Wycieczka do afrykarium I zoo we wrocławiuPobieranie 9.85 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar9.85 Kb.

WYCIECZKA DO AFRYKARIUM I ZOO 
WE WROCŁAWIU


18 czerwca 2015r.

W programie wycieczki zwiedzanie Starego Miasta
we Wrocławiu.

Koszt wycieczki 71 zł

Uczestnicy: uczniowie klas III-VI
Możliwość zjedzenia posiłku w bistro na terenie ZOO.

- Zupa 5,50

- Drugie danie ok. 15 zł

Opłata za obiad we własnym zakresie.

Zapisy do p. M. Rybarczyk do 10 kwietnia 2015 r.

Zaliczka 40 zł.

Przeczytaj informacje na temat Afrykarium, a na pewno
nie zabraknie Cię na tej wycieczce.

Afrykarium ma trzy kondygnacje zajmuje powierzchnię 1,5 ha. Znajduje się w nim siedem wielkich basenów, wypełnionych 15 milionami litrów wody. W pawilonie długim na 170 m i szerokim na 70 m prezentowana jest flora i fauna wód afrykańskich.

W Afrykarium można podziwiać również różne gatunki małp i ptaków. Poszczególne fragmenty pawilonu są podzielone geograficznie
i odpowiadają wybranym terenom Czarnego Lądu.

Zwiedzanie zaczyna się od terenów piaszczystych plaż Morza Czerwonego. Ścieżką stopniowo schodzi się pod powierzchnię morza, gdzie można obejrzeć różnorodne rafy koralowe. W tej części pływa


w akwariach ponad 20 tysięcy ryb.

Następnie szlak prowadzi zwiedzających nad okolice Nilu i dalej


do wielkich jezior Malawi i Tanganika.

Przechodząc przez tunel ze szkła akrylowego można oglądać świat wód oceanicznych od dołu m.in. obserwować rekiny, płaszczki, samogłowy, ośmiornice, żółwie morskie i meduzy.

W części pawilonu, przywołującej dżunglę wokół rzeki Kongo, można zobaczyć krokodyle oraz w osobnym basenie - jedyne w Polsce - manaty, roślinożerne ssaki zwane także syrenami wodnymi.

Atrakcją Afrykarium jest możliwość obejrzenia pływających pod wodą pingwinów - tońców, ważących najwyżej 5 kg. Mają one również swój zewnętrzny wybieg. Podobnie jest z pięcioma uchatkami karłowatymi, czyli kotikami afrykańskimi, które zamieszkały w największym akwenie.

W Afrykarium są też m.in. hipopotamy, krokodyle nilowe, jak i dikdiki - najmniejsze antylopy świata wielkości kota oraz nagie gryzonie - golce czy drapieżne ssaki - mangusty karłowate.

Ogród zoologiczny we Wrocławiu powstał w połowie XIX wieku. Jest nie tylko najstarszy, ale pod względem liczby eksponowanych zwierząt, największy w Polsce. Rocznie wrocławskie ZOO odwiedza około 600 tys. osób.www.zoo.wroclaw.pl

http://afrykarium.com.pl

Pobieranie 9.85 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna