Wybierz Życie Pierwszy KrokPobieranie 8.45 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar8.45 Kb.

Wybierz Życie - Pierwszy Krok”Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej przy współpracy Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej zorganizowali w dniu 23.02.2011r. szkolenie dla koordynatorów z wytypowanych szkół ponadgimnazjalnych Dąbrowy Górniczej, Będzina i Czeladzi na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

W przedsięwzięciu uczestniczył przedstawiciel Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza oraz koordynatorzy powiatowi i szkolni z Zawiercia i Sosnowca.

Program „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” kierowany jest do młodzieży I klas szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011 (I edycja) i ma na celu zmniejszenie wystąpienia raka szyjki macicy, umieralności na tę chorobę, a także zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej i roli wirusa HPV w jego powstawaniu.

Zaproszeni goście omówili tematykę poświęconą profilaktyce raka szyjki macicy:

  • Dr n.med. Agnieszka Drosdzol – Cop z Katedry Zdrowia Kobiety – Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – omówienie najważniejszych aspektów medycznych;

  • Agnieszka Górecka i Magdalena Ankiersztejn – Bartczak – autorki programu i przedstawicielki Fundacji Edukacji Społecznej w Warszawie – omówienie głównych problemów realizacji programu w szkołach.

Izabela Smolak – przedstawiciel Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej - omówiła metodyki realizacji programu.
Powitanie uczestników przez Dyrekcję szkoły, przedstawiciela Wydziału Oświaty Urzędu Miasta oraz z-cę Dyrektora PSSEZaproszeni goście zaprezentowali tematykę poświęconą profilaktyce nowotworowej
Uczestnicy szkolenia młodzież szkolna zapewniła

obsługę konsumpcyjną szkolenia
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna