Zwycięstwo Polaka i Polski w konkursie Gatekeeper TestPobieranie 13.71 Kb.
Data28.04.2016
Rozmiar13.71 Kb.


Zwycięstwo Polaka i Polski w konkursie Gatekeeper Test

Pochodzący ze Szczytna student Politechniki Warszawskiej pokonał 22 tys. specjalistów ds. bezpieczeństwa IT w europejskim konkursie organizowanym przez firmę Microsoft. Również w klasyfikacji drużynowej Polska okazała się najlepsza spośród 19 krajów, które wzięły udział w zawodach.
Warszawa, 1 lipca 2005 — Adrian Kaczmarczyk ze Szczytna, 19-letni student pierwszego roku informatyki wygrał europejski konkurs pt. Gatekeeper Test organizowany przez firmę Microsoft. Konkurs ma formułę quizu online z pytaniami z zakresu bezpieczeństwa komputerów i systemów informatycznych. Idea przedsięwzięcia powstała w Holandii, gdzie gra jest organizowana z sukcesem już od dwóch lat. W październiku zeszłego roku, podobny test, pod nazwą Strażnik Systemu, odbył się również w Polsce. Duże zainteresowanie inicjatywą sprawiło, iż Microsoft zdecydował się rozwinąć formułę konkursu i zaprosić do udziału w nim informatyków z 19 krajów Europy, w tym z Polski.

Jak to się stało, że Adrian mógł wygrać rywalizację z tysiącami specjalistów ds. bezpieczeństwa IT z całej Europy? Informatyką zainteresował się w liceum, gdy jego szkoła otrzymała od firmy Microsoft kompletną pracownię komputerową. Po roku został jej administratorem. Następnym przejawem informatycznej pasji było stworzenie, wraz z kolegą, domowej sieci złożonej z 4 komputerów. Potem przyszła decyzja o zdawaniu egzaminów na studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej. Będąc studentem pierwszego roku zdecydował się wziąć udział w europejskim konkursie Microsoftu przeznaczonym dla specjalistów IT. I wygrał.

Kluczowe dla wygrania konkursu były webcasty (videoprezentacje do ściągnięcia z sieci) „Bezpieczeństwo z Łukawieckim1”, które praktycznie dawały odpowiedź na ostatnie, najważniejsze i najtrudniejsze pytanie” – powiedział laureat – „Dodatkowo wiele informacji można było uzyskać na specjalistycznej witrynie internetowej www.wss.pl, przygotowanej przez Microsoft.”

Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd na listopadowe IT Forum w Barcelonie oraz komputer Tablet PC. Najlepsi uczestnicy z każdego kraju otrzymają także darmowe prenumeraty Microsoft TechNet Magazine oraz Windows IT Pro Magazine.

Niezwykle nas cieszy zarówno zwycięstwo Polaka jak i naszego kraju. Jest to dowód na to, iż temat bezpieczeństwa komputerowego staje się w Polsce coraz bardziej popularny” – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft – “Serdecznie gratulujemy Adrianowi sukcesu i mamy nadzieję, iż ta wygrana to początek wielkiej kariery jako eksperta ds. bezpieczeństwa IT.”

Składający się z 20 pytań Gatekeeper Test nawiązywał do bieżącej problematyki bezpieczeństwa. Każdego dnia konkursu, o godzinie 10 rano, na stronie gry www.gatekeepertest.com, pojawiały się dwa nowe zadania, na które trzeba było udzielić odpowiedzi w ciągu kilkudziesięciu sekund od momentu ich wyświetlenia.


Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System 2003, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System i technologia Microsoft .Net. Z rozwiązań Microsoft korzystają ludzie i przedsiębiorstwa na całym świecie realizując swoje potrzeby i możliwości.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, na polskim rynku odział firmy istnieje od 1992 r. W trakcie swojej 12-letniej obecności w Polsce, firma zaangażowała się w liczne programy edukacyjne i charytatywne. Wśród nich znalazły się takie inicjatywy społeczne jak „Gniazdo”, „Internet w Szkołach” oraz „Partnerstwo dla Przyszłości” obejmujące opieką polskie dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland/
***

Dodatkowych informacji udzielą:
Bartłomiej Danek Radek Jaworski

Microsoft Sp. z o.o. United PR

Al. Jerozolimskie 195 A Pastewna 27a

02-222 Warszawa 02-019 Warszawa

tel. 0 22 594 10 00 tel. 0 22 845 24 50

fax. 0 22 594 10 02 kom. 0 605 744 644e-mail: bdanek@microsoft.com e-mail: r.jaworski@unitedpr.pl


1 Rafał Łukawiecki, strategic consultant w firmie Project Botticelli (Wielka Brytania), jeden z najbardziej cenionych w Europie ekspertów ds. bezpieczeństwa IT, webcast z jego udziałem do ściągnięcia ze strony http://www.microsoft.com/poland/seminaria/bezpieczenstwo_z_lukawieckim.mspx.


Pobieranie 13.71 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna