Wykonawcy: My Riot, Flapjack + supportyPobieranie 12.13 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar12.13 Kb.
Data: 24.10.2012

Wykonawcy: My Riot, Flapjack + supporty

Wejście: g. 18.00

ceny biletów : 40 pln przedsprzedaż , 47 pln w dniu koncertu

do kupienia : kasa klubu Stodoła ( ul.Batorego 10, Warszawa)

Traffic Club (ul.Bracka 25,Warszawa)

sprzedaż internetowa: ebilet.pl , tickectpro.pl

MY RIOT

My Riot to nowy zespół, znanego ze Sweet Noise, Piotra Glacy Mohameda. My Riot powstawał już w czasie pobytu Glacy w USA jako kolaboracja z producentem breakbeatowym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem TR Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiedzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce. Wiedzę i doświadczenie zdobyte w Kalifornii Glaca wykorzystał w produkcji płyty My Riot. Jego celem była kolejna przełomowa pod względem kompozycji, brzmienia i treści płyta, skierowana przede wszystkim do polskiej publiczności. W nagraniach albumu My Riot pt."sweet_noise" gościnnie wzięli Zbyszek Krzywański z Republiki, Peja(SLU), Orion z grupy Behemoth, Maja Konarska (ex-Moonlight) i młody rapper Śliwa. Niektórzy z gości czasem pojawiają się także na koncertach My Riot.

Grupa łączy doświadczenie muzyczne i sceniczne profesjonalnych  muzyków z energią i młodością debiutantów biorących udział w projekcie. To połączenie break beatu, elektroniki, dub steppu, hip hopu z hard rockiem, muzyką alternatywną i punkiem plus pełne pasji teksty Glacy. Po bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej płycie pt."sweet_noise" zespół jest ciągle obecny na koncertowej mapie Polski. My Riot zamykał tegoroczny Przystanek Woodstock, a o ich show mówi się, że był jednym z najlepszych koncertów festiwalu. 

Glaca uchodzi za najbardziej żywiołowego i dynamicznego frontmana na polskiej scenie. Jego show zawsze stoi na najwyższym poziomie zarówno artystycznym jak i technicznym. Zespół My Riot przykłada wielką wagę do strony technicznej jak i oprawy wizualnej swoich koncertów, o których frontman mówi, że są swego rodzaju performancem artystycznym. 

Glaca jest szanowanym artystą zarówno w kraju jak i zagranicą. Warto wspomnieć, że rok temu nagrał projekt z Justinem Chancellorem, muzykiem jednego z głównych zespołów rockowych świata, grupy Tool. W swojej karierze współpracował m.in. z Edytą Górniak, Anną Marią Jopek, grupą Vader, Peją (SLU), Natalią Kukulską, Nergalem (Behemoth), Anją Orthodox, O.S.T.Rym czy Milo Kurtisem. 

My Riot tworzą:

Glaca – wokal, elektronika

Hacker – elektronika, klawisze

Diamond Chill – gitary

Mr White – gitary

Sajmon – perkusja
teledyski do umieszczenia na stronie klubu :

"Botox" http://youtu.be/bXNGz5ucutYhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-6HOlnzAwK0FLAPJACK

„Keep Your Heads Down” to długo zapowiadany album legendarnego zespołu Flapjack, którym wraca po 15 latach przerwy wydawniczej. Materiał to 100% czystej energii, z której słyną od lat. Płyta rodziła się długo, ale, jak zapowiada zespół, warto było czekać.

W jednym z utworów Guzik śpiewa „Come on and get some! Our party never ends!”, a potwierdzenie tych słów zawiera się w niemal godzinnym zróżnicowanym kompozycyjnie materiale. Warto również zwrócić uwagę na warstwę tekstową i przekaz, którego kluczem do odgadnięcia może być tytuł i okładka płyty. Nowy materiał charakteryzują ciężkie brzmienie i jest mieszanką progresywnych walcowatych riffów, rapu, hardcore’a i rocka. Teksty opowiadają o powrocie zespołu, świecie korporacji, zakłamaniu polityków, apokalipsie, postaci z kultowej gry komputerowej, miłości i nie tylko.

Znaczny wkład kompozytorski w album ma Śp. Aleksander „Olass” Mendyk – były gitarzysta zespołów Flapjack i Acid Drinkers. Płytę zamyka wyjątkowy utwór „Reborn”, w którym wykorzystane zostały wokale Olassa. Gościnnie w 2 utworach występuje HAU, wokalista nieistniejącej od wielu lat formacji Dynamind, który znany jest fanom Flapjacka z utworów „Comic Strip” i „Active”, które znalazły się na drugiej płycie pt. „Fairplay”. HAU jest również autorem tekstów do utworów „In a Structure” i „Feud”, z kolei „The Ballad of Frankie Pots” napisał wspólnie z Guzikiem.

Skład Flapjacka przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie Flapjack to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz , Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe).

Wydawcą płyty jest Makumba Music – wytwórnia założona przez osoby od wielu lat współpracujące z zespołami Acid Drinkers, Flapjack i Titus Tommy Gunn. Dystrybucją zajmie się firma Mystic Production.teledyski do umieszczenia na stronie klubu :

"Botox" http://youtu.be/bXNGz5ucutYhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-6HOlnzAwK0

Pobieranie 12.13 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna