Jak zacząć sprzedawać na Vinted?

Vinted to coraz popularniejsza platforma. Chociaż jej reklamy raczej irytują, niż zachęcają do założenia na niej konta, to mimo wszystko jest to bardzo użyteczne miejsce. Wiele osób znajduje na nich nie tylko ubrania po niskich cenach…

Vinted to coraz popularniejsza platforma. Chociaż jej reklamy raczej irytują, niż zachęcają do założenia na niej konta, to mimo wszystko jest to bardzo użyteczne miejsce. Wiele osób znajduje na nich nie tylko ubrania po niskich cenach, ale także biżuterię, zabawki oraz książki. Jeśli chcesz zarobić trochę gotówki, pozbyć się nietrafionego prezentu albo zamienić się na ważną dla Ciebie rzecz, to spokojnie możesz zrobić to za pomocą Vinted.

Nie wstawiaj rzeczy zniszczonych i znoszonych

To podstawa podstawy, ale wiele osób wciąż wystawia na tej platformie uszkodzone rzeczy. Można dostać je wtedy taniej, ale czasami można tego nie zauważyć i kupić uszkodzoną odzież. Jeśli dysponujesz na przykład okazami kolekcjonerskimi albo drogimi przedmiotami, to możesz wystawić je mimo zużycia, ale musisz pamiętać, że informacja o ich mankamentach musi znaleźć się w ogłoszeniu. W przeciwnym razie nie tylko narażasz się na negatywne opinie, ale także na zwroty. Regulamin Vinted jest bardzo surowy, a właściciele platformy nie patrzą przychylnie na osoby, które potencjalnie mogły starać się kogoś oszukać.

Zadbaj o porządnie prezentujące rzecz zdjęcia

Zdjęcia to połowa sukcesu na Vinted. Konkurencja jest ogromna i jeśli nie masz sposobu na rozreklamowanie się, raczej nie możesz liczyć na szybką sprzedaż. Dobre zdjęcia mogą sprawić, że zostaniesz od razu zauważona, a do tego nie pozostawiasz wątpliwości co do koloru danej rzeczy oraz jej rozmiarze. Możesz zrobić sobie zdjęcie w danej odzieży albo ustawić ją w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, najlepiej na kontrastującym tle. Dzięki temu twoje ubrania będą prezentowały się bardzo dobrze, a osoba, która będzie miała wątpliwości co do ich jakości i tego, czy warto je kupić.

Nie stawiaj wygórowanych cen

Jeśli sprzedajesz używaną odzież, absolutnie nie kieruj się ceną danych rzeczy na oficjalnej witrynę sklepu, z jakiego pochodzą. Znacznie lepiej jest dostosować się do cen stawianych przez innych użytkowników tego portalu. Nie tylko będziesz w ten sposób mieć większą szansę na sprzedaż, ale także nie odrzucisz nikogo od siebie roszczeniową postawą. Nikt nie zapłaci za używaną bluzkę tyle, co za nową na przecenie. Musisz dostosować się do realiów panujących na rynku i zacisnąć zęby. Nie ważne, jak nisko zejdziesz z ceny, zawsze będziesz mogła coś zarobić, a do tego pozbyć się rzeczy zabierającej Ci miejsce.

Dodaj komentarz
You May Also Like