Rozpoznaj mentalność człowieka czyli czym różnią się bogaci od biednych?

Myślisz, że jak będziesz miał milion na koncie to będziesz miał już wszystko? Sądzisz, że bogactwo to posiadanie 5 samochodów w garażu i możliwość życia all inclusive w hotelu 24/7?

Zasadnicza różnica między bogatymi, a biednymi jest w sposobie postrzegania świata i zarządzania finansami.

Duże nakłady pieniężne, odpowiednio zainwestowane, dają przeciętne zwroty rzędów 3-15% zależnie od rodzaju inwestycji. Obrazując: Odpowiednio ulokowane 100 000zł pozwoli Ci podnieść Twój standard życia o 5 000zł w skali roku (zał. 5% rentowności). Miesięcznie wychodzi to zaledwie (aż!) niecałe 500zł.

Biorąc pod uwagę galopującą inflację, wahania stóp procentowych oraz niepewność wielu branż ze względu na pandemiczne czasy, wydaje się to kwotą niewielką. Z drugiej strony, lepiej mieć, niż się prosić.

Zwróć uwagę, że zazwyczaj osoby “obwieszone złotem” i przyodziane w popularne, przyjęte za prestiżowe marki niewiele mają wspólnego z racjonalnym zarządzaniem gotówką.

Prawdziwie bogaci ludzie szukają spokoju i nie obnoszą się ze swoim majątkiem. Prezentują się dobrze w pracy, bo ich działania tego od nich wymagają. W czasie wolnym prędzej pójdą na spacer do lasu w dresie, niż lansować się w “Dior’ze” na starówce.

Osoby posiadające ogromny kapitał to nie te, które krzyczą najgłośniej, że mają pieniądze. To nie Ci, którzy chwalą się nowym telewizorem, samochodem czy piątym robotem kuchennym.

Osoby, które mają realną skłonność do zbierania dużych majątków posiadają pewien zestaw cech, m.in wyczucie, potrafią się zachować w towarzystwie, nie uznają zbędnego przepychu oraz potrafią rozmawiać z innymi nie wywyższając się. Prawdziwie bogatych osób najczęściej nie da się rozpoznać na ulicy.

Niech nie zwiedzie Cię kolejny człowiek, którego minąłeś na ulicy przyodzianego w złotą zbroję i pierścienie z brylantów. Prawdopodobnie nie jest to osoba, od której chciałbyś czerpać wzorce, aby stać się realnie zamożną osobą.

Ludzi, od których rzeczywiście warto czerpać wiedzę i zachowania znajdziesz na spotkaniach branżowych, meetingach biznesowych czy grupach networkingowych. Jedną ze składowych posiadania majątku jest obracanie się w środowisku osób, które robią to samo. Wzajemne realizowanie interesów i wymiana doświadczeń.

To ta osoba, która zainwestowała kolejne 100 000 zł aby podnieść swój standard życia o 200 ,500 czy 800 zł jest realnie tą, z której powinieneś brać przykład, a nie ta, która kupiła 100-calowy telewizor.

Wzorce mentalne są ciężkie do przełamania. Nie daj się nabrać na udawany przesyt a zainspiruj się tymi, po których widać budowany majątek po czynach, nie słowach i posiadanych przedmiotach.

Dodaj komentarz
You May Also Like