Zespół fteams z Łodzi zwycięzcą krajowych finałów Imagine Cup 2010 w kategorii Projektowanie Oprogramowania Zespół fteams zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2010, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentówPobieranie 27.62 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar27.62 Kb.
Warszawa, 19 maja 2010 r.

Zespół fteams z Łodzi zwycięzcą krajowych finałów
Imagine Cup 2010 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Zespół fteams zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2010, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, którego organizatorem jest firma Microsoft.
Magda Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński oraz Jacek Pintera
pod kierunkiem Jarosława Koszuka będą reprezentować Polskę podczas finałów światowych konkursu, które już na początku lipca odbędą się w Warszawie.

Zespół fteams z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w rozgrywanych dzisiaj finałach krajowych konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Drużyna w składzie Magda Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński oraz Jacek Pintera pod opieką merytoryczną Jarosława Koszuka pokonała podczas dzisiejszych prezentacji cztery inne zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego grona finalistów. fteams będzie reprezentować Polskę podczas zbliżających się finałów światowych Imagine Cup, które na początku lipca odbędą się w Warszawie.
Jest to ukoronowanie naszych starań, gdyż był to nasz trzeci start w Imagine Cup,” – powiedział Grzegorz Glonek z zespołu fteams. – „Dzięki wygranej w finałach krajowych uwierzyliśmy, że tworząc nasz projekt możemy komuś pomóc i mamy nadzieję, że zostanie on zauważony podczas finałów światowych”.
Podczas finałów fteams zaprezentował projekt automatycznego tłumacza języka migowego interPeter umożliwiającego osobom z niepełnosprawnością słuchową porozumiewać się z osobami słyszącymi
w czasie rzeczywistym.
To niezwykle budujące obserwować, jak młodzi ludzie z pasją tworzą innowacyjne projekty,”
– powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. – „W tym roku
do konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania zgłosiło się aż 96 polskich zespołów.
Drużyny, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i znajomości nowoczesnych technologii. Ich kreatywność i zaangażowanie
są naprawdę imponujące. Dlatego cieszę się, że poprzez takie inicjatywy jak Imagine Cup, Microsoft może wspierać studentów w rozwijaniu ich talentów i zainteresowań”.

Poza prawem reprezentowania Polski na finałach światowych Imagine Cup 2010, fteams otrzymał także nagrodę specjalną w wysokości 15 tysięcy złotych za zajęcie pierwszego miejsca w krajowych finałach konkursu ufundowaną przez Ministerstwo Gospodarki.
Obok fteams w ścisłym finale konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania znalazły się następujące zespoły:

 • eVolve z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu,

 • MUTANT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,

 • The Eradicators z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,

 • DreamCraft z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Krajowe finały konkursu Imagine Cup już po raz trzeci zostały zorganizowane we współpracy


z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.
Gdy w ubiegłym roku spotkaliśmy się u pana Premiera Pawlaka z prezesem firmy Microsoft,
panem Ballmerem, rozmawialiśmy zarówno o ważnej inicjatywie, jaką jest konkurs Imagine Cup,
którego światowe finały organizowane są w roku 2010 w Polsce pod patronatem Ministra Gospodarki,
jak i o potrzebie skoncentrowania wysiłków dla stworzenia w Polsce ośrodka projektowania nowoczesnych usług publicznych,” – powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytut Wzornictwa Przemysłowego. – „Konsekwentnie laureaci tegorocznej edycji krajowych finałów konkursu Imagine Cup, współorganizowanego przez Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z firmą Microsoft, zostali nagrodzeni przez pana Premiera, Ministra Gospodarki praktycznymi nagrodami w postaci zamówień
na przygotowanie koncepcji projektowej rozwiązania informatycznego dla realizacji wybranych usług
dla sfery publicznej. Jeszcze raz gratuluję kreatywności i pracowitości zwycięskim zespołom i życzę wszystkim nagrodzonym sukcesów w projektowaniu usług dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że Polska stanie się nową Krzemową Doliną rozwiązań dla sektora publicznego”.

Podczas uroczystej gali krajowych finałów konkursu Imagine Cup wręczono także:

 • Nagrodę dla najlepszego projektanta dla Magdy Jonczyk z zespołu fteams ufundowaną
  przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

 • Wyróżnienia w kategorii Internet Explorer 8 Award dla zespołów BlueLight, Cieszak Team, OneTeam, Rhea oraz Sampi Design.

 • Dodatkowe nagrody dla zespołów fteams i The Eradicators ufundowane przez firmę Helix Ventures.

Ponadto Ministerstwo Gospodarki zamierza podjąć współpracę z finalistami krajowego etapu konkursu. Każda z drużyn wylosuje jedno z pięciu zagadnień do rozwiązania, które poznamy


na konferencji 26 maja 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki. MG podpisze z drużynami umowy
na łączną kwotę 125 tys. zł na realizację wylosowanych przez nie zadań. Szczegółowe informacje zostaną zamieszczone w piątek 21 maja 2010 r. na stronie internetowej www.mg.gov.pl.
Tegoroczni zwycięzcy otrzymają również wsparcie merytoryczne w przygotowaniu do światowych finałów Imagine Cup od firmy Helix Ventures, partnera merytorycznego polskiej edycji konkursu.
Helix Ventures wesprze także zespół The Eradicators w opracowaniu business planu ich projektu.
Finałowe prezentacje oceniane byly przez jury w składzie: Beata Bochińska (Instytut Wzornictwa Przemysłowego), Tadeusz Golonka (BPD Sp. z o. o., przewodniczący jury), Piotr Moskwa (Datacom System SA), Bartosz Pampuch (Comarch SA), Marcin Hudyma (InsERT Sp. z o. o.), Jerzy Krawczyk
(Teta SA), Mirosław Jędrych (Sage Symfonia), Marcin Wierzbik (Vsoft), Tymoteusz Chmielewski
(K2 Internet SA), Aleksander Nawrat (WASKO), Paweł Ciesielski (Asseco), Rafał Głowacki (Orange), Krzysztof Banaszewski (Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu), Tomasz Kopacz (Microsoft), Jacek Diehl (DCS), Marcin Kuśmierz (Home) oraz Szymon Słupik (niezależny konsultant).  
Imagine Cup, jak żaden inny konkurs technologiczny na świecie, skupia uwagę młodych pasjonatów technologii. W tym roku studenci startują w pięciu kategoriach konkursowych:

 • Projektowanie Oprogramowania, gdzie należy stworzyć system informatyczny mając
  do dyspozycji między innymi .Net Framework, Windows czy Windows Mobile. Główną nagrodą
  w konkursie jest 25 000 dolarów.

 • Projektowanie Gier, której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej wykorzystującej Microsoft's XNA Game Studio 3.0 lub Silverlight 3.0 oraz Visual Studio. Główna nagroda to 25 000 dolarów.

 • Media Cyfrowe, gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.

 • Technologie Informatyczne, sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów
  pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

 • Projektowanie Systemów Wbudowanych, w której zespoły mają za zadanie opracowanie wbudowanego rozwiązania w oparciu o Windows Embedded CE 6.0 R2 oraz komputery kompaktowe.

Sponsorami tegorocznej polskiej edycji konkursu Imagine Cup są firmy Dell, PTK Centertel, operator sieci Orange, Asseco Poland SA oraz Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu.


Więcej informacji o konkursie Imagine Cup 2010 można znaleźć na stronie http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/default.aspx.

Informacje o firmie:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi,
są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego
w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego
od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.
Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca
w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
***
Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp.
w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Dodatkowych informacji udzielą:
Agnieszka Dziedzic Joanna Frąckowiak

Microsoft Sp. z o.o. Microsoft Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195 A Al. Jerozolimskie 195 A

02-222 Warszawa 02-222 Warszawa

tel. 22 594 10 00 tel. 22 594 10 00

fax 22 594 10 02 fax 22 594 10 02

e-mail: adziedzi@microsoft.com e-mail: joannafr@microsoft.com

Justyna Muranowicz Marek Zaleski

Microsoft Sp. z o.o. Weber Shandwick

Al. Jerozolimskie 195 A tel. 22 210 12 80

02-222 Warszawa fax 22 210 12 81

tel. 22 594 10 00 kom. 605 601 976

fax 22 594 10 02 e-mail: mzaleski@webershandwick.come-mail: v-jumura@microsoft.com

z


Pobieranie 27.62 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna