEDYNECZKA – LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

7 grudnia, godz. 14:50

Grudzień to miesiąc, w którym zaczyna się myśleć o świętach Bożego Narodzenia. Dzieci, marząc o prezentach pod choinką, przygotowują listy do św. Mikołaja, rysując to, co chciałyby dostać. Uczą się również robić choinkowe ozdoby (m.in. łańcuchy z kolorowych bibułek) i piec świąteczne pierniczki, a także wspólnie z rodzicami sprzątają mieszkanie. Odwiedzamy też Laponię, a dokładniej miejscowość Rovaniemi, w której mieszka św. Mikołaj. Dziewczynki i chłopcy wędrują na lodowisko, gdzie odbywa się lekcja jazdy na łyżwach. Dzieci uczą się również piosenki o choince, a także robią świąteczne kartki w kształcie choinki i w kształcie bombki, by wysłać je najbliższym z bożonarodzeniowymi życzeniami.
JEDYNECZKA – KARTKI ŚWIĄTECZNE

14 grudnia, godz. 14:50

Jedyneczka dostała dużo kartek świątecznych i listów ze wspaniałymi życzeniami od dzieci. Odwiedzimy nowych przyjaciół Jedyneczki i wspólnie zatańczymy zimowego walczyka. Poza tym w programie będzie bardzo słodko. Wybierzemy się na wycieczkę do cukierni i fabryki cukierków. Posłuchamy też bajki o bocianie Stefanie – wielkim łakomczuchu.
MAMA I JA – CHOINKA

17 grudnia, godz. 14:50

Ewa Kotowska pokazuje, jak zrobić choinkowe ozdoby z modeliny a Agnieszka Pabisiak uczy dzieci piosenki o choince.
MARGOLCIA I MIŚ ZAPRASZAJĄ DZIŚ – CZEKAMY NA ŚWIĘTA

18 grudnia, godz. 17:00

W świątecznym odcinku Margolcia i Miś będą liczyć aniołki, pierniczki i gwiazdki wiszące na choince. Nie zabraknie też śpiewania kolęd i przygotowywania modelinkowych, świątecznych ozdób.
LISTONOSZ PAT I CZARODZIEJSKIE ŚWIĘTA premiera

19 grudnia, godz. 19:00

Tym razem listonosz Pat ma bardzo odpowiedzialne, świąteczne zadanie. W miasteczku trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Wszyscy są bardzo podekscytowani. Pat musi dostarczyć mnóstwo świątecznych kartek. Sam sobie nie poradzi. Pomaga mu w tym tajemniczy, starszy pan.

Wielka Brytania, 2003 r.


JEDYNECZKA – PRZED WIGILIĄ

21 grudnia, godz. 14:50

Trwają ostatnie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jedyneczka odwiedza gospodarstwo rolne, by zdobyć sianko, które włoży w Wigilię pod obrus, okrywający stół. Przy okazji rozmawia ze zwierzętami: krową, koniem, kozą. Czy dzieciom uda się w Wigilię usłyszeć mówiące zwierzęta? Dowiadujemy się, co to jest opłatek i z czego jest zrobiony. Dla kogo są białe opłatki, a dla kogo różowe? Oglądamy felieton o najwyższych choinkach na świecie i o tym, gdzie urosły. Pani Ewa Gutowicz pokazuje, jak z modeliny zrobić zwierzątka do bożonarodzeniowej szopki oraz żłóbek i Jezuska. Dzieci razem z Jedyneczką wykonują zwiewne aniołki do powieszenia na choince. Opowiadamy też o dawnych bożonarodzeniowych tradycjach. W programie rozbrzmiewa kolęda „W żłobie leży”, a dzieci malują farbami prezenty dla św. Mikołaja.
DOMOWE PRZEDSZKOLE – LEŚNA CHOINKA

22 grudnia, godz. 14:50

Dzieci idą na wycieczkę do lasu. Poznają ślady i tropy na śniegu i dowiadują się o leśnych zwierzętach. Spotykają się z leśnikiem i poznają zagadki o zwierzętach. Ponadto zaplanowano w programie: zabawy muzyczne, wylepianie zimowego lasu i świątecznej choinki dla zwierząt.
MAGICZNA GWIAZDKA

22 grudnia, godz. 15:50

Magiczny reportaż – widowisko z pogranicza prawdy i fantazji dla dzieci w wieku 6-12 lat. Składa się z dwóch części: gwiazdki u św. Mikołaja oraz niebieskich świąt u Smerfów. W niezwykły świąteczny czas widzowie poznają prawdziwą i bajkową historię św. Mikołaja oraz świat mało znanych lapońskich tradycji, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, opowiedzianych przez fińskie dzieci.

Autorzy udadzą się do Rovaniemi, gdzie współcześnie urzęduje Mikołaj; będą towarzyszyć pomocnikom św. Mikołaja w ostatnich przygotowaniach przed gwiazdką; odwiedzą także farmę reniferów i psów husky; wezmą udział w wyprawie w noc polarną na skuterach śnieżnych; pomogą w segregowaniu świątecznej poczty św. Mikołaja od dzieci z całego świata i pakowaniu prezentów. Ale przede wszystkim, w imieniu polskich dzieci, zadadzą Mikołajowi kilka pytań; wyjaśnią także, co to jest joulukuu czy olkipukki, jakie potrawy jada się na wigilię w Finlandii.

W drugiej części programu na niebieskie święta ze Smerfami widzowie udadzą się z wyprawą do Brukseli, miejsca pochodzenia Smerfów. Wędrując śladami niebieskich stworków, zobaczą, jak stolica Unii Europejskiej przygotowuje się do świąt, co robią jej najmłodsi mieszkańcy. Będą też na tradycyjnym brukselskim jarmarku adwentowym, rozświetlonym feriami lamp (konkurencja wiedeńskiego Wiener Adventzauber Christkindlmarkt). Autorzy reportażu odwiedzą też belgijską rodzinę, która ma olbrzymią kolekcję Smerfów i stworzą top listę europejskich kolęd. W końcu zaproszą do spędzenia niezwykłego świątecznego czasu z TVP ABC.

Autor reportażu: Barbara Karwat, Mariusz Michalczyk


NIE MA JAK POLSKA – ŚWIĘTA W KUJAWSKO-POMORSKIM

22 grudnia, godz. 21:35

Ania i Maciek, wybierając się tuż przed świętami Bożego Narodzenia w kujawsko-pomorskie, postanawiają poświęcić swoją podróż poznawaniu tradycji kulinarnych regionu, zwłaszcza tych świątecznych. Odkrywają nieznane smaki kuchni borowiackiej w Borach Tucholskich, kulinarne specjały Zakola Wisły. Sprawdzą też, jak odżywiali się pradawni Słownianie, a służyć temu będzie wizyta w Biskupinie. W swej podróży dotrą także do Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie poznają smaki wykwintnej kuchni dworskiej, której walory doceniał podczas swych pobytów w Szafarni Fryderyk Chopin. Nie zabraknie oczywiście smakowania tak typowej dla kujawsko-pomorskiego gęsiny.
MAMA I JA – PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

23 grudnia, godz. 15:50

Nauka śpiewania kolęd, bajka o Wiercipiętku, a także nauka rysowania.
BUDZIK

23 grudnia, godz. 7:10 i 11:15

Program dla najmłodszych telewidzów, prowadzony przez dwa zabawne koty: tytułowego Budzika oraz kotkę Rudą. Ich opiekunką jest wesoła Pani Ewa, a przyjacielem – krasnoludek Piksel. Zbliżają się święta. Budzik i Ruda czekają na nie z niecierpliwością. Bardzo się cieszą, bo planują odwiedziny i wybierają się w podróż pociągiem. Igor, który jak zwykle zachęca dzieci do zabawy plastycznej, tym razem pokazuje, jak samodzielnie wykonać świąteczne zabawki.
24 GRUDNIA, WIGILIA
JEDYNKOWE PRZEDSZKOLE, godz. 5:55

W studiu pojawiła się piękna choinka, panuje świąteczny nastrój. Dzieci kończą robić choinkowe ozdoby, szykują wigilijną wieczerzę, rozmawiają o wigilijnych zwyczajach i potrawach. Uczą się pisać literę G. W programie widzowie dowiedzą się, skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki i ile potraw pojawia się na wigilijnych stołach. Jak zwykle dziciom towarzyszyć będą: Spacja, Enter i Shift oraz mieszkańcy jedynkowego komputera: Karta Graficzna, Karta Dźwiękowa, Twardy Dysk i Małpka.


DOMISIE – ŚWIĘTA W DOMISIOWIE, godz. 12:15

Za Wielkim Lasem, w Domisiowie, będą święta. Domisiaki przygotowują się do uroczystej kolacji. Tradycyjnie będzie barszcz z uszkami, kompot z suszonych owoców, kapusta z grzybami i wiele innych wigilijnych smakołyków. Nie wszystko im dobrze wychodzi, więc proszą o pomoc Domisiową Czarodziejkę. Jest już nawet św. Mikołaj. Spotkał Strachowyja i widzowie sami się przekonają, jak ta historia się skończyła.


TABALUGA I LEO – ŚWIĄTECZNA PRZYGODA, godz. 12:45 premiera

Wszystkie dzieci z Domu Dziecka trafiły na święta do różnych rodzin, tylko jeden Leo został sam. Zrozpaczony wyszedł z domu i trafił do Lodolandii, gdzie wpadł w ręce złego Arktosa. Na szczęście w pobliżu był Tabaluga i zabrał go do Rajskiej Doliny. Właśnie wzeszła Rajska Gwiazda, co oznaczało obchody Dnia Rajskiej Doliny. Tabaluga miał być mistrzem ceremonii. Niestety Leo zniszczył szmaragd, który był ważnym atrybutem ceremonii. Tabaluga razem z chłopcem wyruszyli po nowy klejnot. Po licznych perypetiach udało się im znaleźć szmaragd, a Leo dzięki swojemu sprytowi ocalił Rajską Dolinę przed złym Arktosem. Niestety nadszedł czas powrotu Leo do jego świata, tym bardziej, że czekali tam na niego jego nowi rodzice. Adventure/film animowany, prod. DEU, 1996 r.
LISTA PRZEBOJÓW TVP ABC, godz. 15:05 premiera

Śpiewamy kolędy z Golcami (fragm. „Petersburski Music Show”), a także z Domisiami – Domisiowa kolęda „Już pierwsza gwiazdka”. Usłyszymy również świąteczne piosenki w wykonaniu Misia i Margolci.


DLACZEGO? PO CO? JAK? – BOŻE NARODZENIE, godz. 16:05

W tym świątecznym odcinku dowiemy się, dlaczego zimą pada śnieg (jak się tworzą płatki śniegu oraz jakie mają kształty), po co choince igły (gdzie najczęściej występują drzewa wiecznie zielone, wszystko o drzewach iglastych) oraz jak się robi bombki (w jaki sposób się je wytwarza, skąd się wzięła tradycja ubierania choinki bombkami).


JEDYNECZKA – KOLĘDA, godz. 16:25

Jest Wigilia. Zaczynają się święta Bożego Narodzenia. To czas rodzinnych spotkań, wspólnego śpiewania kolęd, składania życzeń, prezentów, radości. Jednak nim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, dobrze jest pomóc mamie lub babci w lepieniu uszek do świątecznego barszczu. W programie m.in. opowieść o zimowej przygodzie żabki Łapki i bociana Stefana, wspólne ubieranie choinki, piosenka „Świąteczne kartki z życzeniami”. Na zakończenie spotkanie z leśniczym, który co roku, w Wigilię przygotowuje stół pełen pyszności dla swoich leśnych przyjaciółek – wiewiórek. Co się na nim znajduje?


ABC WSZYSTKO WIE, godz. 17:15

W tym odcinku pokażemy, jak powstają zabawki na choinkę oraz prezenty, którymi obdarowujemy się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Zobaczymy m.in. bałwanki, ptaszki oraz serca z masy solnej. Anakonda, Bociek i Cielaczek odpowiedzą na pytania: jak wygląda gwiazdka śniegowa, dlaczego ciasto rośnie i czy dzieci też mogą rosnąć na drożdżach. Dowiemy się, jak powstają oryginalne kartki świąteczne i odpowiemy na pytanie, czy można najeść się śniegu.   


TATA LEW – odc. WESOŁYCH ŚWIĄT, godz. 17:30 premiera

Trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pytają tatę, jak wygląda św. Mikołaj. Tata opisuje Mikołaja mając na myśli siebie. Dzieci lepią Mikołaja ze śniegu. Mama wysyła tatę do sklepu po świeczki. Tata pożycza strój Mikołaja i wraca w nim do domu. Niestety szybko zostaje rozpoznany przez Marychnę. Dzieci namówiły tatę do zabrania Mikołaja – bałwana do domu. Bałwan w domu zaczyna się roztapiać, trzeba więc obniżyć temperaturę. Dzieci otwierają okna, tata stawia obok bałwana lodówkę. Wkrótce mieszkanie zasypuje wpadający przez okno śnieg, a mróz sprawia, że wszystko zamarza. W takich warunkach nie można mieszkać. Rodzina spędza więc święta w przydomowej komórce, (szopie). Są szczęśliwi. POL, 2002 r.


BALI – odc. HURA! IDĄ ŚWIĘTA!, godz. 17:45 premiera

Bali z rodzicami ubiera choinkę. Przychodzi Charlie, który nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia. Tato wyjaśnia Balemu, że nie wszyscy obchodzą te same święta, a obchody też są różne. Oczekiwanie na Mikołaja. Przychodzą Dziadek i Babcia. Przy choince wszyscy obdarowują się prezentami. FRA, 2006 r.


PODRÓŻE Z ALEKSANDREM I EMILIĄ – FINLANDIA, godz. 18:00 premiera

Aleksander i Emilia to para sympatycznych myszy, które uwielbiają podróżować. Ich charaktery bardzo różnią się od siebie, jednak razem tworzą wspaniały duet potrafiący rozwiązać przeróżne tajemnice. Najważniejsze jest to, że zawsze mogą na siebie liczyć, bo co dwie głowy, to nie jedna. Tym razem nasi bohaterowie szukają św. Mikołaja. CAN, 1998 r.


GWIAZDKA KOTA FILEMONA, godz. 18:30

Od samego rana w domu trwają przygotowania do świąt. Dziadek przynosi choinkę, Babcia sprząta, a Bonifacy tłumaczy małemu, że jest Wigilia i wszyscy obdarowują się gwiazdkami. Kotek Filemon pragnie dać Bonifacemu gwiazdkę na święta. Nie rozumie jednak, że „gwiazdka” oznacza prezent, a nie prawdziwą gwiazdkę i chce podarować śniegową gwiazdkę. One szybko się roztapiają, ale Filemon się tym nie przejmuje, bo wokoło dzieje się tyle rzeczy – ubieranie choinki, rozdawanie prezentów i w końcu przybycie małych kolędników. POL, 1995 r.


RODZINA RABATKÓW – odc. WIGILIJNA PRZYGODA, godz. 19:00 premiera

Podczas przygotowań do świąt króliczki znajdują w lesie sanie św. Mikołaja. Kappa, Miki i Nils, elfy, które miały odprowadzić sanie na biegun północny, zabłądziły, bo podczas kłótni uszkodziły System Namierzania Mikołaja (SNM). Bratek naprawia urządzenie, ale Stokrotek, który marzy o tym, żeby zobaczyć Mikołaja, zamiast SNM daje elfom własnoręcznie wykonaną kopię, a sam wybiera się marchewkobilem na biegun.


NA KŁOPOTY… ABC, godz. 21:05

W tym odcinku będzie panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Opowiemy o tym, jak świętować, aby zachować wszystkie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Jedną z nich jest obdarowywanie się prezentami. Jak obdarowywać, aby sprawić dziecku radość? Dawać wiele drobnych prezentów czy raczej jeden duży? Gościem programu będzie m.in. popularny aktor Krzysztof Respondek, który opowie o tradycjach Bożego Narodzenia w rodzinnym domu na Śląsku.  


JAK TO DZIAŁA? – odc. 15 TELESKOP, godz. 22:05

Bohaterem tego odcinka jest teleskop. Wyjaśnimy dokładnie, jak on działa i jakie są jego rodzaje. Porozmawiamy z entuzjastami astronomii oraz naukowcami, którzy na co dzień korzystają z teleskopu, obserwując niebo. Odwiedzimy obserwatorium astronomiczne znajdujące się w okolicach Warszawy. Opowiemy także o polskim obserwatorium astronomicznym w Chile. A wszystko to na kilka chwil przed pojawieniem się na niebie gwiazdki.


25 GRUDNIA, BOŻE NARODZENIE
MOLIKI KSIĄŻKOWE – MYSZKA COTU – BOŻE NARODZENIE, godz. 7:10 i 11:15

Program jest w całości poświęcony propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci. Audycję tę, której tempo przekazu dostosowane jest do percepcji najmłodszego odbiorcy, cechuje bogactwo tematów, różnorodność form przekazu (dialogi bohaterów, bajki animowane etc.), a także dowcip słowny i muzyczny. Prezentujemy legendy i baśnie z różnych regionów Polski, odwiedzają nas niezwykłe postacie – bohaterowie książek (królewny, smoki, detektywi etc.), wyjaśniamy, jak powstają książki, zachęcamy do spotkań z autorami i ilustratorami książek. Uchylamy przed dziećmi barwny i tajemniczy świat, do którego kluczem jest tylko wyobraźnia.

Moliki oczekują Majki i jej gościa. Molinka postanawia upiec molikowe pierniki, tymczasem Molik odkrywa w bibliotece innych gości, bardzo niezwykłych. Okazuje się, że to Myszka Cotu z przyjacielem Pryszczatkiem przyjechała w odwiedziny do Molików, przywożąc w prezencie nową książkę z przygodami Myszki „Tam gdzie szczyty gór dotykają gwiazd”.
BRACIA KOALA – ŚWIĘTA U BRACI KOALA, godz. 12:45 premiera

Angielski film animowany z 2006 r., dla dzieci w wieku 3-8 lat. Dodatek do serii pod tym samym tytułem. Głównymi bohaterami są misie koala: Franio i Benio. Opuszczają oni rodzinny dom, gdyż dochodzą do wniosku, iż ich powołaniem jest pomaganie innym. Podróżując po świecie często powtarzają: „Jesteśmy tu, by wam pomóc”. W ten sposób zdobywają nowych przyjaciół i przeżywają fantastyczne przygody. Odcinek bożonarodzeniowy. Wielka Brytania, 2006 r.


BAJKA NIE TYLKO NA ŚWIĘTA, godz. 14:50

Główna bohaterka Mela to młoda, znudzona życiem osoba. Zapomniała już co to znaczy cieszyć się codziennością, nie potrafi docenić tego, co ma, wiecznie jest niezadowolona ze swojego wyglądu. Rodzina, bliscy, codzienność, nudzą ja. Ciągle marzy i tęskni za cudownym, fantastycznym życiem, a nie docenia tego co ma wokół siebie. Historia osadzona jest we współczesnym świecie, ale do pewnego momentu. Pewnej nocy pojawia się niezwykła postać, która wyprawia bohaterkę w podróż w czasie i przestrzeni. Mela trafia do XIX dworu. Dzięki spotkanym tam osobom uczy się doceniać życie. Budzi swoje wspomnienia z dzieciństwa, pojmuje swoje błędy, zaczyna rozumieć więcej niż do tej pory. Nasza bohaterka wędruje dalej przez podziemne lochy, by dotrzeć na koniec do starego domu. To tu bohaterka niczym w magicznym lustrze obserwuje postaci podobne do niej – znudzone, zagubione, nieszczęśliwe. Wędrówka okazuje się kluczowym przełomem w życiu Meli. Bohaterka zaczyna doceniać to, co los jej dał, postanawia zmienić swoje podejście do siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Wraca do współczesności i przygotowuje się na spotkanie z bliskimi.


KOLĘDY WIELU POKOLEŃ – cz. I, godz. 16:20 premiera

To koncert, w czasie którego każdy może pokolędować z zespołem dziecięcym Promyczki Dobra z Nowego Sącza. W dwuczęściowym koncercie znalazły się nie tylko kolędy i pastorałki naszych pradziadków, ale także całkiem nowe kompozycje, które dzieci śpiewają z jeszcze większym entuzjazmem i radością. Koncert został zarejestrowany w pięknej sali sądeckiego ratusza. Podczas śpiewu kolęd i pastorałek pojawiają się również urocze plenery Beskidu Sądeckiego, Miasteczka Galicyjskiego, sądeckich kościołów oraz świątecznie przystrojonego Nowego Sącza. Radosny śpiew młodych artystów, a jeszcze bardziej rozśpiewana sala ratuszowa zapewne zachęci całe rodziny do wspólnego kolędowania.


MARGOLCIA I MIŚ ZAPRASZAJĄ DZIŚ – KOLĘDUJEMY, godz. 17:00 premiera

Miś i Margolcia będą mieli do przekazania bardzo dużo życzeń dla dzieci i od dzieci. Pokażą też kilka ślicznych rysunków. Margolcia nauczy misia i dzieci kolędy o małym aniołku. Co prawda w czasie przygotowań pokoju do świąt, Margolcia popsuła skrzydełka jednemu choinkowemu aniołkowi, a Miś zjadł kilka choinkowych pierniczków, ale i tak ich choinka jest najpiękniejsza. Przynajmniej oni tak sądzą. Ewa ulepi z modeliny choinkowe ozdoby.


MIŚ KUDŁATEK – odc. LALKA AGNIESZKI, godz. 17:45

Film, przeznaczony dla najmłodszych widzów, opowiada o przyjaźniach i przygodach sympatycznego misia. Miś Kudłatek zazdrosny jest o lalkę, którą otrzymała Agnieszka w prezencie świątecznym. Ze złości psuje zabawkę, potem jednak żałuje swego czynu i kiedy lalka wraca z naprawy, Kudłatek odnosi się do niej przyjaźnie. POL, 1971 r.


SMERFY – odc. ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA, godz. 19:00

Smerfy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. A Gargamel robi wszystko, by im je uprzykrzyć. Przez las przejeżdżały dzieci, Franek i Gabrysia ze swoim dziadkiem. Sanie wywróciły się i dzieci gdzieś przepadły. Poszukiwał ich zły człowiek, który chciał je porwać. Na szczęście w porę z pomocą przyszedł Papa Smerf ze swoimi dzielnymi Smerfami. Belgia, 1988 r.


MASZA I NIEDŹWIEDŹ – odc. IDĄ ŚWIĘTA, godz. 20:05

Niedźwiedź przerywa sen zimowy, żeby przygotować święta Bożego Narodzenia. Usiłująca mu pomagać Masza strasznie przeszkadza: a to fajerwerki odpali, a to choinkę zniszczy, a to św. Mikołaja w zaspę wpakuje. W efekcie Masza i Niedźwiedź muszą wyręczyć potłuczonego Mikołaja i sami rozwieźć leśnym zwierzętom prezenty. Śpiewają piosenkę o tym, że milej niż dostawać prezenty jest je dawać. I tak spędzają wspaniałe święta. Rosja, 2012 r.


DUŻE DZIECI – odc. 58, godz. 21:05

To zabawny talk show z udziałem dzieci i gwiazd skierowany do familijnej widowni. Bohaterami programu jest grupa ok. 12 dzieci w wieku ok. 6-9 lat rezolutnych, śmiałych, medialnych. W każdym programie spotykają się one z dwójką znanych publicznie osób, reprezentujących różne dziedziny życia, np. z piosenkarzem, aktorką, sportowcem, biznesmenem, pisarzem, politykiem. Gwiazdy muszą odpowiadać na „bardzo poważne” pytania i zyskać aprobatę w oczach dzieci. Program poprowadzi Wojciech Mann. W tym odcinku dzieci rozmawiają o świętach Bożego Narodzenia. Opowiadają o tym, z czym kojarzą im się te święta, jakie są symbole świąt, co według tradycji trzeba zrobić, żeby zapewnić swojej rodzinie miłość i zgodę na cały nadchodzący rok, po co wiesza się jemiołę i co się pod nią robi, po co zastawia się wolne miejsce przy stole, dlaczego wkłada się łuskę z wigilijnego karpia do portfela, dlaczego ubiera się choinkę i co jest najprzyjemniejszego podczas tych świąt. Gośćmi specjalnymi są Maciej Stuhr i GolecuOrkiestra.


26 GRUDNIA, II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
LIPPY AND MESSY, godz. 7.30

Odcinek o świętach.


CIEKAWSKI GEORGE, godz. 12:45 premiera

Animowany film zrealizowany na podstawie książki dla dzieci. Głównym bohaterem jest małpka o imieniu George. Przygody, które spotykają zwierzę, zaspokajają ciekawość dzieci i mają przy okazji dydaktyczny charakter.


MASZ WIADOMOŚĆ, godz. 15:50 premiera

To cotygodniowy, aktualnościowy magazyn dla dzieci w wieku 6-12 lat. Informuje, inspiruje, zaciekawia. Program prowadzi kilkoro dzieci (8-12 lat). Każdy odcinek składa się z pięciu wymiennych segmentów tematycznych, inspirowanych zainteresowaniami i problemami dzieci w wieku szkolnym. Specjalny odcinek świąteczny poświęcony jest zwyczajom świątecznym, ubieraniu choinki, kolędowaniu oraz ciekawym propozycjom na prezent.


KOLĘDY WIELU POKOLEŃ – cz. II, godz. 16:20 premiera

Opis j.w.


PRZYJACIELE LASU, godz. 17:15 premiera

Seria o leśnej przyrodzie, której gospodarzem jest Jacek Wąsiński, który założył Leśne Pogotowie dla Zwierząt. Niesie pomoc dzikim zwierzętom – rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innych zdarzeń losowych. Jego podopieczni mają tu rehabilitację, dzięki której mogą wrócić do środowiska naturalnego. Zwierzęta trwale okaleczone mają w pogotowiu zapewnioną dożywotnią opiekę. Dawno, dawno temu wierzono, że w wieczór wigilijny zwierzęta mówią ludzkim głosem. Choć dzisiaj wiemy, że jest to tylko legenda, w świątecznym wydaniu programu Jacek Wąsiński opowie dzieciom, w jaki sposób można odczytać mowę zwierząt. Jak wyrażają one swoje emocje i potrzeby. Jacek doskonale rozumie ten zwierzęcy język, dlatego nawiązuje bliski kontakt ze swoimi podopiecznymi.


SMERFY – odc. PIERWSZE ŚWIĘTA SMERFUSIA, godz. 19:00

Czarownica Hlorinda rzuciła zaklęcie na św. Mikołaja i zmieniła go w złego człowieka, gdyż nie chciała, żeby święta Bożego Narodzenia były udane i żeby dzieci dostały prezenty. Dopiero list od Eryka i całus Smerfusia uczyniły go znowu dobrym.


MASZA I NIEDŹWIEDŹ – odc. SAM W DOMU, godz. 20:05

Znów Boże Narodzenie, ale tym razem Niedźwiedź planuje je spędzić sam, bez Maszy. Wie, że przy niej nie będzie miał spokoju, udaje więc, że nie wstaje. Okazuje się jednak, że samotne święta w ogóle się Misiowi nie udają i że tęskni za Maszą, która w tym czasie obdarowuje podarkami leśne zwierzęta. Gdy więc Masza z przyjaciółmi ponownie wpada z prezentem, wzruszony Miś tym razem docenia jej obecność. W tle piosenka o tym, że z przyjaciółmi święta są weselsze.


DUŻE DZIECI – odc. 18, godz. 21:05

Tym razem najmłodsi spróbują odpowiedzieć na bardzo trudne pytania dotyczące religii i wojska. Dowiemy się, czym ich zdaniem jest religia, kim jest Bóg, jak wygląda niebo a jak piekło, co to jest czyściec i kim byli Adam i Ewa. Odpowiadają też na pytania: komu i do czego potrzebne jest wojsko, kto może zostać żołnierzem, jaka jest różnica między dobrym żołnierzem a pacyfistą i w jakim wieku można zostać generałem.


ARKA NOEGO I PRZYJACIELE – KOLĘDY, godz. 21:55

Świąteczny koncert zespołu Arka Noego oraz zaproszonych gości. W programie oprócz dobrze znanych i lubianych piosenek Arki Noego zaplanowano kolędy i pastorałki, które wraz z dziećmi zaśpiewają m.in.: Eleni, Beata Kozidrak, Mietek Szcześniak i Joszko Broda.


OFERTA OKOŁOŚWIĄTECZNA
BUDZIK

27 grudnia, godz. 5:55

Świąteczny program, w którym jego bohaterowie opowiadają widzom, jak przebiegła w domu Ewy Wigilia i przeżywają kolejne zabawne przygody. Tym razem w programie niezwykła, odświętna oprawa plastyczna, nowe piosenki, zabawa plastyczna i animowana bajka. Wszystko w pogodnej, świątecznej atmosferze.
PETERSBURSKI MUSIC SHOW – odc. 10

27 grudnia, godz. 15:50

W świątecznym wydaniu widzowie będą kolędować wraz z Braćmi Golec. Na Scenie Talentów wystąpi tym razem dziecięca kapela góralska, która zagra i zaśpiewa „Gore Gwiazda”. Natomiast w segmencie „Instrumentalni” widzowie będą poznawać bliżej budowę i brzmienie instrumentu ludowego – dudy. Poza tym w programie ciekawostki muzyczne związane z pastorałkami i kolędami z rożnych zakątków świata. Publiczność, dzieci i goście wraz z prowadzącym Jerzym Petersburskim ubiorą choinkę, przygotowują ozdoby, łańcuchy. W piosence finałowej wystąpi zespół taneczny w strojach aniołków i mikołajów.

JEDYNECZKA – ANIOŁKI

28 grudnia, godz. 07:10

Dzieci opowiadają, co dostały pod choinkę i pokazują, jak się tym bawić. Wśród prezentów są: pozytywka wygrywająca piękne melodie, bierki – gra wymagająca skupienia i cierpliwości oraz klocki, z których można budować różności. Uczymy się piosenki o aniołkach i lepienia aniołków z modeliny, a ksiądz tłumaczy, dlaczego każdy z nas ma swojego anioła stróża. Odwiedzamy galerię-sklep, w którym są sprzedawane przeróżne anioły – witrażowe, porcelanowe lub gliniane figurki, obrazy i obrazki, to niezwykłe miejsce. Anioł, w którego rolę wcieliła się Małgorzata Kożuchowska – śpiewa piękną kolędę. Oglądamy też felieton o kolędownikach. Skąd wziął się ten zwyczaj? Gościmy też w klubie, gdzie dzieci wystawiają Jasełka „Aby ludzie dobrzy byli”. Dziewczynki malują farbami anioły.
JEDYNECZKA – SZTUCZNA ZIMA I PRAWDZIWA

28 grudnia, godz. 14:50

Jedyneczka postanawia pokazać dzieciom zimę. Zimo, zimo przybywaj… i już jest, tylko, czy prawdziwa? Okazuje się, że w telewizji są różne „przyrządy” do robienia zimy: dmuchawa do wiatru, spray do szronienia, sypacz śniegu. Poznamy też możliwości grafiki komputerowej – w jaki sposób dzięki niej możemy stworzyć zimowy krajobraz? Dzieci zaprosiły do studia Panią Zimę, która opowie o prawdziwej zimie – tej z sankami i bałwanem. Pokaże zabawy na śniegu i śniegiem i opowie, co można zrobić z białego puchu. Odwiedzimy również dziecięcy klub morsów. Posłuchamy piosenki „Morsy” i zimowych zagadek, a z modeliny ulepimy śliczne bałwanki. Poza tym nauczymy się rozpoznawać różne tropy zwierząt na śniegu.
31 GRUDNIA, SYLWESTER
DOMOWE PRZEDSZKOLE – O NOWYM ROKU I MŁYNARZU SYLWESTRZE, godz. 5:55

Bajka o Młynarzu, który świętował w ostatni dzień roku.


BRACIA KOALA – odc. ŚWIĘTA U BRACI KOALA, godz.12:45

Opis j.w.


MAMA I JA – BAL LALEK, godz. 14:45

Bal lalek. Dzieci zastanawiają się, jak ubrać lalki na wspaniały bal sylwestrowy.


GDZIE JEST NOWY ROK?, godz. 19:00

Szykując się do Sylwestra rodzina Kowalskich dowiaduje się z „Wiadomości”, że zaginął Nowy Rok i wszelkie zabawy zostają odwołane. Okazuję się, że zaginięcie miało miejsce blisko domu Kowalskich. Trójka ich dzieci postanawia odnaleźć zaginione maleństwo. Tak powstaje „Brygada Żądło” do zadań specjalnych. Pomaga jej dziadek. W trakcie poszukiwań okazuje się, że Nowy Rok został porwany i uwięziony w piwnicy, a sprawcą wszystkiego jest Stary Rok, któremu żal było kończyć miłą pracę. Nowy Rok zostaje uwolniony i wszyscy mogą już spokojnie udać się na sylwestrowe zabawy.


BAJECZKI MASZY – odc. DZIADEK MRÓZ, godz. 20:55

Bohaterka starej, rosyjskiej baśni Masza w najnowszej, serii animowanej pod tym samym tytułem. Przygody niesfornej dziewczynki, zabawna historia kierowana nie tylko do dzieci.


JAK TO DZIAŁA? – odc. 16 FAJERWERKI, godz. 22:05

Fajerwerki – wielokolorowe, niemal żywe obrazy ukazujące się na niebie jeden po drugim, robią nie tylko ogromne wrażenie, ale rodzą przede wszystkim serię pytań. W tym to jedno, najważniejsze – jak to działa? W programie autorzy przyjrzą się budowie zimnych ogni i fajerwerków. Widzowie obejrzą pokaz przygotowany specjalnie na potrzeby programu.


1 STYCZNIA, NOWY ROK
TABALUGA I LEO – ŚWIĄTECZNA PRZYGODA, godz. 12:45

Opis j.w.

POCZĄTEK ROKU Z TVP ABC
JEDYNECZKA – ZIMOWY OGRÓDEK

4 stycznia, godz. 14:50

Dzieci uczą się robić zielony, zimowy ogródek. Wspólnie z Jedyneczką odwiedzamy oranżerię i szklarnie. Jakie rośliny tam rosną? Po co powstają takie szklane budowle? Wspólnie uczymy się nowej piosenki „Zimowy ogródek”.
PODRÓŻE Z ALEKSANDREM I EMILIĄ – FINLANDIA

6 stycznia, godz. 18:00Aleksander i Emilia to para sympatycznych myszy, które uwielbiają podróżować. Ich charaktery bardzo różnią się od siebie, jednak razem tworzą wspaniały duet potrafiący rozwiązać przeróżne tajemnice. Najważniejsze jest to, że zawsze mogą na siebie liczyć, bo co dwie głowy, to nie jedna. Tym razem nasi bohaterowie szukają św. Mikołaja. CAN, 1998 r.: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
attachment -> Wiosna w tvp abc wśród nowych animacji: zdobywca Emmy 2014 – serial „Peg + Kot”

Pobieranie 66.2 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna