Załącznik 1aPobieranie 19.95 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar19.95 Kb.
Załącznik 1a

Akademia Sztuk Pięknych planuje rozbudowę obecnie posiadanego klastra serwerów maszyn wirtualnych, składającego się z trzech fizycznych serwerów HP DL380 G7, pracujących w środowisku Vmware ESXi 5.0, o dodatkowy fizyczny serwer. Zadanie obejmuje rozbudowę klastra o dodatkowy, nowy serwer HP z serii DL380 G7. Ze względu na rozbudowę środowiska serwerowego, a co za tym idzie konieczność zachowania zgodności i ciągłości pracy we wdrożonym środowisku Vmware ESXi 5.0, Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć serwer nie inny niż obecnie posiadane przez ASP trzy serwery maszyn wirtualnych pracujące w klastrze. Serwer musi spełniać minimalne wymagania wymienione poniżej, a Wykonawca musi spełnić następujące wymagania w zakresie modernizacji serwerowni:


1. Dostarczony sprzęt musi być nowy i wyprodukowany nie dawniej, niż 6 miesięcy przed dostawą. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia oświadczenia producenta o legalności oferowanego oprogramowania oraz żądanych trybów serwisu.

2. Oferta dotycząca modernizacji serwerowni musi zawierać wykaz wszystkich oferowanych urządzeń, modułów wraz z podaniem numerów katalogowych oraz ich ilości i ceny jednostkowej. Jeżeli wsparcie techniczne producenta posiada oznaczenie produktowe, to należy je podać w ofercie.

3. Wykonawca zapewnia 36 miesięczną gwarancję na całość sprzętu, prac instalacyjnych i konfiguracyjnych. Wykonawca przystąpi do usunięcia usterki w następnym dniu od zgłoszenia usterki.

4. Wszystkie prace instalacyjne i konfiguracyjne muszą być przeprowadzane w taki sposób, aby nie zakłócić pracy w Akademii Sztuk Pięknych. Prace, które wymagają czasowej przerwy w dostępie do systemów ASP muszą być przeprowadzone poza godzinami pracy użytkowników systemów ASP, to jest w dni wolne od pracy oraz w dni robocze po godzinie 17.

5. Wykonawca zobowiązuje się w ramach dostawy sprzętu zamontować dostarczane urządzenie oraz podłączyć serwer do klastra Vmware ESXi 5.0, w którym pracują obecnie 3 pozostałe serwery. Praca klastra nie może zostać w tym czasie przerwana.

6. Wykonawca zapewnia zgodność działania dostarczonego serwera z obecnymi serwerami HP DL380 G7. Specyfikacja obecnego środowiska znajduje się na końcu Załącznika 1.

7. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązuje się do przemigrowania 4 fizycznych serwerów na dostarczany serwer do środowiska Vmware ESXi 5.0:

- serwer HP DL160G7 (Windows Server 2008 R2, poczta Microsoft Exchange 2010) – możliwość wyłączenia działającego serwera na maksymalnie 24 godziny w sobotę lub niedzielę;

- Serwer typu „składak” oparty o serwerową płytę Intel (Windows Server 2008 32-bit, kontroler domeny Active Directory, SQL Server 2005) – możliwość wyłączenia działającego serwera na maksymalnie 24 godziny w sobotę lub niedzielę;

- Serwer typu „składak” oparty o serwerową płytę Intel (Windows Server 2008 32-bit, kontroler domeny Active Directory) – możliwość wyłączenia działającego serwera na maksymalnie 48 godzin w sobotę lub niedzielę;

- Serwer typu „składak” oparty o serwerową płytę Intel (Windows Server 2008 32-bit, kontroler domeny Active Directory) – możliwość wyłączenia działającego serwera na maksymalnie 48 godzin w sobotę lub niedzielę;

- Serwer SuperMicro (Linux Server PLD, bind, apache) – możliwość wyłączenia działającego serwera na maksymalnie 48 godzin.
PrzedmiotWymagania


Opis oferowanego przedmiotu zamówienia


Serwer maszyn wirtualnych – rozbudowa klastra
Przykładowy model: HP DL380 G7 z systemem Vmware ESXi 5.0 lub równoważny pod względem parametrów technicznych

Serwer HP DL380 G7 o następujących minimalnych parametrach:

• Obudowa o wysokości maksymalnie 2U, dedykowana do zamontowania w szafie typu rack 19" z zestawem szyn do mocowania w szafie i wysuwania do celów serwisowych.

• Jeden Procesor Intel® Xeon® minimum 6-rdzeniowy E5649 lub lepszy, procesor w architekturze zgodnej z 64-bitową architekturą x86 (x86-64) – procesor musi być zgodny z pozostałymi serwerami klastra Vmware.

