Na co uważać, kupując ubrania na AliExpress?

Ubrania z AliExpress mają masę zalet. Są tanie, unikalne i pomagają nam stworzyć nasz unikalny, azjatycki styl. Niestety kupowanie czegokolwiek przez internet to zawsze ryzykowna sprawa, szczególnie jeśli dana rzecz przypłynie do nas z innego kontynentu, a my nie będziemy mieli kontroli nad tym, co w zasadzie dostaniemy. Aby nasze zakupy ubraniowe były udane, warto pamiętać o kilku rzeczach przed i w trakcie transakcji.

Zawsze sprawdzaj swoje rozmiary

Twoja rozmiarówka może nie pasować do rozmiarówki sprzedawcy na AliExpress. To tyczy się absolutnie każdego sklepu, ale w przypadku Azji rozmiary mogą być obliczane na podstawie innych proporcji. Większość sklepów na pewno ma swoją rozmiarówkę umieszczoną w opisie aukcji, dlatego koniecznie go przeczytaj. Może się okazać, że nie tylko źle dobrałabyś sobie rozmiar, ale do tego kupiła coś, co nie jest przeznaczone dla dorosłych. Oczywiście strój zawsze można zwrócić, ale nie po to go kupujemy. Lepiej dokładnie przygotować się do transakcji i nie rozczarować się, kiedy w końcu paczka do nas dotrze.

Upewnij się, że inni klienci są zadowoleni

Z ubraniami na AliExpress bywa bardzo różnie. Czasami to, co oferuje się nam na zdjęciach, niekoniecznie pokrywa się z tym, co możemy dostać w paczce, materiał może być słabej jakości albo rozmiarówka jest podana zupełnie w niewłaściwy sposób. Na szczęście mamy do dyspozycji recenzje pisane przez innych użytkowników. Nie martw się, jeśli nie rozumiesz języka, możesz automatycznie przetłumaczyć je na angielski, z czym na pewno już sobie poradzisz. Dowiedz się, co ewentualnie może być nie tak i zdecyduj, czy takie mankamenty jesteś w stanie zaakceptować, czy lepiej byłoby odpuścić sobie zakupy.

Pamiętaj, że jesteś innej budowy niż modelka

Polki prezentują się w ubraniach trochę inaczej, niż Azjatki, które głównie są modelkami na AliExpress. Zanim kupisz coś, bo modelka wygląda w tym zjawiskowo, zastanów się, czy podobny efekt ubranie dałoby na Tobie. Masz inną figurę, ale do tego inną twarz i kolor skóry. Różnimy się tak wieloma rzeczami, że czasami na nas ubranie może w ogóle nie wyglądać dobrze. To smutne rozczarowanie, ale lepiej być ze sobą szczerą tu i teraz, niż na siłę robić coś ze sobą po tym, jak paczka do nas dotrze. Jeśli sama nie widzisz się w danej sukience czy innym stroju, to znaczy, że nie jest on dla Ciebie.

Dodaj komentarz
You May Also Like