6 prostych i oszczędnych porad, jak chronić okna przed zimnem.

Kiedy temperatura spada, ogrzewanie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, aby chronić dom przed zimnem. Aby obniżyć rachunki za energię, najlepiej jest mieć nienaganną izolację. Istnieją proste i ekonomiczne rozwiązania, które zapobiegną napływowi zimnego powietrza przez okna. Te rozwiązania izolacyjne, niewymagające dużych nakładów pracy i niedrogie, pomogą Ci zachować ciepło tej zimy.

Nałożenie folii izolacyjnej na okna.

Znana również jako folia antyzimowa lub folia termiczna, izolacja ta ma zdolność do zmniejszenia strat ciepła z Twojego domu. Zestaw, sprzedawany w sklepach dla majsterkowiczów, zawiera folię termokurczliwą i taśmę klejącą. Łatwy montaż: wystarczy przykleić folię do okna.

Użyj taśmy magnetycznej.

Aby zapobiec przedostawaniu się zimna przez okno, można również umieścić taśmę magnetyczną na obramowaniu okna. Te taśmy izolacyjne można znaleźć w sklepach dla majsterkowiczów lub w Internecie. Najlepsze jest to, że można go łatwo zdjąć, gdy temperatura wzrośnie.

Wyposaż okna w zasłony termiczne.

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj kurtyny zmniejsza straty ciepła bez konieczności wymiany okien lub utrudniania im dostępu. Idealne do okien z pojedynczą szybą, zasłony termiczne mają grubą podszewkę, która zatrzymuje ciepło. Można je znaleźć w internecie. Jeśli chodzi o kolory i materiały, to każdy znajdzie coś dla siebie i w każdym stylu!

Wyremontować uszczelki okienne.

Z czasem uszczelki izolacyjne mogą się zużyć i przestać prawidłowo izolować. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan tego silikonowego, metalowego, piankowego lub gumowego uszczelniacza. Jeśli uszczelniacz jest zużyty, wymień go na nowszy model, aby zapewnić lepsze uszczelnienie przed zimnem, powietrzem i wodą. Uszczelki są łatwe do zamontowania i niedrogie, można je znaleźć w sklepach dla majsterkowiczów, niektórych supermarketach i w Internecie. Często jednak zaleca się pozostawienie jednej strony ramy nieuszczelnionej, aby umożliwić naturalną wentylację.

Uszczelnij okno gazetą.

Jeśli nie jesteś majsterkowiczem i boisz się uszczelniania, jest pewien trick można użyć, i to nie jest najbardziej estetyczny jeden. Aby to zrobić, weź rolkę taśmy i trochę gazety. Złóż cztery arkusze gazety na siebie i przymocuj je do okna, przez które przechodzi powietrze. Koniec z przeciągami!

Przyklej folię bąbelkową do okien.

Dla tych z was, którzy mają zamiłowanie do majsterkowania, gazeta nie jest jedyną opcją. Można również przykleić folię bąbelkową na szyby okienne. To domowe rozwiązanie poprawi izolację Twoich okien. Ale można pożegnać się z pięknym widokiem.

Dodaj komentarz
You May Also Like