• Płyta główna dwuprocesorowa, dedykowana do pracy w serwerach. Płyta musi posiadać przynajmniej 18 banków pamięci DDR3 (9 banków pamięci na procesor).

• Sloty PCI - minimum 3 slotów PCI-E do zainstalowania niezbędnych kart rozszerzeń. Serwer musi mieć możliwość adaptacji do uzyskania minimum 1 slotu PCI-X lub posiadać taki slot w standardzie.

• Pamięć minimum 30GB DDR3, z technologią RIMM ECC.

• Interfejsy sieciowe: 4x GigabitEthernet 10/100/1000 łącznie, nie zajmujących slotu PCI-E. Interfejsy sieciowe muszą wspierać technologię load balancing, failover i TCP/IP Offload Engine.

• Interfejsy zewnętrzne – 1 port RJ-45 dedykowany dla interfejsu zdalnego zarządzania iLO3, 5 portów USB (2 z przodu i 2 z tyłu obudowy, 1 wewnętrzny), 1 port VGA, 1 slot SD, 1 port szeregowy, 1 port klawiatury PS/2, 1 port myszy PS/2.

• Kontroler macierzowy SAS, umożliwiający konfigurację dysków w macierzach RAID 0, 1, 1+0, 5, 5 + 0 zintegrowany lub w zainstalowany w slocie PCI 256 MB RAM bez podtrzymania bateryjnego (np. P410i).

• bez napędu optycznego DVD-ROM/CDRW.

• 2 zasilacze typu Hot-Plug co najmniej 460 W, redundancja N+1.

• Redundantne wiatraki typu Hot-Plug N+1.

• Serwer musi być wyposażony w kartę zdalnego zarządzania (konsoli) pozwalającej na: włączenie, wyłączenie i restart serwera, podgląd logów sprzętowych serwera i karty, przejęcie pełnej konsoli tekstowej serwera niezależnie od jego stanu (także podczas startu i restartu OS). Możliwość instalacji dodatkowej licencji, która umożliwi przejęcie zdalnej konsoli graficznej i podłączania wirtualnych napędów CD i FDD. Rozwiązanie sprzętowe, niezależne od systemów operacyjnych, zintegrowane z płytą główną lub jako karta zainstalowana w gnieździe PCI.

• Wbudowany panel diagnostyczny umożliwiający szybką identyfikację uszkodzonego elementu serwera.

• Serwer wyposażony w system przewidywania awarii poszczególnych elementów serwera (dysków twardych, pamięci RAM, procesorów, zasilaczy, wiatraków) z oprogramowaniem pozwalającym wysłać komunikat alarmowy do administratora.

• Wbudowany moduł TPM 1.2 do przechowywania kluczy kryptograficznych.

• Serwer musi być nowy, pochodzić z legalnego kanału dystrybucyjnego producenta w Polsce (na żądanie wymagane jest potwierdzenie wydane przez producenta).

• Serwer objęty musi być co najmniej 36 miesięczną gwarancją, realizowaną w siedzibie zamawiającego w trybie standardowym, nie wymagany carepack.

• Serwer oraz wszystkie jego elementy muszą być zgodne z oprogramowaniem do wirtualizacji, które jest zainstalowane w klastrze.

• Oprogramowanie do wirtualizacji musi zostać zainstalowane, skonfigurowane przez Wykonawcę według wskazań Zamawiającego.

• Wymagane jest przeprowadzenie testów diagnostycznych potwierdzających prawidłową pracę klastra (zarówno dla hostów jaki i maszyn wirtualnych).Specyfikacja obecnie działającego środowiska maszyn wirtualnych:

- 3 serwery fizyczne HP DL380 G7 spięte w klaster. Parametry pojedynczego serwera:

* DL380G7 2xQC X5659 2,66-12M (2P, 6x 2GB R, HP SFF, P410/1GB FBWC, DVD-RW, RPS)

* pamięć 30GB 2Rx8 PC3-10600R-9 Kit (RDIMM)

* 2x dysk twardy HP 146GB 10k 6G 2.5 (SFF) SAS DP HDD

- Serwery pracują w klastrze pod kontrolą oprogramowania Vmware vSphere 5 (ESXi 5.0). Wykonawca nie musi dostarczać licencji na oprogramowanie Vmware, ponieważ licencje zostały już wcześniej zakupione.- Obrazy maszyn wirtualnych są przechowywane na macierzy iscsi IBM DS3300. Wszystkie elementy infrastruktury wirtualnej (serwery, zasilacze, przełączniki ethernet, kontrolery i zasilacze macierzy) podłączone są w układzie redundantnym.Pobieranie 19.95 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna