Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp polonia Spektakl teatralny Leona Schillera w reżyserii Laco Adamika „Pastorałka”, uwielbiane produkcje filmowePobieranie 64.61 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar64.61 Kb.

Święta, Sylwester i Nowy Rok w TVP Polonia
Spektakl teatralny Leona Schillera w reżyserii Laco Adamika „Pastorałka”, uwielbiane produkcje filmowe: „Niespotykanie spokojny człowiek” w reżyserii Stanisława Barei oraz „Noc świętego Mikołaja” Janusza Kondratiuka – to propozycje, których nie mogło zabraknąć w świątecznej ofercie programowej TVP Polonia.
W wigilijny poranek TVP Polonia zaprasza najmłodszych na film „O krasnalach i Wigilii”, a tuż przed snem na bajeczne animacje „Gwiazdka z Nieba”, „Stąd do Ratuszowej Wieży” oraz „Gwiazdka Lisa Leona”. Z kolei w pierwszy dzień świąt TVP Polonia wyemituje pilotażowy odcinek programu edukacyjnego „Klops i Drops”, w którym głównymi bohaterami są dwa przezabawne pieski, które z pewnością przypadną do serc maluchom. Nieco starszym dzieciom TVP Polonia proponuje kino familijne, a w nim tryptyk Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Natomiast w Nowy Rok historia, która niegdyś poruszyła serca. Przygody osieroconej dziewczynki w ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego „Awantura o Basię” (reż. Kazimierz Tarnas).

Równie atrakcyjnie przedstawia się oferta serialowa. W okresie świąt TVP Polonia zaprasza na 5-odcinkowy serial o życiu Aureliusza Augustyna „Święty Augustyn” (reż. Christian Duguay). W świąteczne dni także wzruszająca historia zakazanej miłości w serialu „Mała Moskwa” (reż. Waldemara Krzystka). Natomiast w Sylwestra i Nowy Rok TVP Polonia proponuje głośną ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana, ze znakomitą obsadą aktorską: Izabella Scorupco, Michał Żebrowski i Aleksander Domogarow.

Na szczególną uwagę zasługuje dokument „Polacy w oczach świata” Hanny L. Ceglińskiej-Leśnodorskiej, w którym najwięksi tego świata, m.in. Dalajlama XIV, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, czy reżyser filmowy Steven Spielberg opowiadają o wybitnych Polakach. Premierowa emisja filmu odbędzie się w drugi dzień świąt.

Pozostając w klimacie świąt Bożego Narodzenia, TVP Polonia zaprasza do wspólnego kolędowania do Gdańska („Cała Polska śpiewa kolędy z Telewizyjną Jedynką i Radiem ZET”), gdzie artystów i mieszkańców Trójmiasta poniesie rozgrzewająca moc radosnych pieśni. Natomiast charytatywny łańcuch dobrych serc połączy się w trakcie koncertu zorganizowanego przez Parę Prezydencką na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych – „Kolędy w Pałacu Prezydenckim”. Równie wzruszająca atmosfera będzie w Wadowicach, gdzie spotkają się wierni, by wspominać św. Jana Pawła II. Uroczysty koncert „Kolędowanie ze św. Janem Pawłem II. Koncert z Wadowic” w I i II dzień świąt.

O północy, w Wigilię świąt Bożego Narodzenia, TVP Polonia transmitować będzie mszę świętą pasterską z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
24 GRUDNIA 2014, WIGILIA
O KRASNALACH I WIGILII, godz. 07:25

Film animowany. Po całorocznej pracy krasnoludki wracają do rozstajnego dębu, aby po świętach Bożego Narodzenia odpoczywać do wiosny. Jeden z nich, Podziomek, błądzi w lesie, spotyka lisa Sadełko i pomaga mu nieświadomie porwać gęsi Marysi. Czy Podziomek zdoła zorientować się w pomyłce?

Produkcja: Polska, 2003 r.

Reżyseria: Agnieszka Sadurska


KRÓLEWSKI KARP, godz. 11:40

Film dokumentalny. Stawy rybne w Zatorze, to miejsce, w którym hoduje się karpia od ponad 700 lat. Z tych stawów dostarczano niegdyś ryby na dwór królewski na Wawelu. Dzięki temu przywilejowi już w średniowieczu karp zyskał miano ryby królewskiej. Z karpiem związane są także wróżby wigilijne: jeśli kupiona ryba miała duże łuski – zwiastowało to bogactwo, jeśli przed zabiciem żwawo pływała w cebrzyku – nadchodzący rok miał być pomyślny i pracowity.

Produkcja: Polska, 2004 r.

Reżyseria: Marcin Krzyżański


TEATR TELEWIZJI: PASTORAŁKA, godz. 14:00, powtórka – godz. 21:00 i 25 grudnia, godz. 4:40

Spektakl składa się z najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Nawiązuje do średniowiecznej tradycji misteryjnej, a także do zapominanych już form ludowego teatru jasełkowo-szopkowego.

Nad góralskimi chatami zapada noc. Wśród prószącego śniegu sunie barwny korowód kolędników. Są skrzydlate Aniołki, jest rogaty Diabeł oraz równie rogaty i kłapiący szczęką Turoń. W pochodzie idzie też sama Śmierć z ostrą kosą. Wiodący orszak górale pukają do drzwi wielkiej chaty należącej do sołtysa. W środku znajdują ciepło i schronienie. Kolędnicy zaczynają swoje przedstawienie, opowiadając historię Narodzenia Pańskiego.

Produkcja: Polska, 2006 r.

Autor: Leon Schiller

Scenariusz TV i reżyseria: Laco Adamik

Obsada: Agnieszka Grochowska (Maria/Synowa Gospodarza), Jan Peszek (Józef/Organista), Janusz Michałowski (Feldmarszał/Strażak), Danuta Stenka (Herodowa/Sąsiadka), Jerzy Zelnik (Herod/Proboszcz), Piotr Borowski (Melchior/Sąsiad) i in.
KOLĘDY W TEATRZE STARYM W LUBLINIE, godz. 16:35, powtórka – 25 grudnia, godz. 3:15

W świątecznym koncercie kolędy i pastorałki z tradycji chrześcijańskiej Kościołów: katolickiego i wschodniego. Takie połączenie wynika z położenia Lublina na styku kultur – Wschodu i Zachodu. Kierownik artystyczny, Krzesimir Dębski, zaprosił do udziału: Hannę Banaszak, Annę Jurksztowicz, Joannę Kulig, Kacpra Kuszewskiego, Marka Andrzejewskiego, Orkiestrę św. Mikołaja, Męski Zespół Wokalny KAIROS, Chór La Musica, z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Dariusz Drzazga (skrzypce), Luiza Drzazga (skrzypce), Piotr Grzelak (altówka), Szymon Krzemień (wiolonczela), Jakub Niedoborek (gitara).


ŚWIĘTY AUGUSTYN (odc. 1 – „Adwokat diabła”), godz. 17:55, powtórka – 25 grudnia, godz. 7:00 premiera w TVP Polonia

Pięcioodcinkowy serial poświęcony Aureliuszowi Augustynowi, uznanemu za świętego zarówno przez Kościół katolicki jak i Cerkiew prawosławną. Niezwykły żywot Aureliusza Augustyna z Hippony - począwszy od poganina i rzymskiego retoryka, a dalej filozofa, teologa, organizatora życia kościelnego, świętego Kościoła katolickiego, jednego z Ojców i Doktorów Kościoła i pisarza.

Odc. 1 – Tagasta, Afryka, 354 A.D. Tu przychodzi na świat i dorasta Augustyn, syn Moniki i Patriciusa. Młody Augustyn pragnie studiować prawo i zostać uczniem wielkiego oratora Macrobiusa. Udaje się więc do Kartaginy. Zatrzymuje się u Waleriusza. Ten przydziela mu pokój i służącą, Khalidę. Kobieta z czasem zostaje jego kochanką. Augustyn spełnia swoje młodzieńcze marzenie, stając się uznanym oratorem i prawnikiem. Na wieść o ciężkiej chorobie ojca, postanawia wrócić z Khalidą do Tagasty.

Produkcja: Polska, Włochy, Niemcy, 2009 r.

Reżyseria: Christian Duguay

Obsada: Alessandro Preziosi, Monica Guerritore, Franco Nero, Katy Louise Saunders, Wenanty Nosul, Dietrich Hollinderbäumer, Krzysztof Pieczyński, Jerzy Zelnik


WILNOTEKA, godz. 19:25, powtórka – 26 grudnia, godz. 6:35

Magazyn polonijny o starym dobrym Wilnie, o Litwie, a przede wszystkim o Polakach na Litwie. W wigilijny wieczór zaplanowano specjalne – świąteczne wydanie magazynu.GWIAZDKA Z NIEBA, godz. 19:45, powtórka – 25 grudnia, godz. 2:05

Film animowany. Dwaj przyjaciele Bom i Bel poznają zimę i zwyczaje świąteczne. Po raz pierwszy mogą pobawić się na śniegu, przystroić pięknie choinkę, posłuchać kolęd z magicznej, świątecznej kartki, aż wreszcie zostać pomocnikami św. Mikołaja.


KOLĘDY W PAŁACU PREZYDENCKIM, godz. 22:35, powtórka – 25 grudnia, godz. 6:05

Jak co roku w Pałacu Prezydenckim kolędować będą ludzie Wielkiego Serca. Para Prezydencka zaprosiła na wyjątkowy koncert wolontariuszy akcji „Szlachetna paczka”, grono artystów i licznych gości. To dzięki nim u tysięcy dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pojawi się uśmiech na twarzy. W tym roku kolędy zaśpiewają: Kayah, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Ania Rusowicz, Stanisław Soyka oraz Budka Suflera. Koncert poprowadzi Małgorzata Kożuchowska.


KUTIA W WATYKANIE, CZYLI WIGILIE JANA PAWŁA II, godz. 23:30

Reportaż. Kardynał Stanisław Dziwisz, siostry sercanki z Krakowa, które zajmowały się papieskim gospodarstwem w Watykanie i Marcin Zubek, z zakopiańskiego Związku Podhalan, organizator i uczestnik corocznych góralskich kolędowań u Ojca Świętego, wspominają wigilie z Janem Pawłem II. Jakie potrawy znajdowały się na papieskim wigilijnym stole w Watykanie? Kto je przyrządzał? Jakie upominki dostawał papież, a jakimi obdarowywał swoich gości?

Produkcja: Polska, 2013 r.

Realizacja: Krzysztof Glondys


TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ, godz. 00:00

W tym roku TVP Polonia przeprowadzi transmisję mszy św. Pasterskiej z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. To wyjątkowe miejsce. To tu, u stóp Giewontu, położone jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – wotum dziękczynne za uratowanie życia Jana Pawła II. Jak co roku, w tę szczególną, wigilijną noc, na Krzeptówki przybywają rzesze wiernych z całego kraju. Uroczystej liturgii przewodniczyć będzie ks. Marian Mucha SAC – kustosz i proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej a homilię wygłosi ks. Marian Kowalczyk SAC. Uroczystej liturgii towarzyszyć będą zespoły góralskie.


25 GRUDNIA 2014, BOŻE NARODZENIE
GWIAZDY NA GWIAZDKĘ, godz. 08:10 i 16:10

W pięknej, świątecznej scenerii przy wigilijnym stole spotkają się największe gwiazdy telewizyjne – popularni aktorzy serialowi oraz ulubieni prowadzący. Porozmawiają o tradycjach wigilijnych, świątecznych życzeniach i prezentach. Spotkanie wzbogacą kolędy oraz świąteczne anegdoty. Przy stole zasiądą m.in.: Robert Janowski (Jaka to melodia), Marta Manowska (Rolnik szuka żony), Beata Chmielowska-Olech (Teleexpress), Paulina Chylewska (Testy wiedzy), Antoni Królikowski (Cisza nad Rozlewiskiem), Piotr Kraśko (Wiadomości), Maciej Kurzajewski (Świat się kręci), Izabela Trojanowska, Paulina Holtz i Joanna Żółkowska (Klan), Katarzyna Pakosińska i Katarzyna Kwiatkowska (Rewia Gwiazd), Karol Okrasa (Okrasa łamie przepisy). Kolędy zaśpiewają: Margaret, Krzysztof Krawczyk, Natasza Urbańska, Feel, Ada Fijał i Blue Cafe.


MAGICZNE DRZEWO – CZERWONE KRZESŁO, godz. 09:00 premiera w TVP Polonia

Tryptyk dla młodych widzów. Gwałtowna burza powala olbrzymi, stary dąb – Magiczne Drzewo. Ludzie tną go na kawałki, z których powstają przedmioty codziennego użytku. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka niezwykłej, magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione. Pewnego dnia trójka dzieci – Tosia, Filip i Kuki – odnajduje krzesło, które spełnia życzenia.

Produkcja: Polska, 2009 r.

Reżyseria: Andrzej Maleszka

Obsada: Maja Tomawska, Filip Fabiś, Adam Szczegóła, Joanna Ziętarska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska, Maciej Wierzbicki
OKRASA ŁAMIE PRZEPISY – WIGILIA U LEŚNIKÓW, godz. 9:30

Karol Okrasa został zaproszony przez leśników z Puszczy Knyszyńskiej do wspólnych przygotowań wieczerzy wigilijnej. Wizyta w lesie nie jest przypadkowa, bo trudno sobie wyobrazić polską Wigilię bez świątecznej choinki, czy grzybów. Karol przygotuje dla gospodarzy dwie potrawy na świąteczny stół: zupę na wywarze z suszonych grzybów z pulpecikami ze szczupaka, suszonych grzybów i żurawiny oraz zapiekany w cieście francuskim karp z kapustą i grzybami. Gospodarze poczęstują Karola lokalnymi przysmakami wigilijnymi, nawiązującymi zarówno do tradycji katolickiej, jak i prawosławnej, co jest odzwierciedleniem bogatej mozaiki kulturowej tych terenów.


NIESPOTYKANIE SPOKOJNY CZŁOWIEK, godz. 10:05

Komedia. Stanisław to prosty człowiek – rolnik, który po wojnie przywędrował z zabużańskiej wsi na Ziemie Odzyskane. Tam założył gospodarstwo i teraz zmuszony jest walczyć o to, by jego syn, Tadeusz, przejął po nim schedę i nie wywędrował do miasta. A walka to niełatwa, gdyż młodzieniec zakochał się w robotnicy z fabryki włókienniczej i już planuje ślub. Stanisław postanawia do tego nie dopuścić.

Produkcja: Polska, 1975 r.

Reżyseria: Stanisław Bareja

Obsada: Janusz Kłosiński, Ryszarda Hanin, Małgorzata Potocka, Janina Sokołowska, Marek Frąckowiak, Jerzy Turek, Stanisław Tym, Ludwik Benoit, Hanna Bedryńska
CAŁA POLSKA ŚPIEWA KOLĘDY Z TELEWIZYJNĄ JEDYNKĄ I RADIEM ZET, godz. 11:05, powtórka – 26 grudnia, godz. 18:50

Druga część gdańskiego koncertu, w którym artyści, wraz z mieszkańcami Trójmiasta, zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na gdańskiej scenie wystąpią: Beata Kozidrak, Kasia Kowalska, Rafał Brzozowski, Honorata Skarbek „Honey”, Halina Mlynkova, Artur Gadowski w duecie z córką – wokalistką Zuzą Gadowską, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Dominika Gawęda i Paweł Rurak Sokal, Barbara Kurdej-Szatan w duecie z mężem Rafałem Szatanem oraz Chór Sound And Grace i orkiestra Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka.


URBI ET ORBI – TRANSMISJA Z WATYKANU, godz.11:55

Uroczyste błogosławieństwo „Miastu i Światu” udzielone przez papieża Franciszka na Boże Narodzenie.


LASKOWIK & MALICKI ŚWIĄTECZNIE, godz. 13:25

Świąteczne wydanie programu satyryków przygotowane specjalnie na wigilijny wieczór. Jego gospodarzami są twórca kabaretu Tey, Zenon Laskowik, oraz kompozytor i pianista Waldemar Malicki. Znanych z błyskotliwego poczucia humoru prowadzących wspierają dyrygent Bernard Chmielarz i muzycy z Filharmonii Dowcipu. Na scenie bydgoskiej Opery Nova pojawi się również formacja Kabareciarnia.


ŚLEDZTWO W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA, godz. 14:40

Film dokumentalny. Autorzy poszukują dowodów na prawdziwość ewangelicznych opisów dotyczących okoliczności narodzin Jezusa. Które z nich są prawdziwe, a które są legendą? Które z elementów bożonarodzeniowej tradycji opierają się na rzeczywistych wydarzeniach sprzed 2000 lat, a które na powstałej później tradycji?

Produkcja: Polska, 2014 r.

Reżyseria: Leszek Wasiuta


KLOPS I DROPS godz. 15:35, powtórka – 26 grudnia, godz. 9:30 i 27 grudnia, godz.1:10

Program edukacyjny. Zaproszenie dla milusińskich na pierwsze spotkanie z uroczymi psiakami – Klopsem i Dropsem oraz ich przyjaciółką Małgosią. Ta zgrana trójka, poprzez zabawę, będzie uczyć dzieci czytać, liczyć, zapoznawać z otaczającym ich światem i zabierać w niesamowite podróże. W pierwszym odcinku najmłodsi poznają bajkę o „Królewnie na ziarnku grochu”, dowiedzą się, co znaczy powiedzenie „wziąć nogi za pas”, poznają literkę „K” i cyferkę „2”.


KUCINALINA – WYDANIE SPECJALNE, godz. 17:00, powtórka – 26 grudnia, godz. 7:50

Święta, święta… a na stołach same pyszności. I w tym świątecznym okresie Alina Suder zadba o to, aby dania, które się spożywa były proste, smaczne i oczywiście – dietetyczne. W świątecznym wydaniu widzowie poznają przepis na pierożki z mięsem w rosole warzywnym, kiełbasę z soczewicy oraz cielęcinę w sosie z tuńczyka. Alina przybliży zwyczaje Polaków we Włoszech i pokaże jak nasi rodacy celebrują ten magiczny czas.


ŚWIĘTY AUGUSTYN (odc. 2 – „Khalida”), godz. 17:55, powtórka – 26 grudnia, godz. 7:00 premiera w TVP Polonia

Ku zaskoczeniu Augustyna, jego umierający ojciec przyjmuje chrzest. Augustyn i Khalida zatrzymują się u przyjaciela, Romanianusa. Po pogrzebie ojca Augustyn pozostaje w Tagaście i przystaje do Manichejczyków. Z jego związku z Khalidą rodzi się syn, Adeodatus. Augustyn jednak opuszcza rodzinę dla posady oratora dworskiego w Mediolanie. Jego zadaniem jest wygłoszenie mowy na część cesarza, będącej atakiem na biskupa Ambrożego.

Produkcja: Polska, Włochy, Niemcy, 2009 r.

Reżyseria: Christian Duguay

Obsada: Alessandro Preziosi, Monica Guerritore, Franco Nero, Katy Louise Saunders, Wenanty Nosul, Dietrich Hollinderbäumer, Krzysztof Pieczyński, Jerzy Zelnik
GOLEC uORKIESTRA W BUKOWINIE, godz. 18:45, powtórka – 26 grudnia, godz. 0:40 + 8:15

Wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Golec uOrkiestra. Zespół zagra najpiękniejsze polskie kolędy w tradycyjnym opracowaniu muzycznym i magicznym, góralskim charakterze – w zabytkowym kościele w Bukowinie Tatrzańskiej.


STĄD DO RATUSZOWEJ WIEŻY, godz. 19:30, powtórka – 26 grudnia, godz. 1:30

Dzień Wigilii. Całe miasto przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Popsute zabawki, siedzące na regale w likwidowanym sklepie, dowiadują się, że zostaną wyrzucone na śmietnik. Jedynym dla nich ratunkiem jest kuracja w Klinice dla Zabawek, prowadzonej przez św. Mikołaja. Jak się jednak do niej dostać, gdy jest się konikiem na jednym biegunie lub jednonogą lalką? Przyjaciołom z odsieczą rusza mały, drewniany pajacyk.


KOLĘDOWANIE ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II. KONCERT Z WADOWIC (cz. 1), godz. 20:50, powtórka – 26 grudnia, godz. 2:45

Nastrojowy koncert, który odbędzie się w miejscu niegdyś szczególnym dla św. Jana Pawła II – we wnętrzu Bazyliki Mniejszej pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na wadowickim rynku. To właśnie w tej Świątyni Karol Wojtyła przyjął sakramenty: chrztu, Pierwszej Komunii św. i bierzmowania. W trakcie widowiska zabrzmią najpiękniejsze i najbardziej znane kolędy: „Oj maluśki, maluśki”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Mędrcy świata” oraz „Wśród nocnej ciszy”, w wykonaniu znakomitych polskich artystów: Moniki Kuszyńskiej, Haliny Mlynkovej, Małgorzaty Walewskiej, Trebunich Tutków, zespołu Pectus oraz artystów ludowych z Podhala. Gwiazdom towarzyszyć będą muzycy Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Orkiestry Polskiego Radia. W trakcie koncertu najbliżsi przyjaciele i współpracownicy Jana Pawła II podzielą się osobistymi wspomnieniami, związanymi z Karolem Wojtyłą. Widzowie usłyszą także słowa papieża o Bożym Narodzeniu, o rodzinnym klimacie świąt, o tym, co znaczy dzielenie się opłatkiem, o symbolice choinki. Koncert poprowadzą: Kinga Preis i Artur Żmijewski.


HALO POLONIA (wydanie specjalne), godz. 22:00, powtórka – 26 grudnia, godz. 3:40 + 10:05

W specjalnym wydaniu magazynu Agata Konarska i Marek Zając zapraszają na wyjątkowe spotkanie z gwiazdami. Jak spędza Boże Narodzenie Krystyna Giżowska? Jak wspomina swoje spotkania z Polonią na całym świecie? Program odwiedzi także Zduńską Wolę, by spotkać się z Justyną Majkowską, byłą wokalistką zespołu Ich Troje.


MAŁA MOSKWA (cz. 1 i 2), godz. 22:45, powtórka – 26 grudnia, godz. 4:15 + 14:15

Serial telewizyjny. Wzruszająca historia zakazanej miłości, w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium. Film przenosi do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu i wścibskich politruków kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia.

Jest rok 1967. Jura, pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy (Małej Moskwy), największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna, młoda żona – Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką Rosjanka wygrywa „konkurs przyjaźni”, śpiewając w części po polsku „Grande Valse Brillante” Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka – Michała.

Produkcja: Polska, 2008 r.Reżyseria: Waldemar Krzystek

Obsada: Svetlana Khodchenkova, Lesław Żurek, Dimitrij Uljanov, Elena Leszczyńska, Artem Tkachenko, Jurij Itskov
26 GRUDNIA 2014, II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA
MAGICZNE DRZEWO – WĘDRÓWKA, godz. 9:00 premiera w TVP Polonia

Druga część tryptyku. Z tęsknoty za rodzicami dzieci wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu swoich bliskich. Dzięki znajomości magicznego zaklęcia wędrówkę ułatwia im czerwone krzesło. Zabierają ze sobą także ciotkę zamienioną w małą dziewczynkę. Niestety, podróż nie jest łatwa, bowiem ich śladem podąża ktoś, kto za wszelką cenę pragnie zdobyć niezwykłe krzesło.

Produkcja: Polska, 2009 r.

Reżyseria: Andrzej Maleszka

Obsada: Maja Tomawska, Filip Fabiś, Adam Szczegóła, Joanna Ziętarska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska, Maciej Wierzbicki
NOC ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, godz. 10:40

Film z cyklu „Święta polskie”, komedia. Przewrotna historia dwóch kryminalistów, którzy wydostają się z więzienia na jednodniową przepustkę, by spełnić dobry uczynek. W przebraniu św. Mikołaja i Anioła mają wręczyć prezenty dzieciom z Domu Dziecka. Muszą tylko odebrać z supermarketu ufundowane przez sponsora prezenty. W wyniku niefortunnej pomyłki na prezenty przygotowano zestawy dla dorosłych. Czy uda im się pokonać przeciwności losu i dostarczyć dzieciom prezenty?

Produkcja: Polska, 2000 r.

Reżyseria: Janusz Kondratiuk

Obsada: Zbigniew Buczkowski, Leszek Zduń, Wojciech Walasik, Barbara Dziekan, Edyta Olszówka, Magdalena Emilianowicz, Ilona Szkołuda, Justyna Sieńczyłło


POLACY W OCZACH ŚWIATA, godz. 12:35, powtórka – 1 stycznia, godz. 20:55 i 2 stycznia, godz. 2:50 premiera

Film dokumentalny. Naród polski ukazany poprzez sukcesy jego przedstawicieli. Niezwykły film, składający się z wypowiedzi znanych i sławnych ludzi z całego świata – naukowców, polityków, artystów, biznesmenów na temat wkładu Polaków w poszczególne dziedziny życia ludzkiego, takie jak: nauka, społeczeństwo, wynalazki i twórczość. O wybitnych Polakach mówią m.in. Barack Obama, Dalajlama XIV i Steven Spielberg.

Produkcja: Polska, 2014 r.

Reżyseria: Hanna L. Ceglińska-Leśnodorska
ŚWIĘTY AUGUSTYN (odc. 3 – „Usta Cezara”), godz. 17:55, powtórka – 27 grudnia, godz. 7:55 premiera w TVP Polonia

Do Mediolanu przyjeżdża matka Augustyna i Khalida z dzieckiem. Augustyn z matką udają się na spotkanie z bp. Ambrożym. Przypadkowo Khalida słyszy rozmowę Augustyna z arystokratą, który proponuje mu małżeństwo ze swoją córką. Khalida opuszcza Augustyna, pozostawiając mu syna. Z rozkazu cesarza, Augustyn i Waleriusz mają zarekwirować bazylikę Ambrożego. Żołnierze cesarscy przeprowadzają krwawy atak na katolików. Augustyn ma wyrzuty sumienia, które są początkiem jego nawrócenia.

Produkcja: Polska, Włochy, Niemcy, 2009 r.

Reżyseria: Christian Duguay

Obsada: Alessandro Preziosi, Monica Guerritore, Franco Nero, Katy Louise Saunders, Wenanty Nosul, Dietrich Hollinderbäumer, Krzysztof Pieczyński, Jerzy Zelnik
GWIAZDKA LISA LEONA, godz. 19:45, powtórka – 27 grudnia, godz. 1:45

Film animowany. W wigilijną noc Lis Leon ma gościć swego przyjaciela Bobra. W tym celu stara się zdobyć choinkę i prezent dla gościa. Niestety, szczęście nie sprzyja Leonowi. Sytuację ratuje niedźwiedź, obdarowujący Lisa i Bobra świątecznymi prezentami.


KOLĘDOWANIE ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II. KONCERT Z WADOWIC (cz. 2), godz. 20.50 powtórka – 27 grudnia, godz. 2:45

Opis jw.
CAŁY GRUZA, godz. 21:50

Film dokumentalny przedstawiający sylwetkę i dorobek Jerzego Gruzy – reżysera, scenarzysty, aktora, pisarza, jednego z pionierów telewizji publicznej. Jego dorobek artystyczny jest nie do przecenienia, na trwale wpisał się w historię TVP. Współpracę z telewizją rozpoczął w połowie lat 50-tych. Stworzył setki programów, seriali, widowisk rozrywkowych, jest realizatorem transmisji sportowych.

Polska: Polska, 2012 r.

Reżyseria: Ireneusz Engler
MAŁA MOSKWA (cz. 3 i 4), godz. 22:45, powtórka – 27 grudnia, godz. 3:40 + 14:15

Opis jw.
31 GRUDNIA 2014, SYLWESTER


OGNIEM I MIECZEM (odc. 1 i 2), godz. 13:45

Serialowa wersja filmu kinowego. Opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.Produkcja: Polska, 2000 r.

Reżyseria: Jerzy Hoffman

Obsada: Izabella Scorupco, Michał Żebrowski, Aleksandr Domogarow, Krzysztof Kowalewski, Bohdan Stupka, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski, Wojciech Malajkat, Ewa Wiśniewska, Rusłana Pysanka, Daniel Olbrychski, Marek Kondrat, Gustaw Holoubek


DUMKA NA DWA SERCA – KONCERT SYLWESTROWO-NOWOROCZNY, godz. 21:00, powtórka – 1 stycznia, godz. 6:25, 15:50

TVP Polonia i Teatr Opery i Baletu we Lwowie zapraszają na uroczysty koncert, który poprzez muzykę i sztukę ma łączyć oba narody. Muzyka nie zna granic – to przesłanie organizacyjne i merytoryczne tego koncertu. Ze strony ukraińskiej wystąpi Orkiestra Teatru Opery i Baletu we Lwowie oraz soliści: Ludmiła Ostasz i Roman Trochymuk, ze strony polskiej: Joanna Woś, Marcin Bronikowski, Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski. Koncert będzie składał się z dwóch części. W pierwszej polscy i ukraińscy artyści wykonają popularne arie operowe. Nie zabraknie tu akcentów „ukraińskich” – „Dumka” w wykonaniu Ludmiły Ostasz, „Etiuda rewolucyjna” na orkiestrę Wiktora Kosenki i polskich – Moniuszko. Część drugą wypełnią utwory Krzesimira Dębskiego – jego muzyka filmowa („Ogniem i mieczem”) i serialowa. Nawiązaniem do atmosfery świąteczno-noworocznej będzie pastorałka do słów ks. Jana Twardowskiego „Kropki zielone”.


1 STYCZNIA 2015, NOWY ROK
AWANTURA O BASIĘ, godz. 8:45

Film familijny. Dziecięca fantazja i poczucie humoru, szlachetne postawy i miłość w telewizyjnej ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego. Piętnastoletnia Basia, osierocona przez matkę i wychowana przez pisarza Stanisława Olszewskiego i jego żonę, chce poznać prawdę o losie swego zaginionego ojca – podróżnika. Razem z panem Gastonem, który uczestniczył wraz z Adamem Bzowskim w tragicznej wyprawie w Andy, rusza na poszukiwanie ojca. Znajduje go w wiosce indiańskiej, gdzie pełni funkcję czarownika. Bzowski w czasie wypadku w Andach stracił pamięć, nie rozpoznaje więc córki. Basia postanawia jednak walczyć o ojca.

Produkcja: Polska, 1995 r.

Reżyseria: Kazimierz Tarnas

Obsada: Paulina Tworzyańska, Agata Marciniak, Maria Kaniewska, Piotr Fronczewski, Andrzej Szczepkowski, Olgierd Łukaszewicz, Maria Gładkowska, Jan Jankowski
SYLWESTROWA REWIA GWIAZD, godz. 10:35

Program rozrywkowy, w którym parodystka – Katarzyna Kwiatkowska, kobieta o zniewalającym śmiechu – Katarzyna Pakosińska i znany dziennikarz muzyczny – Artur Orzech, wybiorą najlepsze fragmenty popularnych piosenek, tych do tańca i zabawy.


OGNIEM I MIECZEM (odc. 3 i 4), godz. 13:45

Opis jw.

: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy

Pobieranie 64.61 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna