Wskazówki dotyczące konserwacji i czyszczenia okapu.

Bezpieczeństwo i okapy kuchenne są ściśle związane z czystością. Brudny okap kuchenny nie tylko wygląda nieprzyjemnie, ale również wydziela nieprzyjemne zapachy. Ponadto zabrudzenia te, w kontakcie z ciepłem ognia, powodują powstawanie dymów i oparów, które brudzą resztę kuchni.
Z drugiej strony, czyszczenie okapu zapobiega niepożądanym zdarzeniom domowym, takim jak zanieczyszczenie żywności, lub irytujące hałasy, ponieważ brud utrudnia funkcjonowanie urządzenia i oczywiście skraca jego żywotność.

Jak prawidłowo czyścić okap kuchenny.

Wiele osób zastanawia się, jak przedłużyć życie ich okap kuchenny, a najlepszym sekretem jest utrzymanie go prawidłowo i zapobiegawczo. Mimo to należy pamiętać, że częstotliwość czyszczenia będzie zależeć od tego, jak często będziesz go używać. Jeżeli ty tylko gotujesz w nocy, gdy ty dostajesz dom, ja jest logiczny, że twój ekstrakcyjny okap prawie potrzebuje czyścić na ciągłej podstawie.
Jednak z reguły filtry powinny być czyszczone przynajmniej raz w miesiącu. Aby zapewnić, że okap kuchenny jest w dobrym stanie, należy używać produktów, które mogą usunąć brud i utrzymać powierzchnię w nienaruszonym stanie. Ponieważ najczęściej stosowanym materiałem jest stal nierdzewna, powszechnie stosowane środki chemiczne nie są w stanie jej uszkodzić.

Czyszczenie filtra.

Są one jednym z najważniejszych elementów, ponieważ zatrzymują krople tłuszczu i nieprzyjemne zapachy. Tworzą one swego rodzaju barierę tłuszczową, która blokuje przepływ powietrza, dlatego należy je czyścić. W tym celu należy je rozebrać i jeśli nie jest do nich przyklejony zbyt duży brud, można je umyć w zmywarce.
Jeśli zabrudzenia są duże, przygotuj pojemnik z amoniakiem i gorącą wodą. Zobaczysz, jak łatwo jest go usunąć za pomocą pędzla lub gąbki. Innym sposobem na usunięcie tego brudu jest gorąca woda z sodą oczyszczoną, ponieważ to rozwiązanie zmiękczy tłuszcz.

Czyszczenie paneli wewnętrznych.

Do tego zadania, można umieścić ocet lub sok z cytryny w patelni z wrzącą wodą na kuchence. Jak ta mieszanina odparuje, będzie uwalniać tłuszcz z wewnętrznych ścian. Następnie płynny tłuszcz można wytrzeć papierem chłonnym. Być może trzeba będzie to zrobić kilka razy, aż zobaczysz, że nie pozostała ani kropla smaru.

Czyszczenie powierzchni zewnętrznej.

Widoczna powierzchnia powinna być regularnie czyszczona po każdym gotowaniu. Aby to zrobić, można użyć sprayu do usuwania tłuszczu i usunąć go wilgotną szmatką po jego działaniu. Po zakończeniu czyszczenia powierzchni zaleca się osuszenie jej papierem kuchennym.
Dla okapów ze stali nierdzewnej można również użyć domowych rozwiązań, takich jak mieszaniny octu rozcieńczonego w wodzie. Jeśli potrzebujesz bardziej wydajnego rozwiązania, możesz dodać sodę oczyszczoną do poprzedniego.

Jak przedłużyć żywotność okapu wyciągowego.

W dzisiejszych czasach okapy stanowią element estetyki kuchni i nie ograniczają się jedynie do pochłaniania tłuszczu i dymu, ale pomagają również zapewnić świeżość i czystość powietrza krążącego w kuchni. Te najbardziej zaawansowane posiadają innowacje technologiczne, które wcześniej były nie do pomyślenia, a ich okres użytkowania jest dłuższy niż przeciętnie.

Nie należy jednak zaniedbywać bieżącej konserwacji.

1. Nie należy go uruchamiać, zanim nie będzie to konieczne. Zapobiegnie to przegrzewaniu się urządzenia i poprawi jego wydajność.
2. Za każdym razem, gdy włączasz kuchenkę, włączaj okap, ale nie wcześniej.
3. Jeśli wybierasz amoniak jako środek czyszczący, używaj rękawic i maski.
4. Użyj szczotek lub pędzli, aby dostać się do trudno dostępnych zakamarków.
5. Regularnie czyścić filtry i zapobiegać gromadzeniu się tłuszczu. Jeśli Twój okap jest bardzo stary, bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do kontaktu tłuszczu z silnikiem, co mogłoby spowodować pożar.
6. Okresowo należy wymieniać filtry i czyścić je zgodnie z materiałem, z którego są wykonane.
7. Mydło i wilgotna ściereczka to najlepszy sposób na codzienne czyszczenie okapu. Zapobiegnie to niepotrzebnemu gromadzeniu się tłuszczu, a czyszczenie nie będzie musiało być tak dokładne.

Dodaj komentarz
You May Also Like