Wywiad z piotrem kasprzyckimPobieranie 137.61 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar137.61 Kb.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Mały odkrywca własnych możliwości”
Gazeta Szkoły Podstawowej w Borowej Nr 7.

17 listopada 2010WYWIAD Z PIOTREM KASPRZYCKIM

GWIAZDOZBIÓR KUBEK ŚMIECHU

SKANDALE NA MAŁĄ SKALĘ JESIENNY HOROSKOP

CO W GAZECIE PISZCZY:
O TYM SIĘ MÓWI …………………..

WYCIŚNIĘCI DO OSTATNIEJ KROPLI… CZYLI ALA I PATRYCJA W AKCJI ………………………

ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO! ………………….

DYMIĄCY TALERZ ………………….

ZAKĄTEK ZWIERZĄTEK ………………………

GWIAZDOZBIÓR ………………..

KULTURA WYŻSZA NIŻ GÓRA ……………

KUBEK ŚMIECHU …………………………….

SKANDELE NA MAŁĄ SKALĘ ………………………

ŁAMIGŁÓWKI …………….

JESIENNY HOROSKOP …………………………….

,,Echo podstawówki” - Gazeta Szkoły Podstawowej w Borowej. Redakcja: SP w Borowej, ul. Parkowa 2/4, 55-095 Mirków Tel.(071) 314 81 83


Redaktorzy: Kacper Kolanek, Wiktoria Myszakowska, Ewelina Sikora, Aleksandra Kosińska, Emilia Gunia, Wiktoria Soter, Agnieszka Woźniak, Daria Kaczmarczyk, Kamila Łagoda, Magdalena Wasek, Urszula Kowalska, Natalia Maconko, Adrianna Zdziebko, Patrycja Tomaszewska, Alicja Szumik.
Opiekun Gazety: Katarzyna Dyl

Wyciśnięci do ostatniej kropli…

czyli Ala i Patrycja w akcji!


Wywiad z Piotrem Kasprzyckim

redaktorem TVP3 we Wrocławiu

Kiedy powstała telewizja Wrocław?

TVP3 Wrocław powstała w roku 1962. Natomiast rzeczywiste rozpoczęcie działalności telewizji Wrocław datuje się na 1958 rok, tylko tyle, że miało ono wtedy charakter eksperymentalny, zatem programy były eksperymentalne. Mniej eksperymentalny pierwszy program pt. „Dobre złego początki” był wyemitowany w grudniu 1962 roku i dlatego liczymy uruchomienie telewizji Wrocław od roku 1962. Zatem za dwa lata będziemy obchodzili 50-lecie jej istnienia!


Ile lat pracuje Pan w TVP3 Wrocław?

Pracuję tutaj 25 lat. Jednak to nie jest tak, że od razu przyszedłem i zacząłem robić programy telewizyjne. Ja zaczynałem od radia. Dawno temu był na antenie radiowej program literacki pt. „Dziesięć minut o kulturze”, w którym nadawałem swoje felietony dotyczące głównie problematyki etnograficzno – archeologicznej.

Później przeszedłem do telewizji, gdzie był wówczas program informacyjny – rozmaitości. Przygotowywałem wówczas również materiały etnograficzne, archeologiczne, historyczne. Związane bardziej z kulturą i tak zwaną antropologią kultury, to znaczy ze zjawiskami kulturowymi, które maj miejsce na terenie Dolnego Śląska. To były moje początki. Natomiast później już mniej robiłem dla programu regionalnego – wrocławskiego, a więcej dla anteny ogólnopolskiej. Byłem współautorem programu popularno naukowego dla młodzieży Kwant oraz programu rolniczego Sezam.

Po kilku latach przygotowywałem programy o charakterze interwencyjnym, bowiem rozpocząłem prace jak dziennikarz zajmujący się problematyką interwencyjną. Przychodzili do mnie telewidzowie prosząc o pomoc i interwencję w różnych sprawach konfliktowych. Oprócz tego zajmowałem się ówczesnym województwem Leszczyńskim i robiłem różne programy do programu regionalnego związane właśnie z Lesznem i terenami dookolnymi, problemami społecznymi, kulturowymi.


Czym się Pan dokładnie zajmuje?

Ponieważ redakcja interwencji przestała istnieć, obecnie robię tylko programy popularno naukowe i to głównie dla anteny ogólnopolskiej. Jestem współautorem ogólnopolskiego programu Laboratorium, realizowanego przez Wiktora Niedzickiego. On zajmuje się północną Polską, a ja południową. Sprawa dotyczy osiągnięć dolnośląskiej nauki, a wiec jeżdżę do instytutów na przykład wysokich pól magnetycznych, niskich temperatur, do instytutu astronomii, do instytutu badań kosmicznych i tam realizuję różne materiały filmowe.

Oprócz tego powołałem do życia coś w rodzaju takiego muzeum telewizyjnego i rozkręcamy w ramach tego muzeum pewną działalność edukacyjną, a więc tak będziemy mieli spotkania quizowe, zabawowe, będzie wiele rzeczy artystycznych, bo ja przecież jestem jednym z nadwornych poetów zespołu muzycznego Skaldowie. Napisałem również słowa do piosenek o historii telewizji Wrocław i na 50-lecie pojawi się nowa płyta Skaldów.

Oprowadzam również wycieczki po telewizji i pokazuję dawną i współczesną telewizję. Mówię o kamerze, prompterze, światełkach..., opowiadam o sztuce dziennikarskiej: informacyjnej, popularno - naukowej, interwencyjnej, społecznej.


Ile grup oprowadza Pan każdego dnia?

One nie są każdego dnia. Średnio wychodzi jedna grupa dziennie. Bywa, że są w ciągu jednego dnia 2-3 grupy. Czasami nie ma nikogo przez kilka dni.Dziękujemy za rozmowę! Luśka i Pati


O TYM SIĘ MÓWI
Kilka liczb, czyli podsumowanie udziału uczniów w projekcie „ Mały odkrywca własnych możliwości” w roku szkolnym 2009/2010.Najlepszy film!

Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do Świtu”

Reżyseria: Michael Apted

Scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely

Premiera: 25 grudnia 2010 (Polska) 8 grudnia 2010 (Świat)

Obsada: William Moseley, Anna Popplewell, Skandar Keynes, Georgie Henley

Gatunek: Familijny, fantasy, przygodowy

Trzecia z cyklu ekranizacji słynnych książek C.S. Lewisa. Widowiskowa opowieść o wyprawie rodzeństwa Pevensie i księcia Kaspiana, którzy na pokładzie statku zwanego "Wędrowcem do Świtu" docierają do krainy, z której pochodzi lew Aslan.
Mroczna książka na długie jesienne wieczory!„Wybrana” cykl: Dom Nocy Tom 3.

Autor: Cast P.C., Cast Kristin
Data wydania:
05-05-10
Kategoria: dla młodzieży
Ilość stron:
296
Do Domu Nocy zakradły się ciemne moce i żądza krwi, a szkolne przygody dorastającej wampirki Zoey Redbird stają się coraz bardziej tajemnicze. Ci, którzy wydawali się przyjaciółmi, okazują się wrogami, a zaprzysięgli wrogowie... stają się przyjaciółmi. Odwaga Zoey zostaje wystawiona na większą próbę niż kiedykolwiek przedtem. Przed nią nie lada wyzwanie. Wie, że tylko ona z pomocą przyjaciół może uratować Stevie Rea, która przeistoczyła się w nieumarłą. Wszystko co odkryje, musi być zachowane w tajemnicy przed resztą mieszkańców Domu Nocy, w którym zaufanie stało się towarem deficytowym.

I jeszcze coś do posłuchania!


„Versus” Usher

Versus" to reedycja siódmego już w dyskografii, studyjnego albumu Ushera pod tytułem "Raymond V Raymond", wzbogacona o pięć premierowych utworów z gośćmi. Gościnnie zaśpiewali Jay-Z, Justin Bieber, Enrique Iglesias, will.i.ami Pitbull.Ada i Natalia

GWIAZDOZBIÓR!
Eminem
Najlepszy raper na świecie! W ankiecie stacji telewizyjnej MTV Eminem otrzymał najwięcej głosów, pokonując w walce o tytuł najlepszego rapera takie gwiazdy hip-hopu, jak Jay-Z czy Kanye West.


Zwycięstwo w ankiecie "Hottest MC in the Game" ("Najgorętszy MC w grze") to wynik m.in. udanego artystycznego powrotu artysty, który po problemach z uzależnieniem od narkotyków i depresji podbił listy przebojów ostatnim albumem zatytułowanym "Recovery".


Czarodzieje z Waverly Place

Amerykański serial komediowy emitowany na

Disney Channel. Swoją amerykańską premierę

miał 1 października 2007, natomiast polska odbyła

się 28 lutego 2008. Od trzeciej serii, serial kręcony

jest w High-Definition. 3 czerwca potwierdzono 4 serię.

Potwierdzono również drugi film, który będzie

kontynuacją pierwszego.

Od 12 września serial jest emitowany w TVP1!
Rihanna
Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 w Saint Michael na Barbadosie) amerykańska wokalistka pop i R&B, z pochodzenia Barbadoska. Rihanna zaistniała dzięki takim hitom jak: Pon De Replay, SOS czy Unfaithful oraz Umbrella i Don't Stop the Music.
Selena Marie Gomez
Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand

Praire) amerykańska aktorka i piosenkarka

pochodzenia meksykańskiego. Obecnie gra

Alex Russo w serialu „Czarodzieje z Waverly Place”.

Od września 2009 roku pełni funkcję ambasadora

UNICEF. Pierwszy raz pojawiła się w serialu

Barney i przyjaciele” jako Gianna. Zostałaodkryta przez Disneya w wieku 12 lat.

Selena zagrała główną rolę w filmie „Kopciuszek:

Roztańczona historia”.

Śpiewać zaczęła w serialu dla dzieci „Barney i przyjaciele”. Nagrała piosenki do filmów, w których wystąpiła. Przed swoimi szesnastymi urodzinami podpisała kontrakt z Hollywood Records. Jej album „Kiss and Tell” ukazał się 29 września 2009 roku w USA. 18 czerwca 2010 roku premierę miała jej pierwsza piosenka („Round And Round”), z nowej płyty „Year Without Rain”, na której znajduje się 10 utworów.

Ewcia, Olcia, Emilcia, UlciaWiewiórka

(2/5)
Dwutygodniowa wiewiórka pospolita

(3/5)
Wiewiórka jedząca orzech włoski

(4/5)
Wiewiórka z warszawskich Łazienek

(5/5)
Wiewiórka gryząca szyszkę


Wiewiórka pospolita, wiewiórka ruda

(Sciurus vulgaris) – gatunek gryzonia z rodziny wiewiórkowatych.


Występuje w Europie i Azji, w lasach liściastych i iglastych, a także w parkach i zadrzewieniach. Osiąga długość ciała 19-23 cm i ogona 15–20 cm, waga 250–340 gramów. Jest typowym zwierzęciem nadrzewnym. Grzbiet ubarwiony ma na kolor od rudego do ciemnobrązowego, spód ciała jest biały. Wiewiórki żyjące w Karpatach i Sudetach mają umaszczenie ciemniejsze – ciemnobrązowe. W zimie wszystkie wiewiórki zmieniają ubarwienie na popielate (szata zimowa). W dziupli ma swoje zapasy, zamieszkuje gniazda ptaków lub buduje je sama w koronach drzew, zwykle w rozwidleniu gałęzi. Długi, puszysty ogon odgrywa ważną rolę podczas skoków - stabilizuje kierunek lotu. Jest aktywna w dzień. Jej pożywienie stanowią nasiona, pędy, grzyby, owoce, ale także owady, jaja i pisklęta. Gromadzi zapasy żywności, np. zakopując nasiona – przyczynia się w ten sposób do rozsiewu nasion drzew. Obserwowano też, że na gałęziach drzew suszyła grzyby. Ciąża trwa 38–39 dni. Samica rodzi w jednym miocie od 2 do 7 młodych. Młode rodzą się ślepe, otwierają oczy dopiero po miesiącu. Matka karmi je mlekiem przez 8 tygodni. Wiewiórka żyje na wolności około 5 lat. Może być nosicielem wścieklizny. W Polsce podlega całkowitej ochronie.

Ola, Emilka, Ula


KUBEK ŚMIECHU


Idą dwie blondynki przez pustynie i jedna mówi

do drugiej:


- Nie czuję nóg..
- To powąchaj moje;)




Przychodzi blondynka do sklepu
- Co to jest, to duże, czerwone, w tej skrzyni po prawej stronie?
- To są jabłka - odpowiada sprzedawca.
- Poproszę 2 kilogramy i każde proszę zapakować osobno.
Sprzedawca zapakował jabłka.
- A tam po lewej stronie w skrzyni, zielone i włochate?
- To kiwi.
- Poproszę 2 kilogramy, każde zapakować osobno.
Sprzedawca zapakował blondynce kiwi.
- A to czarne, sypkie leży w tej czerwonej misce na ladzie to, co to jest?
- To mak, ale nie jest na sprzedaż!

Dlaczego blondynka kładzie papryczkę chili na telewizorze?
- Żeby był ostrzejszy obraz.

Dlaczego blondynki myślą przed lustrem?
- Bo co dwie głowy, to nie jedna.

Przychodzi garbaty do lekarza, a lekarz mówi:
- Co się pan tak skrada???

Dlaczego blondynka idzie do kąta jak jest jej zimno?

- Bo kąt prosty ma 90 stopni.

Kubuś mówi do Prosiaczka:

- Wiem co się z Tobą stanie, gdy dorośniesz.

- A co… Czytałeś mój horoskop?

-Nie, książkę kucharską.




Dlaczego jak blondynka dostanie kulą w łeb, to umiera dopiero po 5 minutach?

- Bo kula szuka mózgu.




Blondynka jest sprzątaczką w hotelu.

Dyrektor do niej mówi:

- Posprzątaj windę.

A blondynka pyta:

- Na każdym piętrze?

Idą przez las dwie blondynki i jedna z nich pyta:

- Widzisz ten las?

Druga odpowiada:

- Nie, drzewa mi zasłaniają.

Luśka i Pati

SKANDALE NA MAŁĄ SKALĘ

Patryk Kocjan został nowym przewodniczącym szkoły! Do tego dostał Stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2009/2010, które odebrał z rąk Pani Wójt Iwony Agnieszki Łebek. GRATULUJEMY!!!

Dyskoteka szkolna została odwołana, ponieważ było tylko 28 osób chętnych (na 80)  Mamy nadzieję, że to zmobilizuje wszystkich do przynoszenia zgód i przybycia na kolejne dyskoteki! Następna już na Andrzejki!

Znowu mamy nową panią od angielskiego, mamy nadzieję, że już nas nie opuści!

Mamy także nową panią od przyrody. Ciekawe, dlaczego pani Kochańska odeszła?! Może było jej u nas niedobrze???

W toalecie po raz kolejny zabrakło papieru ;OO Tylko zadajmy sobie pytanie CO SIĘ Z NIM DZIEJE, GDY JEST??? Hmmm… chyba sami jesteśmy sobie winni

Nie do wiary! Ada nie została przewodniczącą szkoły! Szok! ;OO

Mamy dwóch skarbników! Czy to możliwe? Którego usunąć i jak to zrobić?!

Natalka i Wiki ;DCiasteczka jesienne
Składniki:


 • 1/2 kg mąki

 • 1 kostka margaryny

 • 2 jajka

 • 1,5 szklanki cukru

 • 2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wykonanie: 

Przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia. Żółtka oddzielamy od białek i wlewamy na mąkę. Dodajemy posiekaną w kostkę margarynę (w tej postaci łatwiej jest zagniatać ciasto) oraz cukier i zagniatamy wszystko razem. Jeśli mimo długiego wyrabiania, ciasto nadal jest bardziej sypkie niż zwarte, może się okazać, że potrzebne jest dodanie jeszcze jednego żółtka.

Z zagniecionego ciasta formujemy ciasteczka przy pomocy foremek, można na nie nałożyć trochę dżemu. Ciasteczka można też robić w wielu wersjach smakowych: z kakao, kawą, cynamonem, wiórkami kokosowymi.

Ciastka pieczemy w 180°C na złoty kolor i po wystudzeniu zajadamy się ze smakiem!


STRASZNE MUFFINY
Składniki SUCHE:

 • 2 i 3/4 szklanki mąki pszennej

 • 1 łyżka proszku do pieczenia

 • 1 łyżeczka sody oczyszczonej

 • 3 łyżki gorzkiego kakao

 • 3/4 szklanki brązowego cukru

Składniki MOKRE:

 • 1/2 kostki masła (rozpuszczone i ostudzone)

 • 2 jajka

 • 1 szklanka maślanki

Wykonanie: 

W jednej misce wymieszać składniki suche, w drugiej mokre. Wlać mokre składniki do suchych i wymieszać do połączenia.

Nakładać do foremek wyłożonych papilotkami po łyżce ciasta, na to łyżkę nutelli i ponownie łyżkę ciasta.

Piec w temperaturze 180 stopni przez około 15-20 minut.


CIASTO SHREK
Składniki:

Na biszkopt: • 5 jajek

 • 5 łyżek mąki pszennej

 • 2 łyżki mąki ziemniaczanej

 • 5 łyżek cukru

 • 2 łyżki oleju

 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

 • kilka kropel aromatu do ciast

Warstwa pierwsza:

 • 1l zielonego Pysia (sok przecierowy kiwi-jabłko-banan)

 • 3 budynie śmietankowe (na 0,5l)

Warstwa druga:

 • 400ml śmietanki do ubijania

 • zielona galaretka (kiwi, agrest)

 • 2 paczki delicji

Warstwa trzecia:

 • 2 zielone galaretki


Wykonanie:  

Biszkopt: Żółtka oddzielić od białek. Ubić białka na sztywno, pod koniec ubijania dodając cukier, olej i aromat. Dalej miksując dodawać po jednym żółtku. Na koniec wmieszać delikatnie przesiane mąki. Ciasto wylać na blachę o wymiarach 25/35cm. Piec około 30-35 minut w temp. 170oC. Odstawić do ostygnięcia.

Warstwa pierwsza: Odlać szklankę Pysia. Resztę zagotować. W odlanym soku zmieszać budynie. Wlać do gotującego się soku. Energicznie mieszać do zgęstnienia. Chwilę pogotować. Gorący wylać na biszkopt (wyrównać).

Warstwa druga: Galaretkę rozpuścić w 3/4 szklanki wody, odstawić do wystudzenia. Śmietankę ubić na sztywno, na koniec wlać rozpuszczoną galaretkę, zmiksować. Masę wylać poprzednią warstwę. Ułożyć delicje czekoladą do góry.

Warstwa trzecia: Galaretki rozpuścić w 800ml wody. Odstawić do wystudzenia. Lekko stężałą galaretkę wylać na ciasto.

Chłodzić około 4 godzin.


Smacznego życzy Madziunia i Dunia

Żyj zdrowo na sportowo!
SPEEDWAY FAN

Jason Crump najprawdopodobniej odejdzie do beniaminka ekstraligi Marmy Rzeszów. Szefowa Marmy Marta Półtorak zapowiada, że zrobi wszystko, by zatrudnić Australijczyka. - My nie będziemy się licytować o żadnego zawodnika - mówi z kolei prokurent WTS Krystyna Kloc.


Oto krótka tabela ekstraligi:
1. Unia Leszno

2. Falubaz Zielona Góra

3. Unibax Toruń

4. Betard WTS Wrocław

5. Tauron Azoty Tarnów

6. Cealum Stal Gorzów

7. Włókniarz Częstochowa

8. Polonia BydgoszczGRAND PRIX na Żużlu
Tabela oficjalna:
1. Tomasz Gollob Polska

2. Jarosław Hampel Polska

3. Jason Crump Australia

4. Rune Holta Polska

5. Greg Hancock Ameryka

6. Chris Harris

7. Kenneth Bjerre

8. Chris Holder
PIŁKA NOŻNA
Oto krótka tabel a ekstraklasy:
1. Jagiellonia Białystok

2. Korona Kielce

3. GKS Bełchatów

4. Lechia Gdańsk

5. Polonia Warszawa

6. Wisła Kraków

7. Górnik Zabrze

8. Widzew Łódź

15. Śląsk Wrocław

Kubica po raz drugi stanął na trawie! Wcześniej jechał trzeci i zepsuł się mu silnik, a teraz jechał drugi i odpadło mu koło. Miejmy nadzieje, że już nie dostarczy nam takich niespodzianek.
Tabela F1:

1. Mark Webber

2. Fernando Alonso

3. Sebastian Vettel

4. Lewis Hamilton

5. Janson Button

6. Felipe Massa

7. Nico Rosberg8. Robert Kubica


Z kim zagra reprezentacja Polski na Lidze Światowej 2011?!
GR: A Brazylia, Polska, USA, Portoryko
Mecze odbędą się w Polsce!:-) Zapraszamy!:-)

Trochę rankingu FIVB:Seniorki

   

Seniorzy

 1.

(1)

Brazylia

 2.

(4)

USA

 3.

(2)

Chiny

 4.

(7)

Włochy

 5.

(5)

Japonia

 6.

(6)

Kuba

 7.

(3)

Rosja

 8.

(11)

Polska

 9.

(10)

Serbia

10.

(8)

Holandia
 1.

(1)

Brazylia

 2.

(2)

Rosja

 3.

(3)

USA

 4.

(4)

Serbia

 5.

(8)

Kuba

 6.

(5)

Włochy

 7.

(7)

Bułgaria

 8.

(9)

Argentyna

 9.

(5)

Polska

10.

(11)

Niemcy


Zaraz po zakończeniu przegranego meczu z Bułgarią Daniel Castellani oddał się w ręce PZPS. Szkoleniowiec polskich siatkarzy wziął na siebie całą winę za kiepski wynik we Włoszech. Podkreślił, że zarówno siatkarze jak i cały sztab szkoleniowy w pełni wykonali jego plan, byli zaangażowani w przygotowania do mundialu. Daniel Castellani ma ważny kontrakt do 2012 roku. Jeśli PZPS zdecyduje się na rozwiązanie kontraktu, rozstaną się polubownie. Argentyńczyk mimo wszystko chce kontynuować pracę w Polsce, jednak jest gotów odejść jeśli to zdaniem zarządu PZPS będzie lepsze, bo jak sam stwierdził "wszystko dla dobra polskiej siatkówki".

Natalia, Kacper

COŚ DLA MALUCHA

JESIENNE ZAGADKI
Przynoszę deszcze, szarugi,
Dzień krótki, a wieczór długi.
Ptaki wysyłam za morze i jeże usypiam w norze.
Drzewom odbieram liście,
Bo jestem .......... oczywiście!


Co to za miesiąc, który niesie: 
grzyby i wrzosy liliowe w lesie, 
w sadach soczyste jabłka czerwone, 
a także pierwszy szkolny dzwonek?

To miesiąc smutny taki, 


bo odleciały już ptaki. 
I liść ostatni już opadł.
Ten miesiąc zwie się ..........

Ma nóżkę, nie ma buta.

Ma kapelusz, nie ma głowy.

Czasem gorzki i trujący,

częściej smaczny jest i zdrowy .

Kiedy rośnie – to się zieleni.

Kiedy spada – złotem się mieni.

Drzewo iglaste, drzewo żywiczne, wysokopienne, podniebne, śliczne.

Zawsze zielone, zima czy wiosna, igły ma długie, bo to jest: ……………………

KOLOROWANKI


AgUSIA i WikUSIA

JESIENNY Horoskop


AKSAMITKA

Baran (21.03-04.04)

Jeśli tak bardzo zależy ci, aby nikt

teraz nie dowiedział się o twoich pomysłach,

to nie opowiadaj o nich.


BEZ

Byk (21.04-22.05)

Sprężaj się i staraj się jak najszybciej

dokończyć to, co już dawno temu

powinno być skończone. I nie rozpraszaj się!

CHRYZANTEMA

Bliźnięta (21.05-21.06)

Możliwe, że wreszcie masz szanse na wyjaśnienie pewnej sprawy, która tak cię dręczyła. I to będzie pozytywne.

DZIEWANNA
Rak (22.06-22.07)

Teraz zaczną do ciebie lgnąć same dobre, pozytywne rzeczy.

I osoby też, tylko umiejętnie dobieraj sobie towarzystwo.

NARCYZ


Lew (23.07-22.08)

Ktoś z twoich bliskich znajomych

koniecznie chce się z tobą spotkać

i porozmawiać o swoich problemach.


HIACYNT

Panna (23.08-22.09)

Pewna osoba marzy o wspólnym wieczorze.

Może warto coś wcześniej przygotować

i zorganizować imprezę?

MALWA
Waga (23.09-22.10)

Możesz teraz wiele planować, marzyć, a na pewno zdecydowana większość z tego wszystkiego się spełni.

HORTENSJA

Skorpion (23.10-21.11)

Bliska osoba oczekuje więcej dowodów

Czułości. Chyba nie powinno być dla ciebie

takie trudne, żeby to okazać.

JARZĘBINA

Strzelec (22.11-21.12)

Korzystaj z życia, baw się, bo okazji teraz brakować nie będzie. A każda następna impreza będzie lepsza od poprzedniej.

LILIA

Koziorożec (22.12-19.01)

Chyba trzeba będzie nieco zmienić pewien punkt

widzenia, ale zrobisz to bez uszczerbku dla siebie.

KONWALIA
Wodnik (20.01-18.02)

Sprawy rodzinne może nie będą aż tak istotne, jak się zapowiadały, ale poświęć im teraz nieco więcej uwagi.

POWÓJ

Ryby (19.02-20.03)

Chyba zależy ci na dobrej opinii, prawda? Wobec tego zmień swoje postępowanie!I to jak najszybciej!

Wiki ;D
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna