Zajęcia szachowe – dodatkowo płatne Prowadzący zajęciaPobieranie 5.48 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar5.48 Kb.
ZAJĘCIA SZACHOWE – dodatkowo płatne


Prowadzący zajęcia: Monika Kaniak trzykrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w szachach, uczestniczka Mistrzostw Europy Kobiet oraz wielokrotna reprezentantka Polski w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorek.
Proponowane grupy wiekowe: 6-7 i 8-10 lat

Ilość osób w grupie: 8-10

Opłata za zajęcia I semestr: 140 zł
Proponowany termin: czwartek godz. 13.50-14.35
Metody prowadzenia zajęć:

Zajęcia prowadzone są w oparciu o książkę dla nauczyciela i ćwiczenia dla dzieci Mistrzyni Międzynarodowej Agnieszki Matras-Clement ,,Król i Królowa w przedszkolu. Nauka gry w szachy w wieku przedszkolnym"(książka może być także wykorzystywana do nauki początkujących dzieci w wieku szkolnym) oraz przy użyciu własnych materiałów szkoleniowych.Umiejętności nabywane podczas zajęć:

Okres przedszkolny i szkolny w życiu dziecka to doskonały moment na rozpoczęcie przygody z szachami. Ta królewska gra wpływa wszechstronnie na rozwój dzieci już od najmłodszych lat, a umiejętności nabywane podczas nauki gry w szachy przynoszą korzyści również w przyszłości. Szachy doskonale rozwijają umiejętność logicznego myślenia, przewidywania i uczą koncentracji. Gra ta pozwala dziecku na rozwój zainteresowań, kształtuje samodzielność i kreatywność. Co więcej, szachy uczą godzić się z porażkami. Powodują, że dziecko staje się bardziej konsekwentne i wytrwałe w działaniu niż inni rówieśnicy, ponieważ dzięki grze w szachy potrafi przyjmować niepowodzenia.


Szachy to bardzo edukacyjna gra, szczególnie ważna i pożyteczna na etapie wczesnego rozwoju dziecka.

Pobieranie 5.48 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna