Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach ma najlepszych absolwentów techników w naszym regioniePobieranie 7.31 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar7.31 Kb.

Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach ma najlepszych absolwentów techników w naszym regionie

Absolwenci Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach uczestniczyli 21 września 2012 w uroczystości wręczenia nagród w prestiżowym Konkursie „Technik Absolwent 2012” organizowanym przez Beskidzką Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Bielsku – Białej.


W branży informatyczno-elektronicznej odpowiednio zostali sklasyfikowani:

- 1 miejsce Dariusz Wawrzyn (absolwent Technikum Elektronicznego ZS nr 2)

- 2 miejsce Michał Stanek (absolwent Technikum Elektronicznego ZS nr 2)

oraz wyróżnienia pierwszego stopnia otrzymali: Mateusz Kaczor (absolwent Technikum Informatycznego ZS nr 2) i Patryk Jamróz (absolwent Technikum Informatycznego ZS nr 2).


Beskidzka Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych-NOT w Bielsku-Białej jest Terenową Jednostką Organizacyjną Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Warszawie.

W skład Beskidzkiej Rady Federacji SNT-NOT w Bielsku Białej wchodzą następujące Oddziały Stowarzyszeń i delegaci Kół: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - SIMP Oddział w Bielsku-Białej; Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa - PZITB Oddział w Bielsku-Białej; Stowarzyszenie Odlewników Polskich -STOP Oddział w Bielsku-Białej; Stowarzyszenie Elektryków Polskich - SEP Oddział w Bielsku-Białej; Stowarzyszenie Włókienników Polskich - SWP Oddział w Bielsku-Białej; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem Oddział Oświęcim; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem Oddział Cieszyn-Marklowice; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego-SITSpoż Oddział w Bielsku-Białej; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa -SITR Oddział w Bielsku-Białej; Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji Oddział Śląski; Stowarzyszenie "Polskie REFA" siedziba w Bielsku-Białej.


Wielkim zaszczytem jest uzyskać wyróżnienie w tego typu turnieju, nie mówiąc już, jak to się udało uczniom "mechanika", o zajęciu pierwszej lokaty. Konkurs dotyczy wszystkich czterech lat nauki. Komisja ocenia całokształt pracy ucznia, wszystkie osiągnięcia, w tym olimpiady, świadectwo ukończenia szkoły, świadectwo maturalne, egzamin zawodowy” - mówi Marcin Matyjasik, nauczyciel w ZS nr 2 i jednocześnie opiekun uzdolnionych uczniów.
Ogólnopolski konkurs Technik Absolwent promuje najlepszych uczniów oraz szkoły techniczne w środowisku szkolnym i na rynku pracy. Zakresem konkursu są objęte szkoły ponadgimnazjalne natomiast absolwent zgłoszony do konkursu winien posiadać średnią ocenę ze świadectwa ukończenia szkoły min. 4,0 a z przedmiotów zawodowych min. 4,3 niższe średnie absolwenta muszą być dodatkowo umotywowane np. wynikami w Olimpiadach na szczeblu centralnym. A więc tak wysokie wyniki w branży informatycznej i elektronicznej umacniają wysoką pozycję naszej szkoły” - mówi Wojciech Biel, nauczyciel w ZS nr 2 i jednocześnie opiekun uzdolnionych uczniów.
Punktacja w konkursie została oparta o wieloletnie doświadczenia wynikające z poprzednich konkursów zawodowych regionalnych i krajowych np. Sprawny w Zawodzie, Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, Technik, Turniej Młodych Mistrzów Techniki oraz o założenia egzaminów zewnętrznych. Komisje stanowią inżynierowie z Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, nauczyciele dyplomowani przedmiotów zawodowych, wizytatorzy KO, inspektorzy Wydz. Edukacji oraz egzaminatorzy z OKE.
Konkurs „Technik Absolwent” został zatwierdzony jako konkurs ogólnopolski Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Warszawie.

Pobieranie 7.31 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna